poster

Rambo: Do pekla a zpět

 • USA

  Rambo

 • Německo

  John Rambo

 • Slovensko

  Rambo: Do pekla a naspäť

 • Slovensko

  Rambo IV.

Akční / Thriller / Válečný

USA / Německo, 2008, 92 min (SE: 99 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arx
  ****

  Závěrečný comeback Johna Ramba se Slyovi opět vydařil. Jsem opravdu rád, že se rozloučení jak s Rocky Balboou, tak i nyní Johnem Rambem podařilo. Sly se na stará kolena, coby válečný veterán vydá do Barmské džungle osvobodit spolu s další jednotkou zajatce a zastavit nesmyslné vraždění zdějších obyvatel. Film má dobrý scénář, režii a konečně můžu říct, že aspoň jeden ze všech dílů série dosáhl kvalitou na vynikající první díl. Na druhou stranu bych možná filmu mohl vytknul jeho poněkud kratší délku ale jak se říká nic není dokonalé. Rambo je zkrátka opět jízda jak se patří a naprostá povinost pro všechny fanoušky nestárnoucí hvězdy Sylvestera Stallona. 85%(3.2.2008)

 • Adrian
  *****

  Sly po druhe a definitivne stvrdzuje svoj comeback sposobom tornada niciaceho aj tie najvacsie stavby pochyb. Osobne pre mna testosteronova jazda, ktoru som od tretieho Bourna nezazil. Rambo 4 (podobne ako Rocky 6) je navratom nielen k teme, ale i k zanru a jeho preneseniu do noveho milenia. Oldschoolove rozvrhnutie deja je poctou i sikovnym pomrkavanim na jeden zo zakladnych stavebnych kamenov zanru (Rambo II), ako i zvysne casti sucasnej kvadrilogie. Zaroven v sebe vsak nesie i prvky moderny - John uz nie je soliterom (i ked najvacsi kus "prace" samozrejme ostava na nom), flasbackove momenty su rovnako hrave, dynamicky zostrihane a "trendy" kolorizovane ako zaverecny duel v Rocky 6. A nad tym vsetkym stoji brutalita - hnusna, spinava s nadychom realnosti. Brutalita v celej svojej nahote a pocetnom zastupeni, ktora vsetkych sucasnych mladych "reznikov" nechava v kute s hanbou, otvorenou sankou po zem a s pocitom, ze tam kde "oni dnes koncia s velkohubymi recami o posuvani hranic, dedusko Sly iba zacina...". Mozno sa sporit o jednoduchosti deja (kto cakal nieco ine, je ovsem naivny) ci samoucelnosti nasilia, ovsem cit pre dokonalu gradaciu nielen jednotlivych sekvencii, ale i celeho pribehu sa Rambovi upriet neda. Na konci filmu som osobne mohol adrenalin vyzarovat v nekonciacom kolobehu erupcii. [Kontr. projekcia](2.2.2008)

 • Marigold
  ****

  Zatraceně krvavá záplata na bezmoc, přidušenou nenávist a frustraci, kterou člověk zakouší při sledování dalších a dalších strašidelných výjevů genocidy. Sly dobře zná tepnu akčního žánru a ví, že když člověk řízne do pravého místa, pak ta prolitá krev a čile poletující střeva mohou mít silně terapeutický účinek. O to víc, že se k jejich autorství hlásí muž, pro nějž byla válka jediný známým domovem. Cením si toho, jak málo Rambo sází na nostalgickou notu – takto pojatá akce by v 80. letech obstála leda ve snu šíleného řezníka – jak málo přebytečné psychologie ve filmu najdeme a také jak málo jakýchkoli morálních otázek. Je to krvavé jak Starý zákon, eticky samozřejmě naprosto uhozené, ale přitom očistné a doslova natlakované tím nejdebilnějším a nejsvůdnějším hrdinským romantismem. Rambo shlížející na bojiště (a svou mimoválečnou porážku), toť jeden z nejlepších obrazů celé série. Ta si prošla lecjakými korektnostmi, aby ke stáru dozrála do lahůdkové masité řeže, kterou nejlépe vystihuje Johnovo "fuck the world". Je to všechno o pocitu a ten můj byl během sledování Ramba silně euforický. V jádru naprostá kravina, ale o jádro tu skutečně nejde.(9.8.2010)

