Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

fafejt001

SOLIDNÍ ZÁPLETKA , NAPĚTÍ , STRHUJÍCÍ ZÁVĚREČNÉ OSVĚTLENÍ ZÁPLETKY , DOBOVÉ KOSTÝMY . JÁ MYSLÍM , ŽE VELMI SOLIDNÍ . STOJÍ ZA VÍCE SHLÉDNUTÍ . A PĚKNÁ JESICA. JAJA. GUT. ()

tucnakova

Žádné veledílo to nebylo, ale co, není každý den svátek - vcelku příjemný film před spaním, žádné rozladění se nekonalo ( přišlo mi tedy ale třeba divné, že ho nepoznala na první dobrou, když ho byla tak plná ... ). Nortona mám docela ráda - a tady se mi líbil. Jen jsem to viděla, bohužel, dabované - což je vždycky utrpení. A bylo mi taky líto Vídeňáků. ()

TheJirkaW

příběh stojí za nic, ale stojí za to si počkat na ten konec, kdy Giamattimu všechno dojde... Jako celek je to hovadina, ale kdybych to měl rozdělit na části, tak všechny, až na poslední jsou hovadina.... ()

Scaevola

Podobná hra už byla k vidění mnohokrát, což však neznamená, že její účinek bude menší. Čarovný pohled Nortonův vévodí, ale i přes výtečně zpracované prostředí biedermeierové Vídně se jedná jen o příběh zakázané lásky. Přiznávám však, že je snad možno mé rozporuplné hodnocení přičíst na vrub nedostatku vhodné nálady. ()

karnifex

Velmi dobrá oddechovka s příjemnou pointou. A hvězda navíc za scénu, kde Norton "vyvolá" borce z Brna, to bylo fakt vtipný! ()

Kada80

Nesnáším když si někdo hraje na chytráka,ale tady to bylo průhledny jako prase (ALE TÍM NECHCI ŘÍCT,ŽE JE TO ŠPATNEJ FILM).A né že by byl Norton špatnej,ale tady to táhne fakt Giamatti. Tak se omlouvám všem a taky sobě že jsem se zařadil mezi chytráky. Jdu se vyplakat. 65% ()

R.I.S.A

Luxusní Norton, a moc krásnej film o kouzelníkovy kterej všem vytřel prdel takovim zpusobem že po skončení sem jen nevěřícně čuměl. Parádní scénář i dobře zvolená hudba to vyšperkovala na 5 * :) ()

Mejdzula

Přeočekával jsem se...bohužel :( mě to slovo "mysteriózní" tak navnadilo a já čekal něco tak úžasného, že mě to až zklamalo. Ale to mě od slušného hodnocená neodradí, vskutku to moc pěkné bylo, i když si nejsem moc jistý, jak to všechno bylo, ten závěr nepřinesl tak dobré vysvětlení jak jsem čekal. ()

wray

Tento film som videl nie tak dlho po inom kuzelnickom (dokonaly trik) a tak som musel podvedome porovnavat... Je fajn ze tu nebol ten scifi faktor, a vsetko bolo "realne" ale na druhej strane vo vsetkom ostatnom tento film bohuzial zaostava. Tolko k porovnaniu. Ak ho hodnotim osamote - prijemne pozeranie. Dej ma spad, je to tajomne a zamotane ale nastastie iba tak ze sa to da sledovat, prijemna atmosfera, herecky tiez fajn. Dobry film. ()

moriero

Kouzelné. Po všech stránkách. Scénář, kamera, hudba, Jessica. Nechci machrovat, ale konec jsem tak trochu předvídal už někdy od poloviny filmu. Možná dřív. Ale kupodivu mi to ani trochu nepokazilo dojem ze sledovaného díla. Rafinovaností a prostředím připomíná Dokonalý trik, Scarlett možná líp hraje obličejem a je krutopřísně sexy, ale pohled lapené laně Biel je mocnější než sexappeal. ()

Saxos

Další z filmů, který se z převážné části natáčel v České republice a ne ve Vídni. Praha, Tábor, Český Krumlov, Krkonoše. Prostě nádhera. Film Dokonalý trik byl ještě víc zajímavější. ()

petr.al

Láska i hory přenáší, ovšem v případě iluzionisty Edwarda Nortona se musely spojit snad všechny temné síly ruku v ruce s černou magií. Plán, který měl milému čáryfukovi dopomoci k jeho milované z dětství Jessice Biel byl natolik překombinovaný, že jsem se chvílemi obával, aby to detektiva Paula Giamattiho přivedlo na tu ,,správnou" stopu. Film ,,Iluzionista" je třeba brát jako kvalitně natočenou romantickou pohádku zasazenou do atraktivních kulis naší české kotliny (Praha, Český Krumlov, Tábor...). 3* na pohodu. ()

