Reklama

Reklama

Moudrý japonský soudce Ooka (M. Donutil) dokáže svým důvtipem přijít na kloub i tomu nejsložitějšímu případu a spravedlivě tak rozsoudit každý spor. Vždy vyslechne obě strany – obchodníky, otroky i starosty, aby potom položil správně všechny otázky, občas použil i nějaký ten chyták a díky tomu mu nikdy neutekl žádný podvodník... Vynalézavý soudce Ooka Tadasuke byl skutečnou historickou postavou, žil na přelomu 17. a 18. století. Svým smyslem pro spravedlnost a pro svůj důvtip si získal srdce prostých Japonců. Jeho příběhy se vyprávějí a mají svou platnost a poučení dodnes. (Česká televize)

(více)

Recenze (83)

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Pardus přehrával i při divadelních představeních, není divu, že před kamerou to působí ještě mnohem hůř. Jeho rolička okradeného strážce je naštěstí zanedbatelná, takže nekazí celkový skvělý dojem z chytré pohádky, které vévodí nebývale umírněný Donutil. Donutilův výkon bych se nebála označit za impozantní. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavá pohádka pro středně starší děti. Nakonec, metody, které soudce Ooka používá, se dají jednoduše aplikovat v normálním životě, jsou-li k tomu podmínky nebo to situace umožňuje. Například. Máte obchod nebo firmu. Přijdete ráno do práce a najdete tam všechny zaměstnance a věci na vašem stole zcela rozházené. Chybí vám peníze na výplaty! Nyní uděláte na své podřízené malou lest. Řeknete, že v jedné místnosti máte takový zvláštní bojler, který se utrhne, když na něj šáhne zloděj. Po jednom budou chodit a šahat na bojler (v pohádce to byl kouzelný zvon). Potom si je necháte nastoupit a řeknete, že bojler byl natřen speciální tekutinou, která barví ruce, a budete chtít, aby všichni ukázali své dlaně. Kdo se bude zdráhat, ihned se prozradí. Prozradí ho jeho svědomí. Proviněného zaměstnance můžete přísně potrestat. Třeba jej propustit na hodinu. Nesmíte ale zjistit, že na výplaty nemáte ne proto, že jste byli okradeni, ale proto, že velmi špatně hospodaříte. Může být, že to je ve finále tak, že vás přímo okradla naše vláda. Jste pak obětí toho našeho báječného raně kapitalistického režimu. Jak ale donutit tyhle panáčky, aby si šli šáhnout na váš kouzelný bojler a ukradené peníze vám vrátili, netuším. Na to jsem viděl příliš málo pohádek. ()

Reklama

Peabody 

všechny recenze uživatele

tehdy mi to přišlo moc pěkné, podíval jsem se po letech a pořád velice solidní práce. Jasně, ty případy jsou od krále Šalamouna apod. leckteré docela známé, ale tady to odsejpá a stihne se jich více, než vtipů v Kameňáku, na rozdíl od něj za malé peníze dobré. Takže kvalitní ukázka práce brněnského studia. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Šalamounská moudra japonského soudce oděná do zdařilých kostýmů a zasazená do velmi ubohých kulis, toť celá tato "pohádka". Ale jelikož jsou to moudra vpravdě poučná a feudální Japonsko nevídáme v televizi často, najde si určitě své diváky i dnes. My, co jsme ji poprvé viděli v útlém věku, na ni nikdy nezanevřeme. Výsledné hodnocení je toho dostatečným důkazem. ()

kuri-noha 

všechny recenze uživatele

Typická televizní pohádka z 80. let s rozpočtem 4 koruny 50, která se dopoledne natočila a odpoledne sestříhala. A to nelze přehlédnout. Napsané je to ale výborně a pohádka je kvalitní a chytrá. Umím si to dobře představit jako rozhlasovou hru. Vůbec nic by pohádka neztratila a aspoň by se ušetřily 2 koruny za tu hromadu papundeklu. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama