Grandhotel je místo mezi nebem a zemí. Místo, kudy plují mraky a lidské touhy. Metaforický příběh je zasazený do slavného hotelu tyčícího se nad Libercem. V něm, jako strážný a vězeň zároveň, pracuje Fleischman, údržbář a amatérský meteorolog, který chtěl mít k nebi tak blízko, jak jen mu to život dovolí. A výš to už nejde. Výš můžou jen ptáci a blázni a Fleischmanovi chybí ještě jeden rok, aby se jím stal. Liberec je pro Fleischmana klec, místo, které ho svazuje dávným slibem a nechce ho pustit za své hranice. Každý den Fleischman myslí na jediné, vznést se k nebi a uletět z hotelu, z Liberce, ze života, který se mu vůbec nedaří. Blázen by sestrojil křídla, Fleischman si šije balon, ve kterém uletí. On není blázen. Mohlo to být už brzy, kdyby mu do života nevstoupila Ilja. Tichá pokojská, která jeho myšlenky táhne znovu k zemi, protože tam patří člověk srdcem. Jenže Ilja není sama, už dlouho se trápí ve vztahu s Patkou, arogantním číšníkem, který je přesně tím důvodem, proč se schovat do mraků. Patka nechce Ilju pustit, všechno, co v životě dělá, dělá přeci pro ně. Pro ni. Pro štěstí na zemi. Jenže Ilju to táhne vzhůru za Fleischmanem. (Bontonfilm)

sona123

Monumentální stavba na Ještědu a krásné velké oči Issové, to je jediné, co má v Grandhotelu hodnotu. Ondříčku, tohle se nepovedlo. ()

fredisek

Tenhle film je hezký ... a to je všechno. Na zadek jsem se z něj neposadil. Na druhou stranu tohle asi není snímek, ze kterého bych měl být paf. Kniha působila smutně, film přeměnil její příběh prakticky v komedii a já jsem rád, že jsem ten hezký film viděl. ()

mira007

Tenhle film měl vysokou návštěvnost, ale asi jenom v Liberci, kde byli lidi zvědaví, jak vypadá jejich město ve filmu. ()

Renfield

Mě to jako prostě dělá Happy! Hotovo. Dějově trošku na kapitoly, které ovšem dohromady ladí a především dávají smysl. Jenže ono je to stejně všechno založeno na slušně napsaných postavách, trefně podivných postavách, kdy právě jejich podivnost dává Grandhotelu ty pravé grády. Většina vtipných scén a především hlášek (že jich je) je vlastně založena na koníčcích postav... meterologie, HappyLife, ženské atd. Což dává hercům příležitost své role v mezích přepálit... Jaromír Dulava, Jaroslav Plesl, Ladislav Mrkvička i Marek Taclík nezapomenutelní. K tomu třeba přidat Ještěd a velmi pěknou kameru, obzvlášť právě ty exteriérové kompozice, jsou ve spojení s hudbou Jana P. Muchowa úchvatné. Ale hudba je silná i sama o sobě, například v té romantičtější části filmu. Je to přeci jen o vztazích, ale o vztazích jinak, jak by se od Davida Ondříčka dalo očekávat a je to také tak trochu portrét doby, jenom se to musí vidět. 75% ()

dehlie

"Kdybys někde večer chtěla jít, tak jsi vem pláštenku, bude pršet." Krásne zábery na Ještěd, hudba J. P. Muchowa, ale aj tak som to dopozeral s istým sebazaprením. ()

kecinzer

Rozhodně zajímavý počin. Nejlepší jsou asi hlášky hlavního hrdiny :). Místy může působit dost uzavřeně, jelikož se skoro celý děj odehrává na jednom místě. Celkově ovšem hodnotím pozitivně. Stojí za shlédnutí. ()

alenka

emotivne i vypravecsky je to slaby fil. jedina jeho deviza je ve vizualni krase. ovsem co by to bylo bez jestedu? odtrzenost od mainstreamoveho sveta je uplbe bez citu a zajimavosti pro divaka. ani muchow nezamakal. snazil se, ale tak nejak divne. ()

