Nastala chyba při přehrávání videa.
 • wafc
  ****

  Mam rád filmy z právního prostředí. A tohle je černobílý právní orgasmus, hlavně při pohledu na Barbaru Rush, která má nádherné rudé rty i přes tu barevnou absenci. Ze začátku mě trochu vadila Newmanova nepřitomnost, ale to je dáno příběhem. Nominaci za VH dostal sice Vaughn, ale nominaci bych dal spíš Krugerovi a hlavně ta ignorace Newmana je do nebe volající. ClintEastwood Když už chceš rozumovat, ty lingvisto, tak si alespoň zapamatuj jméno. Ten kámoš byl Chet, ne Chat, chjo.(9.1.2013)

 • classic
  ****

  Pôsobivý, pozoruhodný, podnetný a pomerne dlhý film režiséra Vincenta Shermana s vynikajúcou čiernobielou kamerou Harryho Stradlinga, a samozrejme, Paulom Newmanom v hlavnej úlohe v roli mladého právnika s niekoľkými láskami na svojom konte, pričom v úvode nepriamo spomínam, že snímok trvá dve hodiny a o čosi viac minút, pričom ani na chvíľu som sa nenudil. Nenudil som sa z viacerých dôvodov, jednak Paul predvádza naprosto excelentný výkon, kde ho stále považujem za nováčika, kde čoskoro túto vizitku zahodí za hlavu, lebo nadchádzajúce 60. roky budú plné v jeho zovretí, týmto filmom sa vymanil zo škatuľky začiatočníka, aby sa stal totálnym profesionálom. Vedľa Newmana, je perfektný Robert Vaughn v roli stroskotanca Chestera Gwynna, ktorému pôjde o život, za čo si pripísal nomináciu na Oscara. Inak, je známy z kultového westernu - Sedem Statočných, ktorý príde o rok. Popri mužských hereckých výkonov, vidím taktiež niekoľko ženských, kde námatkovo spomeniem len Barbaru Rush v úlohe Joan Dickinson, ktorá si zahrala lásku Tonyho Lawrenceho, čiže Paula Newmana. Zbytočne viac niečo pripisovať, treba istotne vidieť, nebude to potom na škodu veci, práve naopak, čosi sa človek zaujímavého dozvie, nech sa páči...(7.8.2016)

 • ClintEastwood
  *****

  Milý Santo, dones mi prosím skautskou uniformu a lokomotivu. A pytel plný triků! Černobílý počin s ještě hodně mladým, tentokrát trošku umírněnějším, Paulem Newmanem. Snímek, který ukazuje život Anthonyho Lawrence (Newman), mladého muže z Philadelphie, pěkně od začátku. Můžeme sledovat jak si Anthony postupně buduje svou pozici mezi smetánkou ve městě Deklarace nezávislosti. Jeho začátky na stavbě, vztah a lásku k jedné ženě, jeho právnické úspěchy i krátkou pasáž z války v Korei, kde přijde o ruku jeho blízký přítel Chat (Robert Vaughn). Anthony mu slíbí, že ihned po válce ho vyhledá. Snaží se, ale Chat úplně zmizel, má jiné jméno, protože ho jeho vlastní rodina vydědila a nechce mít s opilcem a zkrachovalcem nic společného. Aby toho nebylo málo, je Chat obviněn z vraždy a chce, aby ho zastupoval Anthony, protože nevěří právníkům své rodiny. Tony o této variantě původně nechce slyšet, protože se jako právník specializuje na daně a ne na trestní právo. Nakonec však do případu jde a svého přítele zastupuje, i když ví, že může ztratit svou práci i celou kariéru, kterou si tak dlouho budoval. Závěrečná scéna u soudu, kde Anthony doslova září, povyšuje tento film na absolutní špičku.(21.1.2010)

 • cheyene
  *****

  Jedním slovem vynikající! Byla by ovšem škoda toto brilantní drama odbýt jedním přívlastkem. Hoši z Filadelfie mají sice delší stopáž, ovšem nezahrnuje ani minutu, která by mohla diváka nudit. Neustále se něco děje, ať už v kariéře začínajícího právníka Tonyho, kterého perfektně zahrál Paul Newman, či v jeho osobním životě, popřípadě v životech osob, jež ho obklopují. Snímek stojí na zdařilém příběhu dle knižní předlohy a výsledný dojem dotváří nejen ohromující herecké výkony, ale také hudba, která sice nevyniká žádnou výraznou a zapamatovatelnou kantilénou, avšak atmosféru scén bravurně podporuje. Během závěrečné půlhodiny děj vygraduje v soudní spor v případu vraždy, což je neskutečně zdařilá tečka za již tak povedeným filmem.(3.1.2013)

 • Rocky62
  ***

  Potenciál Hochů z Philadelphie byl vcelku spolehlivě pohřben jedinou věcí. A tou je přemrštěná stopáž. Na veškeré osudy, které se zde odehrávají by stačilo 90 minut. Proč se tvůrci rozhodli pro výskyt naprosto bezvýrazných scén tím, že délku protáhli o hodinu navíc, mi zůstává záhadou. Přesto se tu však najdou momenty stojící za pozornost. Úvodní lovestory mezi Newmanem a B. Rush, emotivní projevy Roberta Vaughna a pochopitelně sám velký Paul Newman, jehož výstup je i zde famózní. Původní hodnocení jsem viděl na 2*, avšak závěrečná soudní obhajoba je sama o sobě za 1*. Slabý průměr a o repríze nemám nejmenší nutkání přemýšlet.(4.4.2013)

 • - Roli Joan Dickinson (Barbara Rush) měla hrát původně Natalie Wood. (Kulmon)

 • - Rodiče postavy, kterou hraje Paul Newman, ve filmu ztvárňují Brian Keith a Diane Brewster. Newman byl však pouze o tři roky mladší než Keith a dokonce o šest let starší než Brewster. (Kulmon)

 • - Robert Vaughn byl za roli Chata nominován na Oscara. (ClintEastwood)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace