Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec

• USA Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (více)

Nejrychlejší muž na čtyřech kolech. To je Ricky Bobby (Will Ferrell) – mohutný vlasatý americký stroj na vítězství a jeden z největších jezdců série NASCAR v celé její historii. Je to sice trochu zabedněný idiot s poněkud větší dávkou odvahy, ale má všechno, co si může přát: luxusní dům, okouzlující manželku (Leslie Bibb) a tolik hamburgerů, kolik se do něj vejde. Rickyho super divoký životní styl však zasáhne nečekaná rána, když mu porážku uštědří namyšlená evropská jednička Jean Girard (Sacha Baron CohenBorat) a udělá z něj ubohou, vystrašenou trosku. Navíc si jeho ženu i úspěch přivlastní jeho stejně bláznivý "kámoš" Cal Naughton, Jr. (John C. Reilly). A tak Rickymu nezbývá než opět pořádně šlápnout na pedál, aby svou kariéru vrátil do starých kolejí, porazil Girarda a získal zpátky slávu a bohatství. Protože jak Ricky vždycky říkal: "Když nejsi první, jsi poslední!" (oficiální text distributora)

Smileface

Film plný absurdního humoru u kterého se sice nebudete za břicho popadat, rozhodně vám však vykouzlí úsměv na rtech a zlepší náladu.Will Ferrell a John C. Reilly hláškují na každém rohu. Homosexuální francouz jako po všech stránkách ujetá záporná postava v podání Cohena vás však přesvědčí o tom, že Talladega Nights je zábavou pokleslou a veskrze Americkou. Na druhou stranu, komu to vadí :-) ()

SG-1

podle me na tomhle filmu nic nelze hodnitit kladne. pribeh nema stavu, herecke vykony na nule, od Ferrella bych proste cekal vic. U Cohena jsem si uz na trapnosti zvykl, takze ten me neprekvapil ()

ZkuKol

Hrůza a utrpení, navíc mě to naučilo nenávidět Johna C. Reillyho. Nebýt závodních scén a Cohena, šel bych až na odpad! Je to neuvěřitelná nuda, kde si člověk každou chvíli namáhá hlavu tím, zda opravdu někdo může právě probíhající scénu považovat alespoň zaúsměvnou. Navíc ač 105 minut není žádná výjimečná stopáž, zde se stává zabijáckou - ikdyž u tohodle příběhu by bylo i 20 minut moc. Jak říkám scény z okruhu a dvě scény se Sachou ujdou, ale rozhodně bych to nikomu nedoporučoval. Zprávař se Adamovi docela podařil, ale svou následující prací dává silně najevo, že to bylo spíš dílo náhody, nežli schopností režiséra... 10% ()

sedm.1

Ricky Bobbyho nelze označit za nic jiného,než za opravdový a totální úlet.Úroveň vtipu se zde pohybuje prakticky po celé stupnici.Od výborných vtipů,přes dobré hlášky,úsměvné scény,vydařené gagy,až po stupidní,odfláknutý a občas i urážející frky,kde to často zavání stupiditou nejvyšší úrovně.Celý film by se dal možná označit i za parodii,ke které to skutečně párkát i sklouzne,ale tak to není.Ricky Bobby je spíš filmem,kdy si tvůrci neustále pohrávají s divákem a jeho vkusem a co vše je schopen vlastně unést a skousnout.Chvíli se to celé vyvíjí seriózním směrem,aby ta samá scéna ve vteřině sklouzla do triviálního momentu,kdy se člověk buď směje na celé kolo a nebo film jednoduše vypne.Po celou dobu film balancuje na úrovni přijatelného a zavrženíhodného a ona křivka má skutečně co dělat.Samozřejmě že vše je postaveno především na hercích,od kterých se vše odvíjí a Ferrell,Reilly i Cohen skutečně toto břemeno nesou se ctí a jsem přesvědčen,že nebýt právě těchto osvědčených komických šílenců,Ricky Bobby by jasně upadl do trapné a nevkusné blbosti.Ricky Bobby je zkrátka velmi často nesoudnou komedií,kdy převláda jednoduchý a až "sprostý" humor,ale především díky hercům jde o humor snesitelný a s velkou tolerancí se to celé dá označit za velmi zábavnou jízdu. ()

