V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

Jirka_Šč

Bylo to brilantní. Asi jsem omlácený asijskou kinematografií, ale délka mi vůbec nevadila. Mentální souboj, ve kterém ten, kdo by měl být papírově slabší, dovede získat výhodu. Karty odkryté na konci. Docela mrazivé (ale už jsem viděl mrazivější věci). Pět hvězdiček dávám kvůli Ellen Page, která je v tomto filmu úchvatná. K tématu morální a společenský soud: Nesoudím. Vnímám stav jako fakt. Nevím, co bych dělal na místě Hayley, nevím, co bych dělal na místě soudce soudícího případ. Vic, než morální dilema, jsem si užíval to, jak byla její postava zahraná. ■ "Nebo taky ne." ()

mcb

Velmi příjemné překvapení. David Slade to má chytře vymyšlené, má vytříbený vizuál a pracuje se skvělými herci. Ale po docela vlažném začátku, nastane velký šok (pro ty, co o filmu nic předtím nevěděli). Film se absolutně přesune do jiné roviny, která je už mnohem drsnější a začne trošičku připomínat vlažnější variaci na Saw. Klidně bych věřil, že by nějaká žena toho byla schopna, ale to by ji nemohlo být 14, jako mladičké Ellen Page, jež útočí na hranici protivnosti a dává knockout největším frackům, co se kdy objevili ve filmu. Na svých 14 let je tak chytrá a dělá takové věci, které by nebyla schopna udělat žena v mnohem, mnohem pokročilejším věku. Zato Patrick Wilson hraje skvěle a spolu s ním jsem tu becmocnost prožíval na vlastní kůži. Celkově skvělý komorní thriller, ve kterém ale musím vytknout logiku v podobě postavy Hayley. Film má sice dvě záporné role, ale je jasné jaké budete fandit. Ten fracek by si zasloužil kulku do hlavy.... ()

heyda

Takřka všechno špatné. Od příběhu, přes herecké výkony až po samotné zpracování. V porovnání s tímhle se jeví Pasti, pasti pastičky jako dokonalé a logické dílo. Přesto by se našlo pár dobrých momentů a to především ve scénáři. Někdy ta smršť dialogů skutečně měla hlavu a patu. Jinak ale není důvod k jásání, kamera úděsná, Allan Page umí zahrát mnohem lépe, celý příběh příliš prapodivný, konec směšný a jediná trochu kulervoucí scéná (doslova) není vidět!!! Škoda... ()

Stanislaus

Skvělý thriller s unikátním námětem a excelentním výkonem Page a Wilsona. Jakožto zástupce mužského pohlaví jsem s hlavním hrdinou soucítil a výrazy a chování Wilsona byly v dané choulostivé situaci přesvědčivé. Pak je tu samozřejmě labilní superúchylná Page, které bych klidně uvěřil, že utekla z Bohnic. Film mohl být kratší (cca 80 minut), ale jinak dost dobrý. ()

anais

Než se děj rozjede, sledujeme trochu zdlouhavé mluvení jedné intelektuálně vyvinuté čtrnáctky. Jenže stejně jako její internetový přítel, ani divák nemůže tušit, kam se děj vyvine. Nebudu zabíhat do spoilerů, protože Hard candy je o tom, že divák nic neví. Troufnu si tvrdit, že kdyby věděl, nebyl by film ani zpola tak dobrý. Ono je to celé totiž možná trochu zbytečně natahované, a ani snaživí herci si nedokážou se scénářem plným zdlouhavých proslovů poradit. Jenže po každém proslovu tu následuje nějaký zajímavý zvrat, informace, která nás přibližuje k vyhrocenému závěru. Hard candy je thriller se skvělým nápadem, snad jen trochu moc dlouhý. ()

Roman.Ticka

Jsou věci mezi nebem a zemí, které jsou dané a hotovo. Jak si můžu užít příběh, kde se 14 letý fracek chová chvílema jako tvrďák dospělák a vzápětí tlachá pubertální hovadiny. Jak můžu přikyvovat jejímu chování, kdy chvíli mluví jak kniha a zároveň bez mrknutí oka ufikne chlapovi koule, jakoby dělala účes panence Barbie. Brrr představa, ať už je důvod sebeoprávněnější. Děvče alias Amazonka, Xena či členka domobrany mě teda neohromila, na Lisbeth neměla ani omylem. A závěr se fuckt povedl. Vítězoslavný výraz tváře napovídal jediné - uf další zářez do pochvy, vždycky se najde nějaká oběť, co na tom, že třeba nevinná, začalo mě to šíleně bavit!! ()

SOLOM.

Psychologický thriller se vším všudy. Začátek se sice nesl v dost nudném duchu, ale postupem času se z toho opravdu vyklubala hra na kočku na na myš jak píše distributor. Herecké výkony obou aktérů jsou hodně nadprůměrné. Kamera i střih byli vždy na správném místě a zachytili to co bylo v dannou dobu nejvíc potřeba. Samotná atmosféra se postupně stupňovala a na konec přišel famózní finish. ()

Xeelee

[O tomhle filmu si radši před shlédnutím nic nezjišťujte.] Pomsta bolí. V tomhle případě ale jen oběť a většinou nejde o bolest fyzickou. Ani mi nevadí, že nevím proč se Hayley mstí a mohu si to jen domýšlet z drobných náznaků. Někdy je lepší zapojení diváka než doslovnost. Na mě tenhle psychologickej thriller i přes lehkou vykonstruovanost velmi zapůsobil a Ellen Page byla v roli nelítostný mstící se holčičky vážně rozkošná :-) A poučení? Nikdy nepijte to co ste si sami nenamíchali. Teda aspoň pokud děláte to co byste dělat neměli. ()

claudel

Na film V pasti v prvé řadě nahlížím jako na mrazivý, psychologický thriller postavený na vynikajícím výkonu dvou hlavních představitelů. Patrick Wilson mě po snímku Jako malé děti a seriálu Andělé v Americe opět přesvědčil, že je všestranným hercem a Ellen Page potvrzuje, že patří mezi největší talenty své generace. Zaujalo mě občasné klipovité zabírání akčnějších scén a některé mistrné dialogy. Přiznám se, že jsem postavu P.Wilsona dlouho litoval a v jedné chvíli z mužského pohledu s ním spolutrpěl. Jedinou vadu vidím v trochu překombinovaném až zmateném scénáři. ()

Ištván87

Zajímavé je, že i když se mi film nijak zvlášť nelíbil, tak jsem ho prostě musel dokoukat do konce, protože jsem chtěl vědět jak to skončí. A skončilo to tak, jak sem se od půlky obával. Já patřím k těm razantněji zaměřeným lidem a tohle bych přál každýmu, kdo někdy v sexuálním kontextu šahal na malý holčičky, ale nějak mi přišlo, že to s tím "úchyla si normálně nevšimnete, vypadají jako normální lidé" přehnali. Prostě jsem celou dobu fandil Patricku Wilsonovy a ten zvrat v tom, že ta (upřímně velmi labilní a nebezpečná) dívka měla pravdu mi přišel trochu pitomý a ani ne neočekávaný.... Prostě mě naštval. Každopádně to bylo zručně natočené a jedná se o klasickou ukázku toho, že působivý film natočíte i s pár (nepříliš známými) herci a na relativně malém prostoru (ne časovém). ()

Dharter

Hraje tu sice má oblíbená Ellen Page, ale je to film naprosto o ničem. V prvních minutách se řeší schůzka dvou lidí, kteří se znají jen z chatu, a když hra začne, tak vidíme čtrnáctiletou dívku kompenzovat si své problémy; a v té chvíli je vhodná doba se rozhodnout, jestli ukončit sledování, anebo jít si ze stropu seškrabat fragmenty svého vlastního mozku. ❌ ()

