Screamers - Hlasy z podzemí

• Česko Vřískouni (více)

V roce 2078 planetu Sírius 6B pustoší dlouhotrvající válka. Vědci vymyslí perfektní zbraň, speciální roboty Screamers, vytvořené pro jediný cíl - zničit všechny nepřátelské formy života. Plán se však zvrtne a "zbraně" ničí vše živé. Podaří se znepřáteleným lidem zvítězit nad stroji? (MIDO FILM)

Han22

Kdysi fajn film, dnes už jen béčko s šíleně nudnou první půlkou a otřesnou výpravou. Ve druhé půlce se aspoň začne něco dít, začne odhalování zrádce ve vlastních řadách a nechybí pár slušných akcí, efektní finále a pomrknutí na další díl. I tak zapomenutelné sci-fi o příšerkách. ()

killjezor

Po dlohé době nějaká dickovina,která se docela věrně drží předlohy.Bohužel vlastní intervence scénaristy jsou hodně špatné.To,co vypustili mohli nechat a to,co přidali vyznívá až moc směšně,včetně *spoiler* až zbytečného happy-endu (kdo četl,pochopí)*spoiler*. Taky dost dobře nechápu přesun ze Země na bezvýznamnou planetu Sírius 6B. Neznalci předlohy si přidají hvězdičku. ()

zencitizen

Nejvěrnější přímá adaptace P. K. Dicka, kterou jsem kdy viděl. V ambivalenci kdo je a kdo není replikant jsou Screamers dokonce lepší než Blade Runner. Jasně, film je ryzí béčko, s kyberpunkovou opojností Scottova filmu ani s vymazleným hračičkářstvím Spielbergova pokusu se to nedá srovnat (Verheovena s Tottal Recall nechávám stranou). Ovšem narozdíl od zmiňovaných filmů mají Screamers v náladě smutek a temnou fatalitu, která je pro Dicka myslím hodně typická. Zkrátka se tam postupně začně drolit před očima celý svět, skoro jako v Ubikovi, ale jinak. ()

borec999

Staršie, ľahko béčkové sci fi, ktoré teda ani náhodou nie je hororom, no na druhej strane je dejovo dostatočne zaujímavé aby udržalo pozornosť. Peter Weller v hlavnej úlohe ušiel a v závere som mu naozajúprimne fandil, aby sa z toho celého dostal. Po nevýraznejšej prvej polovici, v druhej Screamers našťastie preradí na vyšší rýchlostný stupeň a (po istom odhalení) film zahalí pôsobivá atmosféra neistoty, vzájomného podozrievania a paranoje, pričom príde aj na pár dobrých plot twistov.  V konečnom dôsledku Screamers hodnotím ako taký jemný nadpriemer a film, pri ktorom sa stotožňujem s celkovým hodnotením ČSFD. 3* a 60% ()

bila.tecka

Typické béčko plné laciných triků a děr ve scénáři, přitom má něco do sebe. Atmosféru čerpající z předlohy mého oblíbeného Philipa K. Dicka by dokázal lépe zužitkovat někdo s větší invencí (a větším balíkem peněz....) David Fincher? ()

Corpsegrinder

Film bohužel trpí syndromem nudy. Nabízí toho málo, a na poli skoro dvou hodin jsou skoro tři čtvrtiny toho jen pochodování hlavních postav někam. Na to že jim hrozí útok prakticky na každým kroku, tak toho scénář v podstatě nevyužije skoro vůbec, a tak se o ně nakonec přestanete bát jelikož je jim to prostě u prdele, jako by i oni věděli že scénáristi na ně nikoho nepošlou. Trochu mě zklamalo odhalení hned na začátku že screamery vyrobili lidi, chápu že to má mít nějakej přesah o tom kdy se zbraně vyrobený lidma obrátí proti nim atd atd ale trochu to užíralo z tajemný atmosféry kterou to mohlo mít. Efekty na tom nejsou moc dobře, ty praktický ještě ujdou, ale ty speciální vypadaj strašně, skoro až komicky. Za co si však film zaslouží chválu je soundtrack kterej je na tohle béčko až překvapivě dobrej. Ve scénách jako třeba když ten malej kluk škemrá dělá soundtrack nejvíc práce ze všech. No a to je tak vše. Po efektním rozřezání na začátku filmu už se gore nedočkáte protože kromě asi dvou postav všichni umřou mimo záběr nebo tam prostě nejsou vůbec vidět. Za mě celkem zklamání. Zkrátit tak o 30 minut a udělat to svižnější. ()