Yeosol

Zajímavá sonda mezi závodníky Nascar. Občas se člověk zasměje potrhlostem Willa Ferrela, občas trošku přihmouří oko nad zvláštností a zbytečností některých scén, ale jinak docela slušný filmeček na jedno shlídnutí. ()

Kanibal

Willa Ferrella jsem si v poslední době moc oblíbil a Ricky Bobby mi prostě sednul - je to nebetyčná kravina, hlavní hrdinové jsou absolutní rednecks, ale ono to je vážně vtipný a když přistoupíte na tu jednoduchost, skvěle se pobavíte. Je vidět hodně velkorysý rozpočet, to se počítá. ()

Pavlík

05. 10. 2011 (313.); Rickyho tatínek byl stár 11 let při početí syna, mezi tatínkem a synem nebylo téměř vidět věkový rozdíl, film to narušilo ()

Hopper

Jedna z mála komédií, ktoré som si slušne užil v poslednom období, najmä vdaka prihriatemu francúzskemu pilotovi F1, ktorý je "counterpartom" Ferrella v NASCAR. Hlášky sú mňam, herci sa presne triafajú do svojich postáv, len možno to prostredie okolo ktorého sa všetko točí môže byť pre našinca handicapom... ()

cab

Komika bez smyslu pro dobry vkus a s absenci scenare se prokrici brakove a hlavne nevtipne resenymi zavody Nascar do bolaveho konce. Prisernost na druhou. 20% ()

Nons3nse

Popravde , od tohoto filmu som čakal omnoho viac. Počas celého filmu som sa zasmial naozaj z chuti iba 2 krát. Mizerná komédia , a ako športový film Rýchlo a desivo: Šialené preteky celkom uspelo. Miestami ma príbeh nudil,a mal som problémy , aby som v druhej polovici filmu nezaspal . Na svoj rozpočet ktorý nebol malý (72,5 milióna $ ) Rýchlo a desivo: Šialené preteky aspoň pre mňa , nedopadli dobre. ()

Corpsegrinder

Všichni zde vyzdvihujou Cohena přitom je to čuráček co film akorát kazil. Je to srandovní ale obsahuje to spoustu toho ujetýho humoru co zde skoro nikdo nechápe. Moralizování TOP uživatelů stojí za píču, TRY HARDER. ()

Haymar

Na komedii to nebylo moc vtipný, na akční film zas nepříliš akční a Willa Ferrella taky zrovna 2x nemusim... tak proč na to vlastně čumím? Sám nevim, snad kvůli auťákům! Ještě štěstí, že se to tam hemžilo spoustou výborných vedlejších postav (S. B. Cohen, J. C. Reilly, M. C. Duncan), kteří to alespoň částečně zachraňují... ()

Risolutore

Nebál bych se nazvat Talladega Nights postmodernou, protože v některých ohledech jde skutečně o absolutní dekonstrukci filmu. Je to vlastně takový totální nefilm. Takže totálně za kilo ()

Mekgrůdr

Asi to bude tím, že nemám rád Willa Farella, ale tenhle film je opravdu příšernej!! Na druhou stranu, když tak přemýšlím, ono je to příšerný i z pohledu nestranného pozorovatele...prostě vám asi Ferellův humor musí sednout. A docela mi vadila i ta vulgarita...tohle mě prostě nerozesměje...jedinej Sacha Baron Cohen jako teplej francouz ušel ale i přesto se mi na celým filmu líbily nejvíc závěrečný titulky. ()

Matros

Trapná komedie s minimem vtipných scén, která má ještě zoufale přetaženou stopáž. Nuda, zlo, fakt mě to akorát naštvalo. ()

Marys

Porovnávajúc s inými filmami Willa Ferrella, toto je taký šedý priemer, na ktorý celkom rýchlo zabudnem. ()