Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

Guran

Will Smith je zde suprový herec a námět přímo dokonalý pro tento film. Těžko hledám slova pro tento dojemný snímek ze života, který není jenom o samém pohodlí. Takovou bombu jsem nečekal a Will bude pro mě vždy skvělým hercem. Klobouk dolů, pánové! ()

Luciee113

Skvěle zahrané. Zajímavý a dojemný příběh u kterého vydržíte až do konce. Každou chvíli se ve filmu objeví něco, co nečekáte... Prostě hezký.... ()

Matthew013

Tenhle film je presne jako vetsina od Hollywoodu. Zkresluje realitu. Realitu zivota na ulici, realitu fungovani burzy, chovani bohatých a mocných lidí, realitu chudoby hlavně. Většina lidí se z ní nikdy nedostane. Je paradoxni ze film o chudobě a zivote bezdomova dokaze zaroven davat zdanlive pozitivní pohled na kapitalismus. To dokaze jen Hollywood. Proto je lepsi se divat na dokumenty. ()

Mkartaylas56

Vlastně naprosto typický příběh o člověku, co se po pádu na absolutní dno pomocí zdánlivě nereálné vize a plánu snaží dostat zpět do normálního života. V tomhle ohledu určitě nejde o nic inovativního, avšak můžu s přehledem říct, že jde o natolik dobře natočený film, že se mu tento fakt dá s přehledem odpustit. Je z něj hned po prvních minutách cítit příjemná, leč melancholická atmosféra, jenž je navíc podpořena perfektním výběrem hudby. Mimo ní si ale režisér pěkně vyhrál i s kamerou a navržením některých scén a díky tomu je ze samotného snímků cítit až taková dětská nadšenecká hravost. Navíc pro pozorného diváka se v průběhu filmu nachází nespočet různorodých vodítek, pomocí kterých se dá předpovídat, co se stane v blízké budoucnosti a sice jde jen o takový drobný detail, ale když si ho člověk všimne, tak to zkrátka musí ocenit. Co ale cením ještě více, je znamenitý výkon Willa Smithse, z jehož filmografie mám doposud za sebou převážně ty snímky, ve kterých buďto nemá tolik prostoru anebo to zkrátka nestojí přímo na něm a na jeho výkonu. Zde jde ale o pravý opak a Will se mi tady po delší době ukázal jako výborný herec, jenž tu zažil hned několik velmi silných momentů a tudíž se jeho tehdejší nominaci na cenu akademie vůbec nedivím a těším se na to, co mi předvede příště. Film Štěstí na dosah tedy určitě můžu doporučit, jde o takovou tu správně feel-good dramedy, u které se bude bavit jakákoliv generace a kdyby se obešla bez poněkud utahané první poloviny, tak bych neváhal s pěti hvězdičkami. Proto tedy 75%. ()

Tominni

Výborný (i když celkem smutný) film, který celý táhne velký Smith s malým Smithem. Příběh podle skutečné události, kde sledujeme, čím vším si musí Chris Gardner projít, aby se mohl postarat o svého syna. Pozvolné vyprávění vůbec nevadí, i tak jsem se ani na chvilku nenudil a držel palce Chrisovi, aby to všechno vyšlo, protože on si to štěstí prostě zaslouží. ()

MattiK

ze zacatku sem nevedel co mam od tohoto filmu cekat, ale pak sem na to koukal pomalu s otevrenou pusou... clovek si zacne uvedomovat jak moc realny tohle muze byt... moc pekne natoceno... ()

Miloško

Je to smutný príbeh podla skutočnej udalosti Chrisa Gardnera,ale zo šťastným koncom. Je to trochu iný film na aké sme od američanov zvyknutý,nie je to vonkoncom žiaden dojímavy film,aj keď na city ludi posobí dosť. Skvelý herecký výkon tu podal Will Smith´aj zo svojim filmovým a aj skutočným synom. Film vonkoncom nie je komediou, ma len určité prvky komedie ktore velmi dobre zapadajú. ()

Filipes

Tak konečně jsem se dočkal. Americký film bez jakékoli přetvářky či přehnanosti. Prostě pravdivý obraz života. Každý člověk na světě hledá svoje štěstí. A Gardnerův příběh dokazuje, že to v dnešním světě není tak snadné. Úžasný herecký výkon Willa Smitha podle mého nejlepší z jeho dosavadní kariéry. Kdyby záleželo na mě toho oscara bych mu předal osobně. Jaden Smith je neuvěřitelně roztomilá postavička a když se spojí se svým otcem za doprovodu úžasné hudby Adrea Guerry dojímají spoustu lidí na světě. Dojmuli i mě, protože jsem se svou rodinou něco podobného zažil co se týče té finanční situace, ale o to vůbec nejde. Celkobvě prostě výjmečný film. Jinak upozornění: ČESKÝ DABING PŘÍŠERNÝ HUMUS!!! Pouštět pouze v původním znění!! ()

swell

Zfilmovaný příběh podle skutečné události, který je dobře obsazen, výkony herců nejsou vůbec špatné, velké mínus filmu je ale jeho délka. Pointa filmu by se dala odvyprávět o 20-30 minut rychleji a film by na kvalitě neztratil, možná spíše naopak. Hodnotím na 55%. ()

Prix7

Charizmatický Will Smith v úlohe otca starajúceho sa o svojho syna na ceste za štastím, prekonávajúc tie najhoršie prekážky. Tento film vo mne určite niečo zanechal a odporúčam ho pozrieť každému, kto hľadá či už motiváciu pracovať na sebe, alebo len oddych pri dobrom filme. ()

Jack.Pott

Chris Gardner je fanatický vyznavač náboženství, zvaného Americký sen. Vyznáním víry tohoto náboženství je: "Kdokoli může cokoli, bude-li to opravdu chtít". Rozměj: Člověk může vymazat přírodní zákony, když půjde přes mrtvoly - což je nebezpečná hloupost, ke které se může upnout jen nebezpečný hlupák. Vezměme si následnou modelovou situaci: Gardner utratil celé své jmění za desítky kusů "zázračného" přístroje, aby zjistil, že tuto mašinku nikdo nechce koupit. Co udělá Gardner v momentě, kdy jeho rodina žije jen z platu matky a manželky Gardnerové - chuděry, jež musí dřít 16 hodin denně? Sníží cenu svého zboží třeba na čtvrtinu, aby se těch krámů co nejrychleji zbavil, sehnal peníze aspoň na zaplacení nájmu a našel si nějaké jisté povolání, klidně třeba i ve fabrice? Ne. Nebezpečný hlupák - fanatický vyznavač Amerického snu počká, až od něj sedřená a zoufalá manželka odejde, až přijde o střechu nad hlavou, a co víc - stáhne s sebou i syna, který nakonec spí sám mezi všelijakými exémy a infekcemi prolezlými bezdomovci, zatímco tatínek kdesi opravuje poslední kus "zázračného" přístroje (o nějž se před tím několik týdnů "staral" duševně nemocný člověk) a učí se po tmě na zkoušku, jež mu na 99% nezaručí žádnou profesní budoucnost. Jak už to v náboženských legendách o zmrtvýchvstání Krista apod. chodí, Gardner nakonec poslední kus "zázračného" přístroje opraví, prodá jej, čímž údajně schrastí dost peněz (250 dolarů, přičemž jen synkova školka stojí 150 dolarů měsíčně), udělá zkoušku a vede si na neplacené praxi u makléřské firmy nejlépe ze všech stážistů (přestože stále ještě neví, co to znamená esej a při praxi má na práci o 20% méně času než jeho konkurenti, mající oproti středoškolákovi Gardnerovi každý několik vysokých škol). Zázrak! Nakonec se samozřejmě Gardner stane milionářem a už v útulku pro bezdomovce, když se loučí s usínajícím synkem (jde na chodbu opravovat "zázračný" stroj), mu potomek sdělí, že je "opravdu výbornej táta". Poselství filmu: Vsaďme všechno - své partnerské vztahy, psychické i fyzické zdraví svých pětiletých dětí - všechno na jednu kartu. Budeme-li opravdu chtít, udá se zázrak a náš život se stane rájem na zemi. Prostě podobný příběh (legitimace tohoto nebezpečného a nesmyslného náboženství stylem "Podívejte, vše je možné, zázraky se dějí! - I průměrný absolvent zvláštní školy může získat Nobelovku za chemii! I pětatřicetiletá servírka, která je celé dny na nohou a živí se nedojedky po zákaznících, vydrží celé noci trénovat a může se vypracovat na nejlepší boxerku světa!") jako Million Dollar Baby. Věřím, že každý v sobě má něco velice cenného a výjimečného, když ale budeme takhle tlačit na pilu, akorát to v sobě zabijeme... ()

