Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

Sin City: A Dame to Kill For

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

Brolin postrádá charisma Owena a ani ty pěkné trojky to nezvýší na čtyři. Polovinu stopáže zabírá manipulativní mrcha Ava, jejíž příběh je šablonovitý a bez překvapení. Hojně prezentovaná prsa Evy Green jistě nejednoho muže potěší, ale její přednosti jsou na plátně tak často a zřetelně, že vymizí jakákoliv aura tajemství a prostor pro fantazii. Dvojka je bohužel jen šedým odstínem vynikající jedničky a postrádá silné scény nebo nápaditou akci. A co humor a chytlavé repliky? Zapamatováníhodných hlášek je ve filmu pohříchu málo, a to vzhledem k pestrému hereckému ansámblu a jejich postavám obzvlášť mrzí. Vždyť v jakém jiném filmu kroutí J. Alba zadnicí tak, až jí málem pánev vyletí z kloubů, vkusně oblečená (!) Lady Gaga dává zmlácenému Gordonu-Levittovi dolar, nebo M. Rourke vytrhává nepříteli oko, jako kdyby to byla pampeliška? 65 %. [CSFD projekce, 2D](3.9.2014)

Ano, Evě Green to sekne. Nevím vlastně o nikom, kdo by dneska zvládnul femme fatale se stejnou samozřejmostí. Jinak tu ale není nic. Ne že by toho bylo výrazně míň než před deseti lety, jenže to bylo to nic alespoň neokoukané (a zpětně se tak trochu ukazuje, že Rodriguez tenkrát nebyl vizionář, jen náhodou nudil něčím, čím ještě nikdy nikdo nenudil). Nejsem naštvaný, protože jsem nečekal nic jiného. A nedá se říct, že by šlo o nezvládnutý film. Rozhodně je ale zbytečný. Něco jako Tři bratři. Ehm...(4.9.2014)

Nejoblíbenější postavy na okraji dění, nesympatický Dwight (oproti Owenově verzi) v jeho centru. Minimum do dokonalosti dovedených absurdních situací (Marv na el. křesle; kanibalistický Wood atd z jedničky...). Jako byste dorazili po dlouhé době na návštěvu do oblíbeného města, kde následně zjistíte, že většina známých zrovna courá někde za hranicema a ostatní vás průhlednejma blábolama u pivka moc nenadchnou. Škoda, Levittova šťastná hodinka byla luxusní. 60%(29.9.2014)

Tři hvězdičky za striptýz Jess a postavy Josepha Gordon-Levitta. Zbytek je předigitalizovaný k divákovi zcela zážitkově nepřistupný flick, který čerpá z vlastního srdce (Sin city 2005) a sexy postav (Eva Green dokonalá). Jednička je feeling dokonalého vizuálu, atmosféry a spousty oblíbených noir záběrů (hlavně Tarantinova scéna v autě) s dotykem filmového srdce a tvůrcovi vášní po krvi, drsnosti, nelítosti a brutality. Druhý díl nezobrazuje ani jednu zmiňovanou krásu a působí jako bez Rodriguezového podpisu.(24.10.2014)

Už to není to co to bývalo. Možná za to může, Kurva velké Sin City, které jsem mezitím přečetl (před jedničkou jsem komiksovou předlohu nemohl sehnat), ale prostě už mě to neposadilo na prdel. Kvalitativně jsou příběhy více méně stejné. Klíčová Dáma, pro kterou se zabíjí je pak jednoznačně nejlepší. Evička Greenovic se sem nádherně hodí. Nový příběh s Joem Levittem je výborný, ale Jessica Alba jako mstící se Nancy už ne tak moc. Není to vyslovený průšvih, ale působí nedotaženě až příliš věcí podezřele vychází. Suma sumárum fajn, ale moment překvapení je fuč.(22.9.2014)