Screamers - Hlasy z podzemí

• Česko Vřískouni (více)

V roce 2078 planetu Sírius 6B pustoší dlouhotrvající válka. Vědci vymyslí perfektní zbraň, speciální roboty Screamers, vytvořené pro jediný cíl - zničit všechny nepřátelské formy života. Plán se však zvrtne a "zbraně" ničí vše živé. Podaří se znepřáteleným lidem zvítězit nad stroji? (MIDO FILM)

bourec

Opravdu neuvěřitelnej sešup až ke dvěma hvězdám má tenhle film.Jako poprvé se mi to líbilo,teď už ne.40%. ()

destroy83

Hodně kvalitní béčko s ponurou atmosférou a celkem slušně vystavěným napětím. Dvě znepřátelené armády vedou vleklou válku na planetě Sírius B6. Jena z nich (Aliance) vyvine roboty screamers, reagující na lidský puls, kteří ji mají pomoci vyhrát válku. Roboti se však začnou sami vyvíjet a opravdová válka o přežití může začít. Děj je sice primitivní, ale úderný jak rána pěstí. Snímek ale obsahuje řadu slabších momentů, které mi brání udělit plný počet. Takže u mě za čtyři hvězdy. ()

Dannysek4U

Nejkovanejsi becko z dob, kdy svetu vladly Krajni meze. Rozhodne ale neni bez napadu, ktery dokonce nezastini ani strasidelne laciny provedeni, Pekny:o) ()

Martrix

Úplně na konci filmu jsem si uvědomil, že už jsem tento "kousek" kdysi viděl. Bohužel, nebo bohudík, to moje paměť vytěsnila a protože hrozí, že se to stane znova a třeba za deset let bych opět neodolal...tentokrát se pojistím a fláknu tomu odpovídající ohodnocení. První polovina je slušné béčko, ale ta druhá je i na béčkový film silné kafe. Je to pitomé, nelogické, s hnusnými triky, patetickými, nebo hloupými dialogy...prostě hnus. Pokud probíhalo nějaké zkušební promítání, museli se podle mě tvůrci i herci strašlivě stydět. Povídku od P. K. Dicka jsem četl, ale že by se dal tento nápad takto poskvrnit, by mě ani ve snu nenapadlo. ()

majo25

Príjemné prekvapenie. Nie celkom béčkový sci-fi-horor s charizmatickým Wellerom, ktorý svojím zasadením a kvalitnými efektami pookreje dušu vedeckofantastického fanúšika. Až sa človek diví, že niečo takéto vyšlo ešte v roku 95. Je trocha na škodu, že ostatní herci sú skôr do počtu, dej je mierne predvídateľný a nevyhneme sa ani pár logickým lapsusom. Inak komfortný snímok, ktorý by si zaslúžil pokračovanie. ()

kosta73

Jeden z těch filmů, který obsahuje naprosto příšerné momenty okořeněné vyloženě slaboduchými dialogy, ale jako celek funguje jako působivý, rozhodně dobrý béčkový sci-fi horor, který musí každého fanouška potěšit. ()

Mol

Dobrá zápletka, super příšery, ale všechny ty upgrady a ten hroznej konec, od poloviny filmu to šlo rapidně dolu. Pána boha. ()

SeanLSD

Majstrovský kus, v ktorom všetci zúčastnení vyslovene kúzlia. Videl som SCREAMEROV (lebo VRIESKAČI to rozhodne nie sú) mnoho krát a nedávne zhliadnutie, hoci už nedokáže prekvapiť, ma predsa prekvapilo tým, aké dobré to stále je. Čo sa adaptácií P. K. Dicka týka, kam sa hrabe nejaký BLADE RUNNER! ()

Doudis19

Úvodní masakr navnadí, bohužel víc krve se ve filmu nedočkáme. Celkově jde o slušně atmosferické sci-fi s pár překvapivými momenty a pěkně vypracovanou mytologií. Bohužel natahovaný konec a častokrát vytracené tempo nedovolují mluvit o Screamers, jako o kandidátovi na zrovna sci-fi roku. ()

dzira

Protože považuji Philipa K. Dicka za nejlepšího autora žánru sci-fi, jsem velmi zvědavý na každou adaptaci jeho povídek a románů (a že jich je!), na druhou stranu k nim jsem vždy velmi kritický. S chutí a zároveň značnou nedůvěrou jsem se proto podíval na kanadskou adaptaci povídky Second variety. Bohužel obavy se naplnily. Přestože si film z povídky bere víc, než je u adaptací literárnich předloh zvykem, záhy zcela nepochopitelně zabíjí slibně se rozvíjející atmosféru. A když už se začne zdát, že to bude dále dobré, udělá to zas. K tomu je nutno přičíst příšerné herecké výkony a vizuální efekty, za které by se snad nemuseli stydět někdy v šedesátých letech... Mimochodem, jsem přesvědčen, že povídka Second variety přímo inspirovala tvůrce Terminátora (a to hned několika motivy), přestože to oni nikde (aspoň pokud vím) nepřiznali... ()

