Příběh začíná v roce 1969, kdy dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Odpoledne, když jeho rodiče odjedou na slavnost, Alan společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou a pustí se do hraní. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř. O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě. Děti slyší podivné dunění a na půdě objeví zaprášenou rozehranou hru. Začnou ji hrát a hned po prvním hodu kostkami se začnou dít podivné věci. Objeví se obrovští moskyti, kterým se děti ubrání jen s velkými obtížemi, a za nimi následuje tlupa malých rezatých opic, které začnou likvidovat zařízení domu. A nakonec se objeví obrovský lev a podivný divoch. Je to dospělý Alan Parrish, který prožil šestadvacet let uvnitř hry. Začne se shánět po rodičích, ale s pomocí Petera a Judy zjistí, že zemřeli. Alan se po dlouhém přemlouvání nechá přesvědčit, aby pokračoval ve hře. Ta se totiž musí podle pravidel dohrát až do konce. Musí s nimi hrát také Sára, ta však odmítne. Začne hrát, až když jí Alan nepřímo vyčte, že ho nechala samotného ve hře. Čtveřice si přísahá, že tentokrát hru dohraje do konce. Při každém dalším hodu se totiž vynořuje větší nebezpečí, které hráče ohrožuje. Všichni jsou však odhodláni hrát dál, protože jedině tak lze situaci zachránit. (TV Nova)

Nach

Jeden z oblíbených filmů mého dětství, na který dodnes nedám dopustit. Vzpomínám si na něj v kině a vzpomínám si, když nám ho mamka koupila. Excelentní role pro Robina Williamse v jeho zlaté éře. A efekty i dnes nejsou nijak extra zaostalé, i když tu a tam se na nich čas podepsal. 80% ()

wohna

Jako malej sem tenhle film měl strašně rád. A ted vím proč. Napínavá rodinná komedie. Zasmějete se. A o to de :-) ()

C0r0ner

Jo, je to pro děti, je to naivní a nereálné (překvapivě). Ale mě Jumanji vždycky hrozně bavilo a chtěl jsem si ho zahrát. Dnes už bych si ho zahrál tak možná v nějaké pevnosti obklopený stovkami vojáků. Tak jako tak jsem ale hrdinům celou dobu držel palce a občas se o ně i bál. 90% ()

Gaaron

Velká škoda, že jsem viděl poprvé až téměř ve 30, znát to od dětství, nejspíš bych to upřímně miloval podobně jako třeba Hooka. I tak musím pro tu děsně sympatickou ztřeštěnost lehce nadhodnotit a odpustit až příliš jednoduchý děj a hluché pasáže. ()

PROCESOR

Tak chápu, že filmu je přes 22. let a já to viděl teprve teď. Jen nechápu, proč pořád opakovali, že byli pryč 26. let a mohlo jim být tenkrát tak něco kolem 10. když teď vypadají oba na padesát. Tak některý scény byly celkem povedený i jsem se zasmál, ale nemohl jsem se celej film zbavit dojmu, že je to prostě pitomost. ()

Juto

Film môjho detstva. Výsledkom je vzrušujúca jazda s dostatkom zábavy. Film má aj prvky hororu. Výborné. 9/10 ()

WolfR

Už jste někdy viděli film, kde hlavní postavy hrají hru, ze které vylézá všemožná havěť a ze které prší, hřmí a podobně? Asi ne že? Tak se podívejte na Jumanji! Humorný a nápaditý film, který táhne skvělý Robin Williams v hlavní roli. Navíc vizuál filmu je příjemně zastaralý. S odřenými cípy, 4 hvězdy. ()

laik_60

u mňa príliš detské, až rozprávkové, malí diváci si to snaď užiju, rodičia asi menej. Sklamali ma detskí predstavitelia, a Wiliamsovi tak isto až tá rola v takomto filme veľmi nesadla. Prvky humoru boli chabé a miestami násilné (lietajúca šabľa, strielačky neznámeho lovca) záchrana malého chlapca pred požieraním rastlinou ....to Lipského Adela .... bola omnoho lepšia. U mňa horko ťažko tri body. ()

PanZahadnyCZ

Nevím, zda je to tím, že nás Robin Williams před pár lety opustil, ale jakmile se dívám na jakoukoliv komedii s tímto skvělým bavičem (a že jich je), tak se ihned zároveň naladím na vlnu podivné nostalgie, a čím šťastnější pak vidím Williamsovu tvář, tím smutnější a utrápenější mi jeho charakter připadá. Ať dělá Robin Williams jakékoliv legrácky, vždy v jeho postavách budu vidět skrytou tvář smutku a tajemství, které svým postavám vnukl - když tedy nepočítám absolutně komediální role, jaké ztvárnil například ve filmu Flubber nebo Mrs. Doubtfire. K těm typicky smutno-veselým postavám bych pak přiřadil postavy z filmů Moskva na Hudsonu či Král Rybář. A nyní, když se mi po dlouhých letech dostalo do ruky skvělé Jumanji, mohu k těmto postavám řadit i zmizelého Alana Parrishe. Jumanji bezesporu patří k nejlepším americkým rodinným filmům 90. let. Krásný kousek. ()

otík

Bláznivý dobrodružný příběh, ve kterém uvidíte nejen zcela digitalizované stádo slonů a nosorožců, lva a střílející a auto řídící opice, ale také třeba porádně zarostlého Robina Williamse a pěkně nechutnou masožravou kytku (kam se hrabe Adéla). Prostě zábava, ač hodně dobrodružná, přesto ale nijak nevybočující z průměru. ()

PADDY

Dal bych i čtyři hvězdičky, protože se mi to opravdu líbilo. Dobře sem se bavil, skvělé stádo, mouchy, dokonce opice byly docela zábavné, ale jednu hvězdu prostě musím ubrat za nepovedené pavouky. Tu všechnu dobrou práci, co trikaři odvedli, ti pavouci prostě pohřbili. ()

wendelin9

Tak tenhle film jsem viděla už tolikrát, že byste si řekli, že me už ani nemůže bavit, ale baví :)... V jednu chvíli se od srdce smějete o chilku pozdě sedíte přikovaní v křesle a sledujete jedno z napínavých "překvapení" které hra svým ráčům nachystala... Možná, že když Jumanji srovnám s jinými filmy, kterým jsem dala 4*, tak je to vůči těm ostatním nefér, ale tenhle film pro mě má jakousi hlubší hodnotu :) ()

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Rock chystá další díl Jumanji

Rock chystá další díl Jumanji

26.04.2018

Jak možná víte, loňský hit Jumanji: Vítejte v džungli! byl přiznaným pokračováním původního Jumanji. Studio Sony tak v podstatě začíná pracovat na trojce, v níž se vrátí na scénu Dwayne "The Rock"… (více)

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall