Výbornému historickému filmu vévodí brilantně sepsaný scénář a skvostné výkony Richarda Burtona v roli Jindřicha VIII. a Geneviève Bujold jako Anny Boleynové. Nezaostávají však ani ostatní herečtí představitelé. Kostýmy po zásluze oceněny Oscarem, oprávněné jsou i nominace za kameru, výpravu, scénář a již zmíněné herecké výkony.(8.2.2011)

,,SÍDLO MOCI SA NENACHÁDZA MEDZI NOHAMI ŽENY." __ Fyziognomicky mi Burton sprvu ako Henrich VIII. príliš nesedel a ako najlepšieho zástupcu tejto úlohy by som zatiaľ videl Raya Winstona v filme z roku 2003. Pravda je však aj taká, že akonáhle (vlastne hneď na začiatku) uvidíme úžasnú Burtonovu osobnosť, záruka kvalitného diváckeho zážitku je zaručená. Ostatne všetky herecké nominácie na Oscara sú zaslúžené, v prípade Genevieve Bujond (,,aspoň" Zlatý glóbus) však len táto skutočnosť zamrzí, nakoľko podáva absolútne bravúrny výkon. Nedá mi ale nespomenúť tiež Michaela Horderna ako Anninho otca, muža s neustálym nožom pri krku a odporného Johna Colicosa ako Thomasa Cromwella, aj napriek Burtonovmu charakteru hlavnú zápornú postavu filmu. Vo filme absentuje megalomanská výprava či davové scény, zato sa môže popýšiť dobrým scenárom, ktorý by však predsa len zniesol nejaký oživujúci prvok, nakoľko 140 minút dialógov aj napriek ich kvalite je silno poznať. Možno sa do deja mohol vniesť náznak nejakého mystického nádychu, keď už sa v deji tak často spomína Henrichovo prekliatie. Posledná polhodina má ale svoj strhujúci náboj a potešil ma chladný záver bez akéhokoľvek pátosu. Kráľ vyráža v ústrety Jane Seymourovej a malá Alžbeta cez ohromnú záhradu smeruje k svojmu osudu. Taylorku som si vôbec nevšimol. (143. hodnotenie, 14. komentár k filmu)(5.10.2011)

Nejlepší zpracování na tohle téma, kterému bezesporu vévodí ústřední herecká dvojice. Richard Burton je jako Jindřich VIII. naprorsto dokonalý a Genevieve, ta za ním nezůstává moc pozadu. Tenhle příběh o lásce, vášni a zradě je skutečně bezchybný a všechny svoje následující pokračování, které jsem viděl strčí hravě do kapsy.(4.8.2014)

Nemá cenu rozoberať príbeh. Takto nejako sa to stalo a ja históriu neprepíšem. Bolo ale pre mňa zaujímavé sledovať, čo všetko dokázali dvaja ľudia urobiť pre svoje ciele. O nesmrteľnej láske sa tu nedá vôbec hovoriť. Anne dopadla tak ako dopadla, ale umrela so cťou. Myslím si, že na začiatku vôbec netušila ako sa jej všetko vypomstí. A Henry? Čo chcel, za tým bezhlavo išiel ... ale láska po čase vyšumela a vyhrala túžba po mužskom potomkovi. Bolo zaujímavé toto všetko sledovať ... tie intrigy, zradu a klamstvá. Film bol natočený výborne, krásne kostýmy, výborní herci ... snáď by sa dalo povedať, že toto bol prototyp kvalitného historického filmu. Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 2 (22.8.2016)

Už som sa viackrát zmienil o tom, že historické témy nie sú mojou parketou. Napriek tomu som si Tisíc dní s Annou užil, ako keby to ani nebola história. Pretože záujmy, politika, intrigy, úklady, zrada a napríklad aj výroba priznaní mučením sú tu prítomné dodnes. Menia sa iba kostýmy. Za tie dnešné síce nikto nedostane Oscara, ale dnes je ťažké aj zohnať takého presvedčivého predstaviteľa Henricha VIII., akým bol Richard Burton. Napriek tomu, že film bol neokázalý, bez veľkolepých a masových scén, skvelé herectvo, výborné dialógy a divadelné ladenie mohli prikovať diváka na 145 minút ku kreslu. So mnou sa im to podarilo. A Richarda Burtona zaraďujem do svojej Top Ten.(28.1.2014)

• - Říká se, že na půvabnou kanadskou herečku Geneviève Bujold Elizabeth Taylor natolik žárlila, že se objevila mezi komparzisty v kostýmu dámy s maskou, jen aby mohla být Burtonovi nablízku. V titulcích však žádnou zmínku o jejím účinkování v tomto filmu nenajdeme. [Zdroj: Jiří Žák – kniha Elizabeth Taylorová – Nebezpečný život] (Pavlínka9)

• - Kate Burton v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)