Reklama

Reklama

Ve jménu krále

  • Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)
Trailer 1

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (428)

Cervenak odpad!

všechny recenze uživatele

Zdeněk Troška v jednom rozhovore vyhlásil, že keby on mal tie prachy, ktoré dostal Jackson, natočil by Pána prsteňov v rovnakej kvalite. Myslím, že toto je jasný dôkaz, že to nie je o výške rozpočtu. Solídne triky, obstojne pompézna výprava a kopíranie Jacksonových kamerových obletov sú úplne nanič, keď za kamerou stojí mizerný režisér a scenár napísal imbecil. Dungeon Siege je neuveriteľný film. Polhodinu neveriackeho zízania a opakovania užasnutého "what the fuck?!" našťastie vystriedajú dve hodiny nekontrolovateľných záchvatov smiechu. Bavil som sa tak dobre, že to bolo skoro na 5 hviezdičiek. :-) ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $60miliónovTržby USA $4,775,656Tržby Celosvetovo $13,097,915Tržby za predaj DVD v USA $15,739,346 //počet predaných kusov 921,762║ no do kelu, tak Uwe Boll musí mať teda fakt dosť štedrého sponzora na svoje skvosty, nuž ale aspoň on musí byť zo sebou spokojný veď si natočil svojho Pána Prsteňov, slušný komparz, akcia újde, triky od priemerných až k úplne mizerných, obsadenie luxus /20%/ ()

Reklama

Adrian 

všechny recenze uživatele

Akokolvek je Uwe zly reziser, aspon z casti si tyka s pojmami "obkukaj" a "skopiruj". Dungeon Siege sa chce takmer v kazdom zabere podobat na co i len trocha uspesne fantasy, (inspiracia hlavne LOTR by aj nevidiaceho oslepila jasnou ziarou). Ovsem je asi zbytocne hovorit, ze zatial co Jackson vyhral s LOTR "pohar majstrov", Uwe bojuje o zachranu vo vidieckej lige. I ked obcas sa mu sem-tam gol podari strelit - niektore kamerove oblety a scenerie maju aspon naznak cara...ale fakt iba niektore :). Vyskyt opakujucich sa zaberov (asi sa tocilo vacsinou iba na prvu dobru ;) ako i civilsitov v zabere su potom usmevnymi nechcenymi vsuvkami. Od totalneho dna Uweho nastastie delia dva ludske faktory: 1) Jason Statham, ktory sice pod Bollovym vedenim uspesne potiera co i lne naznak charakteroveho herectva (to sa ovsem bez vynimky dari aj ostatnym hercom s vynimkou Matthew Lillarda - ktoreho ocividne prehravanie je nepopieratelne zamerne), ovsem v bojovom mode aj napriek chaotickemu strihu uspesne dokazuje, ze nalepku action hero nenosi nadarmo a vie narabat aj s mecom. Uspokojenie v tejto oblasti okrem Jasona zabezpecuje aj samotny choreograf bojovych sekvencii - Tony Ching Siu Tung (z tohto milenia: od Hrdinu cez Klan lietajucich dyk az po nedavnych Warlords), ktory za danych podmienok dokazal vyzdimat z ponukaneho potencialu maximum. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

S Dungeon Siegem to opravdu nemá moc společného, ale opět mě dokáže udivit Uwe Boll. Jak on dokáže sehnat takové obsazení, peníze a natočit tolik filmů za rok je mi záhadou. Právě Dungeon Siege je však jedním z jeho mála opravdu koukatelných a ne vůbec špatných filmů. Je to překvapivé? Jednou to vyjít muselo a ty "adaptace videoher" nešly kazit donekonečna, ale přesto... Uwe Boll dokázal, že to není zase taková troska a že možná všechny své odpadové filmy točil proto, aby "byl tak hrozný, že se může jen zlepšovat". Jen tak dál, tímhle tempem bude Uwe posílat 4-5 filmů ročně do oběhu ... je to dobře nebo špatně? ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No jasně všichni si natočíme svýho vlastního Pána prstenů, včera Boll, dneska Pomo a zejtra třeba Jarda Jágr. Všechno působilo tak lacině, jako kdyby byl rozpočet filmu ve stravenkách a ne v dolarech. Nejlepší na tomhle nedomrleti byla asi první pětimuntovka, kde tam Statham zalejval ředkvičky nebo co a mluvil jak Přemek Podlaha. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (6)

  • Zlaté maliny - Režie; Nominace - Nejhorší film, Scénář, Herec ve vedlejší roli (B. Reynolds), Herečka ve vedlejší roli (L. Sobieski). (Petr23)

Související novinky

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět

28.09.2007

V historii lidstva se objevilo několik jmen, které šířily smrtelnou hrůzu, jen jste je vyslovili Atila bič boží, Vlad Narážeč, Adolf Hitler, Usáma bin Ládin. Dnes obdobné pocity vzbuzuje jméno...… (více)

Reklama

Reklama