Anderas

Když jsem kdysi dávno v transcendentním úžasu odkládal čerstvě dočtenou povídku Second Variety, vydralo se z mých vnitřních úst (brzy) legendární: "Ty vole, tak tohle musím zfilmovat". Pak jsem ale zjistil, že to nějaký vykuk stihnul dřív než já a nedalo velkou námahu zjistit že to byl právě on, Christian Duguay. Je mi jedno, kdo to je, nebo jak vypadá, ale jisté je, že ho od teď až do soudného dne budu strašit v jeho nočních můrách. Odpouštím mu děsné efekty, asi bych je podělal ještě hůř, přehlédnu i odporné herce a cosi co se obvykle nazývá herectví a zapomínám i na to, že filmy mají leckdy nějaký ten scénář. Co mu ale neodpustím, že nejen že mi vzal prvenství, ale že ho naprosto hanebně zneužil pro zmrzačení tak dokonalé a geniální povídky, jakou Dick ve svém schizofrenním záchvatu stvořil. Ani jedno škaredé slůvko bych nevypustil, kdyby nebyl vykraden přavě můj oblíbený kus, takhle ale nemůžu jinak. Obrovský...gigantický... monumentální...monstrózní potenciál a ten člověk to takhle zk****ý. ()

mosnak

Rozhodně lepší než dvojka. Atmosféra a napětí je zde o stupeň výš. Něco jiného jsou efekty,ale musím říct, že i v dnešní době se objevují filmy, které jsou na tom mnohem hůř. Jelikož jsem věděl co od filmu čekat - nezklamal mě. 55% ()

Renfield

Úvodní scéna s vojenským poslem je nezapomenutelná! Kdyby byl film natočen celý v podobné atmosféře, mohlo to dopadnout mnohem lépe. Na jistě minimální rozpočet jsou kulisy docela slušné, lokace natáčení velmi dobré a efekty? Dnes úsměvné, ale vzhledem k době vzniku a především tomu rozpočtu, celkem ucházející... dobře, občas ucházející. Když jsou Screamers žánrově postapokalyptickým thrillerem, jsou nejsilnější! Naštěstí tomu tak je ve většině filmu, kde skutečně fungují vtipy, hororové momenty a prostá "realita světa"... horší je to jenom s hereckými výkony, ale co už. Je velká škoda, že film u tohoto žánru nezůstane do konce, tam totiž přijde velký obrat a čas na romantiku, protože i do tohoto světa se hodí. A vlastně proč ne, jenom by to muselo být všechno úplně jinak, než je. 45% ()

Viperine

Trochu promarněná šance.. mimo všech klasických chyb ve scénáři (klišé, znásilnění logiky atp.) mě silně otravovaly mizerné výkony herců - jejich nezúčastněný projev, ksichty bez pořádných emocí.. 5/10 ()

ropufo

Tento film byl pro mě obrovským zklamáním. Povídka Second variety od Philipa K. Dicka patří mezi mé nejoblíbenější a byl jsem moc zvědavý na filmové zpracování, protože potenciál tady rozhodně byl. Možná právě mé velké očekávání způsobilo mé zklámání, protože znám dost lidí, kterým se tento snímek líbil. ()

Filmárik

A-čková adaptácia, B-čkovo natočená s C-čkovým rozpočtom. Z filmu naozaj razí potenciál ktorý je však premrhaný slabou atmosférou a biednym spracovaním. Keby to dostal do ruky Cameron alebo Spielberg vyzeralo by to určite inak. Ale to by som chcel asi priveľa. ()

strikeman

Ve sci-fi žánru dávám přednost áčkovým snímkům. V tomhle béčku je jeho lacinnost cítit nejen v technickém provedení, ale i v mizerných hereckých výkonech, slabém scénáři a v předvídatelném ději... ()

Hapretor

Překvapilo mě to! Je to v pohodě béčko, které zabaví, neni stupidní. Stroje (Screamers) jsou tu vykreslení fakt dobře. Takový tiší, záludní zabijáci. Nikdy nevíte, kde se vynoří. Díky tomu dobrá atmosféra. Škoda dalšího pokračování, co tento díl svrhuje spíš směrem dolů, než někam posouvá. ()

MickeyStuma

Postapokalyptický sci-fi příběh z jiné planety. Téma typické - boj proti strojům. Byť je snímek na základě povídky Philipa K. Dicka viditelně nízkorozpočtový, vytlačilo se z daných možností co se dalo. A tak po výpravné a výtvarné stránce to nedopadlo zase až tak špatně. Scénář je napsán v rámci rozpočtu, ale i tak je děj plynulý, atmosfericky krotký a tak nějak prostě povídkový. Ano, s akčními scénami se nepřehání, ale to neznamená, že by vlivem toho musel zákonitě nudit. Naopak po dějové stránce příběh dokáže zaujmout a nepotřebuje k tomu lecjaké monstrózní efekty. ()

burton

Takže, jestli máte nějakou rukodělnou činnost, dejte se do toho. Jo a ze všeho nejhorší jsou topinkovače! ()

Raziel_cz

Napínavé high-tech/low-life sci-fi s verhoevenovským vizuálem, vetřelcovskou atmosférou a dobře vystavěným scénářem. Tedy co se týče osmdesáti procent stopáže. V posledních dvaceti minutách se tvůrci zřejmě snažili nahonit pointu předlohy, ale jelikož si pro ni nepoložili základy, nefunguje jim a finále jenom zbytečně ztrácí ksicht a utápí se v patosu a deus ex machinách. Většinu filmu jsem si ale užil a určitě ne naposled. Akorát ho při dalším sledování vypnu tam, kde klidně mohl legitimně skončit bez chaotického apendixu. ()