Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

kelet

Nikdy nie je jednoduché vytvoriť pokračovanie príbehu, ak jeho predchodca bol takmer dokonalý. No v tomto prípade to vyšlo. Čo k dokonalosti chýbalo v prvom dieli, z toho sa del Toro poučil a napravil. Teda konkrétne, že finálnu bitku neodflákol a vyhral sa s ňou. Navyše nové postavy či dobré, či zlé sú veľmi kvalitné a pomáhajú príbehu. Celkovo film opäť dokáže byť zaujímavý celé dve hodiny a Hellboy nestratil nič na svojej originalite a hláškach. Okrem kvalitného príbehu je to aj slušná zábava. Zhrnuté a podčiarknuté, prvý príbeh bol originálny a druhý príbeh v nastavenom trende len pokračuje. Hodnotenie: 95% ()

Hellscuboy

Hellboy...(oba filmy samožřejmě),další pro mě srdcovka,jak už napovídá i můj nick,že...jeden z mála filmů,který prostě miluju...červenej dobrák,milující kočky,doutníky,flexu,jé a Selmu samo,která hoří modrou láskou k boyvi,vždycky všechno vyřeší,to je snad jasný,ne?!!...nechybí hlášky,masky,trollí trh(já nejsem dítě,já jsem nádor),spousty potvor,tvorů,elfové...jeden samo šmejd...jó,nemůže být každej jako Bugolas...zkrátka žádná výtka a jen palce nahoru. ()

unclejack

Povedzme, že by Hellboy 2 skončil niekde v polovici filmu. Asi by som napísal - Prvý Hellboy ma nijak extra nenadchol, ale dvojka nestojí za nič. Slabý rozjazd ešte umocnil slovenský dabing, na ktorý sa len ťažko zvykalo. Lenže akonáhle vstúpil Hellboyov tým do sveta princa Nuada, musel som odhodiť širák k nohám Guillerma del Tora. Jeho imaginatívnosť dostala voľnú ruku a on buduje fantastické svety a možno ešte fantastickejšie postavy. Páči sa mi aj to, že Nuada nie je žiaden prvoplánový zloduch. Za vrcholnú ukážku del Toroovho umenia považujem postavu Smrti, tá ma fakt dostala. Takže si to zhrňme - z hereckého castu najlepší Doug Jones a kráľovská súrodenecká dvojica, inak priemerný akčňák obohatený o špecifickú vizuálnu stránku značky Made by del Toro. To rozhodlo o tom, že na film Hellboy 2 budem spomínať skôr v dobrom. ()

brasek

Silný prepadák... nič viac. Prvý Hellboy tiež nebol majstrovský kúsok, ale aspoň neobsahoval príšernosť akú sme videli u Zlatej armády /...že by znak nemeckej koprodukcie?/. ()

Lucibuska

Ačkoli tento žánr nevyhledávám, narazila jsem na to náhodou v TV a nepustilo mě to odejít. Bavilo mě to, i když to někdy bylo trošku přehnané, tak mě to opravdu bavilo. Za mě určitě doporučuji i těm, co obdobným filmům nefandí. ()

Ignitus.C

Nejsem si jistý, jestli náhodou tady ještě nepřekonali sami sebe. Naprosto dokonalá ukázka druhého dílu. Stejní herci, stejné charaktery, pár nových postav, jiná zápletka. Jsem spokojený na 100%! ()

Scaevola

Pokračování je přeplácanější nežli první díl (vrcholem je scéna v trollí vesnici), a jeví se přibližně stejně zábavné, takže úplně chápu, že se třetím dílem to příliš nevyšlo, ačkoli G. del Toro jistě měl svou vizi a snad by ji dotáhl do nějakého smysluplného konce. ()

Jirka1111

No konečně po dlouhé době film, jehož pokračování je lepší než první díl! Hellboy srší vtipem každých pět minut. Ze začátku jsem si myslel, že to bude spíše komedie než akční film. Kdo dal na ČSFD nálepku drama? Místo toho tam má být komedie. Sečteno, podtrženo, pokračování "Rudocha" je skvělá akční komedie se spoustou vtipu a akce. Mohu jen doporučit. ()

maro.sk

PARADA! Snad som tam zahliadol aj majstra Yodu, alebo niektoreho z jeho predkov v uvode... ;-) Zatial snad najlepsi film, co sa tyka atmosfery, v tomto roku. ()

Werewolf2

Hellboy 2 je film, na ktery se del Toro mel asi vybodnout. Sice film skutecne vypada, jako by mel dvakrat vyssi rozpocet, ale i tak jde o celkem bezduchy, prumerny komiks. Nejvic mi asi vadili herci. Perlman je uz okoukany a celkem trapny, Selma Blair zase bez stavy a Goss jako zaporak uz hral, navic mel dost podobny vzhled. Pro me osobne nejslabsi del Toruv film a dost neprijemne prekvapeni. ()

epsyn5

Pokladam se za trosku narocnejsiho divaka, coz je dnes zcela obvykle. Hellboy II je film pro nenarocneho divaka, tedy alespon z meho pohledu. Akcni filmy 21. stoleti se zacaly hrozne priblizovat 1 druhemu, coz uz me popravde nebavi a je mi z toho zle. Hellboy je toho pravym prikladem, snad ani 1x me nic neprekvapilo, nijak jsem se vic nepobavil. Celkvoe jsem se ukrutne nudil. S jednicou to uz ma malo co spolecne. Smrnc 1. dilu je ta tam...... ()

Elissabet

Pro mě skvělé pokračování jednoho z mých oblíbených filmů. Akční scény braly dech, zvlášť ten blond boreček s kopím, fakt jsem zírala. Taky to bylo o dost vtipnější než jednička, takže to je další plus. Celkově bych hodnotila jako nadprůměrný komixák s nadprůměrnými efekty. Mimochodem absolutně nejlepší pasáž: "I can´t smile without you." Prostě červenej na vysoké úrovni s těhotnou piromankou, rybím prstem a plynařem. ()

Špinič

Tak podľa mna všetko v čom bol hellboy super, je tu 2x také super, pre mna obrovské prekvapenie. Malo to svyžné tempo, všade samý fórik, trochu viac romantiky a hlavne nehorázne úžasné špeciálne efekty. ()

manakel

Po prvom zhliadnutí som bol plný zmiešaných pocitov dal som 3*. Čakal som trochu viac ako mi bolo naservirované. Všetky "tvory" boli stvorene a vyrenderovane skutočne precízne, ale aj tak mi tam niečo chýbalo a to konkretne lepší a napínavejší dej, ktorý by diváka viac vtiahol do filmu, určite za to môže aj samotná dĺžka filmu, kedže je o približne 20 min kratší ako prvý diel. Samotná finálová bitka mi prišla taká slabšia. Všetky tieto pocity z filmu ale pravdepodobne vznikli preto, lebo som asi čakal viac než som mohol dostať. Prvý diel sa mi jednoducho páčil viac... Po druhom zhliadnutí dávam 3 a pol *. ()

snupko13

Aj keď pokračovania nemám veľmi v láske, a keď k tomu pripočítam nie veľmi ohurujúcu prvú časť, musím povedať, že ma k filmu pritiahla len zmena režisérskej stoličky a efektný trailer. Výsledok? O hodne lepšie ako prvá časť, ktorá bola vyslovene béčková, ale na iného komiksového hrdinu s netopierou maskou (momentálne v kinách) sa to bohužiaľ nechytá. Scénar dobrý, vcelku pútavý dej, ale chcelo by to asi iného hlavného hrdinu :)). ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)