Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Sin City 2

Sin City: A Dame to Kill For

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

Pomalé, utahané, neucelené, jako kdyby to někdo dělal na koleni. Vizuální část super, tak jako v jedničce, nezklamala, ale když už víme, co čekat, moc to nepřekvapí. Když se u filmu podíváte na hodiny, kolik ještě zbývá, už je to samo o sobě špatné znamení. Film nezachránila ani asiatka (Jamie Chung) ohánějící se samurajským mečem a lukem. Ani ty kozy, ani ty akční scény. Hloubka dialogů/monologů ve mně opravdu nic nezanechala. 50%(4.9.2014)

• Wacoslav1

Tak pro tuhle ženskou bych nevraždil. Spíš bych vraždil za tenhle naprosto zbytečnej a nic neříkající film. Prostě jenom směsice po sobě jdoucích obrázků bez nějakýho sebemenšího smyslu. Neříkám, že jednička kdovíjakej smysl dávala, ale přeci jenom tam ty příběhy do sebe jakž takž zapadli a trochu mě chytli. Tady se musím přiznat, že ten děj mi byl od začátku totálně ukradenej. Vizuálně to možná je špička, ale to jaksi nestačí když je to dějově totálně prázdný fakt jenom sled obrázků. Komiks na plátně nic pro mě bohužel a Willis kterej tu hraje ze záhrobí... hmmmm nic moc jinak Eva Green stylová mrcha, ale to je tak všechno prostě něco jako v 300 jiný role už asi ani dostávat nebude. Na konci člověk v tom příběhu o pomstění Willise čekal aspoň nějakou tu katarzi a dramatický emoce a nic šeď nula. Když to nechytne ani smrt nebere. Takže haló vážení přátelé na dobrý film je potřeba víc než jenom pěkný vizuál víme? Jo vám to stačí? Aha tak to potom jo už mlčím.25%(3.9.2014)

Dvakrát totéž není vždy totéž. Rourkovi ta plastelína na držce nadělala protentokrát spíše imbecilní výraz, Grýnová je asi ráda, že není v barvě, páč stínohra jí docela svědčí (zatímco nyní může ještě ukazovat různé tělesné součástky, které jsem doposud neznal, a to pohříchu nejen u ní, bez uzardění, tak za deset - patnáct let skrzevá koketérii s černobílou materií zajisté ovládne laternu magiku), a ostatní mi též chvilkami srali. Dalo se. Ovšem nemuselo to být.(4.3.2015)

Až takovou nastavovanou kaši jedničky jsem nečekal. Škoda vedlejšího karetního příběhu, u kterého jsem naivně nevěřil, že se nedočkám pointy. Udělat ve vrcholně stylizovaném komiksu ještě karikaturní herectví, to mi moc nesedlo. Zkrátka, Rodriguez dotáhl vítězství formy nad obsahem (nic než Grindhouse) do důsledného konce. Někomu to může stačit, protože si jde na rozpohybovaný kvalitní komiks bez dalších ambicí, no... a někdo jde na film. Půl hodiny vyprsená odkvétající Eva Green, která ale opravdu nemá co na sebe, je hrozně chabá náplast na vyšší očekávání. // P.S. překladatel pár idiomů těžce nepochopil, třeba condition v prvních větách fakt není podmínka, ale stav (velký rozdíl) atd. Doporučuji je nečíst, ostatně to odvádí pozornost od vizuálu.(3.9.2014)

Ano, Evě Green to sekne. Nevím vlastně o nikom, kdo by dneska zvládnul femme fatale se stejnou samozřejmostí. Jinak tu ale není nic. Ne že by toho bylo výrazně míň než před deseti lety, jenže to bylo to nic alespoň neokoukané (a zpětně se tak trochu ukazuje, že Rodriguez tenkrát nebyl vizionář, jen náhodou nudil něčím, čím ještě nikdy nikdo nenudil). Nejsem naštvaný, protože jsem nečekal nic jiného. A nedá se říct, že by šlo o nezvládnutý film. Rozhodně je ale zbytečný. Něco jako Tři bratři. Ehm...(4.9.2014)

• - Clive Owen se měl původně do filmu vrátit na konci příběhu jako Dwight (Josh Brolin) po plastické operaci. Herec byl však pracovně vytížený natáčením seriálu The Knick (od r. 2014), a tak byli tvůrci nuceni jen "předělat" Brolinův make-up. (cihlenka)

• - Režisér Rodriguez řekl, že oficiální casting nezačne dřív, dokud nebude scénář hotový a k dispozici studiu. V srpnu 2011 Rodriguez oznámil, že práce na scénáři jsou téměř hotové a vše ostatní začne ihned, jakmile bude hotovo. (NinadeL)

• - Joey (Ray Liotta) má ve filmu zbraň Springfield Armory M1911A1 ráže .45 ACP. (dc125)