Tristan a Isolda

Tristan & Isolde

Tristan a Izolda

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA / Česko, 2006, 125 min

Slušná variace na téma Lancelot a Quinevera, jejichž otisk je tu zřejmý. Nejsilnější na celém filmu je takřka shakespearovský monolog krále Markea: ''Přišel jsem se omluvit. Byl jsem sobecký, arogantně jsem si myslel, že jsem ti dal za posledních devět let dost na to, abych si vysložil když už ne tvou lásku, tak přinejmenším respekt. Domov, království, tvůj život. Proč to není dost? Řekni mi to. Řekni! Víš vůbec, co jsi provedl? Všechno je zničeno! Všechno! A to jenom proto, že tys neměl dost. 'Je ti věrná, jsem si jistý.' Ty pijavice. Čím bych mohl být, kdybych neobětoval ruku, abych ti zachránil život. Jak teď proklínám ten den. Inu, uraz mě tím, že se budeš obhajovat.''(13.1.2008)

Hezký film který sice ničím neohromí ale ani nic nepokazí. Prostě pěkná romantická pohádka, která má hlavu i patu.(17.12.2010)

• C0r0ner

Zpětně mě nenapadá jediný reálný důvod, proč jsem se na tenhle film chtěl podívat. Snad jsem očekával středověký historický film, ale bohužel jsem se dočkal jenom ubohého nekonečného cukrování dvou uspávačů hadů. Nakonec jsem vážně přivítal, když začaly titulky, protože s každou další čtvrthodinou bych musel ubírat po hvězdičce. 35%(17.10.2016)

Hlášky: Morholt: - "A znáš protijed na toto?" Isolda: - "Yohimbine - afrodiziakum." Marholt: - "Udělá tvrdého chlapa ještě tvrdším." & Isolda: - "Kolik si jich miloval přede mnou?" Tristan: - "Žádnou." Isolda: - "A po mně?" Tristan: - "Žádnou." & Tristan: - "Nevím, jestli je život víc než smrt, ale láska překoná obojí."(12.1.2008)

• h0n24

Romeo a Julie znásilnila Tristana a Isoldu. Nebo to bylo naopak?(25.8.2013)

Příběh neštastné lásky, kde nechyběla ani akce a napětí. Krásné vizuální ztvárnění Irska a Anglie. Tvůrci si na tom dali opravdu záležet a tak vás film vtáhne lehce do děje. Herecké obsazení bylo celkem dobře vybráno a mě nezklamalo. Legenda jako taková nebyla natočena podle keltské ságy do puntíku přesně, ale to na příběhu nijak neubíralo, spíše se děj soustředil na Tristana a Isoldu. Sice ne úplně čisté 4*, ale i tak dobrý historický snímek.|70%|(13.1.2008)

Celkom dobrý film s fantastickou hubou...(4.3.2009)

Žiadne megalomanské bitky ,či boje, žiadny veľkolepý záver....ale zato nádherný príbeh o láske, na pozadí ktorej sa odohráva boj o moc. Plusom je nepochybne aj vhodné a milé obsadenie...hercami nie celosvetovo preslávenými...(30.12.2009)

Je to dobré, je to pekné, ale prečo sa to nedrží originálneho príbehu to neviem...(15.1.2015)

Neviem ako u vas ale u mna vzdy ked si predstavim historicky film, prevladaju boje, zmyslanie ztvarnovanej doby a rovnako zabezpecene herecke vykony. Samozrejme aj pred filmom som uz co to zacul o pripravovanom diele, no nemyslel som ze to bude mat az taky romanticky nadych, vacsina scien bola pre mna velmi nudna, s vynimkou tych par akcnych. Musim vsak uznat ze film bol zvereny do ruk profesionala, ktory pekne znazornil zivot tej doby, opat s vynimkou bitiek, taktiez bola zvladnuta technicka stranka filmu a Rufus Sewell bol dalsim pozitivom, zdalo sa mi ze tuto rolu si fantasticky uzival a ako keby sa uz pripravoval len na hranie postav- veteranov.(26.1.2007)

Velmi příjemné překvapení.Film téměř dokonale skloubil akci s romancí,takže jak soubojů,tak zamilovaných i dramatických chvilek si užijem dosyta.Děj příjemně ubíhá,herci jsou vybráni dost trefně(Rufus Sewell je překvapení nejvetší),o nějaké faktické historii nemá sice smysl mluvit,ale závěr je příjemně nestandartní,vnitřní boje hlavních hrdinů jsou působivé a Tristan a Isolda se tím hned zařadili k mé nejoblíbenější legendě.(25.1.2008)

Toho človeka čo obsadzoval hercov by som asi najradšej odstrelil...Mohlo to byť veľkolepé keby do toho viac investovali (to mal byť královský hrad??). Keby to nedávajú v Tv určite by som o nič neprišiel... Aspoň keby tam bolo viac štavy/akcie dal by som o jednu hviezdu viac takto len 3.(3.2.2010)

První, co mě zaujalo, bylo, že sexu bylo víc, než by člověk u podobného žánru čekal :). Hlavní představitelé byli poněkud toporní, poměrně kvalitní herecký výkon podává Rufus Sewell.Příběh je ovšem poměrně slabý a trpí občasnou nelogičností. Takže....nenadchne, a také nijak zvlášť neurazí.(14.1.2007)

Obrazově a vůbec formou krásný film, kterému lehce šlape na paty scénář a příběh, který by se dal s klidným svědomím nazvat klišé. Ovšem mé srdce je měkké a tak jsem Tristanovu nešťastnou lásku prožíval s ním. Dobývání hradu a vůbec tyto scény bych si představoval robustnější. Jde přece o Irsko vs. Anglie, sakra, a tam asi proti sobě nebojovali dvě městečka. Krásná hudba, herci fajn, nádherné scenérie.. byl jsem celkem mile překvapený. Nejvíc jsem si užíval scény, kdy James Franco bojoval. Ten byl sakra zvíře :o)(18.2.2007)

Příjemná romantika v drsnějším balení, s nádhernou Sophií Myles a ..a to mi vlastně úplně stačí.(16.8.2008)

Príbeh a legenda, kde ťažko hodnotiť pravdivosť alebo nepravdivosť, tak nech si s tým Hollywood urobí, čo chce. Pozerateľné to je, ale určite nie dvakrát. Možno ešte scéna so zohrievaním tela Tristana príjemným sendvičovým spôsobom.(3.2.2014)

James Franco není zrovna můj favorit. Nicméně mi zde vůbec nevadil a Reynolds mi dal slušnou dávku historické brutální akce. A ta romantika? Tolik jí tam zas nebylo a uteklo to jako voda.(2.7.2017)

• Ripley

Kevine Kevine!Jak moc se mi líbíl Král zbojníků,jak moc se mi líbily první dvě třetiny Vodniho světa,ale co tohle mělo být?!Pěkné exteriéry,převálcovali jak režii,tak i toporné herecké výkony.Nevěrohodné bojové scény. Špatné herecké obsazení!Mezi Tristanem a Isoldou to jiskřilo asi jako mokrá prskavka.James Franco,absolutně nevýrazný.Jeho tvář,ale to bude asi můj problém,mi příjde až nesympatická.Ano,líbil se mi ve Spidermanovi,ale tam byl více padouch než hrdina,což mu sedí.Líbil by se mi např. jako mladý Hannibal.Tento film je jedna velká nuda!(12.1.2008)

Skvělý mix romantiky a drsnosti ranného středověku. Reynolds si u mě napravil pověst po zmršené adaptaci Hraběta Monte Christa (vykastovaného předělání do podoby nevýrazného dobrodružného filmu pro americké publikum). Pojal Tristana a Isoldu pietně, nesnaží se zalíbit hloupějšímu a nevzdělanému divákovi za každou cenu (bič dnešních adaptací klasiků),ale je dostatečně moderní, aby nenudil. Krásný a příjemný romantický film kterému kraluje Rufus Sewell, kterému přejí aby konečně pořádně prorazil.(29.5.2009)

Krásny a skvelý film po všetkých stránkach, ktorý ma vtiahol do deja úplne. Nemám žiadnu výčitku, maximálne ma to bavilo, som očarená. Spokojnosť.(19.4.2012)

Velkolepý historický milostný epos, který mě více než příjemně překvapil. Přestože není v podstatě nijak originální (ale co vlastně ještě je), tak se vyhýbá některým slabým místům podobných filmů a hlavně končí aspoň z určité části špatně. Možná to zní cynicky, ale mimo jiné to znamená, že se nejedná o další hollywoodský hapyend, což je jistě pozitivní. Jinak herecké obsazení, zpracování, atmosféra, hudba, děj - vše výborné. Snad jen kdyby už konečně někdo natočil reálný film, kde princ i princezna budou reálně oškliví :)) No ale uz jsem dlouho nedal 5* ...(11.6.2006)