Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

David661

Narozdíl od předchozího dílu se toto pokračování nijak netváří jako " drama, fantastický, mysteriózní horor", tento díl byl jednoduše vytvořen pro konzumního diváka jako jsem já, tak-že spokojenost. Ono v komiksových filmech se velice často stává, že "dvojka" předčí "jedničku" (např. Spiderman, temný rytíř, X-men apod.), ačkoli jednička taky nebyla žádný průšvih, ale ode mne má "jenom" SLABŠÍ čtyři hvězdičky :) ()

Prochy38

Můj neojoblíbenější komiksový hrdina je tu znova. Akčnější, drsnější, vtipnější, nabušenější efekty, nacpanější hláškami, přervanější nestvůrami a konečně více prostornější pro nádhernou S. Blair. Parádní podívaná pro každého diváka (+15). Tohle vážně můžu. ()

Xavi6

Tomu se říká pokračování! V podstatě nic nebylo změněno, takže se ani nic nemohlo pokazit. Takové pokračování jsem opravdu nečekal. Nejen, že jsem neustále obdivoval grafické zpracování, ale hlavně se mi líbil tentokrát výkon Rona Perlmana. Dále zde byla solidní zápletka, dobrý "návaz" příběhu na předešlý děj a velice slušné nové postavy (třeba Smrt byla opravdu dobře udělaná). Možná by to chtělo ještě pokračování. 3:-) ()

Hanes88

Pokračování, které se zase povedlo. Ti dva (Perlman a Blair) mě prostě dostávají a celý film byl zase parádní. Můj názor - opět skoro nechybělo vůbec nic. Takže 5*. ()

tterez

Jednička se mi líbila o hodně víc. Ani ti roboti na konci mě moc nepotěšili. Už je toho červenýho prostě asi trochu moc. ()

Teabag

Jednička byla dobrá, ale dvojka podle mě nemá chybu. Scénář je sice přímočarý až hanba, ale hlášky Rona Perlmana a propracovanější vedlejší postavy mě prostě nenechaly ani chvíli nudit. Vizuálně je Hellboy 2 naprosto výborný a režijně skvělý. Velmi silné 4*. ()

Pablinho

V dnešní době se dá natočit i kvalitnější fantasy, než je tohle. Efekty byly na dobrý úrovni a vůbec technicky zvládnutý skvěle, ale scénář jednoduchej (místy bych se rozhodně nebál použít ani slovo nuda). Nemělo to pro mě potřebnou atmosféru a zažitek jsem si z toho nakonec neodnesl žádnej. ()

Paldiny

Pokračovanie je zábavnejšie, akčnejšie, veľkolepejšie, ale nie lepšie. Prekážala mi zápletka ako keby vystrihnutá z Tolkienových stránok, nadbytočný nával povrchných emócií a pre klaďasov prospešných náhod. Druhý diel je Del Torov splnený sen. Trolí trh je esencia pre oči, toľko čudesných bytostí na jednej hromade sa len tak nevidí. Triky znovu na vysokej úrovni, keď obživlý strom začne hádzať všetko navôkol, bol som vo vytržení. Hellboy je stále borec, chutia mu kubánske cigary, plechovkové pivo, stále má slabosť pre mačky a najmä svoju Liz. Rodinné problémy toľko typické pre pokračovania sú prvá lacnota, akú si všimnete. Tou druhou je pocit, že ste to či ono už videli v X-Menovi či Men in Black a treťou je nahromadené klišé. So záverom kedy mal naplno zafungovať ústredný odkaz o chamtivosti, zostala len povrchná hollywoodska romanca s jedným tragickým osudom. ()

bloodcountes

Stěží jsem udržela pozornost první čtvrthodinu. Zase nějaký obludky, chapadla, obludy, bylo toho nějak moc, a nenaladěna tou partnerskou hádkou na začátku (wtfff???) mě přestalo zajímat, jak to bude dál, nechala jsem film běžet v malém okně a četla si horrory z reálného světa v denním tisku a až do konce jsem to v malým okně nechala...Proběhla tam nějaká strašlivá scéna, kde Hellboy a rybí muž zpívají nějakou zamilovanou sračku (achboženéé) a potom tam bylo hodně zlatého plechu a strašlivá napínačka s něčím lesklým v hellboyově hrudi... no... no nic. Prostě to nevyšlo, no, nesedlo mi to. ()

Patrik256

Ocenění: Oscar '08 - nominace: masky / Tržby v USA za první víkend: 35 885 000 $ (3204 kin) / Náklady na výrobu: 85 mil. $ ()

