Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

• Nizozemsko

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

Klidně bych mohl okopírovat svůj komentář k jedničce a bylo by, protože moje pocity jsou víceméně obdobné. Na druhou stranu je mi pokračování přeci jen o něco sympatičtější - samoúčelné brutality částečně ubylo, více se spoléhá na příběh a jsou tu zajímavější hrdinové (Josh Brolin mě zkrátka baví) i záporáci (famózní Powers Boothe). Navíc si marně vzpomínám, kdy jsem v poslední době viděl svůdnější femme fatale než Evu Green. Ona skutečně JE ženská, pro kterou bych vraždil! 60%.(18.11.2017)

Prázdné jako první díl. Millerův Spirit byl propadák, tohle bude jakbysmet. Sledovat vytrčené bradavky Evy Green nebo kroutící se pozadí Jessicy Alby je možná pro určitou skupinu diváků fajn (nepopírám, že do ní nepatřím), ale sexy hrdinky ještě jaro nedělají. Digitálně silně stylizovaný obraz mi spíš vadil, než lákal, Robert Rodriguez jen houpe nohama a může tiše závidět jiným tvůrcům, že mají cit pro rytmus vyprávění nebo že drží jednotlivé dějové linie pohromadě. Samozvaný všeuměl už toho totiž moc neumí. Hlavně neumí přikovat diváka k sedačce, dojímat ho, děsit, bavit, škádlit nebo aspoň oblbnout. Dvojka se navíc pase na stejné louce, na které tehdy docela příjemně těšila jednička. Jenže to je skoro deset let zpátky. Fanoušci se taktéž posunuli někam jinam. Dopředu. Příběh je nudný, nenapínavý, ošizený o vypointované dialogy, chybí zpětná vazba na diváka. U Rodrigueze znovu!! Akce je hodně mdlá, rozsekávání záporáků na kusy rozhodně nestrhne, nekorektní násilí je prostě jen estetizované násilí. Navíc mě točí sledovat hrdiny, kteří zároveň popisují/mluví o tom, co dělají. Rozhodně jsem neodpočítával dny ani měsíce do premiéry, a udělal jsem sakra dobře. Vaříme z vody. Rodriguez by měl třetího Mačetu odpískat. Hodně mizerné tři hvězdy!!(17.9.2014)

Brolin postrádá charisma Owena a ani ty pěkné trojky to nezvýší na čtyři. Polovinu stopáže zabírá manipulativní mrcha Ava, jejíž příběh je šablonovitý a bez překvapení. Hojně prezentovaná prsa Evy Green jistě nejednoho muže potěší, ale její přednosti jsou na plátně tak často a zřetelně, že vymizí jakákoliv aura tajemství a prostor pro fantazii. Dvojka je bohužel jen šedým odstínem vynikající jedničky a postrádá silné scény nebo nápaditou akci. A co humor a chytlavé repliky? Zapamatováníhodných hlášek je ve filmu pohříchu málo, a to vzhledem k pestrému hereckému ansámblu a jejich postavám obzvlášť mrzí. Vždyť v jakém jiném filmu kroutí J. Alba zadnicí tak, až jí málem pánev vyletí z kloubů, vkusně oblečená (!) Lady Gaga dává zmlácenému Gordonu-Levittovi dolar, nebo M. Rourke vytrhává nepříteli oko, jako kdyby to byla pampeliška? 65 %. [CSFD projekce, 2D](3.9.2014)

Ale nakálet na celý komentář, nemá cenu hledat něco tam, kde to najít nejde. Tohle je maximální audiovizuální nářez v kategorii 15+. Prdelky, pagače, imrvére vytasený cecky Evy Green, jebačky, krev, ještě víc krve, řešeta....Robert Rodriguez live ve 3D. Ano, tam kde vítězí forma nad obsahem, mi ke štěstí stačí opravdu málo aneb "Ne každýmu fízlovi se naskytne příležitost utěšit truchlící vdovu". Pokud si tento film pustím ještě někdy doma, tak asi hodnocení snížím, ale v chumlu filmů, ze kterých je v 95% případů 3D úplně k ničemu, je i jednooký králem.(3.9.2014)

Tu čtvrtou hvězdičku musím dát a všichni, kdo ji přidávali také, už určitě budou vědět proč:) Miss Eva Green. Ona je prostě úžasná. Dokonalá a nebezpečná Femme Fatale. Scény s ní jsou pastva pro oči. Ty její havraní vlasy, hypnotické oči, nádherné křivky a bujné poprsí... ach jo, vypadat tak jako ona:) Záporné role jsou jí jako šité na míru a dokáže v nich být démonická, tvrdá a téměř neporazitelná. Další dámou v pořadí je Rosario Dawson. Tato dáma má nezaměnitelný sex-appeal a přitom pořád působí jako správná ženská. Obsahově i scénáristicky je na tom toto pokračování docela slušně, i když zase na druhou stranu těžko říct, co by z příběhu zůstalo, nebýt Avy Lord a drsných holek ze Starého města. Jinak je zajímavé sledovat ten vypucovaný, temný, noirovský vizuál, když zjistíte, že se všechny scény natáčely před zeleným plátnem:) "Bohyně nemá milence, bohyně dělá z mužů otroky. V mžiku ti nahlédne do hlubin duše a promění se podle tvých nejtajnějších přání."(4.10.2015)