Reklama

Reklama

Kino no tabi: The Beautiful World

(seriál)
  • Japonsko キノの旅 -the Beautiful World- (více)
Animovaný / Dobrodružný / Drama / Psychologický
Japonsko, 2003, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Keiiči Šigusawa (kniha)

Scénář:

Sadajuki Murai

Kamera:

Naojuki Óba

Hudba:

Rjó Sakai

Hrají:

Rjúdži Aigase, Ai Kobajaši, Aoi Júki, Džúróta Kosugi, Kódži Jusa, Miki Itó, Čafúrin, Hiroši Naka, Šinpači Cudži, Naoko Macui, Fumihiko Tačiki, Kósuke Meguro (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Kino je mladá slečna a cestovatelka, jež světem křižuje na mluvícím motocyklu Hermesovi a přitom se drží pravidla v každé zemi se zdržet právě tři dny. Fiktivní země a kultury, které se svým motorovým společníkem navštíví, jsou různorodé a většinou znázorňují určitou společenskou či lidskou neřest. (yenn)

Recenze (22)

Hees 

všechny recenze uživatele

Kino a jeho verná motorka Hermes cestujú po rôznych krajinách, v ktorých sa vždy deje niečo nad čím sa dá zamyslieť. Postava Kino je typ postavy, ktorý veľmi iných ľudí (iné postavy) neovplyvňuje, ak Kino nejde o život. Veľmi často Kino len pozoruje, necháva všetko tak pokiaľ nie je požiadaná o pomoc a aj pomôcť veľakrát odmieta. Áno Kino je dievča... Aj keď nepochopiteľne zo seba urobila chlapca, lebo zakryla svoje ženské znaky. Teda no nepochopiteľne, ona v podstate chcela aby sa jej ľahšie cestovalo. A za ďalšie Kino je vycvičený nástroj na zabíjanie. Keď chcete vidieť ako Kino cvičila tak tu je o tom Film (tak je vedený na stránke aj keď má menšiu minutáž). Hermes ako jej pomocník verná motorka jej veľmi pomáha a niekedy pomôže Kino sa rozhodnúť. Pozor motorka vie rozprávať a nikoho to vlastne v anime nešokuje. Jednotlivé krajiny ma zaujali aj keď v nich žili ľudia s rovnakým názorom, rovnakým správaním a to v podstate v reálnom svete reálne nie je. Vždy sa nájde rebel a keď je jeden je ich viac. Aj keď teda zopár rebelov v tých jednotlivých "systémoch" miest bolo, ale aj tak sa väčšinové obyvateľstvo chovalo rovnako. Kvalitatívne jednotlivé diely sú skoro na jednej rovine. Jediný jeden diel čo pokladám za najlepší je hneď ten prvý (dostal by 5 hviezd). Prvý diel mi ulahodil hlavne za svoj koniec a mal pre mňa najväčší význam s pomedzi jednotlivých dielov z dôvodu, že ukázal podstatu toho byť človek. Prvý diel ukázal, že niekedy ľudia robia pre druhých niečo čo ich až tak nebaví, zo zdvorilosti, aby spolu s tým človekom trávili čas. Keby vieme dopredu, že to druhého človeka nebaví čo by sa asi stalo? Áno, pravdepodobne by sa všetko zrúcalo a nikto by s nikým nechcel tráviť čas (dve osoby s rovnakými záujmami ťažko niekto nájde). Dielom (epizódam) Kino no Tabi chýbala dĺžka a väčšine z nich by sa teda zišlo predĺženie o pár minút ak nie o jeden ďalší diel. Anime je koncipované tak aby sa čo najviac zamýšľal práve divák a nie postavy, ktoré v ňom vystupujú. Nápady sú v anime dobré, ale veľa nie je dotiahnutých do konca. Pokračovanie máte tu : Kino no Tabi: The Beautiful World - Byouki no Kuni: For You. ()

Cassandra 

všechny recenze uživatele

Sympaticky ujeté, spíš než k Exupérymu bych příběhy ale přirovnala ke Rodarimu - no schválně si přečtěte jeho Pohádky po telefonu. Ale hlavně je nutné příběhy brát jen jako zvláštní, atmosférickou hru jen občas zavadící o nějakou zajímavou myšlenku nebo lidskou vlastnost, reálně se přece nedá věřit tomu, že by se např. SPOILER nechali lidé i se svými dětmi dobrovolně zasypat lávou. ()

Reklama

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Kino's Journey - The Beautiful World. Dříve se pravděpodobně jmenovala Sakura a do svých 12 roků pomáhala rodičům v hotelu. Poté ji však cestovatel jménem Kino zachránil před nevlídnou budoucností, a tak utekla ze své země na mluvící motorce Hermes a později si též začala říkat Kino. Po důkladném výcviku jak přežít na cestách se vydala sama na Hermesovi na putování po okolních zemích. Jejím pravidlem je zůstat v každé zemi jen tři dny, protože kdyby zůstala déle, mohlo by jí to tíhnout k tomu se usídlit a pak by přestala být cestovatelkou. ___ Ke Kino no Tabi jsem se dostal, protože mi to bylo doporučeno jako "něco jako Haibane Renmei". Což úplně pravda není. Některé hudební motivy, některé momenty, nálady či atmosféry si jsou podobné, ale jinak je každý seriál o něčem jiném. Zatímco Haibane Renmei bylo zaměřeno na poznávání sama sebe a odhalování spíše pozitivních vlastností, zde je tomu opačně. Země, kterými Kino projede, a lidi, které pozná, většinou úplně "správní a v pořádku" nejsou, je to jakási kritika či reflexe lidských nedostatků. Pominu-li Hermese, což je spíše komická postavička a glosátor, hlavní postavou je Kino. A z mého pohledu mi ne vždy byla natolik "sympatická", abych se s ní sžil. To, že v zájmu přežití neváhá použít pistoli, mi, upřímně, přijde správné (např. až přehnaně pacifistický Vash z Triguna mě občas velmi štval). Že chce většinou zůstat nezainteresovaná, též chápu, ale přišlo mi, že se občas k lidem chovala zbytečně nevlídně. A stejný odstup, jaký si zachovávala od lidí, které potkala (ačkoliv je její návštěva nepochybně ovlivnila), zůstal při sledování i mezi mnou a jí. Tudíž hodnotím lepší 4* - 85 %, s tím, že poslední díl je IMHO nejlepší. ()

D.Snake 

všechny recenze uživatele

I přes svou pomalou povahu mi tento seriál nepřišel ani na vteřinu nudný. Všechny příběhy mají myšlenku, jsou velmi inteligentní a diváka nutí k zamyšlení. Některé úvahy hlavní hrdinky na mě působili dokonce i velmi inspirativně. Celé to navíc bylo završeno naprosto dokonalou poslední epizodou. 9/10 ()

mandes 

všechny recenze uživatele

Tak toto je krása, úžasné. Mne to naozaj pripomenulo Haibane Renmei, a ani nie príbehom, štýlom alebo žánrom či niečim podobným, ale skvor pocitmi ake som pri sledovaní tohto skvostu zažíval . Naozaj som každú časť sledoval zo zatajeným dychom. Toto je anime asi z najsilnejšími myšlienkami ake som zatial videl. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama