Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

anli

Romantický thriller s mysteriózními prvky,točený také v naší krásné české zemi.Historický snímek zavádí diváka do prostředí kouzel a iluzí,tedy mezi kouzelníky samotné.Scénář je slušně napsaný,i když celkem jednoduchý,aby byl bez problémů pochopen(zřejmě úlitba americkým divákům)a režisér se snaží vytvořit atmosféru a ducha té doby a to se mu velmi daří a je to jeden z velkých kladů snímku.Tím dalším jsou herci,trio Norton-Giamatti-Biel drží film pohromadě a přímo z nich sálá onen duch historie.Příběh velmi příjemně plyne a má svojí dramatickou stránku stejně jako tu romantickou dobře zvládnutou a uvěřitelnou.Pro někoho může být film nudný,ale kdo má rád historii a kouzelníky,bude spokojen.Svět kouzel mě vždy fascinoval a bavil,takže dávám 80%,protože mě bavil i tenhle film,i když o žádné převratné dílo nejde. ()

Moogwi

Oproti dokonalému triku jsou kouzla zde použitá až moc fantasy, nevysvětlitelná, což je škoda protože z toho nakonec vznikla hezká pohádka, taky škoda té závěrečné pointy která má hodně much, ale i tak mi to vychází na 5 ()

dANo

Priemerná love story s prvkami mágie má jeden základný problém so scenárom - predvídateľný koniec a mizivé vysvetlenie niektorých "záhadných" iluzionistických trikov, vďaka ktorým sa to skončilo tak, ako sa to skončilo... Ináč je to veľmi pozerateľné a pekne natočené (na viacerých českých hradoch a miestach, ktoré niekedy trochu neúspešne pripomínajú Viedeň a Rakúsko-Uhorsko:). ()

Brandon

První půlka Iluzionisty je jak vystřižená z růžové knihovny. Typický milenecký trojúhelník - urozená vévodkyně, "chudý" kouzelník a zlý korunní princ, jak sladké?! V druhé půlce je už jasné oč tu běží, takže pocit překvapení, ohromení z iluze se nedostavuje. ()

PetrPan2

Edward Norton je ve své roli skvělý, Paul Giamatti ucházející, Rufus Sewell své charizma místy zredukoval jen na divoké poulení očí a Jessica Biel... no na Jessicu se alespoň hezky kouká :o) ()

Aven

Film mi vůbec nepřišel nudný. Líbila se mi výborně vyvolaná atmosféra, herci i hudba. Závěrečná pointa už byla jen pomyslnou třešničkou na dortu. ()

Beatle

Wow! Nejprve jsem si myslela, že to bude takový ten druh filmu, kdy je vám předkládána iluze, ale ve skutečnosti je to prostě neuvěřitelné kouzlo (možná jsem usuzovala i podle zařazení do žánru fantasy). Pak to chvílemi vypadalo, jako o něco delší díl známého pořadu VĚŘTE NEVĚŘTE, ale nakonec se to všechno ukázalo jako prostě hodně dobrej nápad :) Rozluštění nakonec, tak to má být. Tenhle snímek vás opravdu přesvědčí o tom, že všechno je jen iluze. Dávám pět hvězdiček...čtyři za děj plus jako bonus tu poslední za herecké výkony. Edward Norton je (omlouvám se za ty zaujaté výrazy) nejdokonalejší a nejtalentovanější herec své generace, jakého měl kdy filmový průmysl možnost poznat a ač jsem viděla spousty jeho snímků, v žádném mi jeho dramatický výkon nepřišel tak přirozený, jako v ILUZIONISTOVI. Když se dívate pozorně na jeho výrazy, zjišťujete naprostou čistotu, nepřehrávání. Opravdu bravo, Eddie! Velké uznání si však zaslouží i Nortonův kolega Paul Giamatti v roli inspektora. Ještě nikdy jsem neviděla herce, kterému by se během jednoho filmu podařilo tolikrát roztáhnout nosní dirky a vypadat při tom naprosto profesionálně :D ()

skretik

Zatiaľ môj najobľúbenejší film, z ktorého človeka až mrazí... Veľmi zaujímavo je rozprávaný dej. Najprv niečo ku koncu, potom retrospektívne od začiatku až sa to dostane do bodu, kde film začal a pokračuje to ďalej. Hudba je vynikajúca.... ()

swe

Musím se přiznat, že jsem velice dlouho tento film ve svém počítači ignoroval, a když jsem se neměl na co dívat, raději sem zvolil reprízu nějakého, již předtím, zhlédnutého snímku. Inu, kouzla a iluze mě moc nelákají a to i přes účast mého oblíbence E. Nortona. Avšak, jednou pozdě večer, před spaním, mě napadlo že se mrknu alespoň na začátek, a pak ještě na kousek...no, nakonec jsem ho slupnul jako malinu. Film mě dostal svým zajímavým příběhem, pěknými kouzly a atmosférou Rakousko-Uherské Vídně. Co se herců týče, Nortona, k mému velkému překvapení, převálcoval Paul Giamatti jako inspektor Uhl, Edward s kamennou tváří byl celkem zklamání. Plné hodnocení sebrala filmu závěrečná pointa, která skutečně „stojí na vratkých nohách“, ale co už. Film to byl pěkný a v budoucnosti se k němu opět a rád vrátím. ()

