Ve jménu krále

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Pomsta rytiera

V mene kráľa

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Drama

Německo / Kanada / USA, 2007, 127 min (Director's cut: 156 min)

Tento "historický" film s Jasonem Stathamem mi nějak unikl pozornosti. Až do nedávna, kdy jsem se u něj skvěle bavil. Zkloubení Stathamových bojových dovedností se zasazením děje do dávné minulosti mágů a králů mi vůbec nevadilo, a ikdyž film hoooodně připomíná Pána prstenů a v mnoha směrech ho vykrádá, přináší i nové nápady a i díky rozmanitým bitvám a propracovaným soubojům jeden na jednoho jsem neztratil ani vteřinku ze své pozornosti. Pochvalu zaslouží i většina dalších herců! 80%(29.12.2009)

Tak říká se, že Uwe Boll toho moc dobrýho nenatočil. A asi je to pravda; já od něj nic neviděl, kromě tohoto. Ve filmu se objeví spousta zvučných jmen, takže jsem neváhal a podíval se na to. A neprohloupil jsem, protože jsem se vcelku bavil. Všudypřítomné bitky mě bavily až do konce. Ostatní jsem ignoroval a soustředil se na boj, ve kterém šéfoval Jason Statham. Ačkoliv nemám rád němce, tento film doporučuji...65%(2.12.2012)

• petero

Kurva. To je fakt taký problém, keď už niekto získa práva na sfilmovanie nejakej hry ktorá má aj dej, napísať k tomu nejaký scenár, ktorý by tú hru aj pripomínal? Prečo to nemohlo byť o tom ako farmár ide poraziť nejakého kúzliaceho kokota a cestou pomôže nejakým bojovníkom/mágom a tí mu to svojou službou oplatia a postupne ako premáhajú jeho poskokov a zmocňujú sa ich brnení a lepších zbraní, na koniec ho spoločnými silami dojebú? Ja, byť majiteľom práv na LOTR, okamžite od neho vysúdim tých biednych 10 miliónov čo táto vykrádačská sračka zarobila a keby mal námietky a chcel to riešiť po svojom, najmem si boxera čo ho jednou ranou pošle k zemi v tom jeho zasranom ringu.(27.5.2008)

• MM_Ramone

Vyrastal som na drsných, akčných hrdinoch z osemdesiatých rokov. To boli tí správni týpkovia. Jason Statham ide v ich šľapajách, ale už to nie je ono. Akosi sa mi nepozdáva ten jeho anglický ksicht. Ale vcelku ho rešpektujem ako akčný prototyp súčastnosti. Preto ma trocha zaskočilo, keď som ho videl v tejto nudnej fantasy. Príbeh je jednoduchý, zdĺhavý a nezaujímavý, filmové triky sú fádne neoriginálne, kostímy aj výprava sú úplne mimo, veľmi zlé herecké výkony, Ray Liotta a Matthew Lillard sú v záporných úlohách miestami až trapní... celé je to špatne. Ale prečo? Veď rozpočet na tento film sa mi zdá byť štedrý a predsa to pôsobí totálne lacno. Aha! Veď on to režíroval nemecký babrák Uwe Boll. Takže niet sa čo diviť, že to takto dopadlo. *(12.11.2012)

• Fingon

Chtěl jsem být k Uwemu férový a dát odpad rovnou, ale narozdíl od předchozích veleděl bylo Dungeon siege alespoň na několika místech (které by šlo spočítat na prstech jedné ruky) i zajímavé (já ty kýčovité obrázky miluju, a hudba se mi taky nezdála nejhorší) vcelku zajímavé. Docela by mě zajímalo, jak chce Boll za pár let pokračovat, jestli z něj nebude další Jesse Franco s vyvinutější schopností dojit z producentů peníze... jestli jo, tak ať při nás stojí všichni svatí. (BTW, akční RPGčka mě neberou a DS jsem hrál u bratrance asi tak pět minut, takže o tom, jak ne-věrně je poplatný film předloze, nemám nejmenší potuchy). Ale ty závěrečné titulky - A Uwe Boll film, directed by Uwe Boll... nějaký názor psychoanalytika?(31.5.2008)

• - Snímek byl inspirován stejnojmennou počítačovou hrou. (AngelusCZ)

• - Snímek se natáčel v kanadském okrese Sooke spadajícím pod Britskou Kolumbii. (Conspi)

• - Zlaté maliny - Režie; Nominace - Nejhorší film, Scénář, Herec ve vedlejší roli (B. Reynolds), Herečka ve vedlejší roli (L. Sobieski). (Petr23)