Blondsky

Trošičku slabší než jednička, ale to neva. Film se poučil v těch věcech, které jednička kazila. Záporák není sice nejlepší, ale je aspoň nějak zajmavý. Bohužel pokračování nevzniklo. ()

fastum

Solidní komiksová podívaná plná krásných masek a efektů. Vizuální pojetí Hellboye II je opravdu krásné. Styl vyprávění je podobný jako u jedničky, a tak Hellboye uvidíme nejenom máchat svou pravačkou, ale i řešit své osobní problémy s ohnivou ženou. ()

willis

Není horší než jednička, někde na stejné úrovni, příšery hezký, vtípky občas dětinský. Uvítal bych více Lovecrafta a méně mezidruhové náklonosti. Cože, Hellboy bude tátou? Tak tenhle špek můžou ve trojce (jestli bude) vyřešit snad jedině smrtí Liz, protože jinak je zaděláno na další "třeskutou srandu" tenktokrát na téma Hellboy otec. Že by na tohle dohlížel Mignola? no,co 70 % - a protože jsem byl minule v hodnocení měkkej tak přitvrzuju. ()

Macik

Ač jsem velký fanoušek hellboye, tak s chmurou na tváři musím oznámit, že tohle už není ono. Možná je to tím, že den předtím jsem byl na Temném rytíři nebo, že jsem od tohohle filmu očekával až příliš.. nevím.. Každopádně ať chcem nebo nechcem od TR se komixovové filmy budou brát zcela jinak. Najednou mi vadila v Hellboyovi ta infantilnost, ta jednoduchost, ta prostost. Chtěl jsem víc, chtěl jsem nějaký twister, něco nad čím bych musel dumat. A bohužel musím stejně jako zde pár mých kolegů vyjádřit obavy nad režií del Tora a jeho Hobita. "A to ti říkám Jacksone, jestli si toho Hobita neuhájíš, tak seš pro mě mrtvej muž" VERDIKT: nemůžu si pomoct, ale del Toro by byl výbornej výtvarník, nebo maximálně pomocný režisér, protože už je to podruhé co jako vypravěč zklamal (Faunův labyrint). Svěřil bych mu jen scény s Hellboyem a jeho dialogy, nic víc, nic míň. S P O I L E R Jedna z nejlepších scén je pro mě ta, ve který se rudoch s abem smažou jak carsští důstojníci :-) P.S. Film samotný není špatný, ale pokud mi někdo nabídne dvě DVD s hellboyem, sáhnu po tom se starším datem výroby, ovšem Salmě to tady až pekelně sluší . . . 75% ()

Kopin

Hellboy je červený, Abe je modrý a Elfí princ je bílý a nasraný. A všichni dohromady pak předvádí kvalitní řežbu. ()

petrfox

Rudý chlapík má i ve "dvojce" charisma na rozdávání, Ron Perlman opět válí! "Záporák" princ Nuada v podání ex Brosáka Luka Gosse je protivník na úrovni ( občas by mu člověk i fandil ). Fantazii, kterou je obdařen génius Guillermo del Toro, by mu mohl závidět i samotný George Lucas. Anděl smrti na mně hodně zapůsobil... A nejen on. Hellboy 2: Zlatá armáda je skvělá podívaná a doufám, že se s Pekelným klukem a jeho partou ještě setkáme. A to víckrát než jednou!!! ()

Ricky_CZ

Jak již psali jiní, obrazově není co vytknout ale celá strutura fimlu je jaksi necelistvá. Jako odpočinková podívaná mi to vyhovovalo, ale po skončení filmu jsem zůstal prázdný, což je veliká škoda... 55% ()

Dallas

Hranice Del Torovej fantázie sú naozaj od nevidím do nevidím. Druhé "Redovo" dobrodružstvo si netrúfam porovnávať s tým prvým. Je to fakt trochu iná káva (alebo pivo). Za toľko všemožných výtvorov by sa nemusel hambiť ani George Lucas. Príbeh je dosť jednoduchý, ale na prasknutie napchaný parádnou fantáziou. Ron Perlman hláškuje o sto šesť, "Krucinál, položil by som za ňu život, ale tiež ma núti umývať riady". Asi nejlepšie spodobnený elfovia akých som videl. Nuada je fakt cool záporák a pred jeho mečokopiou by sa zatriasol aj Blade. A takto by som mohol pokračovať ďalej, lebo Del Toro to jednoducho zvládol výborne. 5* tomu zatiaľ nedám, ale ak bude Hellboy fackovať aj po tretí krát a ak to bude zase točiť tento mexičan, tak ja si to ujsť nenechám. Inak asi dám aj dve tri facky sám sebe, lebo Faunoumu labyrintu som sa tak trochu vyhýbal, ale po tomto to idem hneď zháňať. 75% ()

Cement73

4* a pol. Skvelé príšery, dobré bitky, elfovia, gobliny, démoni a starobylí lesní bohovia a zubný škriatkovia... Mne viac netreba. Fantasy ako vyšité. Príbeh má výborný spád a všetci milovníci tohto žánru si prídu na svoje. Zároveň dvojka už si necháva priestor na tretí diel. ()

evil_ryu

Veľmi pekne ma to prekvapilo. Lepšie ako jednotka. Je to celé taká akčná rozprávka so zaujímavými fantasy postavami všetkých druhov. Keby som mladší určite by som to miloval. ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)