Ve jménu krále

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Pomsta rytiera

V mene kráľa

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Drama

Německo / Kanada / USA, 2007, 127 min (Director's cut: 156 min)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $4,775,656Tržby Celosvetovo $13,097,915Tržby za predaj DVD v USA $15,739,346 //počet predaných kusov 921,762║ no do kelu, tak Uwe Boll musí mať teda fakt dosť štedrého sponzora na svoje skvosty, nuž ale aspoň on musí byť zo sebou spokojný veď si natočil svojho Pána Prsteňov, slušný komparz, akcia újde, triky od priemerných až k úplne mizerných, obsadenie luxus /20%/(14.8.2009)

• Rex Mundi

Príšerná zlátanina, ktorá kopíruje čo sa dá, hlavne Pána prsteňov. Okrem Roklinky, Rohanu, Mordoru, skurutov či Saurona a Legolasa aj artušovské legendy... a keby som pozerala pozornejšie (sorry, nedalo sa) určite by sa tam našli ďalšie ukradnuté prvky. No a to ostatné je znôška hlúpych klišé prekladaná patetickými rečami a prederavená logickými kiksami. Tú jednu hviezdičku dám hádam aspoň za námahu - prepáčte, rozmyslela som si to - už len preto, že toto týranie trvá 150 minút, dostane odpad!, lebo v momente, keď som dúfala, že už je koniec, vysvitlo že zostáva ešte polhodina. Uwe, za čo nás trestáš?!? P.S.: nikdy som si nevšimla, aké má Leelee Sobieski veľké uši :-)(4.1.2010)

• Socraates

Bollovi se podařilo vystavět docela hezkej fantasy svět, lokace jsou krásný, kulisy - různý baráčky a rozhledny - stojej za to, výprava překvapivě slušná, masky skřetů taky neurazí a i na počítačích stvořený hrady a části pohoří nijak vizuálně neruší. Statham předvádí na plnej plyn tvrďácký gymnastický kousky, Loken se ladně spouští v lesích po lijánách, meče a šípy sviští vzduchem, useknutý hlavy lítaj ... ale nějak tomu chybí ta správná atmosféra nebo co, prostě nebojujete společně s hlavním hrdinou no a to potom není to pravý ořechový, že jo. Jen teď nevím, jestli za to může šíleně rušivej element v podobě lacinýho hudebního doprovodu, kterej byl ještě ke všemu nevšedně hlasitej a špatně použitej v jednotlivejch scénách a hrající téměř bez přestání(!), nebo chladnější herecký výkony ... Abych dlouho nekecal, celkově z toho vychází neurážející slabší průměr.(7.1.2011)

• Tuxedo

Povedlo se! Bollův snímek konečně není ultrašpatný, ale pouze podprůměrný. I tentokrát bývalý německý boxer dokazuje, že není příliš dobrým režisérem (ač je na jednom místě náznak jakési opravdové atmosféry) a už vůbec neumí stříhat a naplánovat si celý film tak, aby vypadal celistvě. Nicméně měl tentokrát štěstí na herce, z nichž jednoznačně vede Jason Statham. Matthew Lillard je pak ďábelsky (a zcela jistě záměrně) špatný, Ray Liotta už jen špatný. Dále měl Boll k ruce šikovného choreografa a dostatečný rozpočet, takže Dungeon Siege vypadá (oproti jeho dřívější tvorbě) celkem k světu a dá se v pohodě dokoukat, aniž by jste se výrazněji nudili (konec je ovšem trochu přepálený). Ale fanoušci LOTRa, ať se tomuhle filmu vyhnou obloukem, Boll si z něj vypůjčuje víc než se sluší.(15.2.2008)

• MaedhRos

A teď drinking game pro tvrďáky: panáka pokaždý, když Uwe téměř doslova cituje nějaký slavný fantasy film! Kolem čtyřicáté minuty i ten nejzdatnější hráč bude v hlubokém bezvědomí. (Naštěstí ani v těch zbývajících cca 90 minutách není v zásadě oč stát - doslovné citace pokračují v neztenčené frekvenci až do finále. Abych ale byla fér - nějakou tu štábní kulturu to má a v podstatě jsem se nezačala vysloveně k smrti nudit.)(2.12.2012)