Final Fantasy VII: Advent Children

• Japonsko Final Fantasy VII: Advent Children (více)

Dva roky uplynuly od chvíle, kdy se trosky Midgaru staly svědectvím obětí přineseným za nastolení míru. Svět však bude brzy čelit nové hrozbě. Rychle se šíří záhadná choroba. Staří nepřátelé jsou znovu na nohou. A Cloud, který opustil život hrdiny a chtěl žít v samotě, se jim musí ještě jednou postavit...

Velkolepý celovečerní film zpracovaný s absolutním mistrovstvím! Film je pokračováním dějové linie mimořádně úspěšné hry Final Fantasy VII pro PlayStation. (oficiální text distributora)

LordSnape

Hru mám sice doma, ale ještě jsem jí nehrál. Vlastně jsem zatím nehrál žádný díl, takže jsem v tomto odvětví FF opravdu neznalý... Film na mě působil jako dechberoucí grafická podívaná se zamotanou zápletkou a luxusními souboji. To vše jen podtrhuje nádherná scénická hudba. Japonci zkrátka umí a jejich perfekcionismus nezná hranic. 9/10 ()

Mrkvič

Vážně nádherná věc. Film... to snad nejde takhle hodnotit. Jenže ta vizuální stránka podtržená bombastickou hudbou stojí vážně za to! Už ani nevím pořádně o co šlo, jen si pamatuju, jak jsem valil oči na grafiku při akčních scénách a jak mi bušilo srdce do rytmů jdoucích ze subwoofru. ()

Jazzzz

Nejsem žádný fanda FF a tomu světu vůbec nerozumím, ale bez výčitek svědomí můžu hned po shlédnutí filmu říct, že k dokonalosti mu nechybělo mnoho. Grafika je jedna z nejpromakanějších jaké jsem kdy viděl (Ale ne 100procentní - má své rezervy), děj udrží napjatého i člověk, který nemá ani páru o co Go. Animovaný svět nabízí neskutečné množství možností a film FF mnoha z těchto možností využívá. ()

Nutrička

Ačkoli jsem hry nikdy nehrála, film se ke mně nějakým záhadným způsobem dostal. Předtím jsem (neukamenujte mě) vůbec nevěděla, že existuje. Leč o samotné hře jsem jisté tušení měla. Podívala jsem se a přesto, že jsem z toho minimálně půlku nechápala, jsem byla nadšená. Našla jsem si o tom tedy nějaké informace a podívala se víckrát, abych z toho měla víc než jen vizuální a zvukový zážitek. Hudba je okouzlující, scény mají náboj a zpracování je dokonalé. ()

Elementál

Jsem neznalec reálií FF a první film jsem zatím neviděl. Jakákoliv návaznost, vztahy mezi jednotlivými postavami, či jejich motivace pro mě byly naprostou záhadou... Střihač se musel zbláznit, protože nasadil asi dvakrát více střihů, než je normální, místy natolik brutálních, že si ani nestačíte všimnout, že se děj na obrazovce přesunul úplně jinam. Zas na druhou stranu, do akčních scén celkem zajímavá záležitost. Co ještě vytknout? Pořád se mi dere "na jazyk" ta srozumitelnost pro široké vrstvy...film by šel určitě zpomalit a některé věci by šly jistě vyškrtnout. Ale chápu, že potom už by to nebyla taková perla pro fanoušky FF. A abych nezapomněl: když se asi uprostřed filmu objeví *SPOILER* nějaká parta maníků, možná z prvního dílu, kteří s sebou mají mluvícího vrrka a s divnou plyšovou věcí na jeho hřbetě, říkal jsem si, že si ze mě autoři asi dělají srandu :D *KONEC SPOILERU* Ale zřejmě se jedná o další postavu z FF, bez které by byl film chudší. Tak...a teď snad abych taky i něco pochválil, že? Animace, animace, animace, boj, boj, boj! Tahouni celého filmu. Obojí jsem si užíval maximálně a bylo celkem jedno co se vlastně děje a kdo buší do koho. Různé anime postavy Matrixovsky porušují fyzikální zákony, ignorují palné zbraně a občas nám tvůrci dovolí nahĺédnout do jejcih minulosti, možné budoucnosti a kdoví co ještě. A hudbu také nemohu nepochvált. Klavírní party střídá nabušený rock a obrácené. Všechno v dobrém poměru a správně zvoleno. A finální resumé? Na první shlédnutí přílišný chaos, nicméně jednička mě ještě čeká a třebas se k Adventu po čase dostanu znovu... Zatím za ***. ()

tomxxx

Předlohu v podobě počítačové hry jsem nehrál, a proto jsem se v ději malinko ztrácel. To mi však nevadilo, protože ta grafika mě odrovnala. ()

