poster

Rambo: Do pekla a zpět

 • USA

  Rambo

 • Německo

  John Rambo

 • Slovensko

  Rambo: Do pekla a naspäť

 • Slovensko

  Rambo IV.

Akční / Thriller / Válečný

USA / Německo, 2008, 92 min (SE: 99 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  77 minut čistého času trvající (alespoň na DVD) výtah ze všech předchozích dílů, navlečený do zatraceně slušivého moderního akčního hávu. Ten háv je samozřejmě neskutečně zasviněný blátem, vnitřnostmi a krví stříkající z různých ran a urvaných končetin. A je to moc fajn, a kašlu na nějaké filozofické rozbory ideového vyznění takovéhohle filmu - žádné totiž není. Barma je aktuální rekvizitou a stejně tak je tomu i s americkými misionáři, z nichž jeden má projít "šokujícím" přerodem, aby nebylo tak očividné, že jejich partička je jen nezbytným iniciátorem, aby bylo koho zachraňovat ze spárů smrti. Stejně tak Julie Benz je tu jenom proto, aby mohla Johnovi vyevokovat jeho ve dvojce (taky v džungli) zabitou lásku, a přimět ho dejme tomu že jakž takž věrohodně k tomu, aby uzavřel kruh a vrátil se domů. Stallone ví co chce, ví jak divákům připomenout to, co bylo (a zvládl by to i bez prostřihů z předchozí trilogie), a jak je potěšit. BTW větší šok než tlumič na poctivou všedrtící odstřelovačku od Barrettů jsem už dlouho nezažil, ale ta věc vážně existuje a funguje:) Prostě špíglnýgl krvavá zábava áčkové třídy. Podobně povedené zakončení jako Rocky Balboa. Jen doufám, že pětka nevznikne... 80%(16.9.2011)

 • Enšpígl
  *****

  Zapomeňte na sex, Rambo Vám to v kině udělá takovým způsobem, že i mimozemštan by se z toho dostal do jinýho stavu. Už jen první slova Ramba "Polib mi prdel"či "Seru na svět" u mě vzbuzovali příjemné vzrušující očekávání z následného. Pak si mě John postupně zpracovával a při Barmské osvobozovačce už jsem řval jak smyslů zbavenej jóóó Johne, jóó dělej, dělej, ještě Johne, nepřestávej. Během lesní naháněčky už jsem měl tep asi tak 3000 tepů za sekundu a zorničky v očích rozšířené na maximum. A závěrečná akce ?? To už jsem jen šeptal miluju tě Johne, miluju tě.(27.2.2008)

 • RHK
  ****

  Slyův první Rambo, kde funguje i jako režisér, zároveň je jako vždy scénárista a herec titulní postavy. 4. díl Rambo: Do pekla a zpět je lahůdkově dobrý válečný akční film, výrazně lepší než Rambo 2 a 3. Už sice není tak překvapivý a tajuplný snímkem, jako byl 1. díl Rambo: První krev, ale i tak jde o hodně napínavou a dobře natočenou řežbu s velmi uvěřitelným scénářem. Kvalitně vytvořenou atmosférou mi tenhle film z občanskou válkou rozvrácené Barmy dokonce připomínal legendární Coppolovu Apokalypsu, naštěstí bez většího filozofování. Trailery jsou na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/220982-rambo-do-pekla-a-zpet/videa/(1.9.2013)

 • Psema
  *****

  Definitivně padám na kolena a odprošuji Stallonea za to, že jsem mu ani po šestém Rockym nevěřil a příchod válečné mašiny bral jen jako další pokus "ejtýs" legendy o návrat na výsluní. Slyovi očividně nešlo o to obrátit sérii úplně novým směrem, ale o prvotřídní bezmyšlenkovou nálož, ve které se mnohem více střílí, než přemýšlí a mluví. A je to jedině dobře. Rambo se s výjimkou jedničky nepotřeboval vykecávat a já jsem rád, že tomu tak je i tentokrát. Přiznám se, že jsem byl místy dokonce příjemně dojatý a hned po titulkách jsem dostal chuť navštívit nejbližší střelnici, kde bych si mohl také pořídit tak stylový luk na kropení barmské armády. Live for nothing or die for something. ;)(11.2.2008)

 • Fr
  ****

  Barma - země, jejíž problémy může vyřešit jen přítomnost Johna RAMBA…. Nevím, které jiné filmy už si zasluhují ,,jiný“ pohled a nadhled, než jsou ty s J.Rambem. Každopádně už dlouho jsem se na žádný tolik netěšil. Zjištění, že i po letech je John stále dobrák od kosti mě velice potěšilo. Stallone už ví, co příznivci očekávají a tak nám to dává. A ke smutnýmu ,,kukuči“ přidává ,,maso“ jako prase! Jediné co na konci zamrzí, je, že Sly stárne. Vždyť RAMBO je i kus mého života. A bohužel se tak pomali uzavírá další kapitola.(13.6.2008)

 • - Jedná se o první snímek filmové série, který nestál více než předcházející. (DEXTER099)

 • - Rány způsobené těžkým kulometem M2 ráže 0,5 byly často diváky či filmovými kritiky považovány za nereálné. Veteráni z Afghánistánu a Iráku, kteří měli s touto zbraní zkušenosti, však uvedli, že důsledky jejího použití jsou zcela přesné, někdy dokonce mírnější než v realitě. (DEXTER099)

 • - Maung Maung Khin, který hraje barmského diktátora Tinta, ve skutečnosti bojoval proti režimu v Barmě a bál se, aby účastí ve filmu neohrozil svou rodinu. Nakonec to risknul. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace