Příběh začíná v roce 1969, kdy dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Odpoledne, když jeho rodiče odjedou na slavnost, Alan společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou a pustí se do hraní. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř. O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě. Děti slyší podivné dunění a na půdě objeví zaprášenou rozehranou hru. Začnou ji hrát a hned po prvním hodu kostkami se začnou dít podivné věci. Objeví se obrovští moskyti, kterým se děti ubrání jen s velkými obtížemi, a za nimi následuje tlupa malých rezatých opic, které začnou likvidovat zařízení domu. A nakonec se objeví obrovský lev a podivný divoch. Je to dospělý Alan Parrish, který prožil šestadvacet let uvnitř hry. Začne se shánět po rodičích, ale s pomocí Petera a Judy zjistí, že zemřeli. Alan se po dlouhém přemlouvání nechá přesvědčit, aby pokračoval ve hře. Ta se totiž musí podle pravidel dohrát až do konce. Musí s nimi hrát také Sára, ta však odmítne. Začne hrát, až když jí Alan nepřímo vyčte, že ho nechala samotného ve hře. Čtveřice si přísahá, že tentokrát hru dohraje do konce. Při každém dalším hodu se totiž vynořuje větší nebezpečí, které hráče ohrožuje. Všichni jsou však odhodláni hrát dál, protože jedině tak lze situaci zachránit. (TV Nova)

Syna.1990

Jako malý jsem se u tohoto filmu místy i bál a i přesto jsem ho miloval .. Film má dobrý příběh, efekty jsou slušné na rok 1995 a Robin Williams je taky jako muž z džungle super. Celkově tenhle film prostě neurazí, je to taková odpočinková Williamsovka na nedělní odpoledne. A mě hodnocení 70% přijde tak akorát! ()

Maxwell28

Tohle je prostě strašná pecka! Pomalej nosorožec, lovec, opice na motorce a Carl a jeho auto. Film mého mládí, kterej je fakt strašně stylovej a o to víc mě zaráží tak malý hodnocení! ()

helrohir

Ako dieťa som tento film zbožňoval, dnes už však film viditeľne zostarol, ako po trikovej, tak aj po príbehovej stránke a jediné, čo ho drží aspoň v priemerných hodnotách je Robin Williams. ()

anyonecek

Za mladých let můj oblíbený film, který jsem měl mockrát zkouknutý. Parádní dobdrodružství, které je místy vtipné a místy i dramatické. ()

MatyTM

Když jsem byl ještě mrně, byl to pro mne sváteční zážitek vidět tento film. Přál jsem si, mít tu hru doma a hrát ji od svítání do večera. Nejvíce se mi líbilo, když se ten malý klučina proměnil v opičku. Dnes už uznávám, že to není zas taková bomba, ale to s tou opičkou se mi pořád líbí, je to tak roztomilé... ()

Daryl.Dixon

Je to celkem milá komedie a i po tolika letech má své kouzlo a originalitu. Občas si říkám, že je škoda, že pravidlo ohledně podvádění ve hře neplatí i u jiných her - to by můj brácha už lítal někde v korunách stromů s banánem v tlamě a rozhazoval kolem sebe kakánky. ()

Dinsberg

Tajemná hra, která dokáže změnit ospalé městečko v hotovou džungli. Námět je to dost originální, ale sráží ho nedokonalé někdy počítačové, jindy loutkové triky. Účastí Robina Williamse se dobrodružná podívaná občas proklepne úsměvným gestem či hláškou a sklouzne do roviny komedie, nicméně hned z ní, obvykle dalším hodem kostkami zase vyjde. Trochu nekonzistentně se tak přechází napříč žánrovým spektrem, ale ani na chvíli film neztrácí dech. Jen je zajímavá myšlenka prožít si život vlastně dvakrát. ()

Brano

Skvelý dobrodružný film pre celú rodinu. Ani po toľkých rokoch to nestratilo svoje čaro. Veľmi originálny námet s časovou hrou, ktorá kombinuje prvky reality a rozprávky. Takisto je veľmi dobre herecký obsadení. Samozrejme už po toľkých rokoch netreba čakať po technickej stránke veľké zázraky, no tu ide skôr o ten fantasy príbeh, ktorý sa aj dnes dá pozrieť. ()

george82

Taková fajn rodinná pohádka. Musím říct, že po těch letech se na ní vždycky rád podívám a to je co říct. Asi v té hře Jumanji bude opravdu něco tajemně přitahujícího. Na každé víkendové odpoledne ideální. ()

johnny01

Sice už to není takové wow, jako když to sledujete jako dítě, ale pořád je to napínavá a velmi originální podívaná, která stále dokáže potěšit. ()

JajinkaBec

Dost možná můj nejoblíbenější film dětských let, ke kterému mě přivedl táta, a který prošel i zkouškou času. Po víc než deseti letech mě stále baví, některé pasáže dokonce ještě více než dříve. Kdybych chtěla, najdu ve filmu věci, které tak docela "neštimují", ale proč bych to dělala. Vždycky jsem dokázala ocenit originální příběh a za ten o deskové hře dávám jasných pět hvězdiček. Díky Jumanji vstoupil Wiilliams mezi mé oblíbené herce. Je tu naprosto dokonalý nápad, ze kterého by se dal vytřískat film absolutně jakéhokoliv žánru. Autoři chtěli rodinou komedii a tu udělali na výbornou. Nestává se mi, že bych si přála, aby byl film další, ale tady bych klidně koukala ještě hodinu. PS: Sláva Carlovi! :) ()

Pitryx

Tak nejprve sem dám můj komentář z října 1996 z mého filmového deníku.+++++ Film s naprosto špičkovými efekty, napínavýma překvapivým dějem, leč i několika zdlouhavými scénami. Trochu zbytečného sentimentu, pár hluchých míst, ale také několika dobrými momenty překvapení. X vrhů kostkou šlo jistě využít nápaditěji. Trikové sekvence laik těžko odhalí. Mně se nejvíce líbil hrdina zpívající českou lidovku, a říkající masožravé květině důvěrně Adélo... Buďto je film Adéla ještě nevečeřela notoricky známý (o čemž si dovoluji silně pochybovat) nebo si prostě překladatel překládal to to co neslyšel a co ho jen tak napadlo. Trikové sekvence : "vcuc" do hry /14/ moskyti /25/, opice /26/, lev/27/, masožravé rostlina /50/, zdivočelé stádo/57/, opět opice /63/ sežrané auto /75/, písek, /81/, pavouci /83/, rozpůlení pozemku i s domem /86/, poslední hod /87/. Mi se nejvíce líbila masožravka. Jde o rodinný film který by si rozhodně nikdo neměl nechat ujít. Považuji jej za dost nadprůměrný. ++++++ ?.X.96 duall 9423bt,9952st Tehdy jsem hodnotil průměrem, hluboce podprůměr byl něco jako hrůza odpad, děs, následoval mírný podprůmě, průměrný film, mírně nadprůměr a dost nadprůměr, nebo hodně nadprůměr. Samozřejmě, že na ty triky dnes pohlížím zcela jinak, ale i přesto jde o svěží dílko, na rozdíl od druhého filmu z roku 2017. Zde je trocha legrace a nápad za nápadem, v tom druhém z roku 2017 je hanba psát. 20180323 9820/10406 ****/8 s.u. dab ()

Nathaniell

Už jako malý jsem tenhle film považoval svým okolím za těžce přeceňovaný. Zaujatost v tom být nemůže: Robina Williamse mám moc rád. Ten chlap je skvělý herec. Ale spoustu věcí si tenhle film mohl odpustit a být přívětivější: Pamatuju si, že malí caparti měli z Jumanji noční můry, zatímco ty starší už neměl moc čím zaujmout. Možná touha potěšit mladší i starší diváky dopadla tak, že jsme tenhle "super" film nahráli na kazetu, shlédli a smazali. 3*. ()

horor2

Ve své době to bylo trhák a pro mě to velkolepým dílem zůstane napořád. Super příběh, gradující finále a dojemná tečka na závěr :-) ()

Micoldee

Jumanji mi připomíná moje dětsví, když jsme se na to s rodinkou naprosto zděšení dívali pořád dokola. Atmosféra je naprosto perfektní. Nejlepší dějová linie je ta se Sárou - ať už v jejím dětsví při prvním kontaktu se hrou Jumanji, tak i potom, co jí Alan po letech zazvoní u dveří a ona se s hrou znovu setkává. Podle mě slušně děsivý film, bubnování Jumanji tomu dodává ten správný říz :) ()

johnsnow

Videl som to dávno a priznám sa ako malý som sa občas pár scén bál ale teraz je tam už vidieť zub času. No tri hviezdy dať musím. ()

PlayEasy

Čekali jsme, že se 90s Jumanji ponese v podobném duchu jako remake s Rockem, ale to byl omyl. Ze začátku se dokonce jedná o mrazivý horůrek, celkem divný. Ovšem když na scénu nastoupí Robin Williams, vše se skvěle spraví a my sledujeme chvílemi napínavou, jindy zase zábavnou dobrodružnou pecku, která nepotřebuje ke svému ú$pěchu žádný paralelní svět, ale jedno malé městečko ve vnitrozemí US. Efekty i příběh jsou super až na opice, které byly hrozně zdigitalizované a jejich pohyby byly umělé ..... a k tomu otravné a drzé - ale to byl asi účel. Jinak super film rozhodně nejen pro děti! 75% ()

jayman

Skutočnosť, že som tento prototyp rodinného filmu nevidel vo veku jeho cieľovky, ma prinútila o to viac oceniť jeho nespornú žánrovú kvalitu a nenapodobiteľné devädesiatkové čaro. Sobota večer, televízor a Jumanji idú k sebe ako čipsy a kola, ktoré pri tom skonzumujete. Hej a Kirsten Dunst je úchvatná! ()

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Rock chystá další díl Jumanji

Rock chystá další díl Jumanji

26.04.2018

Jak možná víte, loňský hit Jumanji: Vítejte v džungli! byl přiznaným pokračováním původního Jumanji. Studio Sony tak v podstatě začíná pracovat na trojce, v níž se vrátí na scénu Dwayne "The Rock"… (více)

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall