Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

• USA Sin City: A Dame to Kill For (více)

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava (Eva Green) a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv (Mickey Rourke) se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny (Joseph Gordon-Levitt) chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy (Jessica Alba) se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana (Bruce Willis) a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen. (A-Company CZ)

kacer4

Do zabitia Lorda to bolo svižné, zaujímavé so správnou dávkou humoru. No potom to už bolo trápenie. Potešil len Nandyn tanec pred rezaním, ktorý mi riadne rozbúšil srdce a Evička, ktorá sa rozhodne nemá za čo hanbiť. ()

Sentinel

Pád o dva levely. Co naplat že Eva Green je nejvíc sexy co kdy byla, když zbytek je vata spolíhající se na "uděláme něco jako jedničku, lidi nám to sežerou". Veškerá syrovost, originalita a styl jedničky jsou fuč. ()

Setanta

Primitivnost. Ve všech směrech. Působivé, jak někdo může změnit nejoriginálnější vizuál posledního desetiletí, v nudnou matlanici. První Sin City bylo nejenom originální, ale mělo i silný a provázaný příběh. Druhé Sin City příběh prakticky nemá. Tam, kde má šokovat, působí trapně. Choreografie je nulová. Nač plýtvat slovy... ()

Element2

Tohle pokračování mi trošku připomíná pokračování hry Mafia, na kterou se taky čekalo 10 let (Nevím, jestli si tvůrci říkají: "Odložíme to tak o 10 let, ale navenek budeme dělat, že na tom děláme, ale vždycky, když na to přijde slovo, tak to o 2 roky odložíme, protože jsme moc vytížení, lidi si pak budou myslet, že na tom děláme celou dobu a ne týden před natáčením a utratí o to více peněz, protože to přece musí být bomba, když na tom ti týpci dělají 10 let, co Franku?!" Ještě, že už dneska nemusíte chodit do videopůjčovny a za tři pětky si půjčit film a nakonec zjistit, že jste to vlastně mohli hodit do beden. Navíc mě bytostně dokáže fakt nasrat, když jsou měněni herci - Josh Brolin x Clive Owen, Jamie Chung x Devon Aoki... ()

JoeSO

Pokud bych měl srovnávat s jedničkou, tak tohle bylo o třídu horší. Čekal jsem prostě víc. Přišlo mi to moc nezáživné, až moc jsem věděl, co se bude dít. Chtělo by to nějaké pořádné překvapení. ()

misiaq

Zo sentimentu voci Mickey Rourkovi a Jessice Alba davam 3* Film jednoznacne tazi z prveho filmu o Sin City, ale scenar tapa a snazi sa byt kool, no nedari sa mu to ani napriek snazeniu protagonsitov ktorych je tu hafo. Najnevdacnejsiu rolu ma asi Gordon-Levitt. hlavna dejova linia ma zopar odnozi, ktore dej nijako neobohacuju a keby tam neboli tak by si to divak ani nevsimol. V prvom bola aspom snaha o crossover medzi liniami, no tu sa scenaristi sotva pohrali s takouto myslienkou. ()

Muf911

Hlavní devizou tohoto filmu je jeho vizuální stránka a choreografie. To jej dělá jedinečným. Děj si už zítra nevybavím. Jen atmosféru a styl. Ve filmu se objeví Ford Mustang convertible, Tucker Torpedo, Lincoln Continental a Corvette první generace. ()

Ace.A.T.L.

Jedním slovem, zklamání... Čekal jsem víc, ale to, že se obsadí hvězdy do snahy o návrat, neznamená, že se to povede. Tohle bylo hodně slabý a opravdu, nebejt hereckých hvězd, tak bych i litoval, že jsem se na to kouknul. Za mě fádní 2*, NEDOPORUČUJU, ale podívat se na to můřete, pokud nebudete čekat moc :) ()

H3LLraiser

To podání už trošku pokulhávalo, pořád paráda ale něco tomu chybělo, nebo spíš přebývalo, ta vyhlazenost, hlubokej kontrast... v tomhle směru prostě přehnaný oproti jedničce ()

pan_ponozka

Jedním slovem megaprůser. Asi jako jediný tady nebudu ucvrkávat z Evy Green. Jak se mohla tato ženská, bez kouska verbálu, stát skoro-bond girl? Prkenná a stejně tak umělá jak Kristen Stewart. Brr. Bruce zbytečný, Joseph G-L si odehrál svoje wtf a jediný, kdo za něco stál, byl zase Mickey R. Ne, prostě ne. 2/10 ()