Pennyzka

Nechápu, jak toto drama může být považováno za komedii, není tam ani jedna vtipná chvíle. Taky nechápu, jak se hodnocení tohohle filmu může vyšplhat až na 61%. Bylo to hrozně nezáživné a nudné. Možná, že až budu starší, tak to budu vnímat trochu jinak, ale teď, když je mi 13 nepřipadá mi to nijak fenomenální. A navíc Klára Issová je mi hrozně nesympatická, ani nevím proč... vždycky, když ji vidím, tak mám takovej divnej pocit...nepopsatelné.. :D , ale hraje dobře to nepopírám. ()

CamperCz

Ústřední dvojice Taclík-Issová by byla docela sympatická, ale zbytek je sbírka tak trapně napsaných a zahraných postav, že se na to chvílemi opravdu nedalo dívat. Jelikož jsem ale z Liberce, tak ty 3* dat musim :-) ()

arcticsky

Romantický a poetický film odehrávající se v krásném prostředí Ještědu. Výkony Marka Taclíka a Jaroslava Plesla se mi líbí velice.....nyní v 2019 jsem si film pustil opět a jen se potvrdilo jak dobrý je... ()

Haniczka

Čím víc ten film vidím, tím víc se mi líbí a je škoda, že se nestal kultovním. I když pro Liberečáky asi jo. A hlavně pro ty, co z města nevytáhnou paty. Proč taky, že jo... ()

IvcaSammet

Myslím, že u tohoto filmu se tvůrci pěkně sekli se žánrem v popisu ... On člověk čeká komedii a pak dostane něco podobného jako je Grandhotel. Ono je to totiž tak trochu od každého něco a vlastně nic ... Námět filmu se mi docela líbil, jenomže se z něj vyklubal další průměrný film, který dlouho v paměti bohužel nezůstane. Herecké obsazení i výkony byly sice úžasné, ale to je asi tak vše, co může Grandhotel nabídnout ... ()

kowalski

Film ** - Hudba ***** Honza Muchow natočil parádní soundtrack. Co mě drželo při obrazovce byl vlastně ten ještěd a Jaromír Dulava společně s Jaroslavem Pleslem, který si svoje role asi velice užívali. Jinak nevím co film jako celek měl divákovi říct. Funguje pro mě pouze jako komedie když je na plátně výše zmíněna dvojce. ()

Šmoula

Takovej oddychovej průměrnej filmeček. Přišlo mi to spíš jako hořko-sladká komedie, ale bez nějaký větší myšlenky a hlavního děje. O žádný velký herecký výkonech se tu nedá diskutovat, ale na druhou stranu se zasmějete vtipným narážkám a dialogům. Velkým pozitivem je velice dobrá hudba, která v některých pasážích až leká a zamrazí. 50 % ()

blazenka

Zvlášní směsice postav vytvořila dobrou atmosféru filmu Grandhotel. Film nehodnotím ani jako celek spíš uděluji hvězdy hercům, momentům, prostředí a samozřejmě Liberci. Proto 4* a celkem 70%. ()

voresprut

Hlavní problém filmu je že má příběh který jsme už několikrát viděli:Milá dívka chodí s absolutním kreténem načeš se objeví milí trouba a prožívá sním něco jako vztah.Fakt je že ke konci zjistíme proč sním vlastně chodila ale stejně.Dialogy jsou občas příjemně bizardní ale často jsou tam dány proto aby si divák uvědomil že všichni sou divní.Herci hrajou dobře(hlavně Plesl) i když mi často vadilo že mluví dost divně(možná záměrně).Iritovala mě Muchowa hudba.Průměrný film který si hraje na něco co není. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Lék pro zakomplexovaný český film?

Lék pro zakomplexovaný český film?

20.02.2007

Nemůžeme bohužel posoudit, jaké bylo Berlinale, ale s klidným srdcem můžeme prohlásit, že to byl velký krok pro český film. Je to specificky česká vyprávěcí forma, kterou mám rád, ocenil snímek… (více)

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

57. ročník Německého Berlinale odtajněn!

01.02.2007