 • DaViD´82
  ****

  Eighties strikes back! Nejbrutálnější důchodce planety hlásí návrat do akce a pro tentokrát se zastavil někde na půl cesty mezi uvěřitelnou syrovostí jedničky a béčkovou nadsazeností dvojky. To co ztrácí na příběhu, v pohodě dorovná vysokými známkami za předvedený styl. Zpočátku se sice jistě párkrát zasmějete nad tu a tam úsměvnějším "zamyšlení hodným" dialogem, ale bavíte se. Po "metafoře" s kutím se však vše obrátí tím správným oldies směrem. Jenom o poznání brutálněji. Mnohem brutálněji. Postaršímu převozníkovi jde práce od ruky jako za mlada a obvzláště Rambova bojová symbióza se Školákem by zasluhovala větší příděl scén. Stallone jako scénárista sice zklamal, jako režisér se až na výtečnou závěrečnou řež drží v rovině solidního řemesla s tím, že kde může rozsévá obrazové odkazy na minulé části série. No a jako herec? Klasika. Jeden výraz, tvrdý pohled, steroidy nahnaná svalová hmota (on ten kanón na konci mít prostě musí, vždyť ty špalky co má místo prstů by do spouště normální zbraně nenarval), výtečná fyzička a jedna geniální herecká kreace "přivřeného víčka" při nahození smutných psí očí ve scéně, ve které není připuštěn k akci. Áčkové "brutus" béčko, s oživlým testosteronovým mastodontem, jak vyšité se vším co k tomu patří. A nelíbí-li se vám to, tak Rambovými slovy: Go home. Čtvrtý Rambo je tak druhým nejlepším dílem série. Kdo by to byl ještě před takovými dvěma lety řekl, že? --- PS: Děkuji okolí jisté nespecifikované (raději) řady za zpestření při projekci v rámci Otrlého diváka.(19.2.2008)

 • T2
  ***

  Rozpočet $50miliónovTržby USA $42,754,105Tržby Celosvetovo $113,244,290Tržby za predaj Blu-ray v USA $828,369 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $40,504,434 //počet predaných kusov 1,987,602║ Samozrejme že aj Sylvester Stallone ide z dobou a do filmu napchal toľko extrémnej brutality koľko sa len dalo, dnes sa už asi bez toho len tak nezaobídeme, lebo celková prezentácia filmu je postavená len na stanovenom štandarte dnešnej doby čim viac nechutností, tým lepšie. A popritom sa zabúda hlavne na dejovú osnovu, čo by malo byť hlavnú výstuhou filmu a nie len priamočiary dej, s heroickými hláškami, stvárnené cez zadumanú kamennú tvár a taktiež sa opomenie vyrysovanie postavy hlavného záporáka. Hlavné čo tento akčný film zo série Rambo zdobí je drvivá ohlušujúca akcia, samozrejme že prehnaná ale zas dá sa to zniesť. V každom prípade je to úplne iný Rambo než sme boli zvyknutý, keď vyčíňal v 80.rokov, jeho oživenie nenabralo až taký retro smer ako tomu bolo pri filme Rocky Balboa, čo trošku škoda. "Slušný akčný priemer aj keď bez lepšieho deja." /videl v kine: 60%/(27.4.2008)

 • - Rambo: Do pekla a zpět měl být natočen dřívěji než Rocky Balboa, ale když společnost MGM dala Rockymu zelenou, Stallone pořadí změnil. (POMO)

 • - Spoiler: Z celkového počtu 236 mrtvých je 113 z řad "dobrých hochů" a 123 z řad zloduchů. Snímek byl proto považován za nejkrvavější ve filmové historii. (DaViD´82)

 • - Prvním komu Stallone hotový film pustil, byl guvernér státu Kalifornia, bývalá akční ikona a jeho velký kamarád Arnold Schwarzenegger. Arnie byl z filmu nadšen. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace