Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  ***

  Co se týče technické filmařiny naprostá paráda. Bohužel děj mě zas tak nezasáhl. Až do války dobré, pak ovšem následuje sled epizodních scének, příliš vytržených ze života ústřední dvojice, navíc té recyklace Gumpa je tam až moc. Linie matky s dcerou v nemocnici se moc nepovedla a působí skoro jak z nějakého laciného seriálu. Spousta okatého ždímání citů a pomrkávání po cenách, leč oko zůstává suché. Opravdu říkáte umírající mamince "chci se s tebou navždy rozloučit"? Celkově jakš takš, ale vedle Aliena 3 je to první Fincherův film, který asi nemusím vidět podruhé.(1.2.2009)

 • imf
  ****

  Fincher i s přehnaně "gumpovským" scénářem dokazuje, že je mistrem filmového pásu. Pouť "starého mladíka" Benjamina Buttona je plná silných okamžiků, které chtějí diváka převálcovat, vyždímat do poslední slzičky a pak ho poslat do kavárny před kinem, aby si to přebral. Musím se přiznat, že té trochu násilné vlezlosti jsem se neubránil a může za to Fincherovo puntíčkářství, které každý záběr žene za roh jeho možností, doslovný voice-over i přiměřené (nikoliv geniální) herecké výkony ústřední dvojice. Ten film je dlouhý a není rychlý, ale když vám "sedne", budete s očima přibitýma na plátno hltat každou další minutu a doufat, že to nikdy neskončí. V tu chvíli dokonce začne být jedno, že se postavy jaksi "tenčí" a kvantita jejich zážitků přebírá moc nad kvalitou. Z velkého příběhu se tak vlastně stane velká podívaná... s odstupem času (tři týdny od zhlédnutí) si tu jemnou hranici začínám uvědomovat, ale i tak pořád věřím, že tahle oscarová těžká váha si poklonu zaslouží. A její režisér dvojnásob. Možná to není tvůj nejlepší film, Davide, ale tleskám ti... za odvahu nechat Brada stárnout pozpátku, za snahu vycepovat každou maličkost v každém záběru a úspěch, který se na tebe teď snáší. Po komorním Zodiacovi jistě zasloužená pozornost celého světa. Člověk se ale neubrání dojmu, že právě ten by si všechnu tu slávu zasloužil víc.(23.1.2009)

 • Lima
  *****

  Napodruhé toto dojímavé rozjímání o životě a umírání plně doceněno. Jenom se mi potvrdila známá pravda, že velké filmy se mají vychutnávat v přítmí kinosálu, s kvalitní reprodukcí a že právě kvůli filmům, jako je tento, se ta velká plátna staví :o) Film mi utekl tak, že ty 2 a půl hodiny byly pro mě jako půlhodina, ztratil jsem pojem o čase a vychutnával si tu hypnoticky podmanivou symbiózu obrazu a hudby. Pak i ty emoce přirozeně vyplavaly na povrch, spoustu tam vyřčených myšlenek bych tesal do kamene a asi je pravda, že čím více máte prožito a čím více si uvědomujete pomíjivost času, tím více vás film vnitřně osloví (moje maminka u toho bulela jako želva :o). Filmová magie, díky za ní, Davide….(9.2.2009)

 • Isherwood
  ****

  Řemeslně poctivý kus práce, do kterého Fincher vložil množství svých nezaměnitelných nápadů, které však nijak zásadně nepoutají pozornost, tudíž nechávají dostatek místa příběhu. Ten sám by ale šel odvyprávět během chvilky. Ne že bych se nudil, na to umí režisér vyprávět dostatečně poutavě, ale je to jeho první film, který mě emocionálně absolutně minul. Možná i díky tomu, že Cate Blanchett mi tam prostě nějak ‚nesedí‘ a za vynikajícím Pittem notně vlaje, a taky díky košaté stopáži, která je vzhledem k množství děje prostě příliš. No, dokonalý styl evidentně utáhne mnohé, jak koukám na hodnocení kolem. Slabší čtyřka.(3.1.2009)

 • charlosina
  ***

  Výrazně na mě zapůsobily jen dvě scény, a to hned úvodní - s hodinami, které se se točí pozpátku a symbolizují tak nejen život Benjamina Buttona, ale i životy padlých ve válce; a "hříčka s časem", která nám ukazuje, jak nenápadné náhody mohou ovlivnit náš osud (scéna s taxíkem). Ano, dvě scény v tomto velkém snímku na mě udělaly dojem. Ne, že bych se při sledování nudila, ale stále jsem čekala na "něco", co vlastně ani nepřišlo. To, že snímek postrádá nějaké výrazné dějové zvraty mi nevadí, ale že je emotivně poněkud plytký, to mě mrzí. // "Můžeš přísahat, proklínat osud... ale když přijde konec, musíš prostě odejít." // A tak jsem odešla z kina plná rozporuplných pocitů...(24.1.2009)

 • - Podle filmu byl v roce 2009 napsán a nakreslen stejnojmenný komiks. (Folky)

 • - Režisér najskôr uvažoval o tom, že by Benjamina hral v jednotlivých vekových kategóriách vždy iný herec. (Amityville)

 • - Scénárista Eric Roth nakonec valnou většinu Fitzgeraldova děje povídky obměnil. Časově ji posunul dopředu a otočil i zákonitosti Benjaminova růstu (v předloze se narodil se stařeckým myšlením a umíral s dětským - ve filmu je to naopak). (Lichty)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace