poster

Ve jménu krále

 • Německo

  Schwerter des Königs - Dungeon Siege

 • USA

  In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

 • Slovensko

  Pomsta rytiera

 • Slovensko

  V mene kráľa

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Drama

Německo / Kanada / USA, 2007, 127 min (Director's cut: 156 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  *

  Adorace Tolkienova světa narvaná do dvou hodin s doslova nechutným přídavkem všudypřítomných klišé. Pán Prstenů křičí z každého druhého záběru, ale kameramanovy okopírované průlety a nadlety se brzy začnou zajídat stejně jako marné pokusy o jakoukoli mytologii (viz toporný král vzpomínající na dávné doby nebo vrcholně směšný pokus o vlastní elfy). Boll zkrátka tvrdě narazil a stáhl dolů všechny zúčastněné. Kromě toho, že si na obří ostudu zadělali solidní herci typu Liotty nebo Lillarda, se bohužel ztrácí i sympaťák Statham ve slátané parodii na Aragorna. A když se na konci ukáže, že hlavní záporák vlastně neměl vůbec smysl, to je teprve rána do hlavy.(12.4.2009)

 • M.a.t.t.
  ***

  Bollovo už mnohými prepierané okaté kopírovanie Pána Prsteňov na všetkých frontoch je v tomto prípade dvojsečnou zbraňou. Na jednu stranu vďaka nemu, pozoruhodnému castingu (aj keď preplneného hercami druhého sledu) a obstojným trikom ovzniká dojem, že sa mu podarilo natočiť žáner neurážajúce fantasy. Na stranu druhú je však takmer nemožné zbaviť sa zmiešaných pocitov, že divák v podstate sleduje len výrazne lacnejšiu a výrazne horšiu verziu Jacksonovej nesmrteľnej trilógie, pričom argumentovať o tom, ktoré dielo obsahuje hodnotnejší a inteligentnejší dej či kvalitnejšie herecké výkony, je asi zbytočné. Neznalci Pána Prsteňov majú miernu výhodu, aj keď ma v podstate nenapadá jediný rozumný dôvod, prečo by si mali rezervy vo filmovej fantasy na jeho úkor dopĺňat práve Uweho dielom. Jason Statham naštastie dokáže svoju charizmu predať aj v horšom filme a Blind Guardian na záver je možno aj dôstojnejšou bodkou ako by si Dungeon Siege zaslúžil.(14.4.2009)

 • kingik
  ***

  Hru neznám, a proto nejsem tak k filmu kritický. Žil byl jeden udatný farmář Jason Statham, který se svojí čarokrásnou ženou Claire Forlani a malým synkem spravoval hospodářství ve vesnici, kterou na příkaz zlovolného čaroděje Ray Liotty vyplenili primitivní Krugové. Malého synka zabili a jeho manželka padla do osidel zlého čaroděje. Farmář bude muset se dvěma svými věrnými druhy Ronem Perlmanem a Willem Sandersonem podniknout nebezpečnou cestu, jejíž cílem je vyrvat milovanou ženu ze spárů zlodušského mocného čaroděje a současně po smrti krále ochránit království, kterého se čaroděj podlým intrikařením se zrádným vévodem Mathew Lillardem touží zmocnit. Otrhaný rolník je ve skutečnosti králův ztracený syn, ale to ví jen dobrotivý čaroděj Merlin, kterého si zahrál John Rhys-Davies. Nejprve rozhodně zaujme pestré herecké obsazení, kterému vévodí fyzicky velmi dobře disponovaný Jason Statham, sličná Claire Forlani, mocichtivý Matthew Lillard nebo sexapellem nešetřící Kristanna Loken coby lesní bojovnice.a konče Ronem Perlmanem, který sem tam utrousil i nějakou tu hlášku.To horší z hereckého soudku předvádí Ray Liotta, jehož snaha být démonický, vyznívá trapně, Burt Reynolds, jehož moudrý král nemá dostatečné charisma a Leelee Sobieski připravilo brnění o podstatnou část jejího dravého sexappealu. Celkově levné zpracování může vadit a nemusí. Souboje jsou zvládnuty velmi solidně a Statham se schopně ohání, jak tureckou šavlí, tak dovedně vrhá po svých nepřátelích bumerang. Občas se dočkáme nepříjemně vyhlížejícího levného digitálního záběru, na jehož pozadí se skví levné digitální kulisy, což zamrzí a při větších finančních nákladech by se tento problém mohl odbourat. Stejně tak bych ubral hudbu, která zbytečně zněla snad ve všech záběrech, a místy až trochu neadekvátně, vzhledem k právě probíhajícímu ději. Nedočkáme se kvůli ratingu ani žádných opravdu krvavých záběrů. Uwe Boll netočí, a nikdy točit nebude, filmy pro náročné publikum, a proto čekat, že tohle bude bomba, je opravdu zcestné. Nicméně, dívat se na to dalo v pohodě.(18.1.2011)

 • Tuxedo
  **

  Povedlo se! Bollův snímek konečně není ultrašpatný, ale pouze podprůměrný. I tentokrát bývalý německý boxer dokazuje, že není příliš dobrým režisérem (ač je na jednom místě náznak jakési opravdové atmosféry) a už vůbec neumí stříhat a naplánovat si celý film tak, aby vypadal celistvě. Nicméně měl tentokrát štěstí na herce, z nichž jednoznačně vede Jason Statham. Matthew Lillard je pak ďábelsky (a zcela jistě záměrně) špatný, Ray Liotta už jen špatný. Dále měl Boll k ruce šikovného choreografa a dostatečný rozpočet, takže Dungeon Siege vypadá (oproti jeho dřívější tvorbě) celkem k světu a dá se v pohodě dokoukat, aniž by jste se výrazněji nudili (konec je ovšem trochu přepálený). Ale fanoušci LOTRa, ať se tomuhle filmu vyhnou obloukem, Boll si z něj vypůjčuje víc než se sluší.(15.2.2008)

 • kitano
  odpad!

  Zo zaciatku, ako sa na scene zacali objavovat vsetky tie zname tvare, mi prislo desne vtipne, ako sa vsetci chudaci pri tej katastrofalnej rezii snazia vyzerat seriozne. Sranda sa ale hned zmenila na utrpenie. Vlastne ani nemam naladu opisovat aky priserny tento "film" je. Dik Uwe. Vdaka tebe pre mna pojem "filmova katastrofa" ziskal uplne novy rozmer. (0/10)(10.6.2008)

 • - Kevinovi Costnerovi bola ponúknutá hlavná úloha, kvôli práci na snímke Mr. Brooks (2007) ju však odmietol. (misterz)

 • - Snímek byl inspirován stejnojmennou počítačovou hrou. (AngelusCZ)

 • - Snímek se natáčel v kanadském okrese Sooke spadajícím pod Britskou Kolumbii. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace