Na stromě

• Francie Sur un arbre perché (více)
všechny plakáty
TV spot

Bohatý podnikatel neochotně nabere dva stopaře. Když ale špatně odbočí, skončí všichni tři i s autem na stromě. (Netflix)

Stanislaus

"Zhebneme! Všichni tu zhebneme!" Já jsem málem zhebnul nudou, což je u komedie trvající slabou hodinu a půl dosti na pováženou. Na stromě má zajímavý námět o trojici lidí uvízlých v autě na skále na pinii(!), nicméně samotné zpracování je nemastné neslané. Louis de Funès zde má bohužel minimální prostor pro své nezaměnitelné herectví a vlastně i ostatní aktéři nemají v podstatě pořádně co hrát. Poslední třetina je zbytečně natahovaná a bez jakékoli zapamatovatelné scény. Nejvtipnějším momentem byla sekvence s lodí ("Budiž jí vody lehké!"), jinak jde o žánrově špatně zvládnutý sled jalových scén. ()

Nancy

Prostě ne každý film Louise de Funese se zákonitě musí podařit. Je to takovej průměr. Často je to hodně vtipné, ale ty vtipné okamžiky za chvíli vystřídá nekonečná nuda, kterou pak zase herci rozzáří nějakou hláškou. ()

MM11

Jako námět zajímavé, dokonce to působí až strašidelně, ale něco chybí. Chtělo by to duchaplnější zápletku mimo pínii, protože byť mít v arzenálu komika kalibru De Funése je výherní tiket, nechat ho celý film na jednom místě, v jednom autě vyvolá depresy u všech. Pár slovních perliček tvůrci vypotí, složité natáčecí podmínky rovněž vyšli, ale já bych do podobného tématu komický prvek snad ani nedal. ()

špaček421

Nejšílenější ale také nejoriginálnější Funes. Tohle scénáristi nejspíš psali pod vlivem LSD nebo tak něčeho. Škoda několika hluchých míst zejména v první polovině. ()

Xeelee

Spíš než komedie to je pokus o sociální kritiku. Hlavní (anti)hrdina je takovej Berlusconi nebo Babiš. Pořád se nám snažil ukázat jakej je necita, ale moc to nefunguje. Dialogy mezi postavami jsou plitký a tak jako berlička poslouží sledování přenosný televize, na kterou nikdo než průmyslník nereaguje. Ani na Funèse prakticky nikdo nereaguje. Takovýho zabitýho potenciálu… Spíš jen řeší že nemaj co jíst, pít a jak se dostat ze stromu (živí). Nakonec vymyslí naprosto nerealisticky působící způsob jak dostat k lidem vzkaz v láhvi a od tý doby to začne být opravdu hodně přitažený za vlasy. Přitom absurdní nápad natočit komorní konverzačku na stromě vypadal tak nadějně… ()

duklak2

Jedna moje z nejoblíbenějších Funésovek se skvělým dějem. Co jiného dodat, že bohatý průmyslník Henri Roubier, stopař a jedna dáma sjedou z útesu a spadnou zrovna na jedinou korunu pinie rostoucí nad propastí. Náhoda, či osud?:) Prostě promyšlenost tvůrců. A já jim za to děkuji. Chci vidět v budoucnu znovu. Jen škoda, že pan Funes už není mezi námi:-( Budiž mu země lehká a odpočívejte v pokoji v hereckém nebi. ()

MáŠa

Ten film byl divnej. Vtipného v tom nebylo skoro nic (a to co jo, to už bylo viděno jinde lépe). A jako film to bylo dějově nerealistické. Hlavně závěrečná část, kdy se to strašně táhne. Dále by se dalo diskutovat nad hladem, vyměšováním a podobnými věcmi. Nejlepší na tom jsou momenty, kdy v autě sledují v televizi, co si o nich myslí zbytek světa. Ale i z toho by se dalo vyždímat víc. ()

malylada

Více sarkasmu, než typických gagů De Funese. Jedná dlouhá ironická scéna, která se odehrává na jednom místě a ke konci chytí slušný drive……6/10 ()

Jakubisko

Asi nejslabší De Funesova komedie. Možná je to proto, že Louis neměl ve stísněném prostoru v autě tolik možností ke svým hereckým eskapádám, ale stejně jsou ty 2* hlavně jeho zásluha. ()

Una111

MÁTE PRÁVO NA SVÁ PRÁVA! - - - PRYČ, ZVÍŘE JEDNO! CHTĚL BY MI SEŽRAT PSA!! - - - Proč má tenhle film celkově tak nízké hodnocení? Bude to nejspíš tím, že tenhle Funesův film je tak trochu netypický, a proto možná nesplňoval očekávání jeho fanoušků. Já jsem se naopak při sledování dobře bavila, protože mne ten turbulentní humor ve Funesových filmech až tak moc neoslovuje. A tak si každý najde svoje ve správnou chvíli! A o tom to celé je! ()

bloom

Styl žertování, jaký se vyskytuje v této komedii, je mi sice blízký, ale musím souhlasit, že film je složen ze dvou částí. Ta první, kde sledujeme počínání hrdinů na stromě, je až na pár dobrých scén (televizní reportáž o Roubierovi, Roubier na slézající dolů po šatech) celkem nudná, postavy Geralidiny Chaplinové a Oliviera de Funése ne až tak zajímavé a proto vlastně jenom Louisovi vděčíme za to, že vydržíme až do poslední půlhodinky, kdy vypukne Operace Pinie. Samozřejmě nesmí chybět televizní štáb, v jehož čele stojí - Paul Préboist, kdo jiný. Na těhle Louisových filmech v režii Serge Korbera (tedy Na stromě a Piti piti pa) je nejzajímavější kromě kreací Louise de Funése a Paula Préboista hudba (opravdu skvělá) a doznívající atmosféra šedesátých let. 70% ()

Pierre

Člověk co uvízl s dvěma tupýma lidma na stromě a čeká až zemře hlady a žízní není zábavný, ani když ten člověk je Louis de Funés. Dyť Louis nemůže sedět, on musí lítat po schodem nahoru dolu, soptit vzteky a házet všechno kolem po svém okolí. K tomu černý humor který působí spíš násilně. Naštěstí ve druhé polovině příjde na pomoc geniální Paul Préboist a ožralý farář, takže se dojem trochu vylepší, ale víc jak slušné 2 to nedá. ()

blackrain

Můj nejméně oblíbený film s legendárním komikem. Bez něho by byl tenhle film o ničem. On drží celý příběh nad vodou. Scéna s autem na stromě je opravdu originální. Nevzpomínám si, že bych někdy viděla podobnou. ()

Maq

Funès, Chaplin & Funès jsou trapní. Scény v autě na stromě jsou k nevydržení. Ale docela legrační jsou vedlejší postavy, po francouzsku precizní záchranná akce a mediální humbuk okolo. ()

slunicko2

Z těch slabších funesovek. 1) 27letá Geraldine Chaplinová mi nějak zvlášť hezká nepřipadá (nejsem žádný expert přes ženskou krásu, připouštím), 22letý Olivier de Funès (ano, JEHO v pořadí již třetí syn) je nevýrazný, jenom 57letý Louis de Funès si drží svou obvyklou úroveň. 2) Celkově ale dost nuda. ()

Colonist

Zajímavý kousek ve Funèsově filmografii, který stojí za zhlédnutí aspoň z toho důvodu, že se oproti jeho ostatním snímkům dost liší. Hlavně humorem, který je černý a dosti absurdní. U tohoto filmu vám nehrozí, že byste brečeli smíchy, ale i tak se zde najdou povedené komediální momenty. Originální téma s trosečníky na pinii má určitou atmosféru, ale dalo se uchopit i lépe. Třeba lepším výběrem herců, Geraldine Chaplin byla místy vyloženě otravná a Olivier de Funès zde také nic moc nezahrál. Ale zas Paul Préboist byl v roli reportéra dobrý a měl tu asi svou největší roli ze všech funèsovek, ve kterých se objevil. Na stromě se řadí mezi ty slabší Funèsovy filmy a nějak necítím nutkání podívat se na něj někdy znovu, ale sledování nelituji, bylo to aspoň něco trochu jiného. A vím, že aspoň jedna věc z tohoto filmu mi utkví v hlavě - geniální Funèsův výraz ve scéně, kdy ho napadne sežrat psa :) ()