Celoživotní kriminálník a naprostý smolař John Lyshitski (Dax Shepard – Nekecej a pádluj) přišel na to, jak by se nejlépe pomstil soudci, který ho poslal do vězení: Kéž by mohl jednou vidět jeho nesnesitelného syna Nelsona Biedermana IV (Will Arnett – Rodinná dovolená a jiná neštěstí) taky sedět v base. Když je pak jednoho dne Nelson nespravedlivě obviněn a poslán do vězení, John se s radostí nechává zatknout s ním. A aby měl jistotu, že se jeho novému kámošovi dostane opravdu „správného zacházení“, zajistí si ubytování ve stejné cele. Hra začíná! Život v base nahání hrůzu, jídlo je ještě hroznější, a když si navíc vůdce vězeňského gangu Velký Barry usmyslí, že se nováček stane jeho “zvláštním přítelem”, Nelsonovi nezbývá, než si hodně rychle osvojit zlaté vězeňské pravidlo… NIKDY NESMÍŠ UPUSTIT MÝDLO! Přichází čas sprchování s gangstery, takže si nabruste břitvy a bavte se při téhle neuvěřitelně legrační vězeňské komedii. (oficiální text distributora)

Reverger

Tak zase trošku vtipně a docela dost dobře pojaté téma z vězeňského prostředí. Překvapivě to byla bezva prdel. ()

Dman

Nic trapneho, ale ani nic ohromujiciho..kazdopadne pokud mate chut na oddychovou a lehce smesnou komedii z prostredi kriminalu, urcite doporucuju podivat se na tenhle pribeh, protoze az uvidite Willa Arnetta a jeho nasranej oblicej, pocurate se smichy :D ()

laserr

Vždycky sem si říkal: Jaké by to bylo, natočit film, který by dával nějaký známý filmový námět do nových souvislostí? No, v tomto případě je z toho dost slátanina, která vlastně nedává vůbec žádný smysl a snad ani žádný smysl mít nechce - to by mi tedy nevadilo. Co už mi ale vadí je fakt, že i přestože je tento film dost krátký sem se místy nudil a za pár měsíců si vzpomenu už jen na tu gumovou kačenku. ()

Oxymoron

Ksichty pana Biedermana IV jsou naprosto geniální. Jako celek je to pak průměrná komedie s několika "Moorovskými vsuvkami" o počtu lidí ve věznicích a jiné vězeňské statistice. Ale určitě pobaví. ()

Mania

I když to není naprostá nuda, tak pokud mě komedie minimálně jednou nerozesměje, těžko by si mohla zasloužit víc hvězdiček. ()

CiPR

Moc dobrý film z vězeňského prostředí. Vlastně ani nemam skoro nic, co bych tomuto filmu mohl vytknout. Po celou dobu filmu sem se náramně bavil, film nemá snad ani jediné hluché místo. Herecké obsazení sedí náramně, co by Chi McBride jako velkej teplej černoch, pískající si na svou kačenku, Dax Shepard, nenapravitelný parchant již od svého narození, krádeže všeho druhu od menších krádeží v 6 letech, až po ukradnutí policejního auta. A nakonec tu je ještě Will Arnett, kterého vězení změní od základu. A pak tu máme hromadu dalších jako např. Bílá liga. V takových fimech samozřejmě nesmí chybět zkorumpovanej dozorce, či staré známé sprchové scény. ()

jiri.twist

Opravdu fajn zpestření a film pro dobrou náladu, dvakrát-třikrát jsem se až od plic zasmál. Solidní snímek po všech stránkách. Tak jako opakovaný vtip už není vtipem, tak tady se vyskytly zase hlášky, které už napotřetí nebyly ale hláškami vtipnými, ale to spíše přičítám překladu a cz dabingu ... 6766 ()

Vodny

Jedna z nejnudnejsich komedii, co jsem videl. Krome Chi McBrida nikdo nic nepredvedl a nezahral. Vtip je v tomto filmu laciny, spatne natoceny a uboze zahrany. Blizko odpadu. ()

Olík

Jak se pomstím soudci, který Vás už poněkolikáté poslal bručet, když už není mezi živými - dostaňte do basy jeho penězi zkaženého syna. Jako bonus se nechte ubytovat do stejné cely a staňte se jeho mentorem v novém nedobrovolném domově. Stejně jako hlavní hrdina (Dax Shepard) nepříliš vtipné vězeňské komedie, kde jde hlavně o to, nebýt znásilněn ve sprše. ()

BeranSon

Čistě průměrná komedie z vězeňského prostředí. Ano určitě pobavení zde je to ano, ale co ty naslepo vytvořené postavy ze kterých kromě hlavních rolí ušla pouze ta toho velkého teplého černocha. Z filmů tohoto žánru se mi líbil mnohem více film Ten Největší. 5/10 ()

Hapretor

Vtipné ani moc ne. Ale ve srovnání s těmi debilními a fekálními komediemi, které jsou teď tak aktuální a absolutně debilní, je to dobrý průměr pro zabití nudného večera. ()

salamandrr

Další z mnoha filnů o tom, že když do vězení přijde normální chlápek, z ní vyjde totální magor, kterýho se společnost bdue bát mnohem víc než když ukrad autorádio nebo podobnou kravinu...proto řikám, rovnou střílet, tohle je ovšem docela humorná verze mého příbehu 8) ()