Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

Caesius S.

Tento kousek tak trochu připomíná velkofilm. Zajímavé je herecké obsazení a Stathamova fyzička, to ovšem v žádném případě nevynahradí špatný, omletý a předvídatelný scénář a také mizernou režii. Obdivuji Uwe Bolla, že má kuráž a peníze na své filmy. ()

Andy.222

Uznávám, že souboj čarodějů ke konci byl pěkný, moc se mi líbil. To jak se teleportovaly a jejich těla se skládala a rozkládala bylo též, velmi efektní. Za to je ta jedna hvězda. Zbytek tvoří naprosto přeplácaný klišoidní bordel. Architektura se míchá naprosto bez ladu a skladu, stejně tak jednotliví bojovníci - co dělají pseudoninjové vedle pseudovikingů a klasických rytířů mi opravdu není jasné a proč má hlavní hrdina bumerang rovněž - na to, že se tam míchají stejně záhadným způsobem i rasy nehledě, to bych snad i pochopil. Příběh je jedno velké klišé a bolest z prznění fantasy žánru mě celou dobu neopustila. Pro mě to moc k smíchu nebylo, ale na to abych u toho plakal to zas byla moc velká nuda. ()

Torak

Pri pozeraní tohto filmu sa mi o pár čísiel znížilo IQ... Asi tak 5 korunové bojové scény a Statham, ktorý vôbec nezapadal do tohto mišungu a fajtoval tam ako v Kurierovi. Jediný svetlý bod v tomto filme bola efektná bojová scéna mágov...ale aj tak je Boll traged:) ()

KiJi odpad!

FARMÁŘ S TESÁKEM A BUMERANGEM JE DIVNÝ FARMÁŘ. A zvláště, když je to Statham. Ovšem zdání klame. Jako celý film. Boll si zřejmě chtěl natočit svého Pána prstenů; vizuální stránka od začátku tomu nasvědčuje. A to je vše. Děj se tam prostě jen nějak odehrává. Ani hudba nám vůbec ke scénám neseděla, byla vlezlá a rušivá. Poprvné nás Jason krutě zklama. Po téměř hodině off. ()

Elegan

Moje první Bollovka. Chtěl sem si vybrat něco, co má řekněme kladnější recenze na něj. A bylo to i relativně koukatelný, akorát hudba, dialogy, dýlka a celkově i scénář za moc nestál. Znějakýho důvodu sem ani nevěřil moc Stathamovi, že je to nějakej sedlák a tahá tam každej rok řepu ze země. Ale pokud nemáte na co koukat a chcete oddechovku, tak se to dá. ()

AArrxen

Pokud pominu Pána Prstenů, Merlina se Samem Neilem a pár takových legendárních kousků, tak In the name of the king je ten nejlepší fantasy film, který jsem ve svém životě viděl. Velmi sympatický hlavní hrdina, stejně tak král, hlavní záporáci, každý charakter maximálně sedí do filmu, příběh je víceméně lineární, ale vůbec Vám to nepřijde díky skvělé barvitosti každé (a tím myslím opravdu) každé scény. Nebyl zde ani jeden moment, kdy bych se nudil, nebo, nedejbože, přemýšlel o vypnutí filmu. Magie zde je nástrojem jen pár lidí, podobně jako v Howardových sword&fantasy knihách, bojové scény absolutně dokonalé (Tím myslím boj samotného Farmera). Pokud pominu naprosto příšerný soundtrack, není zde co vytknout! ()

Harris777

Nějak nemohu pochopit co to pan Boll chtěl natočit ? Mělo to být sci-fi ? mělo to být fantasy nebo snad něco válečného ?Jason Statham je dobrý herec v akčních filmech ale jako farmáře s mečem si ho neumím představit. Vlastně ani nechci. Pro mě je Jason muž který sám v kurýrovi nebo mechanikovi hraje akční hrdiny ale určitě ne princ v bílé zbrojí s mečem. ()

Pythonator

Tady někdo nepochopil, že tento film je o babách. Jelikož je scénář trapný a režie tak ubohá až to Bollí, divákovi nezbývá než si užívat hezkou přírodu a trojici krasavic. Claire Forlani, Kristanna Loken a Leelee Sobieski svůj účel splnili a u mě vybojovali jednu hvězdu navíc. Ta druhá je beztak z lásky k žánru, takže filmová hodnota je mizerná. ()

Rychleji

Hm.. Statham :D. O čem jiném je tenhle film? Film se mi celkem líbil, ale příběh je tak nehoráznej nesmysl, že to opravdu kazí vše ostatní. ()

Snakefinger

Velmistr kýče, německý "Troška", sám veliký Uwe Boll si na svá široká bedra vzal nadlidský úkol - natočit alternativu k Pánu prstenů. Povedlo se. Bohužel přesně ve stylu tohoto režiséra, jenom se divím, že se k tomu propůjčil Jason Statham. Vše špatně. od plytkého splácaného příběhu až po useknutý konec. Že by došly prachy? ()

Ajfist

Jasone,Jasone,do čeho jsi to proboha vlezl,máš to zapotřebí?!To už se rovnou můžeš stát dvorním hercem studia Asylum. ()

breckakamil odpad!

Celkem kvalita co se týče obsazení.... A tady sem skončil s pozitivem. Všechno ostatní je hodně velkej bordel. Až mně to bolelo koukat. 10% za těch pár povedenejch věcí. ()

Bragi66

Jo, je to zmatené a ne moc chytré. A není to žádná drsná krvavá řežba, spíš si jen tak prášili kožichy. Něco bych uznal za ty dekorace a kostýmy, ale ty zbraně! Lidi vyvíjejí zbraně tisíce let, ale tady si nedovzdělanej filmovej posera navrhne nějaké nefunkční srpy a halapartny, které viděl u Klingonů ve Star Treku. ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět