poster

Rambo: Do pekla a zpět

 • USA

  Rambo

 • Německo

  John Rambo

 • Slovensko

  Rambo: Do pekla a naspäť

 • Slovensko

  Rambo IV.

Akční / Thriller / Válečný

USA / Německo, 2008, 92 min (SE: 99 min, Alternativní: 87 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boss321
  ****

  Sylvester Stallone vzkřísil po Rocky Balboovi i jeho druhou životní postavu, Johna Ramba. Sly nás tentokrát zavede do nehostinné Barmy, kde probíhá již nekolik desetiletí občanská válka. Několik lidí z Ameriky se rozhodne jet do Barmy, aby zde pomáhali a poprosí Ramba, který zde vede samotářský život, aby je odvezl na místo určení. Po jejich zajmutí se Rambo s pomocí několika vojáku rozhodne pro jejich vysvobození. Při hodně syrovém, krutém a smutném pohledu na těžký život v Barmě určitě každému přejede mráz po zádech. Za pochvalu stojí i hodně kvalitní exteriéry, slušně natočené akční scény, střih a v neposlední řadě hudba a samotná režie. Ať už je to s herectvím Sylvestra jakkoliv, tak svými postavami Ramba a Rockyho se navždy nesmazatelně zapsal do filmové historie........(3.2.2008)

 • Fr
  ****

  Barma - země, jejíž problémy může vyřešit jen přítomnost Johna RAMBA…. Nevím, které jiné filmy už si zasluhují ,,jiný“ pohled a nadhled, než jsou ty s J.Rambem. Každopádně už dlouho jsem se na žádný tolik netěšil. Zjištění, že i po letech je John stále dobrák od kosti mě velice potěšilo. Stallone už ví, co příznivci očekávají a tak nám to dává. A ke smutnýmu ,,kukuči“ přidává ,,maso“ jako prase! Jediné co na konci zamrzí, je, že Sly stárne. Vždyť RAMBO je i kus mého života. A bohužel se tak pomali uzavírá další kapitola.(13.6.2008)

 • H34D
  ***

  Nejprve si zkuste představit nového Ramba, kdyby se nejmenoval Rambo a nehrál tam Sylvester Stallone... Vyšlo by z toho při nejlepším průměrné béčko, z kterého by si lidé druhý den pamatovali maximálně pár amputovaných končetin a jeden flákanec krve na kameře... Jenže on to Rambo je, vrátil se ve velkém stylu (možná až příliš velkém, osobně mi více vyhovovala skromnost šestého Rockyho) a na počest i nečest akcí 80. let se opět a znová chystá rozjet tu samou vyvražďovačku podle starého, osvědčeného konceptu. Scénář je povrchní, dialogy nulové a charaktery příliš jednostranné, čekal snad někdo opak? Ale akce je doslova brutální, syrová a mocná, nebere si servítky ani před vyvražďováním žen a dětí. Ovšem v poslední části trochu nepřehledná, člověk skutečně vnímá jen ty hektolitry krve a rozkládající se těla pod palbou těžkotonážního kulometu... 6/10(18.9.2008)

 • Lima
  ***

  Je vidět, že Rambovi zatím pumpa funguje, kardiologa nepotřebuje a stárne s grácií sobě vlastní, tj. v žádným případě se s tím nepáře a ohryzky z krku vytrhává, jako kdyby kupoval rohlíky v krámu. Problém ale je, že už od druhého dílu jede pořád podle stejného mustru (s malými nuancemi) - někde se něco podělá, Rambo je požádán o pomoc, chvílí se cuká, ale pak v záchvatu altruismu podlehne a nastupuje osvobozovací nekompromisní řežba až do závěrečných titulků. Zřejmě čekat od něho něco jiného by bylo asi naivní, ale mě už potřetí vylouhovaný ten samý čajíček prostě nešmakuje, jak by měl. Že je něco „totální masakr“ a „jatka“, to není pro mě žádné měřítko kvality filmu, i když uznávám, že ta syrovost, špinavost a do jisté míry realističnost zde předkládané akce asi nemá v současném filmovém mainstremu obdoby. De facto, pokud bych chtěl srovnávat, tak zde závěrečné Rambovo „kázání těžkým kulometem“ vypadá jako krátká sekvence ze ´Zachraňte vojína Ryana´ (moment, kdy se na Omaha Beach otevře vyloďovací tanker a v něm sedící vojáci dostanou kulometnou spršku ze samopalů), akorát s tím rozdílem, že zde je natažena na cca 10 minut času, se všemi těmi čistými průstřely a odpadávajícími částmi těla. Díky tomu nabývá až jakéhosi surrealistického rozměru, který nelze brát vážně. Pro milovníky brutálních akčních nátěrů tohle musí být učiněná nirvána.___PS: Jestli tenhle film v reálu nasral barmskou despotickou juntu, tak přihazuju 10 hvězdiček.....(1.3.2008)

 • Flipnic
  *****

  Absolutní akční orgasmus, kterým Stalone jasně potvrdil svoje celoživotní prvenství ve světě akčního filmu. Ultradrsné, ultraakční, ultrarychlé ... Jasný adept na akční film roku 2008 a zřejmě i přelom ve stylu natáčení akčních žánrů. Myslím, že "Bournův styl" může jít proti tomuto naprosto do háje. Stalone oživil starou dobrou řemeslnou práci a přitom ji dokonale, ale opravdu DOKONALE namixoval s dnešní dinamičností a rychlostí. Na filmu je však také úžasné, že pořád je to RAMBO! Film nevybočuje nikam bokem, jinam, nijak neexperimentuje ... pořád zde máme starého Johna Ramba, atmosféru jeho dobrodružství a mix toho nejlepšího, co zatím akční film v dějinách kdy vůbec vyplodil ...(26.2.2008)

 • - Vzhledem k tomu, že jednička byla v USA uvedena pod názvem "První krev" a v Evropě jednoduše pod "Rambo", tak ne všude mohl být použit současný distribuční USA název "Rambo". V Německu tedy mají "Johna Ramba", u nás řádí "Rambo: Do pekla a zpět", v Indii mají "Ramba 4", v Singapuru pro změnu diváci chodí na "Rambo 4: John Rambo" a v některých španělsky mluvících zemích je snímek v nabídce kin k nalezení pod názvem "Rambo - Návrat z pekel". (DaViD´82)

 • - Stallone obsadil herečku Julie Benz, protože je fanouškem seriálu Dexter, ve kterém Julie hraje. (POMO)

 • - Nôž, ktorý používa John Rambo (Sylvester Stallone), navrhol a vyrobil Gil Hibben. (marciano)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace