Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

Seti

Přišlo mi, jako by se Zlatá armáda skláda ze dvou dost odlišných částí, které do sebe ne vždycky zapadaly. Ta první se týkala vztahů mezi ústředními postavami a jejich interakce se světem lidí, která relativně navazovala na první díl, a ta druhá až příliš pohádkového a hravého světa vzniknuvšího v Del Torově hlavě, v němž hrál Hellboy druhé housle. Neznám sice komiks, ale u rudého ďábla bych radši viděl příběh hrající na trochu vážnější noty. Jinak jsem byl celkem spokojen. Del Toro má svůj osobitý styl a musím uznat, že jeho fantazie nezná hranic. Teď uvidíme, jak si poradí se Středozemí. 3,5* ()

Kanibal

Byl jednou jeden malej kluk a když vyrostl, byl pořád malej. Mít fantazii jako Guillermo, nemusel bych holky na baru balit na hlášky o modelkách a andělech. I když některé postavy působí trochu šroubovaně, že je tam pan G prostě chtěl a basta, tak šance mít podobný zážitek z jiného komiksového filmu je mizivá! ()

Rudinsky

Jedna z najlepších komixových adaptácii za posledných 5 rokov (ak nerátam THE DARK KNIGHT). Skvelé, nevtieravé gagy, zaujímavé vykreslenie postáv a festival neopakovateľných, vizuálne atraktívnych del Torových výtvarných nápadov. Čo sa týka scény s lesným bohom, už dlho mi nepadla v kine gamba o zem. Navyše, akčné scény majú solídne dynamické choreografie. Čo mi ale nedovolí pridať plnú pálku je v niektorých častiach slabá gradácia deja (ako v prípade prvej časti) a niekedy pílišná prepálenosť. Aj napriek tomu je ale Hellboy 2 v dnešnom svete plnom filmových fantasy odvarov a remakov skutočná lahôdka! ()

Han22

Zatím komixovka roku (Dark Knight jsem neviděl), která hravě strká do jedné kapsy Iron Mana a do druhé Hulka. Hellboy si nehraje na sofistikované umění ale Hulk s akcí na konci, ani na realistický komix ala Iron Man, ale pere do toho od začátku. Titulní hrdina je pořád stejný bouchač, drsňák a hláškonoš jako v jedničce, akce jsou nadupané jak sviňa, posun do fantasy se mi velice líbil, i když třeba bratr to zrovna nezkousával. Co dál - a ano, máme tu skvělého záporáka, elfíko prince, který by z fleku mohl do jakéhokoliv hongkongského filmu a kterému člověk může fandit, protože v podstatě bojuje špatnými prostředky za správnou věc. Duo Del Toro/OPerlman se prostě vrací v nejlepší formě a můžu říct, že se moc těším na další díl. ()

Ivusha

Hláškující Rudoch, zaláskovaný Modrý a Liz v prekérní situaci... Vůbec není pravda, že by to bylo přeplácané, je to jen barevné;-) ()

killjezor

Šílené překvapení.Z trajlerů jsem myslel,že to bude proti jedničce děsná blbost,akční,málo to mignolova Hellboye.Nakonec musím uznat,že je snad ještě lepší,ikdyž správné slovo by bylo jiný.Odlehčený,zábavný,vtipný a taky akční.Jediné,co bych tomuhle fimlu vytnul,je finálový souboj,příjde mi úplně bez šťávy,bez nápadu. ()

Losik

Moc pěkné, krásné efekty a pohádkové. I příběh stál za to a nikdo tu ani nebyl zlý nebo hodný, to se mi moc líbilo. Možná scházelo více akce jako v prvním díle.... Zábavné, ale humor už není takový a sám hellboy nebyl tak vtipný a nehlásil. Hodně z filmu zabral obraz, který ale ubral právě na hercíh a jejich hláškách i příběhu. Ale i tak to byla skvělá podívaná a monstra byla taky super. ()

Testament

Del Toro pojal druhého Hellboye po svém a to zatraceně dobře. Film je plný všemožných/nemožných příšerek a nutí diváka k jejich neustálému zkoumání. S protivníkem Hellboye jsem cítil také velké sympatie, díky jeho cíleným argumentům. Díky tomu se procházíte 2 hodiny po světě fantazie a nechcete se z tohoto světa odtrhnout zpět do reality. Parádní kousek. ()

miklaras

Můj oblíbenec del Toro zůstával v tomto případě dlouho odmítán. Před Zlatou armádou varovaly kritiky, takže jsem si ji nechala ujít a dlouho se jí vyhýbala i v jiných formátech(ač mě svrběly prsty.) Vzhledem k tomu, že už nebylo vyhnutí jsem si ji nakonec pustila a trochu zalitovala, že jsem se nechala negativními recenzemi tolik ovlivnit. Není to nejsilnější del Torův film, to bezesporu. Není příliš překvapivý a děj se mnohdy drobí v záplavě fantastických monster, takže připomíná lunapark. Na druhou stranu, monstra jsou to úžasná a tady se naopak nemůže nikdy režisér minout účinkem. Je poznatelný v každé své kreatuře, přitom neopakovatelný a to mám ráda. Akční scény vypilovány do diamantového ostří a jednotlivé charaktery vůbec nebyly nudné. Hellboy je film točený i určený pro zábavu. A i když mám toho prvního rozhodně radši, dvojka nebyla špatná a určitě na ní nesedne velká vrstva prachu, než na ni znovu dostanu chuť. 7,5/10 ()

Dr. Wolfenstein

Bohužel jsem zklamaný. Po perfektní jedničce, ujetá dvojka. Tentokráte se to tu místo Rasputina, nemrtvého nácka, několikanásobně zrozeného pekelného psa a obřích chobotnic hemží potvorami jako z Harryho Pottera a Pána prstenů. A to mi vzhledem k jedničce opavdu nesedlo(vyjímaje toho anděla). ()

BlackTom

No teda! Guillermo sa nám poriadne vyhral. Už prvá časť príbehu o "Červenom" bola veľmi dobrá, no týmto to del Toro zaklincoval! Ron Perlman hláškuje ako o dušu, Selma Blair je príťažlivejšia ako kedykoľvek predtým, no a smiešny Johann Krauss boduje. Všetkých ale zatieňuje elfský princ Nuada - to je postava ako bič! Guillermo del Toro si stvoril svoj vlastný fantasy svet, v ktorom nepanujú žiadne obmedzenia, trolovia sa maskujú za staré dámy, príbehy z čias kráľov ožívajú a Zlatá armáda je nevyhnutnou súčasťou blizkriegu. Chcem tretiu časť! ()

Mistickzz

Hellboya mam rád. Páčilo sa mi to síce menej ako jednotka, no aj tak ide o výborný film so skvelými hláškami, výpravou a kadejakými príšerkami. 75% ()

iXtr3m3

Del Toro sa nezaprie. Tie jeho príšerky a fantastické masky, to sa hocikde len tak nevidí. Bombové pokračovanie, nechápem, ako toto nemohlo dostať tretiu časť, točia sa pritom iné braky. ()

klukluka

Nejkrásnější, nejvynalézavější, nejfantasmagoričtější záležitost, jakou jsem kdy viděl. Del Toro je nádherný šílenec, což má za následek, že nezná míru a snaží se mě ubavit k smrti. Trestám za to, že už toho na mě zkrátka bylo až moc. Ale žasnu nad tou krásou! Vážně něco nevídanýho. ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)