FoboSVK

Zo začiatku som myslel, že by to mohla byť taká „lite“ verzia Dokonalého triku, ale nie je to ani len to. Burger akoby nazrel do Nolanových poznámok keď bol práve na kávičke ale nestihol ich celé preštudovať. Dej aj keď zhruba predvídateľný bol svižný a nenudil. Aj vizuálna časť síce trochu prehnane oranžová pre mňa hodnoverne zobrazila roky medzi 1860-1900 v ktorých sa myslím film odohrával. Ilúzie boli, a určite efektné, ale boli to vlastne ilúzie alebo iba počítačová animácia? Burger sa s tým vôbec nepotrápil (zaujímal by ma trik s mečom...) a neverím, že niektorá z ilúzií by bola ilúzia aj mimo filmové kamery. A bez premyslených kúzel ktoré majú aspoň akú takú logiku (v Dokonalom triku také boli) nám zostáva iba obyčajná romantická dráma s trochu lepším koncom, ktorý to ale nedokázal vytiahnuť. ()

Lili94

Velmi poutavé a dobře zpracované, nechybí náhlé zvraty a možná, že kdybych dřív neviděla "Dokonalý trik", tak dám 5 hvězdiček. ()

vinnetou500

Wow... propracovaná nádhera! Po přečtení obsahu v databázi jsem čekal jakožto největší iluzi zjevení vévodkyně... Nenudil jsem se ani minutu. Kombinace skvělých kulis a kvalitní hudby s doprovodem skvělých hereckých výkonů dává dohromady doopravdy mysteriózní kousek, který má čestné místo v seznamu oblíbených! ()

v.indruchova

Skvělý film plný perfektních herců. Má vše, co takový to film má mít. Lásku, napětí, záhadu a spoustu emocí. Na filmu se podílelo obrovské množství Čechů. Krásné prostředí, ve kterém se děj odehrává je mou srdcovkou. Je to architektura, kterou moc dobře známe a neustále ji můžeme obdivovat i v našich městech. Pokud se podíváte do závěrečných titulků, je to jedno České jméno za druhým. Jsem pyšná, že mohou vznikat takové to filmy pokud se spojí šikovnost několika národů. Např: mě potěšila zmínka v titulcích (1.46.49) Music recorded By: Czech film Orchestra, Prag, Czech republic. Visual Efects:další Česká jména... :) Ano, možná, někteří z nás tuší rozuzlení příběhu, již na začátku, ale to neznamená, že je film špatný, jen jsme už příliš rozmazlení. Viděli jsme toho už moc. Málo, co nás překvapí, ale proto film nemusí být Béčkem spíše naopak. Injoyed. Užijte si to a buďte klidně skeptičtí, to vůbec nevadí, já byla také. Už před lety mi byl film doporučován a to nejen mým bratrem, ale až teď si ke mě film našel cestu. ()

cobislav

Celou dobu jsem to viděl spíše na jeden z těch lepších kouzelnických filmů. Šeredně jsem se ale mýlil a to je u kouzelnického filmu přesně to pravé ořechové. Vůbec jsem předem nepřekouknul dokonalost posledního vystoupení, stejně jako jsem vyhořel na rozluštění kompletní milenecké historky a právě to mě neuvěřitelně potěšilo. 79% ()

Azareth

Tak to bola ilúzia! - Skvelý Norton a Giamatti nám predviedli naozaj veľký výkon a ja, tupá guma, som im na to celé skočil. Ak si chcete nechať prekvapenie na koniec, môžete sa kľudne vypnuť aby ste nespravili tú istú chybu ako ja. ()

chup44

Hlavným problémom tohto filmu je , že bol uvedený v tom istom roku, ako Dokonalý trik. Raz za 20 rokov film o kúzelníkoch a v tom istom roku je problém. Hlavne, ak jeden s režisérov je Nolan. Keby to vzniklo o pár rokov neskôr, bol by to dobrý film. Pri porovnaní, ktorému sa nedá ubrániť, je Nolan na 5* a toto na 3*. Neurazí, nenadchne, mohlo to byt lepšie a pointa oproti “kolegovi” slabá. ()

PF 2014

PF 2014