Reklama

Reklama

Mladý právník Anthony Lawrence chce od života všechno. Zná ta správná slova, má správné konexe a vždy prosadí svou. Stylové melodrama s Paulem Newmanem v hlavní roli vás provede světem filadelfské smetánky. Ve vedlejších rolích uvidíte pravou hollywoodskou elitu: Barbaru Rush, Briana Keithe, Alexis Smith, Billie Burke, Johna Williamse a další jména zapsaná do filmové historie. Robert Vaughn si za svou roli společností zavrženého aristokrata, pro kterého Lawrence riskuje celou svou kariéru, odnesl nominaci na Oscara. Hoši z Filadelfie vás zavedou do světa společenských skandálů a nezměrných ambicí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Jedním slovem vynikající! Byla by ovšem škoda toto brilantní drama odbýt jedním přívlastkem. Hoši z Filadelfie mají sice delší stopáž, ovšem nezahrnuje ani minutu, která by mohla diváka nudit. Neustále se něco děje, ať už v kariéře začínajícího právníka Tonyho, kterého perfektně zahrál Paul Newman, či v jeho osobním životě, popřípadě v životech osob, jež ho obklopují. Snímek stojí na zdařilém příběhu dle knižní předlohy a výsledný dojem dotváří nejen ohromující herecké výkony, ale také hudba, která sice nevyniká žádnou výraznou a zapamatovatelnou kantilénou, avšak atmosféru scén bravurně podporuje. Během závěrečné půlhodiny děj vygraduje v soudní spor v případu vraždy, což je neskutečně zdařilá tečka za již tak povedeným filmem. ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Potenciál Hochů z Philadelphie byl vcelku spolehlivě pohřben jedinou věcí. A tou je přemrštěná stopáž. Na veškeré osudy, které se zde odehrávají by stačilo 90 minut. Proč se tvůrci rozhodli pro výskyt naprosto bezvýrazných scén tím, že délku protáhli o hodinu navíc, mi zůstává záhadou. Přesto se tu však najdou momenty stojící za pozornost. Úvodní lovestory mezi Newmanem a B. Rush, emotivní projevy Roberta Vaughna a pochopitelně sám velký Paul Newman, jehož výstup je i zde famózní. Původní hodnocení jsem viděl na 2*, avšak závěrečná soudní obhajoba je sama o sobě za 1*. Slabý průměr a o repríze nemám nejmenší nutkání přemýšlet. ()

Reklama

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Milý Santo, dones mi prosím skautskou uniformu a lokomotivu. A pytel plný triků! Černobílý počin s ještě hodně mladým, tentokrát trošku umírněnějším, Paulem Newmanem. Snímek, který ukazuje život Anthonyho Lawrence (Newman), mladého muže z Philadelphie, pěkně od začátku. Můžeme sledovat jak si Anthony postupně buduje svou pozici mezi smetánkou ve městě Deklarace nezávislosti. Jeho začátky na stavbě, vztah a lásku k jedné ženě, jeho právnické úspěchy i krátkou pasáž z války v Korei, kde přijde o ruku jeho blízký přítel Chat (Robert Vaughn). Anthony mu slíbí, že ihned po válce ho vyhledá. Snaží se, ale Chat úplně zmizel, má jiné jméno, protože ho jeho vlastní rodina vydědila a nechce mít s opilcem a zkrachovalcem nic společného. Aby toho nebylo málo, je Chat obviněn z vraždy a chce, aby ho zastupoval Anthony, protože nevěří právníkům své rodiny. Tony o této variantě původně nechce slyšet, protože se jako právník specializuje na daně a ne na trestní právo. Nakonec však do případu jde a svého přítele zastupuje, i když ví, že může ztratit svou práci i celou kariéru, kterou si tak dlouho budoval. Závěrečná scéna u soudu, kde Anthony doslova září, povyšuje tento film téměř na absolutní špičku. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Hoši z Filadelfie, poctivá stará filmařina s divácky vděčným prostředím zkaženosti společenské smetánky. Snobské ovzduší neupřímnosti rozvíjí dvě plnohodnotné dramatické linie. První je morálně etické dilema při budování kariéry a vylepšování osobního společenského postavení uprostřed všeobecné přetvářky a umné manipulace. Druhá je milostný příběh, kdy všeobecná nálada klamu nedovoluje důvěřovat a bezprostředně se poddávat vlastním citům. Hledá se odpověď na otázku, zda si lze i v elitářském prostředí napjatého vztahu závislosti zachovat morální ctnost a bezúhonnost bez postranních úmyslů. Lehce se otírá i o konkrétní dopady policejní válečné akce. Hlavní postavou zručně vybudovaného dramatu je mladý Anthony Judson Lawrence (dobrý Paul Newman), ctižádostivý student práv na prahu zářivé budoucnosti. Každý tah nabízí možnost i těsnější poddanství. Cesta vzhůru vede po ostří nože, cesta za štěstím je plná předsudků a pouze talent slovního eskamotérství je jedinou přijatelnou variantou řešení bez potoku krve. Hlavní ženskou postavou je oduševnělá Joan Dickinson (šarmantní Barbara Rush) s upřímnou snahou o vymanění se z elitářské nesvobody a blahobytu. Rafinovaně vyslovená slova zhoubně nakazí i energický optimismus. Důležitou postavou, a zároveň prostředkem katarze, je Tonyho kamarád ze školy a příslušník společenské elity Chester A. Gwynn (dobrý Robert Vaughn), ostrakizovaný ve jménu nepohodlnosti a celistvosti majetku. Výraznou ženskou postavou je citově vyprahlá Carol Wharton (zajímavá Alexis Smith), využitá ve jménu předurčené kariéry. Mezi výrazné postavy patří hrdý Irčan Mike Flanagan (dobrý Brian Keith), ochranná ruka nad Tonym, a Kate Judson Lawrence (elegantní Diane Brewster), Tonyho matka s trvalou podporou rodinného společenského vzestupu. Z dalších rolí: dětinská zámožná stará dáma J. Arthur Allen (zajímavá Billie Burke), manipulativní Joanin otec a respektovaný právník Gilbert Dickinson (dobrý John Williams), Carolin manžel s ušlechtilým vystupováním a uznávaný právník John Marshall Wharton (příjemný Otto Kruger), Tonyho využitý spolužák Louis Donetti (zajímavý Paul Picerni), nervózní Chetův strýc Morton Stearnes (Robert Douglas), mocný a manipulativní Shippen Stearnes (velmi zajímavý Frank Conroy), epizodní Joanin manžel Carter Henry (Anthony Eisley), či povýšený majordomus George Archibald (Richard Deacon). Výlet mezi smetánku s jejich skandály a intrikařením je divácky vždy atraktivní. Příběh zaujme a upoutá pozornost poctivým herectvím i vyváženou dramatičností. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Newman v další sympatické roli v dramatu na téma kariérní vzestup a ohledy na společenský status – budeš to rvát hlava nehlava, než skončíš jako uznávaný právnický zvíře a další namyšlený, cynický člen privilegovaný smetánky, a nebo neztratíš sebe sama, zachováš se správně a se ctí? Překvapivě komplexní a poutavý dvě hodiny, nechybí troška romantiky, soudního napětí na závěr. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (3)

  • Rodiče postavy, kterou hraje Paul Newman, ve filmu ztvárňují Brian Keith a Diane Brewster. Newman byl však pouze o tři roky mladší než Keith a dokonce o šest let starší než Brewster. (Kulmon)
  • Robert Vaughn byl za roli Chata nominován na Oscara. (ClintEastwood)

Související novinky

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (více)

Reklama

Reklama