poster

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

 • USA

  Sin City: A Dame to Kill For

 • USA

  Frank Miller's Sin City: A Dame to Kill For

 • Slovensko

  Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

 • Velká Británie

  Sin City: A Dame to Kill For

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TeeAge
  ***

  || Scenár: Frank Miller | Hudba: Robert Rodriguez | Distribúcia: Dimension Films | Štúdio: Troublemaker Studios, Aldamisa Entertainment, Miramax Films, Demarest Films, Solipsist Films | Rozpočet: 65 miliónov $ | Tržby: 31,6 miliónov $ (29.9.14) || Film, ktorý ma zo začiatku neuveriteľne pohltil, no ku koncu nechal úplne prázdnym. Neviem, či to bolo tým Jamesonom u vchodu, ktorý ma naladil (díky:), každopádne druhú pólku filmu ma už neovplyvňoval. Vizuálne ešte stále podmanivé, ale už raz videné, a obsahovo síce dobre rozohraté, ale bez akejkoľvek nadstavby k výnimočnu. Eva Green sa definitívne zapísala do top5 (upravujem, top3) filmových štetiek hollywoodu. Naopak, Gordon-Levitt herecky najzaújimavejší, akurát škoda občasného nelogického chovania jeho postavy. Tým ale trpela väčšina postáv, tak isto, ako aj absenciou fyzických zákonov. Ale to zas ku komixu patrí. Ps: Je zaujímavé, že to bude pravdepodobne finančný prepadák. 60% | Cinestar Anděl Praha, 3.9.2014 |(3.9.2014)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Ale nakálet na celý komentář, nemá cenu hledat něco tam, kde to najít nejde. Tohle je maximální audiovizuální nářez v kategorii 15+. Prdelky, pagače, imrvére vytasený cecky Evy Green, jebačky, krev, ještě víc krve, řešeta....Robert Rodriguez live ve 3D. Ano, tam kde vítězí forma nad obsahem, mi ke štěstí stačí opravdu málo aneb "Ne každýmu fízlovi se naskytne příležitost utěšit truchlící vdovu". Pokud si tento film pustím ještě někdy doma, tak asi hodnocení snížím, ale v chumlu filmů, ze kterých je v 95% případů 3D úplně k ničemu, je i jednooký králem.(3.9.2014)

 • castor
  ***

  Prázdné jako první díl. Millerův Spirit byl propadák, tohle bude jakbysmet. Sledovat vytrčené bradavky Evy Green nebo kroutící se pozadí Jessicy Alby je možná pro určitou skupinu diváků fajn (nepopírám, že do ní nepatřím), ale sexy hrdinky ještě jaro nedělají. Digitálně silně stylizovaný obraz mi spíš vadil, než lákal, Robert Rodriguez jen houpe nohama a může tiše závidět jiným tvůrcům, že mají cit pro rytmus vyprávění nebo že drží jednotlivé dějové linie pohromadě. Samozvaný všeuměl už toho totiž moc neumí. Hlavně neumí přikovat diváka k sedačce, dojímat ho, děsit, bavit, škádlit nebo aspoň oblbnout. Dvojka se navíc pase na stejné louce, na které tehdy docela příjemně těšila jednička. Jenže to je skoro deset let zpátky. Fanoušci se taktéž posunuli někam jinam. Dopředu. Příběh je nudný, nenapínavý, ošizený o vypointované dialogy, chybí zpětná vazba na diváka. U Rodrigueze znovu!! Akce je hodně mdlá, rozsekávání záporáků na kusy rozhodně nestrhne, nekorektní násilí je prostě jen estetizované násilí. Navíc mě točí sledovat hrdiny, kteří zároveň popisují/mluví o tom, co dělají. Rozhodně jsem neodpočítával dny ani měsíce do premiéry, a udělal jsem sakra dobře. Vaříme z vody. Rodriguez by měl třetího Mačetu odpískat. Hodně mizerné tři hvězdy!!(17.9.2014)

 • Fr
  ***

  ,,SIN CITY, MÍSTO, KDE JEDEN NEVÍ…" /// Příběh efektně mixuje postavy z jedničky s těma novejma, bohužel, vopřít se dá maximálně vo Marva. Baví i ,,kartář“ Johnny (jehož příběh zabije nepochopitelná negradace) a pak… nevím. (Možná Manute? Ale už to je takový hledání…) Jakoby Rodriguez nepochopil, že lidi obdivovali nejen pozlátko, ale bavily je postavy a děj. Spolíhat třetinu(?) filmu na Eviny trojky je diletantství (a mrhání materiálem!). 3D? Povinnost v žádným případě, jen jsem chtěl tomu vizuálu dát nadstavbu, což se povedlo. Ale že bych to musel vidět dvakrát… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Frank Miller? A to je kdo?.... 2.) Zajímá mě, jak dopadne taťka Žlutýho bastarda. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(6.9.2014)

 • Foox
  ***

  Vizuální pecka a dech berouce zpracovaný komiks, možné lépe řečeno doslovně převedený na plátno, jenž vyprávěl několik stejně dobrých a poutavých příběhů naráz, to bylo přesně první Sin City. Hříšné město po devíti letech zůstalo, bohužel většina ostatního ne. Druhé pokračování je netradičně sequelem i prequelem zároveň, záleží, jaký příběh se zrovna vypráví, ale kvalitně se těm původním vyrovná jen jeden. Jemu bezkonkurečně kraluje neuvěřitelně sexy Eva Green, nestydatě pak krade všechny sympatie pro sebe, bez ohledu jestli je její postava kladná nebo záporná, ani bouchač Marv nemá moc šancí s tím něco dělat. Ještě menší změnou, než herecká parta, prošlo výtvarné pojetí, no vlastně žádnou. Odstíny černé, bílé, rudé, s občasnými záblesky jiných barev (zrzavé vlasy či zelené oči) pořád lahodí oku, jenže na pozadí onoho nepříliš zajímavého děje začnou komiksové obrázky s bublinami nudit, ani koketování filmu se stylem noir příliš nepřidá. Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil, jednoduše přišlo příliš pozdě a určitě mohlo více čerpat z původních prací Franka Millera, místo nově napsaných příběhů. Pro fanoušky jedničky bylo čekání příliš dlouhé, nemluvě o strachu příchodu dalšího Spirita, což potvrzují i výdělky ze zámoří. Raději tedy dali přednost pokrčování 300: Vzestup říše nebo Strážcům - Watchmen, není se čemu divit. Robert Rodriguez měl buď zkusit něco nového, posunout tenhle specifický styl ještě dál nebo se více zaměřit na postavy a samotný děj, avšak nejlépe by udělal, kdyby již kultovní Město hříchu nechal spát, i když z pozice velkého fanouška jedničky se mi to píše těžko. 50%(8.9.2014)

 • - Celé natáčení herci strávili ve studiu obklopeni zeleným plátnem. (jenik71)

 • - Ve filmu si měl zahrát taktéž ruský herec Алексей Воробьев alias Alex Sparrow, který byl ale kvůli své automobilové nehodě nahrazen hollywoodskou hvězdou. (Dlee)

 • - Vzhledem k tomu, že natáčení nezačalo dalších několik let, až během Comic Conu 2011 v San Diegu Rodriguez oznámil, že scénář pro Sin City 2 je téměř kompletní a mělo by se začít natáčet před koncem roku 2012. Rodriguez řekl, že Sin City 2 bude kompromisem mezi Dámou, pro kterou se zabíjí a dalšími příběhy ze Sin City, které Miller napsal přímo pro film, z nichž by se jeden měl jmenovat The Long, Bad Night. (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace