Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

Sin City: A Dame to Kill For

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

Kariéra Roberta Rodrigeze se řítí do řádných temnot a zapomnění už nějakou dobu, nic jiného si o člověku, který začne předělávat své filmy s áčkovým hereckým obsazením do telenovelovitých seriálů s partou hereckých dřev myslet nemůžu, a tohle mohla být jeho poslední jízdenka do vyšší ligy, jenže to by nesměla být tak slabá. Prvně tu chybí hutná a mrazivá atmosféra zvrácenosti, strachu a lidské hniloby, kterou zajišťovali v prvním díle úchylné postavy jako byl Žlutej parchant, nebo kanibalistickej hobit, místo nich je tu pár více méně normální postav a de facto jen JEDEN padouch a k tomu všemu se přidává docela trapný scénář, který místo na atmosferickou brutalitu sází na brutalitu sterilní a to jen pomocí toho, že když nevíme coby, zavoláme Marva! Hotový Marv ex machina. Ovšem rozhodně je tu spoustu věcí funkčních, mnohé postavy mají charisma výšky Olympus Mons, nějaká ta atmosféru tu také je a je to všeobecně zábavný film, ale... On ani ten vizuál není tak kulervoucí jako před lety, je mnohem méně promyšlený, což zamrzí u Femme fatale Evy Green, kde není využit ani její herecký talent ani její koz.. Křivky. Zklamání, průměr a plastová vidlička.(27.9.2014)

Pomalé, utahané, neucelené, jako kdyby to někdo dělal na koleni. Vizuální část super, tak jako v jedničce, nezklamala, ale když už víme, co čekat, moc to nepřekvapí. Když se u filmu podíváte na hodiny, kolik ještě zbývá, už je to samo o sobě špatné znamení. Film nezachránila ani asiatka (Jamie Chung) ohánějící se samurajským mečem a lukem. Ani ty kozy, ani ty akční scény. Hloubka dialogů/monologů ve mně opravdu nic nezanechala. 50%(4.9.2014)

Ale jo, po vizuální stránce je to pořád super podívaná, Eva Green se rozhodně nahoty nebojí... a můj miláček Josh Brolin je tu prostě opět jedno velké chodící charisma :) takže paráda. Potěšil mě i minirolička Lady Gagy... Jinak je to lepší průměr, škoda prostě tý jedný linie + dvě vedlejší který souvisely s Roarkem... no dalo se to :) ale jednička je prostě jednička...(11.2.2015)

Tři hvězdičky za striptýz Jess a postavy Josepha Gordon-Levitta. Zbytek je předigitalizovaný k divákovi zcela zážitkově nepřistupný flick, který čerpá z vlastního srdce (Sin city 2005) a sexy postav (Eva Green dokonalá). Jednička je feeling dokonalého vizuálu, atmosféry a spousty oblíbených noir záběrů (hlavně Tarantinova scéna v autě) s dotykem filmového srdce a tvůrcovi vášní po krvi, drsnosti, nelítosti a brutality. Druhý díl nezobrazuje ani jednu zmiňovanou krásu a působí jako bez Rodriguezového podpisu.(24.10.2014)

// Distribútor: Weinstein, Dimension //Počet premietajúcich kín v USA: 2,894 // Otvárací Víkend v USA: $6,317,683 // Oproti jednotke je toto pokračovanie obrovské sklamanie vo všetkých smeroch. Nebyť Evy Green a Jessici Alby, určite by padli iba 2*.(1.10.2014)

• - Režisér Rodriguez řekl, že oficiální casting nezačne dřív, dokud nebude scénář hotový a k dispozici studiu. V srpnu 2011 Rodriguez oznámil, že práce na scénáři jsou téměř hotové a vše ostatní začne ihned, jakmile bude hotovo. (NinadeL)

• - Vzhledem k tomu, že natáčení nezačalo dalších několik let, až během Comic Conu 2011 v San Diegu Rodriguez oznámil, že scénář pro Sin City 2 je téměř kompletní a mělo by se začít natáčet před koncem roku 2012. Rodriguez řekl, že Sin City 2 bude kompromisem mezi Dámou, pro kterou se zabíjí a dalšími příběhy ze Sin City, které Miller napsal přímo pro film, z nichž by se jeden měl jmenovat The Long, Bad Night. (NinadeL)

• - Ve filmu si zahrál také Christopher Lloyd v roli doktora. (padawan88)