SkyHawk

Výborný snímek, trochu na stylu Dokonalého triku se skvělým závěrem. Edward Norton se zase jednou předvedl. Role mu sedla perfektně a Paul Giamatti mu steně tak kvalitně sekundoval. Povedaná výprava dává super nádech Vídně koncem 19. století. Přesto film jako celek není tak zábavný, aby si zasloužil nejvyšší hodnocení. ()

Brain-D

Snímek okouzlí kouzli Eisenheima, na kterých je to celé postavené. Jinak je tu celkem nudná drama postavená na jednoduchém příběhu. Edward Norton se do role celkem i hodil, ale zdá se mi že měl málo prostoru. ()

LEGACY

Iluzionistu jsem sledoval v 1080p na plazmovce (zase po dlouhé době) a určitě jsem neprohloupil. Film plný iluzí a klamů, ale také silné logiky a romantiky na mě zapůsobil od prvních minut a prostředí naší Prahy zahnalo film na vyšší level ''filmového řetězce''. V podstatě se tu využívá podobný stil jako Prestige, o podobnosti tu ale nemůže být řeč žádná, protože oba filmy se zakládají na úplně odlišných tématech, které spojuje jenom jedinná věc a to precizní zakončení. Jenom škoda, že mě film nezaujal až na plný počet hvězd - taková bomba to pro mě zase nebyla. P.S. Iluzionista má jednu velikou nevýhodu a tou je, že vznikl v podobné době jako Prestige. Kdyby Prestige nikdy nevznikl myslím si, že by se mohl Iluzionista prokopat mnohem výš. Hodnotím 80% ()

brando

Čas od času se vyrojí film ( např. dejme tomu The Prestige), který se díky autorské vizi, perfektnímu řemeslu a originální pointě stane, i přes zdánlivou nálepku mainstreamu, malým kultem. A jak to u kultů bývá, vznikají napodobeniny. Vezmou se všechny atributy, které dělají původní film výjimečným a začne se nesmyslně a plytce spojovat. Velká láska, velký trik, velká rivalita, velká atmosféra. To vše oba filmy mají, výsledkem se už ovšem rozcházejí. Škoda, že Burger chtěl natočit svoji Prestige, ale nemyslel při tom na diváka The Prestige. Jinak ho nemohl zásobovat tak plytkým scénářem i celým vyústěním filmu. ()

Sany33

Podobnosť s filmom dokonalý trik je v Iluzionistovi naozaj iba na hrane profesnej úrovne. Chcem tým povedať, že obe filmy sa opierajú o kúzelníkov a kúzelnícke triky každý má inú podstatu. Dokonalý trik skúma osudy dvoch kúzelníkov posadnutých svojím remeslom, zatiaľ čo Iluzionista to hrá od prvej scény na lásku. A kam to až mág posadnutý láskou dokáže dotiahnuť? Presne o tom je tento atmosférou prešpikovaný film. Veľmi pekné až priam kriminálku pripomínajúce finále. Film sa jemne otiera o všetky žánre. Fenomenálny výkon Edwarda Nortona nemôžem nechať nepovšimnutý. Uveril som mu absolútne všetko, každú prejavenú emóciu a cit a to je devízou iba skutočne veľkých hercov ku ktorým on určite patrí a stal sa preto klenotom aj pre tento film. 70% ()

cross

Moc pěkný film, pokud tedy mluvíme o vizáži - výprava (skoro bych řekl reklamní poutač na Českou republiku:), stylizace, hudba, kamera a především triková vystoupení Eisenheima...při těch jsem se vždy skvěle bavil...Ale to ostatní..No pardon - nudný příběh, překombinovaný a ani za zrnko prachu uvěřitelný závěr...navíc je to vše takové mdlé..bohužel, i přes nepopiratelné kvality filmu jako technického zázraku dávám **1/2... ()

homerr

Zajímavý závěr filmu, co mě trochu zklamalo, byl výkon Edwarda Nortona, až příliš nevýrazný, naproti tomu Paul Giamatti byl o dost lepší. Zajímavé také tím, že film byl natočen u nás. 70% ()

Mr.Dogman

Skvělý film, bravo. Jsem stejně udiven jako diváci po výstupu Eisenheima. Jak hereckým obsazení (hlavně Edwardem, který si mě už podruhé získal), stylizací příběhu (která báječně pasovala do doby), tak i příběhem, rozlousknutím a voděním diváka za nos. No neokouzlil vás tento film? ()

PollyJean

přesně jak píše POMO - film pro typického amerického diváka, pouze upravený do historických kulis. Jenže karty jsou rozdané po první půlhodině a na co koukat dál? Dá se hádat, kterou částí Prahy se kdo zrovna prohání, ale to je trochu málo. Jessica Biel není ani hezká ani herečka, Edward Norton má strašlivou bradku a ani Phil Glass, který mě na film nalákal, zrovna nebyl ve formě, navíc mi přišlo, že se k tomuto filmu jeho hudba moc nehodila. ()

Eso_pwned

Průměrný film, který má tu výhodu, že je tam Edward Norton, ale to je tak všechno. Podle mě každýmu kdo viděl Dokonalý trik, který je mnohem lepší, se to nemůže líbit. Navíc tam ani nezdůvodnili polovinu těch kouzel, který ani zdůvodnit nešly, protože sou nereálný. Konec mě měl asi nějak překvapit...no, nepřekvapil. ()

PF 2014

PF 2014