Tomko87

Jáj bože ako som sa na to tešil. Mal som vedieť,. už s traileru že to bude prúser. Teda vo väčšine stopáže. Prvý kraťas s Marvom sa mi páčil. Taká mini poviedka, presne adaptovaná z komiksu,( v mojom prípade z Kurva Veľkého Sin City. ) Ústredný príbeh, teda Ženská, pre ktorú by som vraždil, je to najlepšie čo film ponúka. Už v komikse bola super napísaná a vábivo ukazovala Sin City v jeho pravej podstate. Adaptácia je až na pár prvkov otrocky prevedená. Brolin vytriedal Owena v role Mccarthyho. Musím povedať, že to bola zmena k lepšiemu. Je charizmatickejší a uveritelnejší. Ava. Čo k Ave. Eve Green rola Avy, psycho femme fatale sadla ako riť na šerbeľ. Ale viac sa mi páčila v 300 :P. Ostatné dve poviedky sú proste sračky . Ja nevjem uš, ale celá Millerova séria Sin City je bohatá na dobré príbehy. Nie Rodriguez s Millerom si myslia aký sú taký borci, že môžu vymýšľať zbrusu nové príbehy. Dopadlo to tak ako dopadlo. Jessica Alba, striptérka, ktorá neni vlastne striptérka je zrútena s Hartiganovej smrti, a rozhodne sa pomstiť hlavnému mafiánskemu zlosynovi. K tomu jej pomôže jej verný goriliak Marv, a krvavá vendetta môže započať. Kriste to bola hovadina, až taká že Gordon-Levittova poviedka bola ako labutia pieseň. No ale aj tá bola sračka. ()

krachman

Stejne jako u predchoziho dilu, super atmosfera, barvy, hra se svetlem, proste paradni stylovka. Ale ten prvni dil se mi libil o neco vic. Doporucuju. ()

Taarg

Kult ženy jako nadpozemského stvoření má plno komiksů (i jiných děl). V tomto snímku se dočkáme krasavic, které jsou nesnesitelně zlé, prostitutek, které se snaží být fajn a pak těch ostatních (vražedkyně Miho). Obrazově nádherný materiál schopných ale blbých mužů, kteří si svoje zbláznění uvědomují, je prostě fajn. ()

jjjerry

Od dvojky jsem čekal málo, ale jsem příjemně překvapený. Komix jsem nečetl, tak nemůžu posoudit jak se drží příběhu. Černobílá je super, a občas to barevné zvýraznění ještě vylepší dojem (bílá, modrá, červené a hlavně oranžovo zlatá=). Mickey Rourke skvělý vypravěč a průvodce. Nancy, vau její taneček před koncem super=). A super je taky hudba, skvělá. PS: film je nejen zábavný ale i poučný, hezký ženský jsou pěkný mrchy co si omotaj snadno chlapa kolem prstu =) ()

petr.al

Kapitola: Nevstoupíš dvakrát do stejný řeky. Holky ze Starýho Města mě daly zase do kupy. Všechny moje zpřerážený kosti vrátily tam, kde maj bejt. Gail a její kurvičky ví jak mě dostat do formy. Jsem připraven. Frank a Robert! Křiví mi to hubu, jen ta jména vyslovím. Teď už nepochybuji o tom, že návrat těch dvou parchantů do Sin City je bude zatraceně bolet. Myslej si, že se z nich posadím na prdel jako onehdá v roce 2005. Hovno! Jejich moment překvapení mám již dávno prokouklej. Nic novýho. Tenkrát jsem do odnes docela slušně zmalovanou fasádou, jenže teď se karta obrátí. To si piš, že se obrátí. Vemu si na pomoc Marva a kurevsky jim dáme najevo, že dvakrát do stejný řeky nikdy nevstoupěj. Před lety měli chlapci pořádný koule, vo tom žádná, jenže máme rok 2014 a jejich bojová taktika je sviňsky vyčpělá a bezobsažná. Jejich škoda. Aspoň si s radostí zatrsám na jejich hrobech. A ta moje ,,Ženská, pro kterou bych vraždil" může křepčit se mnou. 2,8*. P.S. Velké zklamaní Josh Brolin. Zbytečná postava Jessica Alba. Výtvarné zpracování, opět A1. ()

Vieriq78

Tu vôbec nejde o príbeh, tu ide o atmosféru a scenériu. Príbeh je nula bodov. Prakticky Čiernobiely film mi bol vcelku dobrým zážitkom. Takže k tomuto filmu len toľko, je to komixs, k**va dobre urobený komixs. Eva keď pláva v "čokoláde" bez slov vyjadruje svoju absolútnu nadržanosť a sexualitu, drsňáci sú tam jednoducho drsní a temné prostredie s jasnými detailami vyplnenými farbou tomu dávajú troška duše a také to komixové čaro /miestami cielene pritiahnuté za vlasy/. Žánrovo mimo mňa ale za odvedenú prácu pre oko to dvihlo u mňa skóre. Popravde je to tak medzi 3 a 4. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády