Haley Graham (Missy Peregrym) je 17-ročná rebelka, ktorá má rada punk a všetko, čo môže zvýšiť jej adrenalín. Nie raz sa dostala do konfliktu s okolím a autoritami. Keď však dôjde k poslednej zrážke so zákonom, dostane na výber. Trest alebo zápis na elitnú gymnastickú akadémiu vedenú legendárnym trénerom Burtom Vickermanom (Jeff Bridges). Jej neskrotný duch a žarty rýchlo otrasú prísne vedenou školou... (oficiální text distributora)

Trailer

Matty

Některé rebelující slečny čutají do míče (Blafuj jako Beckham), některé kastrují úchyláky (V pasti) a některé předvádí bez mrknutí oka gymnastické cviky, nad nimiž běžní smrtelníci blednou závistí. Rebelka, jeden z mála filmů o gymnastice, nabízí spoustu pohledných dívek v trikotech, které někomu mohu připadat sexy, spoustu humorné munice vystřílené naprázdno, spoustu moralizování. Příběh sleduje tu nejojetější melodramatickou linii, vlastní devadesáti procentům sportovních snímků. Konfrontace tvrdohlavé hrdinky se zásadovým trenérem. (Jeff Bridges na trampolíně? Zkuste dělat, že jste ho neviděli). Všelijaké přemety, salta, výmyky, jež mají budit cool dojem, jsou s pěti střihy a čtyřmi opakovačkami za vteřinu velice iritující. A jelikož je hlavní hrdinka rebelkou, která má ráda punk, dlouhé kalhoty a volná trička, pokusili se tvůrci malinko inovovat klasický závěr daného typu filmů. Zatímco jiné filmy jejich konec zachraňuje, tento jej potápí až ke dnu. Neskutečně dementním způsobem návodná „vzpoura“ možná přiměje pár čtenářek Bravíčka (nebo co teď letí) ke zvednutí prostředníčku za doprovodu nějaké sprosťárny, mě však přiměla pouze a jenom ke snížení hodnocení na jednu nicotnou hvězdičku. 30% Zajímavé komentáře: mustafa, TomBar ()

Jara.Cimrman.jr

"Minul jsem žerď na bradlech a zlomil si páteř. Nic zvláštního." Sportovní filmy mám rád. Mám však problém s jakýmkoli sportem, kterej se nedá změřit. Třeba jako gymnastika, při který si rozhodčí malujou pořadí už tejden dopředu. Myslel jsem tedy, že se budu nudit, ale nebylo tomu tak. Může za to cynickej trenér Vickerman na trampolíně, vymakaný tělo frackovitý Haley, přemety v obchoďáku a slušně dunící muzika. Vlastně jsem zjistil, že obdivuju každýho, kdo umí chodit po rukách a je ochotnej si nechat nafackovat od kladiny. Ovšem závěrečná rebélie byla takovej nesmysl, že ještě teď doufám, že se mi to jenom zdálo. ()

Malarkey

Hrozný, úplně strašný. Missy Peregrym bych vlepil facku, když bych byl holka, protože ona byla úplně šílená. Prej rebelka, aha. To bych ji chtěl vidět, jak by obstála v zástupu potetovanejch, ušima propíchanejch, na ježka ostříhanejch, v lepším případě na kohouta sestříhanejch slečen s pentagramem na krku a černým vším, co zrovna mají na sobě. Děs. ()

Faye

Haley se kvůli konfliktu se zákonem a z příkazu soudu ocitá ve VGA, kde se na Olympiádu svědomitě připravují gymnastky a že to tam nebude mít snadný to je jasný. „Jestli se ti líbí padat, pak je gymnastika sport jako dělaný pro tebe. Budeš padat na hubu, na zadek, záda, kolena i sebeúctu. Víte, já padám nerada.“ Filmeček bude spíš pro muže, kteří se rádi podívají na vysportovaná těla mladých dívek v upnutých trikotech. A možná ještě pro nadšené a disciplinované sportovkyně, ale mně heslo „Poctivé a bezpečné cvičení je naše jistota“ nic neříká. Ovšem závěrečná rebelie na závodech zvedla mé hodnocení ( a moji náladu) o 1*. ()

genetique

Jednou veľkou výhodou filmu je, že športové popredie, svižné tréningové sekvencie a Bridges spolu s atraktívnym kolektívom dokázali prekryť klasickú chuť nefalšovanej klišéovitej omáčky, ktorej sa vo filmoch tohto typu divák jednoducho nezbaví. Poteší aj veľmi efektná a akčná kamera s prelínacími zábermi v športových, akrobatických záberoch. Je to taký potešujúci mierny nadpriemer. 65%. ()

• Cameo si zahrála Nastia Liukin, zlatá medailistka z OH v Pekingu. (D3VIL)