Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

Sin City: A Dame to Kill For

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

Pomalé, utahané, neucelené, jako kdyby to někdo dělal na koleni. Vizuální část super, tak jako v jedničce, nezklamala, ale když už víme, co čekat, moc to nepřekvapí. Když se u filmu podíváte na hodiny, kolik ještě zbývá, už je to samo o sobě špatné znamení. Film nezachránila ani asiatka (Jamie Chung) ohánějící se samurajským mečem a lukem. Ani ty kozy, ani ty akční scény. Hloubka dialogů/monologů ve mně opravdu nic nezanechala. 50%(4.9.2014)

Fámfatalismus Efky Zelené je trochu disproporční. Od krku nahoru vcelku vyžilá hydra, co by z fleku mohla jako KevSpa plašit i ty nejzoufalejší tuleně, kteří by s hýkáním ustrašeně hopkali na zadních ploutvičkách k nejbližšímu útesu, aby se mohli panicky vrhnout do bezpečí moře mezi kosatky. Ovšem směrem dolů, to je jen ten nejluxusnější hárdvér, jenž v mžiku udělá z každého funkčního válečku plastelíny ocelovou tyč, a způsobí akutní tenisový loket, aniž by jeden kdy vlezl na antuku. Taky bych pro ni vraždil, ale musela by si přes hlavu přetáhnout tu seksy žlutou igelitku z Billy. Efka to o sobě moc dobře ví, a proto se nestydí oživit jakýkoliv film necudnými expozicemi zcela bez Viktoriina sekretu. Albumová Džesika pak proti ní vypadá jako úplná prudérní piča, zvlášť, hraje-li striptérku, co zásadně nikdy neodhalí ani čudlík k přivolání výtahu, natož pak rybu. Divím se, že ji to ti existenciálně krutohustí drsoni v tom nejspustlejším pajzlu Hříchoměsta tolerovali. Ovšem jinak opět zcela bez výhrad! Je to černější než cigánský bobr, tvrdší než diamantový kotouč do rozbrušovačky, drsnější než nounejm hajzlpapír z Kauflandu a prohnilí hrdinové jsou temnější než rektum Dósnovic Rozárie. Takový homix si nechám líbit kdykoliv. Prostě, jak s oblibou erudovaně říkáváme my, slezští yntelechtuánové, když chceme ty hornické Mařeny dostat do rozkleku nějakým tím cizím termitem, „Nojir jak cyp!“.(4.10.2014)

Až takovou nastavovanou kaši jedničky jsem nečekal. Škoda vedlejšího karetního příběhu, u kterého jsem naivně nevěřil, že se nedočkám pointy. Udělat ve vrcholně stylizovaném komiksu ještě karikaturní herectví, to mi moc nesedlo. Zkrátka, Rodriguez dotáhl vítězství formy nad obsahem (nic než Grindhouse) do důsledného konce. Někomu to může stačit, protože si jde na rozpohybovaný kvalitní komiks bez dalších ambicí, no... a někdo jde na film. Půl hodiny vyprsená odkvétající Eva Green, která ale opravdu nemá co na sebe, je hrozně chabá náplast na vyšší očekávání. // P.S. překladatel pár idiomů těžce nepochopil, třeba condition v prvních větách fakt není podmínka, ale stav (velký rozdíl) atd. Doporučuji je nečíst, ostatně to odvádí pozornost od vizuálu.(3.9.2014)

Už to není to co to bývalo. Možná za to může, Kurva velké Sin City, které jsem mezitím přečetl (před jedničkou jsem komiksovou předlohu nemohl sehnat), ale prostě už mě to neposadilo na prdel. Kvalitativně jsou příběhy více méně stejné. Klíčová Dáma, pro kterou se zabíjí je pak jednoznačně nejlepší. Evička Greenovic se sem nádherně hodí. Nový příběh s Joem Levittem je výborný, ale Jessica Alba jako mstící se Nancy už ne tak moc. Není to vyslovený průšvih, ale působí nedotaženě až příliš věcí podezřele vychází. Suma sumárum fajn, ale moment překvapení je fuč.(22.9.2014)

Sin Sh*tty 2 mě příliš nenadchlo. Vizuál je opět správně temný a originální, přibyly dvě výrazné a perfektní postavy jako je Eva Green, jejíž kozy se od nedávné třístovky vůbec nezměnily a velmi talentovaný a perfektní Joseph Gordon- Levitt, který si svou roli opravdu užíval a já s ním, jen mohl dostat více prostoru. Co vnímám jako mínus je absence krve, tyhle bílé cákance příliš nezaujmou a celkově jsem se zde nebavil, tak dobře jako u jedničky, takže ode mě si Sin Sh*tty 4* neodnese. 65%(24.9.2014)

• - Clive Owen se měl původně do filmu vrátit na konci příběhu jako Dwight (Josh Brolin) po plastické operaci. Herec byl však pracovně vytížený natáčením seriálu The Knick (od r. 2014), a tak byli tvůrci nuceni jen "předělat" Brolinův make-up. (cihlenka)

• - Celé natáčení herci strávili ve studiu obklopeni zeleným plátnem. (jenik71)

• - Vzhledem k tomu, že natáčení nezačalo dalších několik let, až během Comic Conu 2011 v San Diegu Rodriguez oznámil, že scénář pro Sin City 2 je téměř kompletní a mělo by se začít natáčet před koncem roku 2012. Rodriguez řekl, že Sin City 2 bude kompromisem mezi Dámou, pro kterou se zabíjí a dalšími příběhy ze Sin City, které Miller napsal přímo pro film, z nichž by se jeden měl jmenovat The Long, Bad Night. (NinadeL)