Pavlin

Komorní příběh o otci který marně shání práci,aby uživil svého malého syna.Will Smith a jeho civilní syn na filmovém plátně.Už jenom tohle by stálo za to.Film však nabízí příjemné ztvárnění skutečné události i s dojímavým koncem. ()

me3x®

Neviem nakoľko je príbeh skutočne inšpirovaný osudom človeka, lebo tej smoly mal viac ako dosť a veľa ľudí by sa na jeho mieste zrútilo, teda minimálne. Film je taký, že nenudí. Práve naopak. Stále nekončiaca smola lepiaca sa na paty vas nuti pozerat dalej, ze ved hadam sa to predsa len zmeni. Nemám síce rád takéto brnkačky na nervy, ale tu som si na ne nechal rad brnkat. Spolu so Smithom mi teda neostava ine, len ist proti prudu a dat tu piatu hviezdicku. Uz len preto, ze vela ludi dalo tri, tak aby som aspon niektoru dorovnal na tie 4 slusne. ()

benyy

Velmi silny pribeh, v ktorom Will Smith dokazal ze je PAN herec. Vsetky rany osudu ste tak nuteni prezivat spolu s nim a neostava nic ine iba drzat palce, nech sa konecne karta obrati. ()

Achab

San Francisko osmdesátých let, ulice, lidi, zcela autentické záběry, které nanarušují průběh filmu, ale vytvářejí dokonalou kulisu. Vysmáté tváře chodců, které se vyhýbají ležícímu na ulici (nebo bezdomovci). Rubikova kostka, která vše spustí a člověk si už řekne, že se vše konečně prolomí k lepšímu když v zápětí následuje pád a za ním další..... Will Smith, který podal skvělý výkon, se dotýká mýtu americké společnosti o naplnění snu, rovných příležitostech a práva na štěstí, které je zakotveno v ústavě. ()

yatan

prva rola Willa Smitha kde som ho zacal brat vazne..mal zablesk v I Robot ale v tomto filme mi dokazal ze hrat naozaj vie a ze ho musim zacat respektovat ako dobreho herca..myslim si ze tento film naozaj oceni len clovek ktory aspon trosku presiel tym cim musel prejst Chris Gardner, alebo mlady clovek ktory pracuje v MLM systeme a vie co je to dat poslednu dvacku za taxik len aby nepokazil first impression a bere to ako investiciu ktora sa raz musi vratit..Mna tento film preto dojal k slzam a som rad ze prave Will Smith zahral Chrisa lebo mu sadol ako rit na serbel..Smithov syn je tak roztomily ako len male dieta moze byt..Nadherny silny ale predovsetkym TRUE film..v ramci svojho potencialu 10/10 ()

lubos.cermak

Rozsáhlé povídání o cestě k úspěchu skrze všechny starosti a strasti, které postrádá vytouženou koupel v dosaženém cíli. K čemu je film, který pojednává o snaze být úspěšný, když je výsledek této snahy shrnut do pěti závěrečných minut? ()

Plague.

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4* (ostatně jako skoro vždy u Willa Smithe). Nakonec jsem se (mimo jiné) kvůli inspiraci ve skutečném příběhu rozhodl pro hodnocení lepší. ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007