Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• slovenský

Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

Dvakrát totéž není vždy totéž. Rourkovi ta plastelína na držce nadělala protentokrát spíše imbecilní výraz, Grýnová je asi ráda, že není v barvě, páč stínohra jí docela svědčí (zatímco nyní může ještě ukazovat různé tělesné součástky, které jsem doposud neznal, a to pohříchu nejen u ní, bez uzardění, tak za deset - patnáct let skrzevá koketérii s černobílou materií zajisté ovládne laternu magiku), a ostatní mi též chvilkami srali. Dalo se. Ovšem nemuselo to být.(4.3.2015)

První hodina se ještě dá poměrně bezbolestně vydržet. Ani do té doby se nejedná o nějakou hitparádu. Nejlepší povídkou je Ženská, pro kterou bych vraždil, však také zabírá polovinu stopáže. A to hlavně kvůli tomu, že jinak film nenabízí vůbec, ale opravdu vůbec nic. Přijít s takovým materiálem za producentem, to už chce teda setsakramenskou odvahu. Vrcholem největšího zmaru je pak Jessica Alba. Nemusím zřejmě psát co jediného ve filmu dokáže zaujmout :) 50%(11.11.2014)

• liskam

Já vám vlastně ani nevím, proč na to koukám... Už u "Města hříchu" jsem věděl, že mě tato animace spíše popuzuje, než abych z ní byl unešen. S animací přichází i styl vyprávění, ztvárnění postav a scénář. Navíc Rodriguez zrovna nepatří mezi mé nejoblíbenější režiséry. Takže ať dělám co dělám, více než dvě * dát nemohu. Za mě 40%(25.9.2014)

Víc než plnokrevný film je to add-on k jedničce, či snad "data-disk" chcete-li. Původní Sin City bylo ve své době nevídaně stylové, inovativní, průkopnické. Doba, kdy se zdokonalily filmy před zeleným plátnem a šly do módy 3D efekty je ale dávno pryč, přece jen 9 let je dlouho a dnes už je to samozřejmost. A tak druhý díl vypadá maximálně tak cool a tím to hasne. 3 zmateně sestříhané příběhy jsou odosobněné a nebudete fandit hrdinům tak jako dřív. Možná budete obdivovat trojky Evy Green a čtyřky (!) Rosario Dawson, možná budete mít rádi i málomluvného, zato jednajícího Mickeyho "born to kill" Rourkea, ale do sedačky to určitě nepřišpendlí. Na to je to až příliš sterilní a nastavované/vařící z vody.(11.9.2014)

Green´s Titty: Prsa, pro které bych vraždil… Devět let uteklo jak splašky ve stoce Basin City a staré, olovem ošlehané tváře jsou zpět o síle mužské fixace na dámské poprsí. Senátor Roark kluzký, jak podlaha na pánských záchodech u Kadie, Marv Bernini s ksichtem podobným kovadlině a holky z Old Townu tak sexy, že samurajským mečem lze sekat vertikálně. Miluju ty drsné noirové hlášky, na které se obratem reaguje další (ještě drsnější), obdivuju originální vizualizaci celého projektu i genius loci města, kde si smrt vždycky najde cestu a tak jsem si řekl, ať poslední příběh pomsty, kdy si Hartigan musel připadat, že je zase v Šestém smyslu, vše rozsoudí. A najednou jsem měl pocit, že jsem ten večer byl v Avě Lord až jako druhý..(9.9.2014)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme: 75. (beso74)

• - Režisér Rodriguez řekl, že oficiální casting nezačne dřív, dokud nebude scénář hotový a k dispozici studiu. V srpnu 2011 Rodriguez oznámil, že práce na scénáři jsou téměř hotové a vše ostatní začne ihned, jakmile bude hotovo. (NinadeL)

• - Eva Green a Marton Csokas si vo filme zahrali manželský pár, v skutočnom živote tvorili pár v rokoch 2005-2009. (beso74)