Haley Graham (Missy Peregrym) je 17-ročná rebelka, ktorá má rada punk a všetko, čo môže zvýšiť jej adrenalín. Nie raz sa dostala do konfliktu s okolím a autoritami. Keď však dôjde k poslednej zrážke so zákonom, dostane na výber. Trest alebo zápis na elitnú gymnastickú akadémiu vedenú legendárnym trénerom Burtom Vickermanom (Jeff Bridges). Jej neskrotný duch a žarty rýchlo otrasú prísne vedenou školou... (oficiální text distributora)

Trailer

Faye

Haley se kvůli konfliktu se zákonem a z příkazu soudu ocitá ve VGA, kde se na Olympiádu svědomitě připravují gymnastky a že to tam nebude mít snadný to je jasný. „Jestli se ti líbí padat, pak je gymnastika sport jako dělaný pro tebe. Budeš padat na hubu, na zadek, záda, kolena i sebeúctu. Víte, já padám nerada.“ Filmeček bude spíš pro muže, kteří se rádi podívají na vysportovaná těla mladých dívek v upnutých trikotech. A možná ještě pro nadšené a disciplinované sportovkyně, ale mně heslo „Poctivé a bezpečné cvičení je naše jistota“ nic neříká. Ovšem závěrečná rebelie na závodech zvedla mé hodnocení ( a moji náladu) o 1*. ()

Malarkey

Hrozný, úplně strašný. Missy Peregrym bych vlepil facku, když bych byl holka, protože ona byla úplně šílená. Prej rebelka, aha. To bych ji chtěl vidět, jak by obstála v zástupu potetovanejch, ušima propíchanejch, na ježka ostříhanejch, v lepším případě na kohouta sestříhanejch slečen s pentagramem na krku a černým vším, co zrovna mají na sobě. Děs. ()

genetique

Jednou veľkou výhodou filmu je, že športové popredie, svižné tréningové sekvencie a Bridges spolu s atraktívnym kolektívom dokázali prekryť klasickú chuť nefalšovanej klišéovitej omáčky, ktorej sa vo filmoch tohto typu divák jednoducho nezbaví. Poteší aj veľmi efektná a akčná kamera s prelínacími zábermi v športových, akrobatických záberoch. Je to taký potešujúci mierny nadpriemer. 65%. ()

Matty

Některé rebelující slečny čutají do míče (Blafuj jako Beckham), některé kastrují úchyláky (V pasti) a některé předvádí bez mrknutí oka gymnastické cviky, nad nimiž běžní smrtelníci blednou závistí. Rebelka, jeden z mála filmů o gymnastice, nabízí spoustu pohledných dívek v trikotech, které někomu mohu připadat sexy, spoustu humorné munice vystřílené naprázdno, spoustu moralizování. Příběh sleduje tu nejojetější melodramatickou linii, vlastní devadesáti procentům sportovních snímků. Konfrontace tvrdohlavé hrdinky se zásadovým trenérem. (Jeff Bridges na trampolíně? Zkuste dělat, že jste ho neviděli). Všelijaké přemety, salta, výmyky, jež mají budit cool dojem, jsou s pěti střihy a čtyřmi opakovačkami za vteřinu velice iritující. A jelikož je hlavní hrdinka rebelkou, která má ráda punk, dlouhé kalhoty a volná trička, pokusili se tvůrci malinko inovovat klasický závěr daného typu filmů. Zatímco jiné filmy jejich konec zachraňuje, tento jej potápí až ke dnu. Neskutečně dementním způsobem návodná „vzpoura“ možná přiměje pár čtenářek Bravíčka (nebo co teď letí) ke zvednutí prostředníčku za doprovodu nějaké sprosťárny, mě však přiměla pouze a jenom ke snížení hodnocení na jednu nicotnou hvězdičku. 30% Zajímavé komentáře: mustafa, TomBar ()

castor

Minimálně příjemné překvapení!! A není to jenom v léta bezpečně spolehlivém sympaťákovi Jeffu Bridgesovi v roli trenéra, ale i ve vedlejších postavách gymnastek a zejména v hlavní představitelce, Kanaďance Missy Peregrym. Tahle holka, si troufám říct, má budoucnost. Jsou nerozvážné koníčky, při kterých se můžete slušně zmrzačit, vzápětí skončit ve vězení nebo se dostat na prestižní gymnastickou akademii VGA. Jsme přeci za oceánem. Rebelka Haley nám tak na plátně přetaví další z amerických snů, jehož námět je sympaticky neokoukaný a směle si to s pomocí nápadité kamery pádí až do přepáleného finále. Určitě ale neztrácí příjemný lesk, který v jiných případech spolehlivě zašlapává nášup klišé (z posledních let Bravo, girls! nebo Let´s dance). Nebudeme si nalhávat, že tady klišé není, ale je s ním mnohem zručněji pracováno. Choreografie jednotlivých scén je dokonalá, režie drzá a místy skutečně originální. Navíc je to celé ryze americká záležitost, tak proč by si na konci nemohla pro autogram přijít i Carly Patterson?!? ()

• Cameo si zahrála Nastia Liukin, zlatá medailistka z OH v Pekingu. (D3VIL)