Ve jménu krále

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Pomsta rytiera

V mene kráľa

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Drama

Německo / Kanada / USA, 2007, 127 min (Director's cut: 156 min)

• Adrian

Akokolvek je Uwe zly reziser, aspon z casti si tyka s pojmami "obkukaj" a "skopiruj". Dungeon Siege sa chce takmer v kazdom zabere podobat na co i len trocha uspesne fantasy, (inspiracia hlavne LOTR by aj nevidiaceho oslepila jasnou ziarou). Ovsem je asi zbytocne hovorit, ze zatial co Jackson vyhral s LOTR "pohar majstrov", Uwe bojuje o zachranu vo vidieckej lige. I ked obcas sa mu sem-tam gol podari strelit - niektore kamerove oblety a scenerie maju aspon naznak cara...ale fakt iba niektore :). Vyskyt opakujucich sa zaberov (asi sa tocilo vacsinou iba na prvu dobru ;) ako i civilsitov v zabere su potom usmevnymi nechcenymi vsuvkami. Od totalneho dna Uweho nastastie delia dva ludske faktory: 1) Jason Statham, ktory sice pod Bollovym vedenim uspesne potiera co i lne naznak charakteroveho herectva (to sa ovsem bez vynimky dari aj ostatnym hercom s vynimkou Matthew Lillarda - ktoreho ocividne prehravanie je nepopieratelne zamerne), ovsem v bojovom mode aj napriek chaotickemu strihu uspesne dokazuje, ze nalepku action hero nenosi nadarmo a vie narabat aj s mecom. Uspokojenie v tejto oblasti okrem Jasona zabezpecuje aj samotny choreograf bojovych sekvencii - Tony Ching Siu Tung (z tohto milenia: od Hrdinu cez Klan lietajucich dyk az po nedavnych Warlords), ktory za danych podmienok dokazal vyzdimat z ponukaneho potencialu maximum.(29.1.2008)

• Cervenak

Zdeněk Troška v jednom rozhovore vyhlásil, že keby on mal tie prachy, ktoré dostal Jackson, natočil by Pána prsteňov v rovnakej kvalite. Myslím, že toto je jasný dôkaz, že to nie je o výške rozpočtu. Solídne triky, obstojne pompézna výprava a kopíranie Jacksonových kamerových obletov sú úplne nanič, keď za kamerou stojí mizerný režisér a scenár napísal imbecil. Dungeon Siege je neuveriteľný film. Polhodinu neveriackeho zízania a opakovania užasnutého "what the fuck?!" našťastie vystriedajú dve hodiny nekontrolovateľných záchvatov smiechu. Bavil som sa tak dobre, že to bolo skoro na 5 hviezdičiek. :-)(25.3.2008)

Tento "historický" film s Jasonem Stathamem mi nějak unikl pozornosti. Až do nedávna, kdy jsem se u něj skvěle bavil. Zkloubení Stathamových bojových dovedností se zasazením děje do dávné minulosti mágů a králů mi vůbec nevadilo, a ikdyž film hoooodně připomíná Pána prstenů a v mnoha směrech ho vykrádá, přináší i nové nápady a i díky rozmanitým bitvám a propracovaným soubojům jeden na jednoho jsem neztratil ani vteřinku ze své pozornosti. Pochvalu zaslouží i většina dalších herců! 80%(29.12.2009)

Gondor? Mordor? Zatraceně, to má bejt jako co? Přece Uwe Bolt! A mně se to narozdíl od většinového hodnocení zde vcelku líbilo. Hezká kamera, přehlídka známých herců, krásná krajina, žádné velké povídání, děj pěkně odsýpá. Snad mohly být bitvy o něco krvavější a nejen ta poslední ve tmě. Jistě, Pán prstenů z toho kouká téměř na každém kroku - člověk by ocitoval 2/3 filmu....no a co? Nějak mi to nevadilo, naopak jsem byl rád, že se na film příjemně kouká. To je těžké, Jackson jednou vytvořil jakousi vizuální podobu pro dobrodružné filmy a fantasy a bude chvíli trvat, než někdo přijde s jiným pohledem. V kinematografiii nic nového. Například ve sci-fi zavedly určité filmové a vizuální postupy - 2001:vesmírná odyssea, Vetřelec (+Blade Runner) a Star Wars . Většina dalších filmů vychází z téhle trojice - ať už zobrazením vesmíru, kosmických lodí či mimozemského monstra. Nakonec forma je přeci jen součástí dobrého filmu. Pokud film dobrý je. Ve jménu krále žádná bomba není, ale jde o příjemný film na sobotní večer v TV.(15.8.2010)

• gudaulin

Po pravdě jsem nikdy nerozuměl fenoménu obliby Eda Wooda, nadšeným komentářům a pětihvězdičkovým hodnocením od těch, co se pokládají nebo možná i jsou fundovanými filmovými znalci. I ty jeho "nejlepší" kousky obsahují tolik zábavných prvků, že je daleko rozumnější koukat hodinu a půl do zdi nebo dát přednost špatně sestříhanému rodinnému videu nesypatických spratků ze sousedství. Naproti tomu Uwe Boll když chce a má svůj den, dokáže natočit skvost, kde bych nadšený komentář příznivců béček a pokleslých produkcí očekával. Samozřejmě je to i nadále tuplovaný brak, který nemá ani zlomek vznešenosti a monumentálnosti úspěšných fantasy typu Pána prstenů a starých legend, ze kterých vychází. Je to ale pulpová směska všech možných prvků historizujících fantasy, bojových stylů a profláknutých žánrových klišé, která může pobavit už jen tím, jak nezakrytě Uwe Boll vykrádá své slavné kolegy a jak splácává dohromady všechno možné a vlastně i nemožné. Takže rytíři v brnění bojují stylem kung-fu a hlavní hrdina mrštně zachází s bumerangem. Králův rádce oslovuje poddané titulem občané, kvalitní a úspěšní herci přehrávají až do karikatury a tak by se dalo téměř donekonečna pokračovat. Mimochodem, můj osmiletý syn byl ze snímku nepokrytě nadšený, on ten Bollův kousek opravdu odpovídá duchovnímu obzoru dětí tohoto věku. Poměřováno stejným metrem, jaký mám k áčkové produkci, bych mohl vznést tisíc a jednu výhradu, ale pro chvíle odpočinku a pro ty, co dokáží na chvíli vypnout mozek, může být Ve jménu krále dobrá volba. Celkový dojem: 25 %. Určitě v příslušném žánru existují horší dílka a pokud by Boll dokázal udržet úroveň svých filmů na této lajně, asi by nefiguroval mezi mými nočními filmovými můrami.(4.9.2010)

• - Kevinovi Costnerovi bola ponúknutá hlavná úloha, kvôli práci na snímke Mr. Brooks (2007) ju však odmietol. (misterz)

• - Snímek se natáčel v kanadském okrese Sooke spadajícím pod Britskou Kolumbii. (Conspi)

• - Snímek byl inspirován stejnojmennou počítačovou hrou. (AngelusCZ)