Ve jménu krále

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Pomsta rytiera

V mene kráľa

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Drama

Německo / Kanada / USA, 2007, 127 min (Director's cut: 156 min)

Jelikož nejsem rozmazlená Jacksonovými omalovánkami, jak tady unisono čtu, docela jsem se bavila i díky skvostné sestavě tří krásek, tří sympaťáků, tří seniorbardů, na něž byl fakt příjemný pohled. Navíc si hraní užívali, takže není proč nadávat. Vydržela jsem i přes nadměrnou délku naprosto v pohodě a jedinou větší výtku mám proti příliš úderné hudbě, až se divím, že ji tvořila žena. Trojka je taková pěkně symbolická už vzhledem ke zmíněné herecké eqipě, o odpadu nemůže být řeč ani náhodou. Jediným odpadem byl odporný slizký samozvaný král, ale ten se odrovnal beztak sám, takže spravedlnosti bylo učiněno pro jednou zase zadost.☺(12.8.2013)

Překvapivě je to průměrné fantasy (tleskám Bollovi), které s PC hrou nakonec nemá moc společného, ale to se dalo očekávat. Celkem vysoký rozpočet byl znát na tricích a hercích, sice se mohlo více zapracovat na kostýmech, celkové délce a přidat pár zvratů do přímočarého příběhu, ale díky snaze a pár dobrým hercům dávám 2,5 hvězdy.(11.3.2009)

• -bad-mad-wolf-

Přes pozitivnější ohlasy musím konstatovat, že jde pravděpodobně o vůbec nejhoršího Bolla. Ten si tentokrát nevypůjčil pouze libovolný trend, ale bez skrupulí kopíruje celou jednu filmovou ságu (Pán prstenů - ale to už asi každému došlo). Posuďte sami: titulní postava je nazývána Farmářem (v Pánu prstenů je Aragorn zpočátku znám jako Chodec), nepřáteli jsou ohavní skřeti (čert vem, že se tu nazývají jinak, inspirace je zjevná), mrtvý král má syna, jenž musí na trůn (Návrat krále...) a závěrečná bitva se odehrává v dešti a v noci (Pán prstenů: Dvě věže - Bitva o Helmův žleb). Podobností je tu samozřejmě mnohem více, až se sprostou samozřejmostí je zkopírován například vizuální styl (úvodní prostřihy na scenérii s bílým stromem jsou nejlepším příkladem, za zmínku stojí i pohled Galliana skrze dálkově ovládané nestvůry, připomínající Frodovy návštěvy v přízračném světě po nasazení prstenu). Když král mluví ke své armádě, která následně bouřlivě skanduje, měli bychom být zřejmě stejně uchváceni, jako když Theoden hecuje Rohanské jezdce k jízdě smrti u Minas Tirith. Pokud veškeré plagiátorství přehlédneme, zůstane nám stejně jen trapná braková fantasy. Prakticky všichni herci jsou obsazeni do nevhodných rolí, hudba je jednoduše strašná, hopsající a hyperaktivní Statham bude mít svým fanouškům dlouho co vysvětlovat a některé scény zjevně postrádají jakýkoliv smysl. Merickova dedukce o králově synovi je směšná a když král umírá, na zcela bezvýrazném Burtu Reynoldsovi je vidět, že by nejraději zhebl doopravdy. John Rhys-Davies si zahrál v Pánu prstenů trpaslíka Gimliho. Docela by mě zajímaly jeho postřehy z natáčení a zejména porovnání Jacksonova fanouškovského přístupu s tím totálně lhostejným Bollovým. Asi škoda mluvit...(25.3.2011)

Gondor? Mordor? Zatraceně, to má bejt jako co? Přece Uwe Bolt! A mně se to narozdíl od většinového hodnocení zde vcelku líbilo. Hezká kamera, přehlídka známých herců, krásná krajina, žádné velké povídání, děj pěkně odsýpá. Snad mohly být bitvy o něco krvavější a nejen ta poslední ve tmě. Jistě, Pán prstenů z toho kouká téměř na každém kroku - člověk by ocitoval 2/3 filmu....no a co? Nějak mi to nevadilo, naopak jsem byl rád, že se na film příjemně kouká. To je těžké, Jackson jednou vytvořil jakousi vizuální podobu pro dobrodružné filmy a fantasy a bude chvíli trvat, než někdo přijde s jiným pohledem. V kinematografiii nic nového. Například ve sci-fi zavedly určité filmové a vizuální postupy - 2001:vesmírná odyssea, Vetřelec (+Blade Runner) a Star Wars . Většina dalších filmů vychází z téhle trojice - ať už zobrazením vesmíru, kosmických lodí či mimozemského monstra. Nakonec forma je přeci jen součástí dobrého filmu. Pokud film dobrý je. Ve jménu krále žádná bomba není, ale jde o příjemný film na sobotní večer v TV.(15.8.2010)

DivX/// Obsazení 10/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// Jason Statham, Leelee Sobieski a spousta dalších oblíbených herců, adaptace počítačové hry, příběh, hudba, akce -má to svůj vlastní vymyšlený příběh, mnoho částí filmu je okopírovaných (hlavně Pán prstenů)/// Konečně jsem se dočkal. Dungeon Siege byl vedle Temného rytíře mím nejočekávanějším filmem roku. Jednak samotná hra je tak trošku srdcovka a hodně mě lákalo i obsazení, které je opravdu ohromné. Pokud pominu to, že po příběhové stránce to s hrou až tolik společného nemá, tak rozhodně musím říct, že obrazová stránka se hře podobá mnohem víc. Když film začal hned jsem věděl, která bije. Snímek mě dokázal hned vtáhnout do děje a občas přišlo i nějaké to zamrazení nebo husina. Film jsem si totiž parádně užil. Jediné co mi trošku vadilo, že se pan režisér přímo inspiroval jinde. A co si nevypůjčil z Pána prstenů, tak to okoukal odjinud. Takže vžádném případě se nejedná o originální snímek. Tedy ne ve významu, že by ste v něm viděl něco vyloženě nového. Přesto tenhle film neodsuzuji, určitě se na něj podívám znovu a možná si koupím i originálku. Na 5* film nedosáhl, ale i tak jsem rád i za takové zpracování. Protože i jako film má co nabídnout./// Celkem 82%///(6.8.2008)