Ve jménu krále

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Pomsta rytiera

V mene kráľa

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Drama

Německo / Kanada / USA, 2007, 127 min (Director's cut: 156 min)

DivX/// Obsazení 10/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// Jason Statham, Leelee Sobieski a spousta dalších oblíbených herců, adaptace počítačové hry, příběh, hudba, akce -má to svůj vlastní vymyšlený příběh, mnoho částí filmu je okopírovaných (hlavně Pán prstenů)/// Konečně jsem se dočkal. Dungeon Siege byl vedle Temného rytíře mím nejočekávanějším filmem roku. Jednak samotná hra je tak trošku srdcovka a hodně mě lákalo i obsazení, které je opravdu ohromné. Pokud pominu to, že po příběhové stránce to s hrou až tolik společného nemá, tak rozhodně musím říct, že obrazová stránka se hře podobá mnohem víc. Když film začal hned jsem věděl, která bije. Snímek mě dokázal hned vtáhnout do děje a občas přišlo i nějaké to zamrazení nebo husina. Film jsem si totiž parádně užil. Jediné co mi trošku vadilo, že se pan režisér přímo inspiroval jinde. A co si nevypůjčil z Pána prstenů, tak to okoukal odjinud. Takže vžádném případě se nejedná o originální snímek. Tedy ne ve významu, že by ste v něm viděl něco vyloženě nového. Přesto tenhle film neodsuzuji, určitě se na něj podívám znovu a možná si koupím i originálku. Na 5* film nedosáhl, ale i tak jsem rád i za takové zpracování. Protože i jako film má co nabídnout./// Celkem 82%///(6.8.2008)

Tento "historický" film s Jasonem Stathamem mi nějak unikl pozornosti. Až do nedávna, kdy jsem se u něj skvěle bavil. Zkloubení Stathamových bojových dovedností se zasazením děje do dávné minulosti mágů a králů mi vůbec nevadilo, a ikdyž film hoooodně připomíná Pána prstenů a v mnoha směrech ho vykrádá, přináší i nové nápady a i díky rozmanitým bitvám a propracovaným soubojům jeden na jednoho jsem neztratil ani vteřinku ze své pozornosti. Pochvalu zaslouží i většina dalších herců! 80%(29.12.2009)

• Davies182

Šokující je, že OBČAS to skutečně vypadá jako o dost levnější varianta Pána Prstenů! Bollovi se sem tam podaří rozmáchle epický záběr, tuhle zase dobře vystihne scénu příjemnou fantasy atmosférou... To je ale všechno. Ze studijního (Jason Statham filmography & post-LotR fantasy) hlediska výborná zkušenost, jinak je ale Dungeon Siege velice úsměvným filmem, debilním snad ve všech ohledech. Věřím, že ta "velká" herecká jména se projektu propůjčila spíše z recese...(27.5.2011)

• -bad-mad-wolf-

Přes pozitivnější ohlasy musím konstatovat, že jde pravděpodobně o vůbec nejhoršího Bolla. Ten si tentokrát nevypůjčil pouze libovolný trend, ale bez skrupulí kopíruje celou jednu filmovou ságu (Pán prstenů - ale to už asi každému došlo). Posuďte sami: titulní postava je nazývána Farmářem (v Pánu prstenů je Aragorn zpočátku znám jako Chodec), nepřáteli jsou ohavní skřeti (čert vem, že se tu nazývají jinak, inspirace je zjevná), mrtvý král má syna, jenž musí na trůn (Návrat krále...) a závěrečná bitva se odehrává v dešti a v noci (Pán prstenů: Dvě věže - Bitva o Helmův žleb). Podobností je tu samozřejmě mnohem více, až se sprostou samozřejmostí je zkopírován například vizuální styl (úvodní prostřihy na scenérii s bílým stromem jsou nejlepším příkladem, za zmínku stojí i pohled Galliana skrze dálkově ovládané nestvůry, připomínající Frodovy návštěvy v přízračném světě po nasazení prstenu). Když král mluví ke své armádě, která následně bouřlivě skanduje, měli bychom být zřejmě stejně uchváceni, jako když Theoden hecuje Rohanské jezdce k jízdě smrti u Minas Tirith. Pokud veškeré plagiátorství přehlédneme, zůstane nám stejně jen trapná braková fantasy. Prakticky všichni herci jsou obsazeni do nevhodných rolí, hudba je jednoduše strašná, hopsající a hyperaktivní Statham bude mít svým fanouškům dlouho co vysvětlovat a některé scény zjevně postrádají jakýkoliv smysl. Merickova dedukce o králově synovi je směšná a když král umírá, na zcela bezvýrazném Burtu Reynoldsovi je vidět, že by nejraději zhebl doopravdy. John Rhys-Davies si zahrál v Pánu prstenů trpaslíka Gimliho. Docela by mě zajímaly jeho postřehy z natáčení a zejména porovnání Jacksonova fanouškovského přístupu s tím totálně lhostejným Bollovým. Asi škoda mluvit...(25.3.2011)

• MaedhRos

A teď drinking game pro tvrďáky: panáka pokaždý, když Uwe téměř doslova cituje nějaký slavný fantasy film! Kolem čtyřicáté minuty i ten nejzdatnější hráč bude v hlubokém bezvědomí. (Naštěstí ani v těch zbývajících cca 90 minutách není v zásadě oč stát - doslovné citace pokračují v neztenčené frekvenci až do finále. Abych ale byla fér - nějakou tu štábní kulturu to má a v podstatě jsem se nezačala vysloveně k smrti nudit.)(2.12.2012)

• - Snímek se natáčel v kanadském okrese Sooke spadajícím pod Britskou Kolumbii. (Conspi)

• - Jason Statham (Farmer) mal počas natáčania filmu zranenú achilovku. (misterz)

• - Zlaté maliny - Režie; Nominace - Nejhorší film, Scénář, Herec ve vedlejší roli (B. Reynolds), Herečka ve vedlejší roli (L. Sobieski). (Petr23)