Příběh začíná v roce 1969, kdy dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Odpoledne, když jeho rodiče odjedou na slavnost, Alan společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou a pustí se do hraní. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř. O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě. Děti slyší podivné dunění a na půdě objeví zaprášenou rozehranou hru. Začnou ji hrát a hned po prvním hodu kostkami se začnou dít podivné věci. Objeví se obrovští moskyti, kterým se děti ubrání jen s velkými obtížemi, a za nimi následuje tlupa malých rezatých opic, které začnou likvidovat zařízení domu. A nakonec se objeví obrovský lev a podivný divoch. Je to dospělý Alan Parrish, který prožil šestadvacet let uvnitř hry. Začne se shánět po rodičích, ale s pomocí Petera a Judy zjistí, že zemřeli. Alan se po dlouhém přemlouvání nechá přesvědčit, aby pokračoval ve hře. Ta se totiž musí podle pravidel dohrát až do konce. Musí s nimi hrát také Sára, ta však odmítne. Začne hrát, až když jí Alan nepřímo vyčte, že ho nechala samotného ve hře. Čtveřice si přísahá, že tentokrát hru dohraje do konce. Při každém dalším hodu se totiž vynořuje větší nebezpečí, které hráče ohrožuje. Všichni jsou však odhodláni hrát dál, protože jedině tak lze situaci zachránit. (TV Nova)

Sirion

Po jistou dobu naprostý kult. Naprosto skvělí opičáci, lovec toužící po vycpaném Parrishi obecném a také postupné ničení policejního vozu. Dodnes lituji, že si něco takového nemůžu zahrát :( ()

Kivis

Špičkový rodinný film - prověřený časem. V průběhu 15let od natočení jsem ho viděl třikrát a rád se na něj za pár let podívám počtvrté. Spousta dobrodružství, trocha toho vtipu, slušné herecké výkony a (pro mě) docela nečekané rozuzlení... ale hlavně ten námět! Odmalička jsem miloval deskové hry, takže tenhle námět u mě prostě musel zabodovat. Pamatuji si, jak jsem po prvním zhlédnutí v nějakých 12letech toužil si takovou hru zahrát. Teď uvažuji o tom, že si ten sen splním a udělám z Jumanji celotáborovou hru. Jinak na DVD jsou velmi podařené bonusy, které vás v kouzelném světě Jumanji zadrží ještě o pár desítek minut déle. ()

Peenugirl

Práve dopozerané po sto rokoch. Má niečo do seba, nie je to prevratný kinematický zázrak, ale pozerať sa to dá, dokonca badať tu stopy napätia a niektoré scény sú vtipné. 70% ()

Filatov

Jumanji mě vůbec nebavilo, protože se tu sešla parta vzhledově nesympatických herců a oněch prvních dětí, které začly Jumanji hrát. Samotné hraní hry a její následky mě taky vůbec nechytly, myslel jsem si, že to bude lepší, protože kreslenej seriál, na kterej jsem se díval jako malej kluk byl mnohem víc napínavější než tato verze. ()

TadashiCZ

Jako malý bych to zařadil do hororů a dal rovnou 5 hvězdiček, teď to dostane sice jen 4, ale jako film mého dětství si to budu pamatovat dál. Škoda, že to kus kouzla ztratilo dospíváním. ()

AlexisGraham

Tenhle film jsem poprvé viděla jako dítě a jak to tak u dětí bývá, toužila jsem takovou hru mít. Tehdy jsem film měla opravdu ráda a asi tak před čtyřmi dny jsme si s přítelkyní uvědomili, že jsme to ani jedna dlouho neviděli. Musím uznat, že vidět to znovu mě vrátilo zpět do dětství, od kterého sice ještě nejsem nijak daleko ale potěšilo to. Zkrátka a dobře… film je pro mě pořád skvělým a proto dávám 4 ★ ()

Mahalo

Celkem fajnový film, ale myslím, že by se ten film dal docela zkrátit, sice některé scény byly trochu nudné, ale to moc nemění na té zábavě co byla počas filmu. ()

marien1039

Roky plynou a z tohoto snímku už se pomalu stává retro :-) nicméně je to příjemný snímek pro děti i dospělé s dobrou hudbou a na tu dobu převratnými filmovými efekty. ()

stepma

Na rok 95 super triky, které ani po dvaceti letech nevypadají trapně. Ač rodinný film, tak není díky bohu infantilní a dokonce je i vtipný. Jednou za čas slušná podívaná při trávení nedělního oběda. ()

demovka

Zařadila bych film do kategorie rodinný film nebo film pro mládež vstupující do puberty. Řeší se tu vztah citlivého šprta (Alan), který je utiskován partou spolužáků a zároveň musí snášet výchovu studeného lehce despotického otce. Najde zakopanou hru a s kamarádkou, která přijde omluvit bratra, začne hrát. Vzápětí mizí ve hře nebo-li z povrchu zemského. Hra je zajímavá. Vše, co se objeví napsáno, se vzápětí vyplní. O mnoho let později přicházejí do domu dvě děti se svou tetou. Místo, aby děti šly do školy, začínají hrát znovu stejnou hru. K jejich překvapení i jim se napsané vzkazy vyplní reálně. Přivolají zpět i dospělého muže z džungle, ze kterého se vyklube Alan, který tam díky hře zmizel. Aby ve hře mohli pokračovat a hru skončit, musí sehnat kamarádku Alana, která s ním před lety hru hrát začala. A pak už zbývá jen vše přežít. Nemůžu si pomoct, nejlepší ze všech byl policajt, nebo-li vynálezce první tenisky. Všechny jeho projevy nejsou trapné a přehrané, ale obyčejně vtipné. Na zvířatech je vidět, že animace není dokonalá, ale to je jediné, co bych filmu vytkla. Dávám tři plus. ()

Sansnom70

Další skvělý film, na který se s dětmi všichni velice rádi podíváme kdykoliv na něj někdo z nás dostane chuť. Skvělé herecké výkony a skvělý dabing dělá z tohoto filmu jeden z nejlepších filmů na takové téma. pokud mohu, tak Vám tento film doporučuji. Určitě nebudete litovat. :o) ()

Cigalone

Film aj seriál (animovaný) sú krásnym príkladom efektívnej mysle pri tvorbe fantastického sveta prepojeného s našim reálnym. Robin Williams ako Alan s dobráckou tvárou, úžasne ilustrujúci odrastené šikanované dieťa, ktoré sa ocitlo vo fantasy (alebo ak chcete, paralelnom svete) a po čase sa vráti do nostalgického prostredia svojho domova. V animovanom seriáli nezabudnem na "bezodnú jamu". Škoda, že dvojka nevyšla, aj keď zostáva otázkou, čo by sa v tej dvojke asi tak odohrávalo. Niektoré filmy a seriály sú proste len jednodielne (ako napr. Terra Nova). Ďalší kvalitný príklad ponoru do čarovného sveta fantázie. Nič napínavé, nervy drásajúce, ale len príjemné dobrodružstvo s príjemným hlavným hrdinom. ()

psychokiller

Ach ano!!! Film mého dětství, docela mě zaráží že z toho někdo měl noční můry, ale kdeze já vždycky takovouhle hru chtěl 😉 jen škoda že taková neexistuje to by bylo jiný kafe. Všem doporučuji!!! I v mých 23 mě stále baví. P.s. teď jsem zrovna dokoukal... ()

Chlo0opek

Hezky uděláno, výborný námět, ale samotnému příběhu k dokonalosti už něco chybí. Škoda, na tom mohli autoři trochu více zapracovat, takhle je to "jen" lepší průměr. ()

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Rock chystá další díl Jumanji

Rock chystá další díl Jumanji

26.04.2018

Jak možná víte, loňský hit Jumanji: Vítejte v džungli! byl přiznaným pokračováním původního Jumanji. Studio Sony tak v podstatě začíná pracovat na trojce, v níž se vrátí na scénu Dwayne "The Rock"… (více)

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall