Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Sin City 2

Sin City: A Dame to Kill For

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

Ono se vlastně oproti jedničce moc nezměnilo. Pár postav se opětovně připomíná, černobíle laděný svět Sin City vypadá stále jak vystřižený ze stránek časopisu (k nerdovské dokonalosti by možná stačilo jen dokreslit komiksové bubliny, ale jsme ve filmu, kde postavy mají to štěstí, že jim hlasivky slouží) a tři samostatné příběhy se nám dělí a zase proplétají. Jenže .. tentokrát tomu nějak chybí jednoduchost, přímočarost. Hlavní prostor dostává jen vyprávění o Dwightovi a Avě, až na to se, snad i zbytečně, nabaluje story o gamblerovi Johhnym vyhrávajícím, ovšem prohrávajícím zároveň, protože tohle sousto je prostě až moc velké. Stejně tak Nancyna touha pomstít se tu jede jen po jakési vedlejší koleji, snad aby byla stopáž o něco delší (což mi po těch třech vypitých koktejlech s Jamesonem - ještě jednou díky, Kamile - neudělalo tak moc radost : )(4.9.2014)

Naplno využitý potenciál Evy Green. A celkovo spokojnosť, až na tú nadstavovanú kašu s pomstou na konci. Herci cool, hlavne klasik Boothe, ale osobne mi veľmi sadol Josh Brolin. Len je fakt, že to hrozne zaspalo dobu a vyjsť to tak 3 roky po prvom SC, ktoré bolo v tej dobe celkom kultovka, určite by sa dostavil aj komerčný úspech. 7/10(7.9.2014)

Dvakrát totéž není vždy totéž. Rourkovi ta plastelína na držce nadělala protentokrát spíše imbecilní výraz, Grýnová je asi ráda, že není v barvě, páč stínohra jí docela svědčí (zatímco nyní může ještě ukazovat různé tělesné součástky, které jsem doposud neznal, a to pohříchu nejen u ní, bez uzardění, tak za deset - patnáct let skrzevá koketérii s černobílou materií zajisté ovládne laternu magiku), a ostatní mi též chvilkami srali. Dalo se. Ovšem nemuselo to být.(4.3.2015)

Pomalé, utahané, neucelené, jako kdyby to někdo dělal na koleni. Vizuální část super, tak jako v jedničce, nezklamala, ale když už víme, co čekat, moc to nepřekvapí. Když se u filmu podíváte na hodiny, kolik ještě zbývá, už je to samo o sobě špatné znamení. Film nezachránila ani asiatka (Jamie Chung) ohánějící se samurajským mečem a lukem. Ani ty kozy, ani ty akční scény. Hloubka dialogů/monologů ve mně opravdu nic nezanechala. 50%(4.9.2014)

Zhlédnuto v (3D) kině. Upřímně? Tohohle filmu jsem se docela bál, protože to vypadalo, že se natáčí pokračování pro film, který nepotřebuje druhý díl (aneb v Hollywoodu nic nového pod sluncem, proč mě to pořád překvapuje?) A i když se mi první trailery líbily, tak jsem stále nebyl přesvědčen 100%. Nicméně šel jsem do kina, dokonce na 3D a můžu říct, že jsem byl překvapen. Nejen dokonalým využitím krásy a těla Evy Green (pokud ona není bohyně, která mezi nás sestoupila, aby tady na tom světě bylo o něco lépe, tak já jsem Schwarzeneggerův další nemanželský syn) ale i tím, že ten film nebyl takovým zklamáním, jaké jsem předpokládal a že jsem si jej i užil. Jistě, ten "wow" efekt z prvního dílu je fuč a já jakožto divák už jsem věděl, že tahle stylizace nemůže dopadnout zas tak špatně (ehm, vlastně může) ale i tak jsem byl příjemně překvapen, že akce pěkně odsýpala a že se Eva neustále svlékala. :-) Každopádně nejlepší doporučení, co tomuhle filmu můžu dát je, že se už těším, až si jedno sychravé odpoledne dám pěkně jedničku i dvojku za sebou. 75 %. P. S. A jen tak mimochodem, ten 3D efekt je opravdu minimální. Ale ani tohle mi nezkazilo zážitek.(20.11.2014)