Necrotongue

Dvě hvězdičky za výkon Patricka Wilsona a Ellen Page,příběh byl absolutně plochý a příliš křečovitě se držel své jediné vytyčené linie,takže se divák nedočká ani pořádného děje,natož aby se dozvěděl cokoliv bližšího o hlavních postavách,kromě jejich věkového rozdílu.Obě hlavní postavy mi navíc lezly docela na nervy,takže jsem od poloviny filmu doufal ve výbuch plynu a uzavření jejich životních příběhů.Nakonec jsem se nějak prootravoval až k závěru a teď přemýšlím nad tím,co mi měl film vlastně sdělit,jestli to,že být pedofil je špatné.pak to nebyla nejšťastnější forma. ()

mm13

Keby sa scenárista v polovici príbehu zastavil, nechal si všetko v hlave pekne uležať a pár dní neúnavne vetril po nejakom poriadnom nápade, mohlo to celé dopadnúť oveľa lepšie. Minimálne posledná polhodina filmu žiaľ padá do najhlbšieho marastu, a čo je ešte horšie - sťahuje za sebou aj inak celkom dobrý dojem z dovtedajšieho vývoja zápletky. A to nie je jediný zádrheľ! Tým druhým a možno ďaleko podstatnejším nedostatkom je bezprecedentálne pokašľaný casting hlavnej predstaviteľky, ktorá svoju úlohu nie že nezvládla, svoju postavu totálne ničím neobohatila - ona sa pinda, o čo má menej talentu, o to viac snažila a jej prázdne gestá a grimasy ďaleko predbehli aj najväčších majstrov tohto "umenia". Na druhýkrát preto nepozerateľná ptákovina, ktorá si napriek originálnej myšlienke, príjemne dusnému úvodu, vôbec nie zlej réžii a koncu, ktorý mohol byť vynikajúci keby mu niečo zaujímavejšie predchádzalo, nezaslúži ani len priemerné hodnotenie. ()

becki_tu

Celý film se prakticky pohybuje od zajímavých hereckých kreací po hysterické výstupy, od brilantních scén po ty čistě prvoplánové a od krásně mysteriózního začátku až po nepochopitelně nezvládnutý závěr. I proto jsem se nakonec usadil na rozporuplných 50%. ()

JASON_X

Jelikož se mi hodně líbilo Sladeovo 30 Days of Night, byl jsem zvědavý co natočil předtím. A zhlédl tohle. Vcelku povedený thriller, ovšem nelze ho brát moc vážně, ta postava čtrnáctileté holky je opravdu přespříliš vykonstruovaná. Takže nesledovat a nehodnotit prosím jako nějakou psychologizující sondu, ale vypnout mozek a brát to jako nadprůměrně zdařilý komorní nízkorozpočťák pro pobavení trochu zvrácenějších povah. Ellen Page výborně zvládla roli misandrické psychopatky, vedené ovšem ušlechtilými úmysly, tedy touhou po spravedlnosti. A také po odplatě, která byla vskutku výživná. ()

Beastmaster4

Každý jsme strůjci svého osudu. Tenhle film vás trošku nahlodá a nechá přemýšlet o tom, jaká podoba zla je skutečná. Zda zlo, které se stalo ale již není vidět nebo to, které se právě odehrává... ()

Morholt

Za málo peněz hodně muziky. Ačkoliv lehkost, jakou Hayley utáhla Jeffa na vařenou nudli ve mě z počátku nevzbuzovala důvěru a moc mi nesedla ta vyspělost čtrnáctileté dívky, tak ve chvíli, kdy se mladá dáma opravdu projevila, jsem si to celé užíval. Jistě že i tady bylo pár nelogičností a zbytečných míst, které stopáž zbytečně natahovaly, ale to vše se dalo přehlédnout díky výborné atmosféře, slušné dávce napětí a výkonům Patricka Wilsona a Ellen Page. Zejména Ellen Page na mě udělala dojem a kolikrát jsem si říkal, že dostat jí do ruky, tak by bylo trhání nehtů jen předehrou pro něco mnohem horšího a tenhle pocit jsem měl i na konci. 80% ()

Sawy

Je to ale sakra talent ten David Slade.A tady je to vidět ještě líp než v nářezovém hororu 30 dní dlouhá noc.V pasti je hodinu a tři čtvrtě dlouhý film,který se odehrává prakticky v jednom bytě,kde si hrají na kočku a myš dvě postavy.Slovo klišé neexistuje,logika občas hapruje,jedna působivá scéna střídá druhou,z precizně vypilovaných slovních přestřelek mrazí a Ellen Page předvádí doslova herecký koncert.A překvapivě jí docela solidně sekunduje mnou neoblíbený Patrick Wilson.Davide,jen tak dál a budu ti muset uvolnit jedno místo ve své režisérské TOPce. 80 % ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila