Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec

• USA Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (více)

Nejrychlejší muž na čtyřech kolech. To je Ricky Bobby (Will Ferrell) – mohutný vlasatý americký stroj na vítězství a jeden z největších jezdců série NASCAR v celé její historii. Je to sice trochu zabedněný idiot s poněkud větší dávkou odvahy, ale má všechno, co si může přát: luxusní dům, okouzlující manželku (Leslie Bibb) a tolik hamburgerů, kolik se do něj vejde. Rickyho super divoký životní styl však zasáhne nečekaná rána, když mu porážku uštědří namyšlená evropská jednička Jean Girard (Sacha Baron CohenBorat) a udělá z něj ubohou, vystrašenou trosku. Navíc si jeho ženu i úspěch přivlastní jeho stejně bláznivý "kámoš" Cal Naughton, Jr. (John C. Reilly). A tak Rickymu nezbývá než opět pořádně šlápnout na pedál, aby svou kariéru vrátil do starých kolejí, porazil Girarda a získal zpátky slávu a bohatství. Protože jak Ricky vždycky říkal: "Když nejsi první, jsi poslední!" (oficiální text distributora)

JJ.Gibson

Ač nerad, tak musím hodnotit pouze jednou jedinou hvězdičkou. Žádné hlášky, žádné gagy, žádný humor. Takže zbyly jen příšerně blbé kecy hlavních protagonistů. Btw. absolutně všechny charatery mi přišly úžasně stupidní. To mě mrzí, pač mám Willa Ferrella rád, ale tady teda šlápnul sakra vedle!!! Nepovedený film, který měl rozhodně na víc... ()

kaylin

V téhle komedii jsem zjistil, že se mi Will Ferrell hodně zamlouvá a že s J. C. Reillym jsou skvělá dvojka. Tady jim to prostě funguje, a i když má film dvě hodiny, tak mě baví. Táhne to příběh, který je výtečnou parodií závodnických filmů, kde si dělají srandu z klišé, ale přitom na nich i staví. Skvělé postavy, které mi zůstaly v paměti, a jsem rád, že jsem si snímek připomněl. Líbí se mi i napodruhé. ()

MATADOR

Hodně šílená ujeťárna, které se daří vysmívat se všem věcem ohledně závodění a věcem s ním spojeným. Popravdě úžasný začátek si drží slušné tempo a baví, tedy za předpokladu, že Vám nevadí pár neslušných věcí, potom se budete bavit. Ten finiš byl takový odfláklý, ale ve výsledku mi to bylo jedno. ()

tufr

Jako sorry ale luxus!!! Nečekal sem oscarovej epos, jen sem se chtěl bavit a to se sakra podařilo!!!! :) 70% ()

SallyZen

Pitomá americká komedie. Hvězdičku dávám za Borata a Ferrella po nehodě, kdy si pořád myslel, že hoří. To byla asi nejvtipnější pasáž celýho filmu. Jinak to už od začátku šlo z kopce. McKay šlápl dost vedle. 20% ()

dezorz

Formalne klasicka jednoducha klisovita komedia, napriek tomu tak suchy humor amerika fakt uz davno nevidela. skvele. ()

O´Neill

Velmi do pohody odreágovačka. Nečekejte nic extra, naprosto se uvolněte, a film si budete užívat. Vtípky zde jsou, a ne jednou se člověk zasměje. Bohužel zde jsou i nudnější scény, ale na odreágovaní to stačí. Za mě dávám hodnocení na slušné tři hvězdičky s tím, že nevylučuju projekci v budoucnu a třeba i zvýšení hodnocení. Když chcete bejt závodní řidič, tak je hlavní neposlouchat nuly, jako je vaše učitelka. Chce, abyste postupovali pomalu, a to je chyba, protože pomalej jen šolíchá, a ten rychlej si zapíchá. ()

Streeper

Will Ferrell je známý tím, že se objevuje v takovýchto béčkových filmech, ve kterých se najde spousta trapného a pro mě ne moc vtipného humoru. Pro fanoušky závodění a závodních aut je to dobrý film, které by je mohl troche bavit, ale pro mě to bylo utrení, nemám prostě tenhle styl humoru ráda, připadám si při tom trapně. ()

DruidKarel

653. hodnocený film: Z počátku jsem si myslel, že si prohlídnu film s prvky komedie, ale také film se závodním duchem. Již od samého počátku jsem byl ale přesvědčen, že tenhle film si zaslouží maximálně 3* a bude to tak akorát. Po shlédnutí jsem zůstal na svých a film taky. Jenom si myslím, že snaha být vtipný za každou cenu není vždy to pravé. A co ta přílišná vulgárnost těch dvou spratků Rickyho? No a když už má tahle pěknou ženskou, která se ve filmu chlubí výstavníma kozama a ukazuje je jenom zády či bokem ke kameře, to je docela hřích. Možná, že by to filmu prospělo. 3* jsou tedy fakr nakonec maximem a snad i zaslouženým. 3* ()

bukowski83

Ehm, jak hodnotit parodii, asi podle toho kolikrát se člověk zasměje, nebo ne? No já se zasmál třikrát, takže tři hvězdy.. ()

lakikaki

Napriek tomu, že Willa Ferella mám rád, Talladega Nights sa mi zdal byť filmom trápnym, nudným a hlavne nevtipným. Na prstoch jednej ruky by som mohol spočítať, koľkokrát som sa zasmial, od Ferella (ktorý sa podieľal aj na scenári) som toho čakal fakt viac. Možno ten zlý celkový pocit umocnil aj český dabing, asi ten najhorší aký som kedy počul (smola, že nelegálne DVD kópie nie sú vždy opatrené aj pôvodným znením :) ), ale myslím, že takto je tá jedna hviezdička až až. ()

Flynn

Šílená konina, skutečně kravina jako mraky, ale člověk se u toho i nasměje, docela to srážel českýk dabing, ale když člověk zavřel oči tak z těch dialogů co slyšel měl pocit že se dívá na seriál Ulice nebo Ordinace ..., prostě dialogy co neměly ani hlavu ani patu :o) ()

J0hny5

Celkem ulítlá komedie. Líbila se mi scéna v nemocnici, kdy si namluvil, že je ochrnutý :) nenudil jsem se u toho. 65% ()

Icefist

Pohodová záležitost, kde nenajdete Ferrella až tolik ulítlého, jako jste možná zvyklí. I když pár extrémních situací se zde přece jen objeví, zabodnutá vidlička a její dolování nechává pozdravovat. Celkově je to ale příjemně strávený kus života, k čemuž přispívá i ostatní herecké osazenstvo. Děj sice není nijak zamotaný a do detailů promyšlený, ale to u komedie ani neočekávám, takže to nepočítám jako zásadní problém. Třešnička na dortu pro mě bylo T.N.T. od AC/DC. 70 % Oblíbená část- Larry Bird ()

Radiq

S humorem je to na vážkách. Občas se tam vyskytne úplně skvělá hláška. Ale někdy je to tak suchý, až je to trapný. Abych mohl něco nazvat vtipnou situací, musel bych se u ní zasmát. A takovejch tam bylo málo. Možná žádná. Ale snažili se tam vymyslet absurdní situace. Ale na mě to asi nefungovalo. Nejlepší element filmu je podle mě Sascha Baron Cohen, jehož francouzština je delikátní, unikátní a z celé té postavy jsem byl celou dobu nadr-jean. Ale nejvíc mě asi pobavil Rickyho otec, kterej tam vymejšlel samý ujetiny, chch. Samotnej Will Ferrell byl asi průměrnej, stejně jako John C. Reilly. Věřím, že plno replik si možná vymýšleli všichni herci přímo na place nebo že zasahovali do scénáře. Jinak kdo má rád nasrat, teda nascar, tak si taky užije (já teda nevím - jezdí to pořád a pořád jenom a jenom dokolečka dokola...) ()