Dva muži na vzdálené základně v zamrzlé divočině vyprávějí tři propojené příběhy o tom, jak se o Vánocích zbláznila technika (Netflix)

Mouchal

Pro mě osobně dosud nejvydařenější epizoda a nejen kvůli skvělému Jonu Hammovi, ale díky výborným kratším povídkám, které dohromady poskládali opravdu dobrou příběhovou mozaiku, která Vás donutí soucítit se zdejšími postavy. Každá malá epizodka by se mohla zpracovat do jedné běžné epizody, ale je vidět, že tvůrcům nápady nedochází a tak nám tu představí rovnou tří různé příběhy, které pojí závěrečná pointa. I přes delší stopáž tento speciál uteče stejně rychle jako křesťanský fanatik ze sex shopu. To jsem sice nikdy neviděl, ale pochybuji, že by se loudal. 90% ()

fallanga

Pěkný Vánoční speciál, který nad ostatními díly BM vyniká svou výpravou. Pomalý rozjezd ve formě dvou příběhů ukázal zábavnou formou jak funguje svět, ve kterém se děj odehrává a poslední příběh příběh, se tak mohl rozjet naplno, bez nějakého nuceného vysvětlování okolností. Od ostatních dílů se to liší ještě v tom, že ač technologie pořád hrají velkou roli a děj nutí se zamyslet, tak to není hlavní náplň, hlavní síla příběhu. Hlavní síla spočívá v tom, že to bylo nabité emocemi. Není to až takový pohled do zvrácené budoucnosti jako zbytek dílů, jde spíše o soucit s hlavními postavami. ()

maoc

Podle komentů se zdá, že existuje víc verzí. Já viděl tu z ČT2. Jde o ucelený příběh, který se jen na začátku tváří jako slepenec. A je to hodně nepříjemná vize budoucnosti (Z-oči, filtrace osob, klony mysli sloužící jako nucení avataři a domácí sluhové) se závěrem, který je sice odhadnutelný, ale i tak je to pecka. Na celém filmu je, podobně jako na jiných dílech Černého zrcadla, podivné jen to, že v něčem ušla některá technologie kus cesty, ale zbytek ustrnul někde v 90kách (staré auto jednoho z hrdinů, snad Subaru Justy?) a navíc to tam všude vypadá skoro jako ve "staré dobré Anglii" z nějakého seriálu. To je sice na jednu stranu kontrast s podivnem, které přináší nová technologie (podobně jako v dílu Přijdu hned), ale na druhou stranu to působí děsně nevěrohodně. Ale to je jediná kaňka na jinak opravdu mrazivém a výborně odvyprávěném příběhu. ()

Nathaniell

Tenhle díl posunul úroveň nejen série, ale i celého seriálu o pěkný kus nahoru. Napadlo mě, že je to námět na celovečerní film. Snímek jeho stopáž NAŠTĚSTÍ skoro má. A vše, co poskytne, využije do mrtě. Po tomhle díle začnu seriál doporučovat ještě víc. Hodnocení z původních 4 u série zvednu na 5. Teď si je zaslouží. A tenhle díl taky. JEDNOZNAČNĚ. ()

MartinTerran

Za mě zatím nejlepší díl ze všech. Trojlístek příběhů, které souvisí a mají zajímavou myšlenku. Blokování v reálném světě je brutální a zažít bych to určitě nechtěl. Divím se, že lidi zde nemají morální problém, že jejich kopii strčí do krabičky a mučí ji - jasně, že jim to neřeknou, ale určitě to už někdo někde vypátral. ()

koty2201

Zatiaľ najdlhšia a zároveň najlepšia epizóda z pomedzi doterajších natočených. Mám rád vianočnú atmosféru a celkovo tieto sviatky radosti a pokoja. Teda pokiaľ to nie je epizóda Black Mirror, ktorá vám skôr spraví vianočnú nočnú moru. Každopádne má táto epizóda sympatické a pomerne známe obsadenie, kde ma najviac potešili výkony Jona Hamma (tu hrá tradične sviniara, ktorý však dostane zadosťučinenie) a Nathalie Teny (v takejto drsnej polohe som ju videl len druhý krát), ktorú mám rád ako herečku už od čias Harryho Pottera a jej Nymphadory... pochopiteľne, keďže som Potterhead. Tiež sa mi páčil nápad sem vložiť vyprávanie 3 spočiatku nesúvisiacich zážitkov dvoch hlavných hrdinov, ktorí pracujú v nejakej odľahlej zamrznutej pustine počas Vianoc. Údajne sú tam obaja preto, lebo obaja niečo v minulosti nezvládli a jeden z kolegov sa nerád rozpráva o svojej minulosti. Zistíme, že postava Jona Hamma dosť často narúša v rámci práce aj voľného času súkromie ľudí a stará sa aj do toho, do čoho sa nemá. Až na to, že jeho hobby ho stojí manželstvo, ale aj sa dopustí zamlčania zločinu. Avšak aj jeho spoločník skrýva rodinnú drámu, kde bojuje o dieťa s bývalou ženou. O to tragickejšie to je, že tam bola chybou len slabá komunikácia a nedostatok empatie voči partnerke. Každopádne sú tie záverečné zvraty veľmi prísne a naozaj to je skvelým vyvrcholením tohto záverečného dielu 2. série. Našťastie mi to nedoplo až tak skoro, aby som si to mohol vychutnať. Ten moment prekvapenia. Čiže ak by som chcel niekoho nalákať na tento seriál, tak mu asi pustím túto epizódu ako prvú. ()

thePivl

Tady by se to obešlo bez toho finálního natahování do absurdna. Jinde to sedí, zde to k ponuré a tajemné atmosféře nesedělo. Presto za tři skvělé myšlenky 5. ()

PaTeXx

Už u první "povídky" jsem si byl jistý, že budu hodnotit kladně. Ten filmový feel byl mnohem víc znát než v předchozích dílech a atmosféra byla o třídu lepší. Chválím Hamma a jeho americký přízvuk, který taky po té otravné (pro mě) britštině neuškodí. Co se týče závěru, tak ten byl fakt až krutě temný. Zlatá sebevražda. Bezpochyby dosavadní nejlepší epizoda. ()

hrumsrt

Vánoční speciál Black Mirroru a takový klenot! Tři příběhy zaobalené do jednoho a ten je pak zaobalený do všech tří. Z hlediska kompozičního jde o suverénně jedno z nejzajímavějších provedení. John Hamm hned od první chvíle působí jako hvězda velkého formátu a svých charizmatem v klidu utáhne celou epizodu, navíc když k tomu dostane tak dobrý scénář, mistrovské dílo se Vám píše samo. První příběh, jak naviguje asociálního kluka, aby si vrznul je skvělý hlavně v tom, že se zase s ničeho nic ukáže, že celá show má svoje publikum. Druhý příběh s malinkou pomocnicí je daleko silnější ve vcítění se do postavy pomocnice. Třetí příběh, už tentokrát hodně Vánoční, je perfektní! Používá zase gadget, který jsme v seriálu už v nějaké podobě mohli vidět a opět tou procítěností a vykreslením postav je geniální, a když pak vidíte ten závěr tak jsem se neubránil a začal jsem se smát, jak perfektní "zvrat" nám to nachystalo. A hned chápete motivace všech postav v příběhu. Nuže a pak to největší odhalení, že příběhy jsou vlastně součást příběhu, který Vám dokázal představit všechnu techniku a vy ji vidíte všechno "v praxi". No dneska bych se měl zamyslet, kam až muže takové blocknutí lidí na sociálních sítí vést. V podstatě taky vidíme jen prázdné siluety na sociálních sítích.. Nicméně do budoucna, když si pak vzpomenu s jakým nadhledem se na svět podíval právě John Hamm, když uviděl realitu, tak bude všechno směšný. Vánoční speciál, ze kterého se tvůrci rozhodně nemusí stydět, že v mládí sledovali Simpsonovi. ()