Ve jménu krále

V mene kráľa

• Nizozemsko

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Drama

Německo / Kanada / USA, 2007, 127 min (Director's cut: 156 min)

"Copak vy se tady u vás králi neklaníte?" Neštvěte Farmáře z Kamenného Brodu pitomými otázkami, zvlášť když nemá co ztratit a vypadá jako Jason Statham. Farmář se totiž právě rozešel rovnoměrným přímočarým pohybem vpřed, s mečem, bumerangem a magií vždy po ruce, a přitom zbavuje Krugy přebytečných hlav. Je to sice zlehka pitomé, ale taky řádně hrdinské a mému oblíbenému hereckému ansámblu pobíhajícímu po lese já prostě nedokážu dát méně než tři hvězdy.(5.1.2016)

• Smok

Mierne obavy už pred zhliadnutím mi spôsobovala kombinácia Uwe Boll - Jason Statham, pričom jedného z tejto dvojice mám celkom v obľube - hádajte koho :). Bohužial sa z tohto filmu vykľula len ďalšia nechutná zlátanina z Uweho stajne, ktorá má s Dungeon Siege spoločné asi toľko ako moja stará mama so Sergejom Bubkom. Ďalší počin, pri ktorom boli aj vďaka smrteľnej stopáži záverečné titulky vykúpením.(1.9.2009)

Samozřejmě se jedná o film Uwe Bolla takže někteří ubožáci dávaj co nejnižší hodnocení. Ale já se u tohoto filmu královsky bavil, je pravda že občas je to zdlouhavé ale boje si myslím jsou fajn. Hudba ušla, dabing úplně příšernej(ale to samozřejmě není chyba filmu). A moc se mi líbil závěrečnej boj. Navíc tu hrajou celkem hvězdy, a Lillard hraje zase svini to mu jde nejlépe. jsou to spíše 3* ale ta 4* je navíc za poměrně zábavnost(ale Far cry je o něco lepší).(4.7.2010)

• MaedhRos

A teď drinking game pro tvrďáky: panáka pokaždý, když Uwe téměř doslova cituje nějaký slavný fantasy film! Kolem čtyřicáté minuty i ten nejzdatnější hráč bude v hlubokém bezvědomí. (Naštěstí ani v těch zbývajících cca 90 minutách není v zásadě oč stát - doslovné citace pokračují v neztenčené frekvenci až do finále. Abych ale byla fér - nějakou tu štábní kulturu to má a v podstatě jsem se nezačala vysloveně k smrti nudit.)(2.12.2012)

• -bad-mad-wolf-

Přes pozitivnější ohlasy musím konstatovat, že jde pravděpodobně o vůbec nejhoršího Bolla. Ten si tentokrát nevypůjčil pouze libovolný trend, ale bez skrupulí kopíruje celou jednu filmovou ságu (Pán prstenů - ale to už asi každému došlo). Posuďte sami: titulní postava je nazývána Farmářem (v Pánu prstenů je Aragorn zpočátku znám jako Chodec), nepřáteli jsou ohavní skřeti (čert vem, že se tu nazývají jinak, inspirace je zjevná), mrtvý král má syna, jenž musí na trůn (Návrat krále...) a závěrečná bitva se odehrává v dešti a v noci (Pán prstenů: Dvě věže - Bitva o Helmův žleb). Podobností je tu samozřejmě mnohem více, až se sprostou samozřejmostí je zkopírován například vizuální styl (úvodní prostřihy na scenérii s bílým stromem jsou nejlepším příkladem, za zmínku stojí i pohled Galliana skrze dálkově ovládané nestvůry, připomínající Frodovy návštěvy v přízračném světě po nasazení prstenu). Když král mluví ke své armádě, která následně bouřlivě skanduje, měli bychom být zřejmě stejně uchváceni, jako když Theoden hecuje Rohanské jezdce k jízdě smrti u Minas Tirith. Pokud veškeré plagiátorství přehlédneme, zůstane nám stejně jen trapná braková fantasy. Prakticky všichni herci jsou obsazeni do nevhodných rolí, hudba je jednoduše strašná, hopsající a hyperaktivní Statham bude mít svým fanouškům dlouho co vysvětlovat a některé scény zjevně postrádají jakýkoliv smysl. Merickova dedukce o králově synovi je směšná a když král umírá, na zcela bezvýrazném Burtu Reynoldsovi je vidět, že by nejraději zhebl doopravdy. John Rhys-Davies si zahrál v Pánu prstenů trpaslíka Gimliho. Docela by mě zajímaly jeho postřehy z natáčení a zejména porovnání Jacksonova fanouškovského přístupu s tím totálně lhostejným Bollovým. Asi škoda mluvit...(25.3.2011)