Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Kadas97

Premyslený inteligentný film s vynikajúcim hereckým obsadením. Zápletka z doby Uhorska sa mi veľmi páčila. Nortonovi pasujú takéto prepracovanejšie postavy omnoho viac ako nejaký Hulk. Hudba k filmu bola tiež výborná. Iluzionista sa v mnohom podobá Dokonalému triku, kde hrá C. Bale. Ak by som mal tieto dva filmy porovnať, tak vyhráva Dokonalý trik. 7 z 10 ()

KafuR

Tak.. dlouho jsem balancoval mezi hvězdičkama, až jsem se rozhodl snímku trochu přilepšit. Už podle úvodu je jasné, že půjde o líbívý snímek určený pro široké masy a podle tohoto schématu je také vytvořený od začátku do konce. Některé triky až moc zavánějí snahou o senzaci a údiv, možná i proto jsem některým z nich vůbec nevěřil a uvažoval, jestli aspoň pan scénarista ví, jak to vůbec myslel. I přes banální romantickou linii, která nepřináší v podstatě nic nového, však snímek boduje svým vizuálním pojetím a příjemnou hudbou, díky kterým si Iluzionista přece jen nezaslouží spadnout do vod průměrných filmů. ()

P. J. D.

Na tomto snímku je vcelku zajímavé to, že až do samotného konce nevíte, co je fikce (trik v podobě iluzionisty) a co ne, což se mi docela líbí. Scénář s touto myšlenkou pracuje ruku v ruce a vytváří tak souhru, která se mnohému divákovi bude zamlouvat. Postavy Iluzionisty a jeho lásky, vyšetřovatele jsou dosti propracované. Někdo by mohl namítnout, že Iluzionista je trochu kýčovitý, ale v takovém případě jej asi nepochopil. Výtku bych měl k hudebnímu doprovodu, pár nesrovnalostem ve věci technologického pokroku a také historického, což na věrohodnosti celé věci ubírá (příběh je smyšlený, ale narážím tím na pravdivost historického období, jemuž některé věci nedopovídají). Přesto by se film za své zpracování stydět nemusel. Ostatně čtyři hvězdičky nejsou špatné hodnocení. ()

michald99

Nevýrazné postavy a rozmazaný děj, který sází hlavně na to, že potom, co vám na konci vyjeví, jak celá ta iluze probíhala a jakej měla účel, vás film nadchne pro svou mazanost a to, že jste nic nepoznali a že se budete bodře plácat do kolen a vyzdvihovat jeho hloubku a intenzitu. Relativně otravný herec v hlavní roli a občas nepadnoucí hudba, který občas hraje i když nemá. Když přimhouřim oko, tak mám 60% ()

tranquill

"Mým úmyslem bylo Vás pobavit. Nic víc!" Mysteriózní romantika s thrillerovým pozadím? Ano, a k tomu kolorovaná kamera a také našincovi známé exteriéry. No a v popředí sympaťák Edward Norton, nádherná Jessica Biel a charismatický Paul Giamatti. Tenhle mix dal vzniknout skvělému snímku, jehož závěrečné sekvence vyšvihly mé hodnocení až k maximu :-) ()

AloeB

Jednoduchý příběh iluzionisty mne dá se říct okouzlil tím vším, co ukázal Edward Norton svým divákům, bohužel to však byl trik. Namísto slibovaných kouzel se tak dočkáme pouze další romantické zápletky, ovšem ve výtečně stylizovaném hávu Vídně, kde tomu náhoda chtěla, aby dva přátelé z dětství, kněžna a syn truhláře, byli rozděleni sobeckými pohnutkami intrikářského dědice trůnu, který si nikdy nepřipustil, že by mohl mít kdokoliv něco víc než on. Příběh tak působí prvoplánově jednoduše, stejně jako každý mnohý v libovolném americkém filmu, bez Nortona či s ním. Finální twist, ten ovšem za to stál, kdy si inspektor uvědomíš, jaký je Norton vlastně bastard a jak všechny převezl, plytkost děje to však nezachránilo, přestože musím přiznat, že posledních několik minut se jim povedlo velmi dobře. ()

waterboy

Nejlepší film Edwarda Nortona a Jessicy Biel, který se také natáčel v Praze a ve kterém můžeme vidět pěkně zašmodrchanou zápletku, která se na konci příběhu překvapivě rozplete. Edward si zde zahraje kouzelníka, který již od mládí proslul svými triky. V mládí se zamiloval do nádherné dívky, která byla z vyšší vrstvy obyvatelstva a tak to byla zakázaná láska a ta nejlíp chutná. V dospělosti se náhodně potkali na jeho vystoupení a začali kout pikle na jejich nedokončenou romanci. ()

