Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Blaogranas

Je to spíše 4,5 *. V porovnání s Dokonalým trikem zde děj trochu pokulhává, ale kvalitní herecké výkony (zvláště Paula Giamattiho) a příjemná hudba vám nedovolí se nudit. A určitě to není film pouze na jedno podívání. ()

iNKa 1104

Ni ni, tohle vám nezbaštím... nejenže scénář je podivně proděravěn - on je ještě bezostyšně inspirován... Dva filmy se v něm zrcadlí jako vejce vejci - Dokonalý trik (svou gradací kouzel na hranici uvěřitelnosti - zde se však opravdu pohybujeme spíše za hranicí sci-fi) a Obvyklí podezřelí (závěrečné rozkrytí triků komisařem, který najednou stojí na straně iluzionisty, je natolik podobné konečnému odhalení Kaisera Soze, že to až hraničí s trapností - tím spíše, že většinu rádoby šokujících odhalení, bystří diváci nejenže tuší, ale bryskně ví po celý film...)... mimoto české reálie, čeští komparzisti a čeští filmoví pracovníci, aby to bylo co nejlevnější... to se vám opravdu povedlo! Tenhle film si zaslouží modrou barvu! ()

Petrushka5

Od chvíle, kdy vstoupíme do života jsme součástí jeho proudu. Měříme jej a rozdělujeme, ale neporazíme ho. Neumíme ho ani urychlit nebo zpomalit. Či snad ano? Nezažili jsme každý někdy pocit, že příjemná chvíle skončila příliš brzy a nepřáli si, aby trvala déle? Nebo jak čas stál během nudného dne a přáli si, abychom jej trochu urychlili? Ano, urychlit tak okamžik, kdy konečně přijde vysněný konec filmu. Některé detaily snad zaujmou, ale samotný příběh je o ničem. Nečekala bych, že to řeknu, ale i Norton nudí. ()

Melly.pro

Tomuhle filmu prostě musím dát pět * už jen proto, že se některý scény natáčely u nás v Táboře. Jen lituju, že jsem nešel na kompars. Jinak film se mi taky dost líbil, akorát mysteriózní, zábavný a s dobrou zápletkou nakonec.. ()

maaan

Edward Norton neměl chybu. Odporná habsburská monarchie taky. Celou dobu jsem si říkal, jak zajímavý to je příběh (spoustu věcí jsem vůbec nečekal, možná jsem příliš naivní :-)), ale ten konec... 75%, tedy 4****. ()

Miki68

Tak nakonec se ukázalo na filmu nejzajímavější pozorovat natáčecí lokace a hádat kde se točilo (Vinohrady, Konopiště...). Příběh zajímavě vymyšlený, ale s děravým scénářem a Nortonem, který tentokrát podal dost mdlý výkon. na nedělní odpoledne dobrý. ()

asfalt

Tá sci-fi zložka mi v tom trošku prekážala. Čím dlhšie som to sledoval, tým viac som sa začínal nudiť, keby to fungovalo obrátene, tak by som snáď ešte jednu hviezdičku prihodil. Nabudúce radšej toto. ()

ZackSawyer

Nechal jsem se pohltit atmosférou doby, kdy městem jezdil kočár s koňmi, kdy se žilo zcela jinak a kdy se chodilo pro údiv a úžas do divadla, kde jeden velmi pohledný a šikovný iluzionista předvádí dosud nevídané, nemožné. Nádherná mysteriózní romantika a dokonalý Norton a Jessica Biel. Parádní love story. ()

Skleni

Ja som tento film videl s malým časovým odstupom po The Prestige. A musím povedať, že po celý čas som tieto da filmy porovnával. A výsledok je jasný z hodnotenia. Ako viem, že každý film má dačo do seba, ale proste iluzionista pri prišiel nenápaditý, nesúvislý. nudný, a bez poriadnej zápletky. Proste o ničom. 48% ()

Stíba

Role jako ušitá pro Edwarda Nortona, který se opět ukázal v báječném světle. Film je zasazen do mnou oblíbené doby, téma fascinace lidí je mi také velice blízké, částečně se jedná o film podle skutečné události a navíc se to vše ještě částečně odehrává na zámku Konopiště poblíž kterého bydlím. Mohu snad nepřivřít oči a hodnotit jinak?? ()

desolator6

Bežný priemer na sobotný večer v TV. Film bez nejakého ducha a zaujímavých zvratov, až to skoro hraničilo z nudou. A veľmi ma zaskočil hlas Edwarda Nortona. ()

patroklos

Od filmu Iluzionista jsem nečekal žádný úchvatný zážitek, opak však byl pravdou. Jestli hledáte snímky, které budou "nové", Iluzionistu vřele doporučuji. Snad jedinou chybičkou bylo jméno korunního prince, protože mu mohli dát i jméno reálné. Příběh by dokresloval skutečnou realitu prince Rudolfa Habsburského, i když s fikcí a nadsázkou :-) ()

Torgal

Nemôžem povedať, nepozeralo sa to zle, no príbeh bol vystavaný nepríliš vydareným spôsobom a kládol dôraz na "prekvapujúcu" pointu, ktorá sa ale dala odhadnúť dlho pred koncom. Navyše som nepochopil motivácie postáv jednať tak ako jednali a vadilo mi aj nedovysvetlenie niektorých vyložene nerealizovateľných trikov. 6+/10 ()

anitae

Iluzionista mě mile překvapil, nějak jsem furt čekala, že to blbě dopadne a ono ne;) Líp hodnotím za překvapivý závěr a Vinohradské divadlo;) ()

odmocnina

Filmy s touto tematikou má veľmi zaujímajú a taktiež tu hrá moja obľúbená herečka Jessica Biel. Príbeh sa odohráva v minulosti, kde nadaný kúzelník Eisenheim ohromuje viedenských obyvateľov svojimi vystúpeniami. Na scéne sa objaví jeho detská láska, v ceste im však stojí cisár. Opäť totálny dejový zvrat na konci. Film vrelo odporúčam. ()

kersten

Takéto famózne prekvapujúce zakončenie som naozaj nečakala....Samozrejme nebolo to až také dobré ako Dokonalý trik. Ale predsa len nadpriemerné. A čomu ešte dávam plus a oceňujem na tomto filme je vynechanie fantasmagorie (ktorá dominovala na konci u Dokonalého triku a skazila mi tak celý dojem z filmu). Ale naťastie to bola len jedna chybička . Zato u tohoto Iluzionistu ich bolo oveľa viac, miestami nudné scény... Ale celkovo film hodnotím priemerne, koniec nadpriemerný ()

redwik

Myslím si, že príbeh tohto filmu je naozaj dobrý (hoci na The Prestige z toho istého roku sa nedoťahuje), no totálne ho odpísala hrozná réžia. Absolútne sa mi nepáčili tie čierne prechody medzi scénami, do filmu sa to ani nehodilo. Aj záverečné rozuzlenie bolo zlé, trošku nepozornejší divák by to vôbec nemusel pochopiť. Veľká škoda, potenciál tento film určite mal, nebyť tak zlého spracovania, mohol siahať aj na 5 hviezdičiek. ()

PF 2014

PF 2014