Matt Dillon a Kate Hudson si užívají líbánky, když u dveří zazvoní Owen Wilson. Měli byste to srdce nechat na ulici kamaráda, který právě přišel o práci i střechu nad hlavou a který slibuje, že je to jen na pár dní? Architekt Carl Peterson chystá svatbu s učitelkou Molly Thompsonovou, dcerou svého nadřízeného. Jako svědka si pozve svého nejlepšího přítele Randyho Dupreeho. Po líbánkách se Carl vrátí do práce, kde ho Bob Thompson očekává s nabídkou. Líbí se mu jeho architektonický návrh na bytový komplex a jmenuje ho hlavním projektantem. Carl se večer setká s přáteli v baru, kde objeví Dupreeho, který tam přespává. Randy se mu svěří, že dostal v práci vyhazov, přišel o byt a hledá si místo. Carl ho pozve na pár dní k sobě. Molly se to sice moc nelíbí, ale nakonec souhlasí... Dupree se v jejich domě zabydlí a místo hledání práce trénuje s dětmi ze sousedství baseball. Brzy se začne chovat u Petersonových jako doma, ruší Carlovo a Mollyino soukromí a působí v domě samé problémy, které vyvrcholí požárem obývacího pokoje. Carl poté Dupreeho vyhodí. Když pak s Molly jede večer na drink, spatří ho sedět v dešti na lavičce. Tentokrát ho vezme zpátky domů Molly, protože je jí Randyho líto. Carl mu řekne, že teď to bude jiné, že musí pomáhat a přizpůsobit se jejich životu. Dupree souhlasí. Uklidí po požáru celý obývák, připravuje snídaně. Zhlédne se také v cyklistovi Lance Armstrongovi a začne trénovat na kole... Bob Thompson mezitím Carlův projekt zcela změní, aby na něm vydělal. Carl je v šoku. Protože Thompson miluje svou dceru, navrhne mu, že by si Molly mohla nechat své původní příjmení. Také ho překvapí, že Carl chce mít v budoucnu s Molly děti, a chce, aby si dal udělat vasektomii. Carl cítí, že ho Mollyin otec nenávidí, žije proto ve stresu, přestane o sebe pečovat a vrací se domů čím dál později. Molly tak tráví čas s Dupreem a postěžuje si mu. Ten jí chce pomoct Carla znovu získat. Jednoho dne ale Molly Carlovi všechno vyčte, pohádají se – a Carl začne svou ženu podezřívat, že má něco s Dupreem... (TV Prima)

DruidKarel

622. hodnocený film: Já prostě toho Owena Wilsona žeru... Mám rád jeho vtipné role, směšné posunky a hlvně talent, kterým oplývá. Jenom si vzpomeňte: Armageddon, Fotr je lotr, Rytíři ze Šanghaje, Noc v muzeu a hlavně Starsky a Hutch. Vynikající komediální herec, kterej mě vždycky dostane. V tomhle díle se navíc objeví na plátně s nádhernou Kate Hudson, která patří k velmi dobrým herečkám. Matt Dillon si odvedl také slušnou práci. K tomu dobrý příběh a fajnová muzika, pro mě to dělá povedený film s prvky romantiky, v tomhle případě rovné 4*. 4* ()

Crawler-D

Komediální styl Owena Wilsona mi čím dál víc nevyhovuje. Je mi hrozně nesympatický, ale snad ještě o chlup hůř je na tom novomanželský pár Matta Dillona a Kate Hudson, kteří se často chovají nedospěle a někdy vážně nevědí, co chtějí a jaké mají názory (samozřejmě, ona nemůže Dupreeho celou dobu vystát a snaží se, aby ho manžel co nejdřív vystrnadil, ale jakmile ho uvidí sedět v dešti na lavičce, její mateřské instinkty ji přijmějou ubytovat ho zpět a stavět se na jeho stranu...jo, jasně, to vám fakt žeru, ale scenáristé jednoduchých amerických "komedií" nemohou být příliš vynalézaví). ()

Flynn

Taková obyčejná komedie na obyčejný večer, sice mám Owena Wilsona rád, ale tady mi přišel trochu slabší, asi k sobě potřebuje Bena Stillera, aby měl ty správné grády. Jinak je tohle koukatelný slaďák , na který se nemusíte stydět ani bát vzít holku... ()

Andre3000

Postavte k někomu Owena Wilsona a výsledek bude vždy dobrý. A když je to Kate, tak už tuplem:-). Viděl jsem sice i lepší filmy s ním v hlavní roli, přesto je to typický Wilsonovský filmek na který se podívám s chutí znovu. ()

necisty

Hezký děj, ale myslel jsem, že se dívám na komedii... vůbec jsem se nezasmál. Na to kolik je tam dobrých herců je z toho strašně obyčejný film. Za závěr bych byl ochotný dát čtvrtou hvězdu, to by tam ale museli hrát neznámí herci a musel bych se alespoň jednou zasmát. Večer jsem tím zaplnil, ale moc nezpříjemnil. ... Podle nich není fér, že ty tady můžeš spát a oni ne. ... Souhlasím s Enšpíglem, že bez nádherné Kate by jsme si to asi tolik neužili:). ()

Juto

Tento film je odľahčenou komédiou o tom, ako sa manželstvo novomanželov ohrozí tým, že sa ich najlepší priateľ presťahuje a zostane s nimi. Ale pri tom vytvára absolútny chaos. Vypuknú požiare, nahota, zaplavené kúpeľne, to všetko sú výsledkom tohto sťahovania. Owen Wilson pôsobí ako veľmi šťastný a bezstarostný človek, no napriek tomu v neskorších častiach filmu ukazuje zrelosť a nie povrchnú stránku. Som ohromený jeho výkonom. 6/10 ()

otík

Nebýt Owena Wilsona, šlo by o zcela podprůměrnou komedii s morálním poučením, že když si dva slíbí, že spolu budou celý život v dobrém i zlém, tak se to má dodržet. Jenže živelnost a herecký komediální projev Wilsona je výtečný a nenechá vás chvíli v klidu. Pravda, za břicha se při filmu držet nebudeme, přesto úsměv bude po celou dobu. To nic ale nemění na tom, že jde i tak o solidní průměr, nic víc. ()

tom88

Priemerná americká komédia, ktorá nedisponuje ničím. Nezaujímavé postavy, Owen Wilson mi vôbec neprišiel vtipný tentokrát. Dej nie je úplne zlý, ale miestami kvalitne nudný a na komédiu veľmi málo vtipu a vtipných situácií. Zápletka je ohratá, nový šat zjavne nijak nepomohol. Je to taký obyč film na jedno pozretie, taká nenáročná zábava na večer, keď je nuda. Slabšie povahy môžu pri tom aj zaspať :) Myslím, že je to medzi 2* a 3* , ale akú takú štandardnú úroveň si film zachoval takže 50% ()

Triple H

Veľmi čudný film. Obsadenie má dosť dobré na to, aby rozbehol poriadny komediálny kolotoč, ale vo filme sa nič nedeje. Owen Wilson sa snaží, ale veľa príležitostí byť vtipný nemá. Dupree neustále niečo totálne sprasí , čím si vôbec nebuduje u diváka sympatie. Skôr naopak - mnohokrát sa jedná o také kraviny (kto povie kamošovej novej manželke o jeho mega kolekcii porna?), že to vyzerá akoby to Dupree robil naschvál. Film vás vedie týmto smerom, čakáte kedy sa pokúsi Dillonovi vyfúknuť Kate Hudson a ono nič. Nastane kríza a ten idiot, ktorý ju spôsobil pomáha kamošovi získať srdce svojej slečny späť (ale bez toho, aby bola priznaná jeho chyba) a ten jeho pomoc ochotne príjma (Dupree ho ešte musí presviedčať, aby urobil správnu vec.). WTF ???? Douglas sa zrejme nudí a preto si vypĺňa voľný čas takýmito úlohami. Premrhaný potenciál. Tri hviezdičky za pár slušných gagov (Dupree nahý ráno na gauči, pracovný pohovor) a dobrého Wilsona. ()

eye candy

Zábavnej ksicht Owena Wilsona je přímo vysoustruženej pro podobné komediální party. Málokdo by se víc hodil do role kamaráda, u kterého ani po tolika letech nedokážete dost dobře odhadnout jestli si z vás dělá srandu nebo jen v mládí spadl z prolízačky na kokos. Obávám se, že nebýt slušného obsazení, nejspíš by se tato malátná komedie pohybovala v černých číslech. S dobrým vtipem a humornými situacemi se šetřilo, až mi v některých situacích skoro přišlo, že by film fungoval líp jako drama. Hodně ospalé a nevýrazné 2* ()

JimmyII

Roztomilá komedie, které suverénně kraluje Owen Wilson a jeho neskutečně vtipné skopičiny, je to blb k nezaplacení. Trošku nepravděpodobný mi přišel twist, kdy Molly začne mít Dupreeho radši, než Carl, to šlo moc rychle, ale co, o to nejde. Jde o srandu a tu tenhle film umí udělat docela obstojně. Takže lepší tři hvězdy. ()

Ryuuhei

Dávat 3* filmu, které mnohé zde vlastními slovy „zklamal“? Chválit beztvarou (a z mého pohledu nikterak extra atraktivní) Hudson a stavět na ní to jediné dobré? Radši bez komentáře. Čekal jsem, že se po tréninku vyvalím u bláznivé komedie, kde bude týpek dělat peklo novopečenému páru, ale nakonec to dopadlo úplně naopak - on nebyl tím, kdo dělal ten problém. Vývoj děje tedy pro mě překvapivý, ale jinak jsem z toho cítil prostě průměr. Průměrná pouta mezi postavami, průměrné situace. Sem tam byla snaha o nějaké ty blázniviny, ale ty se ztratily v šedi zbytku. Což o to, komedie měla něco do sebe, ale mám už laťku poměrně vysoko a žádám si od filmů trochu víc. ()

Beky

..jedna z řad komedií, kterou zachraňuje herecké obsazení!!!....nesmíte však doufat v nepřetržitě rozechvělou bránici, spíš se navnaďte na pohodovou jízdu, s pár slušnými gegy!!! P.S. ...opakování je matka moudrosti, takže milé děti, Owen Wilson je fakt dobrej:))))...50% ()

uiu

Komedie, na kterou jsem se těšila, ale jaksi nenaplnila moje očekávání. Je tam spousta scén, u kterých si budete říkat, že byste to udělali jinak, aby to bylo k popukání a prostě z celého toho fajn námětu se jim nepodařilo vymačkat to nejlepší, což se jistě dalo. Ono už jen samotná kostra, že se k novomanželům nastěhuje ženichův nejlepší kámoš - flákač, zatímco ten druhý kamarád je jeho naprostý opak. Role Kate Hudson je na zabití, nechová se vůbec jako tolerantní novomanželka, ale fůrie po 30 letech manželství (to je fakt děsný, když si váš manžel pozve k sobě kamarády, aby se dívali na fotbal - no to je přímo na rozvod!), Matt Dillon se do komediální role vůbec (ale vůbec) nehodí a strašně přehrává a do celé té taškařice zapadá asi jen tak Owen Wilson, u kterého jsme na role debilů zvyklí. Michael Douglas je třešničkou na dortu, i když jeho roli by mohl hrát kdokoliv jiný (asi chtěli na film přilákat Douglasovou roličkou). Veškerý film hodnotím 2 hvězdičkami, ale tu třetí dávám za "dramatičtější" momenty a žárlivé scény, které nakonec byly lepší než snaha o komedii. PS: Už mě unavují americké romantické komedie, které znázorňují, jak by se lidé měli mít rádi - neustále se pusinkovat a cukrovat a jak nastane první hádka, tak ihned rozchod. ()

BoncheR

Komédia ktorá síce začína ako veeeelice vtipná ale neskôr to stráca na obrátkach a upadá....ľahký podpriemer. ()

Zdeňka

Ta jedna hvězdička je pro Owena Wilsona - toho chlapa mám pořád ráda, ale jinak jsem se na film dívala celou dobu se stejným výrazem v tváři a úsměv to rozhodně nebyl. ()

Pavlínka9

TOHLE je pro mě klasická americká "komedie". Pro mě podprůměr a jediné co bylo dobré byl výběr herců, kde hlavně Michael Douglas jen tak lehce přišel na scénu a tím ovládl celý film, jelikož je to jeden z jeho filmů poslední dobou, kde vypadá fakt dobře ;) a s klidem proplouval dalších několik minut. Předvídatelnost děje, žádné překvapení a skvěle šílený Owen Wilson, jelikož podle mě se prostě na tyhle role hodí. Nic víc. ()

Captain America 2 jako komedie?

Captain America 2 jako komedie?

08.06.2012

Tak to zřejmě ne, ale nadhled mu rozhodně chybět nebude. Do finálních rokování o režii (Joe Johnston se nevrátí) totiž vstoupili bráchové Joe Russo a Anthony Russo. Ti jsou známí především jako… (více)