Dovlatovka

Obavam se, ze s dvema herci extrakvalit a asi celkem zajimavou predlouhou se dalo udelat vic. to, co si pan Burger (udajne) pripsal do scenare je krome detektive Uhla uplne k nicemu. Cely film by se mohl tocit kolem osobnosti Eisenheima a jeho triků, ale to by ty triky musely byt na nejake urovni. Rozhodne bych se nevytahovala tim, jak dlouho na nich ceske studio pracovalo, protoze za nic nestoji. Zlaty prvni Harry Potter a tesim se na The Prestige. To snad bude o kouzelnicich, protoze Iluzionoista je cert vi o cem. Prijemna hudba, ktera podkresluje scény jinak postradajici naboj a napeti. Herci nevyuziti az beda. ()

maskrta

3 hvezdy minimalne za skvele vykony Nortona, Giamattiho (toho obzvlast) a Sewella. Nakonec ani dej nebyl vubec spatny, Nekvasilova vyprava taky ne a ty vice mene (ne)povedene triky jsem zas az tak neresila. ()

sledge

Takyto zaver som necakal a mna veru len tak lahko nic neprekvapi. Vynikajuci film pre mna s jedinou chybickou, velmi slaba a nezaujimava uvodna polhodinka, mohlo pomoct zopar scen z Eisenheimovych ciest po svete. Norton a Giamatti skveli, co ine by uz clovek od nich ocakaval. ()

Gardenboy

Až na pointu stojacú na vratkých nohách a nudnú strednú časť filmu nemám nejaké výhrady ... počin je to celkom zaujímavý, ale obávam sa, že veľmi rýchlo zapadne do šede priemeru dnešnej produkcie. Nič výnimočné. Je to skôr 3,5*. Ináč "okúzlujúca" hudba je príšerne vykradnutá z The Hours ... ()

LordMysti

Film se mi líbil. Možná to bylo také tím, že jsem čekal nudu nad nudu. Sice se žádné strhující tempo nekonalo, ale celkově byl film po všech stránkách lehce nadprůměrný, příběh originální a zajímavyý, zpracování také dobré a celkově mě film slušně vtáhl do děje. ()

Hermit

Velmi dobře zpracovaný film se zajímavou tematikou a Edwardem Nortnem (podle mě skvělým jako vždy...), ale bohužel to tvůrci v závěru trochu překombinovali, řekl bych dokonce i potopili. Každopádně to ale je hezká podívaná... ()

arkie

Mne sa to páčilo, taký krásny steam-punkový thriller, lásky nakoniec zvíťazí ... na 5 hviezdičiek to síce nemalo, ale tie iluzionistické čísla boli nádherné. A vcelku uveriteľný dej na rozdiel od námetovo podobného Prestige. ()

E lan

Výborný románový film s vynikajícími herci v hlavních rolí, dobře natečenou scenérií a velmi dobrým příběhem, který nakonec přecijenom překvapí. ()

Wencek

Film o kouzelníkovi, který pro mě zase tak moc nevyčaroval a spíše mě zklamal. Od filmu iluzionista jsem čekal mnohem víc a bouhužel jsem se nedočkal. J.Biel je opravdu okouzlující o tom žádná a nedivim se E.Nortonovi, že se tak snažil ji získat, ale jinak docela nic moc nepředvedl. Jsou filmy kde byl asi tak 1000x kouzelnější. Docela dobře se předvedl P.Giamatti kterému docela role sedla. Celkově film působyl dost roztahaně a natahovaně i když ne zase až tak moc že bych se musel ukousat nudou. Zápletka byla taky docela povedená, ale celkové rozuzlení a způsob iluze mi ale přišel dost přitažený za vlasy a ne až tak moc kouzelně. I přesto ale dám slušné 3*. ()

Saimon

Příliš vykonstruovaný příběh,kteremu jsem moc neveril...Prumerna zabava,ktera na druhou stranu v zadnem pripade neurazi.*** ()

haWranka

Spousta lidí z mýho okolí tvrdila, že Iluzionista je lepší obdoba Dokonalýho triku. Já jim to nevěřila a dobře jsem udělala. Ne že by film nebyl dobrej. Vlastně byl až dost dobrej. Ale... ()

PF 2014

PF 2014