Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

snufec

BAFTA 3 : Výprava, Masky, Vizuální efekty a 7 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR: Brad Pitt, Kamera, Hudba, Střih, Adaptovaný scénář ()

darazoda

originalna myslienka, krasna cate blanchett, perfektny brad pitt. hoci mi v zavere nesedelo, ze zomrel ako male dieta, ked sa ako male dieta narodil, ale tak je to podivny pripad. ()

JARDAHONDA

3 hodinové mistrovské dílo. Herecké obsazení Brada Pitta a Catte Blanchett, k tomu není co víc dodávat. Originální námět, jak se malý Benjamin narodil starý - v průběhu života potká vysněnou lásku a nakonec jí umírá v náručí, jako malé dítě. Opravdu podařený filmový skvost. ()

Trepak

Najviac ma pobavila časť, ktorá líči udalosti predchádzajúce zrážke Daisy s autom. Chudáčisko Iňárrita svoje príbehy o náhodach a osudoch rozťahuje na min. 90 minút a Fincher to vyrapotal za minútu :D ()

sportx

Vynikající Cate, Brad trochu pozadu. Příběh a nápad supr. Cit a posloupnost děje na perfektní úrovni. Nemám co dodat, jen doporučit. ()

PekoK2

Podivuhodný príbeh ktorý sa číta s denníku istého Benjamina, ktorý sa narodil zo zvláštnou "chorobou" či hendikepom. Skvelý životopisný film od jeho počiatku až po predieranie sa životom až po smrť. Tento film mi svojou dĺžkou nevadil, ba naopak každá minúta bola nevyhnutná na zobrazenie jeho osoby a aký to bol skromný človek. Po filme som dosť premýšľal, akoby by to bolo, keby to bolo bežné žiť s jeho hendikepom. ()

Sole

V určitém úhlu pohledu retrospektivní, postupně gradující melancholie, míchající všechny přísady života, zabalená do zajímavého příběhu dvou osob, které se přičiněním nejrůznější řady okolností setkávají na svém začátku, rozkvětu i konci - nebo snad naopak? Z filmu přímo dýchá dokonalá režie Davida Finchera, avšak děj je ke konci skoro až příliš přímočarý. Rozhodně alespoň ponechává nadále divákovi prostor zamýšlet se nejenom nad osudem Benjamina, ať už starého či mladého, ale i nad nejrůznějšími otázkami života a srmti, na nichž je vlastně celý snímek postavený ()

Lucpro

Dokonale zpracovaný příběh o životě a smrti, stáří a mládí, o velké lásce... koho z nás kdy nenapadlo, jaké by to bylo, kdyby se život žil pozpátku? Pět hvězd dávám za skvělý maskérský um, herecké obsazení i výkony a také za výpravu a kameru. Tenhle snímek si člověk vychutnává od začátku do konce a nad závěrem filmu pak nezůstane slza v oku. Co dodat? ... snad jen, že Cate Blanchett je prostě skvělá ()

oleg121

Čím je tento film zvláštny okrem toho, že jedna konkrétna osoba starne opačným spôsobom? Prakticky už ničím. A o to práve ide. Celý film má divák možnosť sledovať Benjaminov život, Benjaminove vzťahy a aj to, ako sa so svojim hendikepom vyrovnáva. Wonderful! ()

JerryPilsen

Velice pomalý a přesto strhující děj,kde člověk hltá každou další scénu.Přes šílenou stopáž film krásně plyne jako málokterý jiný.Pitt je úžasný v proměnách času i dokonalých tricích. ()

Skalikar

Fincherův slaďáček..proč ne. :) Nakonec se z toho vyklubal parádní film..tu pasáž, začínající zakotvením lodi na jachtě jsem si oblíbil..pouštím si to pro lepší náladu. Mimochodem distributor, co sem psal "oficiální text" tento film asi nikdy neviděl, jinak by sem takový žvásty od tématu za zdravého rozumu nenaťukal. ()

Ejvi

Další Fincherovo vyjímečné dílo. Silný děj který se jen tak nevidí a Brad Pitt v hlavní roli příjemně překvapil. Hltal jsem každou chvíli filmu. Prostředí a západy slunce.. Dokonalé. ()

Calvus77

Musím souhlasit s POMO, je to až příliš přímočaré a zdlouhavé, ale přesto vynikající. Film je to milý a kouzelný a spadá (alespoň pro mě) do kategorie, kde už je např. Amélie z Montmartru. Je to filozofování o čase a životě určené masám konzumentů. Jak tedy naložit se svým životem? No, pustit si další Fincherův film :-) ()

Akatsuki

Já...nečekal jsem, že mě tento film doslova připoutá na židli a porazí zároveň. Panu režisérovi se podařilo něco dokonalého (alespoň pro mě, je mi jedno, co říkají kritici a ostatní; pro mě je to neuvěřitelně silné). Co chválit dřív - brilantní herce, úžasnou hudbu, krásný příběh. Já osobně si odnáším hlavně celkové vyznění. Smrt a narození - ač protikladné, přesto tvoří jeden celek. Čas během těchto dvou "událostí" je v našich rukou...a já mám teď skutečně pořádnou chuť žít! ()

RolandMOV

Opravdu krásný film s výbornou hlavní dvojicí, pro mě nejsmutnější film co jsem kdy viděl. Pro mě silnější než titanic. ***** ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010