Kapitán Robert Daly své posádce velí s moudrostí a odvahou. Nováček na palubě ale brzy odhalí, že na této vesmírné lodi není nic tak, jak se zdá. (Netflix)

majec4

Farebna "startrekovska parodia", ktora proste musi zaujat. Zaciatok bol trochu vlazny podla mna, no neskor to bolo velmi dobre. Pacilo sa mi ako som pocas deja musel prehodnotit nazory na jednotlive postavy. Najviac vsak samozrejme zaujme Plemons, ktoreho som v kratkej dobe videl v dvoch filmoch a v oboch hral trhleho magora. Musim uznat, ze sa na podobne role hodi. Aj vdaka jeho ucasti idem do plneho poctu, lebo musim priznat, ze som nasiel par momentov, nad ktorymi sa dalo lepsie zamysliet. Zaver bol svojsky, v ramci zanru sa neoplati riesit logickost celej tej situacie, ale vysledok bol nadherny, pre posadku USS Calister. ()

IvcaSammet

Námět sice špatný v žádném případě není a samotná pointa je taky vcelku silná, celkově mi ale vadilo to, že se většina příběhu odehrává právě ve hře. Nějak mi to jako Black Mirror nepřišlo, navíc mi stopáž přišla zbytečně dlouhá. Ve finále mě ale příběh přece jenom chytl, a proto hodnotím čtyřma hvězdičkama. ()

xxxvodnikxxx

Můžete žít ve virtuální realitě, skvělé, ne? A vlastně, co když nebudete schopni kdykoliv odejít, co když se budete muset podvolit tomu, kdo celou hru řídí? To už nezní tak fajn, že .. ()

waits

Velmi zábavné. Začátek evokující parodii na Star Trek s přeskokem do prostředí korporátu a následným představením zápletky je perfektní, tak ted jen to nezkazit, s tímhle materiálem se dá provést ledacos.... Povedlo se, dotaženo v horní třetině možného. Perfektní jednohubka. ()

Flopik

Tak toto bola chuťovka, začiatok ma úplne nebral ale akonáhle sa ukázalo o čo pôjde tak bolo skvelé. Parádne sci-fi so zas a znova výbornou hlbšou myšlienkou, teda dokonca myšlienkami. Finále napínavé, u mňa za plný. ()

Fifer

Omletý motiv, ale vtipně podaný s perfektní parodií na Star Trek. Ovšem tahle zápletka má víc logických děr, než kolik červích děr má celá naše galaxie. Don't take it too seriously. Scéna zabíjení hlavního emzáka na cizí planetě je naprosto dokonalá. ()

Winchester

Style over substance. Zábavný námet, žiaľ spracovaný príliš banálne na to, aby dokázal utiahnuť celovečernú stopáž. Cast, a niekoľko momentov výborných... Ale v podstate sa jedná o zabudnuteľnú zábavku, ktorá v sebe neskrýva žiadnu hlbšiu myšlienkovú ,,nadstavbu", ako tie najlepšie epizódy Black Mirror. ()

Franc1s

Opět virtuální realita a zase trochu jinak. To temné a drsné se zde hodně střídá s humorem a někdy až parodií, ale to vubec není na škodu. Jinak ústřední hrdina, pěkně zahráno. Tak a jde se na další díl :) 8/10 ()

fallanga

Čtvrtá série startuje skvěle. Z tohoto dílu jsem měl největší strach, přeci jenom, tématika Star Treku do BM úplně nesedí. Ale naštěstí to opravdu není Star Trek, není to vesmírné sci-fi, je to typické Černé Zrcadlo. Jediná odchylka je ta, že konec je trošičku šťastnější a odlehčenější, než je zvykem. Otázkou taky zůstává, co tím chtěli tvůrci říct. Pokud to bylo "Neserte nerdy", tak se jim to povedlo. Pokud to bylo "I umělá inteligence má pocity", tak se jim to taky povedlo. Pokud to bylo "Neviňte Kalouska za váš posraný život", tak se jim to taky asi povedlo. Protože z mého pohledu je dosti obtížné tady najít nějakého záporáka. Ano, na první pohled je záporák jasný, ale na druhou stranu, rozumím jeho motivaci. Každopádně to začíná skvěle, do příštích dílů by se ale mohli zbavit toho humoru, a trošičku přitvrdit, ten konec byl přeci jenom dosti slabý. ()

samkko

Páni! Laciná kopie Star Treku? No právě že vůbec ne! Epizoda je geniální v ukazování lidské špatnosti, hudbě, vizuálu, příběhu, ale hlavně kvůli fenomenálním hereckým výkonům. Parta, vesměs béčkových herců nám předvede oscarový výkon který v SERIÁLU jen tak neuvidíte. Konec je skvělý a pohledy do otevřeného vesmíru (byť jich tu moc není), se povedly taky. 8,4/10 ()

gemi

Typická povídka z říše Black Mirror. ze startu jsem se bál, že to bude celé v duchu papundeklového Star Trek retro, ale naštěstí ne. Vypíchnout musím způsob, jakým se podařilo tvůrcům vykreslit beznaděj postav, uvězněných v sandboxovém vermíru. To je síla. ()

MartinTerran

Zajímavě pojatá epizoda a přemýšlel jsem jestli by něco takového bylo možné a nemyslím si, že by to tak mohlo fungovat. Závěrečná partizánská akce by naopak byla velice funkční a účinná to jo. Moralizační závěr ve stylu "kdo s čím zachází s tím taky schází" byla už moc a nedávala smysl. ()