Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

Sin City: A Dame to Kill For

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

// Distribútor: Weinstein, Dimension //Počet premietajúcich kín v USA: 2,894 // Otvárací Víkend v USA: $6,317,683 // Oproti jednotke je toto pokračovanie obrovské sklamanie vo všetkých smeroch. Nebyť Evy Green a Jessici Alby, určite by padli iba 2*.(1.10.2014)

Evička Green nám dopřává velkolepou kozí podívanou při který způsobí nejdenomu chlapovi neklid v kalhotech. Mickey Rourke je v masce zrůdy hezčí než ve skutečnosti, Josh má charisma, Joseph dopřává ženskému očku a Bruce Willis hraje nejzbytečnější roli ve svý kariéře. Silná stránka filmu spočívá ve vizuálním pojetí a teď nemyslím ani kozy Evičky Greenové, ani prdelku Jess a ani tu armádu bojechtivých čubek ze starýho města, teď myslím animaci, ta je hravá, nápaditá a originální, horší je to už se samotným příběhem ten se občas řídí heslem co se vleče, neuteče a ztrací na tempu, což je způsobeno vyprávěním několika dějových linek najednou. Jako zábavná jednohubka co se zapije a spolkne však film funguje docela dobře.(4.9.2014)

• Wacoslav1

Tak pro tuhle ženskou bych nevraždil. Spíš bych vraždil za tenhle naprosto zbytečnej a nic neříkající film. Prostě jenom směsice po sobě jdoucích obrázků bez nějakýho sebemenšího smyslu. Neříkám, že jednička kdovíjakej smysl dávala, ale přeci jenom tam ty příběhy do sebe jakž takž zapadli a trochu mě chytli. Tady se musím přiznat, že ten děj mi byl od začátku totálně ukradenej. Vizuálně to možná je špička, ale to jaksi nestačí když je to dějově totálně prázdný fakt jenom sled obrázků. Komiks na plátně nic pro mě bohužel a Willis kterej tu hraje ze záhrobí... hmmmm nic moc jinak Eva Green stylová mrcha, ale to je tak všechno prostě něco jako v 300 jiný role už asi ani dostávat nebude. Na konci člověk v tom příběhu o pomstění Willise čekal aspoň nějakou tu katarzi a dramatický emoce a nic šeď nula. Když to nechytne ani smrt nebere. Takže haló vážení přátelé na dobrý film je potřeba víc než jenom pěkný vizuál víme? Jo vám to stačí? Aha tak to potom jo už mlčím.25%(3.9.2014)

Na návrat do Sin City jsem se těšil a rozhodně z něj nejsem zklamán. Sice mne mrzí poněkud pitomě vypointovaná karbanická historka, ale Marv s Dwightem byli bezvadně drsní, Manute by vykolejil i rozjetý vlak, holky ze Starého města by rozvášnily i zasloužilého impotenta a ženská, kterou bych s chutí přetáhl hasičákem po kebuli, snad ani nemohla tu mrchu v sobě odhalit svědomitěji. Mně se to prostě zase líbilo a pokud budu ještě někdy pozván mezi tuto zločineckou spodinu, tak se rád zastavím.(28.4.2015)

Nejoblíbenější postavy na okraji dění, nesympatický Dwight (oproti Owenově verzi) v jeho centru. Minimum do dokonalosti dovedených absurdních situací (Marv na el. křesle; kanibalistický Wood atd z jedničky...). Jako byste dorazili po dlouhé době na návštěvu do oblíbeného města, kde následně zjistíte, že většina známých zrovna courá někde za hranicema a ostatní vás průhlednejma blábolama u pivka moc nenadchnou. Škoda, Levittova šťastná hodinka byla luxusní. 60%(29.9.2014)