ywo666

O Hru Final Fantsy som v živote ani nezavadil. Film je obrovské sklamanie. Dej a príbeh majú hodnotu hovna počas sračky. Dialógy slabé. Akcia slušná, ale na môj vkus až príliš surrealistická. Celý film som sa musel pýtať Kto? Prečo? Ako to? a to mu na kvalite nepridá. Na konci už som fakt pozorne kontroloval kedy už konečne príde koniec. Na zážitku ani nepridali zlé titulky. Dávam tri hviezdičky z toho jeden a pol je za ten ultimátny vizuál a hustú hudbu. Ale inák zlátanina nad všetky zlátaniny. Verím, že keby som znalec hry tak je to o niečom inom, ale ja niesom a hodnotím zo svojho uhla pohľadu. Už prvý diel mi prišiel divný a sklamal ma. Ale toto. Fakt by som si pozrel CGI s aspoň trochu kvalitným scénarom a trochu "pozemskejšou" akciou. ()

majxik

Místy i povedený snímek, ale pouze místy. Po pravdě byli chvíle kdy jsem se vyloženě nudil a měl jsem chut ho vypnout. Nakonec jsem to ale překousnul, a dokoukal se a myslím že jsem udělal dobře, zase tak hrozné to nebylo, ale rozhodně nemám nutkání se na to podívat znova. ()

Imune

Musím říct, že animace naplnila moje očekávání, ta byla skvělá. Taky se mně líbily pěkně udělaný bitky, kterých bylo víc než dost, ale občas připomínaly spíš hru, než film. Co se mi ale nelíbilo byl ten strašně divnej průběh děje, kterej jsem na začátku ani vůbec nepochopil, což bude možná tím, že jsem nehrál hru, ani neviděl Last Order. 60% ()

VanTom

Vizuálně naprosto perfektní a vypiplané, design všeho úžasný, detailní a propracovaný, animace samozřejmě také vynikající. Bohužel scénář a příběh už takové nadšení nevyvolávají. Bez znalosti původní videohry se totiž člověk opravdu moc nechytá (já nehrál, ale základy alespoň tuším) a hlavně první polovina, kdy se Cloud ubrečeně utápí ve vzpomínkách, traumatech a sebezpytování, u hrou nezasaženého diváka těžko dokáže vyvolat nějaké emoce. Druhá polovina, která je sledem několika velkých akčních scén, je nudná zase jiným způsobem: postavy skáčou do 30-metrové výšky, běhají po kolmých stěnách, házejí po sobě motorkami a mečem přesekávají budovy, ale vše je tak extrémně přepálené a zběsilé, až se to stává monotónní a nezajímavé. Největší zklamání jsem ale cítil z toho, že když se uprostřed snímku dá dohromady celá herní parta pro souboj s Bahamutem, všichni prohodí jednu-dvě hlášky, rozdají tři rány a do konce filmu už jenom statují v pozadí. Velká škoda. :-( ()

Kalidor_

Nejvíce mi kazil dojem z filmu děj, který jsem těžkopádně dával dohromady, ale vizuální orgie to rozhodně jsou. ()

noiseaux

Škoda, že jsem FF nikdy nehrál, hodnocení by asi bylo lepší. Takhle mi občas trochu unikal děj, oproti Esenci života, kdy nebyla žádná znalost FF nutná. Jinak ale parádní podívaná. ()

ABCD Marta

Málokdy se stane, že píši komentář, když už nějaký vyplodím, hned po zhlédnutí, ale v této chvíli, kdy jsem prožil TEN nejpřekvapivější divácký orgasmus ve svém životě (přestože jsem věrný fanoušek FF VII, takže jsem tušil do čeho jdu), to učiním bez jakéhokoli zaváhání. ()

Gunslinger

Nikdy som nehral žiadnu hru zo série FF (teda ak nerátam prvé diely, ktoré ešte vyšli na SNES) ale po zhliadnutí Advent Children toho začínam ľutovať :).. Skvelý príbeh, hudba, spracovanie a atmosféra. Fanúšikovia série nech si pridajú jednu hviezdičku naviac.. ()

DeathTheKid

Děj mohl být mnohem lepší, bylo to ze začátku utahané, pak najednou hop a poslední scéna. V postavách byl strašný guláš a dialogy byly divné (klasické japonské kecy). Akce byly, ale byly hodně nepřehledné a dost prázdné. Hned vysvětlím. Jen se tam střílelo nebo plácalo meči a já ani nevěděl, odkud berou takou tu energii, třeba do toho meče. Chtělo to více kouzel nebo epických komb a hlavně pomalejší a méně uskákané. Hudba mi téměř neustále do daných situací neseděla. Jediný klad - anime zpracování, to je velmi chvalitebné a za to davám taky ty 2* ()

Looser

Tenhle film má určitě dvě roviny - vizualní a dějovou. Zatímco ta první z nich je někde mimo horizont jakýchkoliv očekávání ta druhá bohužel pokulhává a dělá z filmu spíš klipovou záležitost, kde divák sleduje co všechno už dnes v animaci dnes dá udělat. Krátce a jednoduše animace jsou neuvěřitelné a teprve po zavěrečných titulcích jsem zase zavřel pusu. Japonci opravdu umí a i když se to nezdá pořád je co zlepšovat. Příběh pro mně byl trochu nesrozumitelný (nehraji FF) až trochu děravý ale vzhledem k obrázkům to tolik nevadí. Určitě stojí za zhlednutí, protože takove multimediální orgie nikde neuvidite (psano v roce 2006). ()