noriaki

Nechápu jak mi tenhle film mohl tak dlouho unikat. Okolo kazety s neatraktivním názvem jsem kdysi kroužil v místní videopůjčovně, ale Screamers jsem pořád jenom míjel. Moje chyba, protože je to opravdová paráda. Christian Duguay natočil postapokalyptické béčko jako z učebnice. Perfektní atmosféra, minimalismus, všeobecný úpadek a vyčerpání. Scénář se mohl opřít o silnou předlohu mého oblíbeného paranoika, a herci ze sebe dostali to nejlepší. Dojem kazí jenom postupně lehce klesající kvalita. Kdyby děj pokračoval v nastoleném trendu ze začátku, a stopáž zaplnila válka mezi Aliancí a NEB, s účastí třetí strany, tak bych se vůbec nezlobil. ()

blackJag

Obstojné sci-fi béčko, jaké se dnes už netočí. Místy slabé digitální efekty (většinou při útočících vřískounech prvního typu) vynahrazuje dobrá výprava a povedeným způsobem dokreslené prostředí. Herci se docela snaží, žádný z výkonů nedráždí žaludek ani po letech a sem tam se podaří utrousit i vtipnou hlášku. Škoda, že divák zůstane "ušetřen" útoku vřískounů v základnách NEB i Aliance, které mohli příběh ještě zatraktivnit. 60% ()

Ravi

Musím dát 75% = 4/5 Proč? Protože tohle béčkovaté béčko má neskutečně chytlavou atmosféru, kterou mu může závidět i lecjaký čtyř ( někdy i pětihvězdičkový) áčkový Sci-Fi horor a taky je velmi chytře napsané. Převažuje v něm Sci, nad Fi a to se mi líbí (Proč vřískouni zabíjejí? Pohání je methan z rozkládajícího se masa, atd. atd - pro všímavé stačí naznačit). Nemůžu dát 5*, perfektní to nebylo. Například hudba je jedna velká tragédie nebo kamera nebo některé dějové pasáže. Ale pro celkový dojem ze Sci-Fi hororu je důležitá atmosféra a pokud by se dál točila béčka v tomto stylu, mají mou podporu. ()

jefff

Screamers je parádní sci-fi béčko jak má být. Dusivá atmosféra nehostiné planety a všudypřítomné nebezpečí od Vřískounů dělá z tohoto snímku skvělou zábavu a já nemohu jinak než hodnotit za plný počet. Plusem je i povedený konec. ()

Šakalík

Tenhle film jsem poprvé viděl už hodně dávno tuším že na ČT dvojce. Vím, že to hrálo hodně pozdě v noci a vzpomínám si, jak jsme s kamarádem, taky fandou do sci-fi, pak druhý den básnili, jak to bylo super. Asi o měsíc později to dávali na polské televizi a s polským čteným dabingem, tzv. „lektorem“, se mi to líbilo ještě víc. O to větší zklamání mi pak přinesla s odstupem několika let třetí projekce, kdy jsem po většinu filmu přemýšlel, co jsem na tom vlastně tak báječného viděl. Dnes bych to hodnotil asi průměrně, ale z nostalgie přidávám i tu čtvrtou hvězdu. A jen tak btw. „Můžu jít s vámi?“ ()

vitekpe

Sci-fi postapo filmek, jestli bych to oznacil jako horor to nevim...mne to moc hororove neprislo. Film byl nakonec o chlup lepsi nez jsem se bal po prvnich minutach. Hodne tomu pomohl Peter Weller, ktery je pro me zaroven jedinou znamou tvari. Nic prevratneho, klasice devadesatkove becko, ale jednou to lze bez problemu videt. 3- ()

Red Meat

Film je VELMI volně inspirován povídkou Phillip K. Dicka "Druhá série" (Second Variety), která je naprosto geniální - jak už to ostatně bývá u tohoto autora zvykem - a nabízí potenciál k natočení solidní psychologické sci-fi, který však tvůrci filmu nevyužili, námět zprznili a natočili hodně podprůměrnou slátaninu, která s původní povídkou nemá společného téměř nic. ()

iXtr3m3

Nenápadné béčko ktoré ani nenadchne ale ani neurazí. Výborná atmosféra, skvelý námet, triky a kulisy tiež dobré na tú dobu, samozrejme nutnosť pozerať film v origináli, pretože pamätná veta "Can I go with you" sa musí počuť... Film som pozeral ako minimaratón aj s pokračovaním hneď za sebou 13. 02. 2009, ale aj keď obe snímky delí 14 rokov, musím skonštatovať, že Hlasy z podzemia sú lepšie aj po trikovej stránke, aj po stránke atmosféry a celkovo vidno, že sa nechali aspoň voľne inšpirovať Dick-ovou predlohou, čiže mali z čoho čerpať. Takže lepšie ***+. ()