Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

Nicole32

Skvelý Will Smith, výborne zahrané a tí, ktorí s ním videli len nejaké priemerné filmíky by si mali pozrieť tento aby zistili, že je to pán herec. Malý Jaden je tiež dobrý a dokopy sú na plátne naozaj zohratý. Film podľa skutočnej udalosti, ktorý sa niekomu môže zdať nudný ale aj tak nemôže povedať, že je zlý alebo nebodaj zbytočný. Natočené kvalitne a precízne a posledná scéna, keď sa to všetko úsilie a námaha zmení na ,,šťastie,, je jednoducho scéna, ktorá vo vás musí vyvolať príjemný a úsmevný pocit. ()

Sylvanas

Páni, to je ten Will už vážně tak starý?.... Ne vážně, tohle není vůbec špatné. Když odhlédnu od toho, že děj je průhledný a jednání postav občas nelogické. Co však zaslouží vyzdvihnutí jsou svělé herecké výkony, které postavám opravdu budete věřit. Navíc kvalitní ztvárnění tématu v současné době stále aktuálnějšího. Co dodat? Will už nám sice trochu stárne, ale jeho herecké výkony zrají jako víno. ()

Marcoman1972

Teprve v průběhu několika let po zhlédnutí mi zpětně docházelo, jakou má tahle výpověď o "honbě za štěstím" jednoho umanutého táty sílu. Možná je to banální příběh, jakých Američané natočili stovky, jenže uštvaná smůla Willa Smithe jej proměnila v cosi, co vám může připomenout i příběh jiný - ten váš. ()

kolly13

Americké emoční drama s mým oblíbeným hercem z vyšší ligy. Zase jsem si prožil pocit, kdy fandíte hlavnímu hrdinovi a jste rádi, že nejste na jeho místě. Závěr typicky americký, ale kurňa proč ne, vždyť úspěch je třeba honorovat a ne závidět. ()

krt7236826

BUM! "Človek, ktorý si za mlada niečím podobným sám neprešiel, by to takto dôveryhodne nezahral." via pomo koment... ja tvrdím, že človek ktorý niečo podobné nezažil tento film neocení. ()

Tuty

Velmi koukatelný dojemný film, který mě nedostal tak nějak úplně, možná mi chybělo ještě trochu emocí navíc... ()

Santiago.

Před pár lety jsem tento film viděl poprvé a co si pamatuji, tento příběh mě opravdu dojal. A co teď, po druhém víceméně náhodném shlédnutí? Prostě už nefungoval, dokonce ve mně probudil jistý odpor. Ne že by šlo o tak špatný film, to v žádném případě, ale mám s ním doslova ideologický problém. Nepřipadá mi normální, že ve vyspělé společnosti, kterou se nabubřele nazýváme, mají právo na přežití a uspokojení základních životních potřeb jen ti kteří jsou tzv. lepší než druzí, ideálně vynikají v nějakém dobře zpeněžitelném a zpravidla totálně neužitečném oboru. A tento film je obhajobou tohoto názoru? Něco se ve mně vzpouzí a přemýšlím, jak by to asi skončilo, kdyby hlavní hrdina byl prostě průměrně inteligentní a v ničem nevynikal? Pak by měl i s malým synem chcípnout na ulici? A připadá vám v pořádku, že údajně 1% nejbohatších Američanů vlastní odhadem 35% národního bohatství? Možná někomu mé názory mohou připomínat komunismus :), ale troufám si tvrdit, že jde o zbytky empatie a zdravého rozumu. Ale zpět k filmu, Will Smith zahrál perfektně a jeho filmová manželka zasloužila za svou "podporu" kopnout do sedací části. Takže povedený film, bohužel pravdivý stejně jako onen bájný americký sen. ()

Jimmoris

Po zhlédnutí tohoto filmu, by jsme se měli zamyslet nad svým životem. Uvědomit si, co je OPRAVDU v životě důležité. ()

StrixCZ

Will Smith (i jeho syn) hrají překvapivě výborně, přesto mě tento film spíše mírně zklamal. Hezky to vystihnul DaViD´82 - i já jsem měl místy problém hlavnímu hrdinovi vzhledem k jeho chování a vysupování fandit. Navíc mi přijde poněkud zavádějící samotný název filmu, kdy jsem tak nějak čekal, že se bude řešit skutečně hledání "štěstí" v širším slovasmyslu, nikoli pouze honba za penězi. To se ten film klidně mohl jmenovat "Pursuit of Monei" (abychom zachovali původní úmyslnou hrubku :) )... (*Následuje několik SPOILERů*) Nějak jsem zkrátka nedokázal ocenit hodnotu "happy endu" založeného výhradně na tom, že se hlavní hrdina (mj. díky svému podlézání a bezpáteřnosti) konečně stane burzovním makléřem (aniž by měl k tomuto snu jakoukoli jinou motivaci, než již zmíněné peníze). Stejně tak jsem nepochopil, že jeho pětiletý syn se za celý film kromě jedné výjimky vůbec neshání po vlastní mámě, ani Chris (hlavní hrdina) nejeví sebemenší snahu umožnit jí svého syna vídat (přestože se vůči němu nijak neprovinila)... Tolik tedy k příběhu, který je skvěle zahraný, ale na můj vkus až příliš plochý a jednorozměrný. Přesto je v něm pár silných míst a celkovou atmosféru hodně zlepšuje podařený soundtrack. Celkem 65% ()

Tomy_Reardon

Tohle neni film, tohle je nazorna ukazka toho, ze stesti je opravdu na dosah!!! At uz si sebevic na dne, ten dulezitej odraz ode dna je vzdy tezky, ale ucinny.. Bez chtice nikdo nic nedokazde, a ani by nenatocili takovouhle bombu.. Nejvic smutny, nejvic skvely.. Malej Jaden to zahral na svuj vek prekvapive.. Prijit na pohovor jak bezdak ne vzdycky znamena naschledanou.. Je to uzasnej film.. Diky za nej.. Clovek ma pak ty zivotni cile bliz a bliz.. Motivacka!!! ()

JenomDominik

,,štěstí je nejvyšší forma úspěchu" a v tomhle příběhu to platí o to víc... Smutný film podle skutečného příběhu, který ukazuje jak se dá dostat z uplného dna až na vrchol, na druhou stranu je smutný že takhle žije plno lidí, co už se na ten vrchol nedostanou. Will Smith zahrál uplně úžasně a to i se svým synem. Krásně zpracovaný film s příjemným hudebním doprovodem. 5* (90%) ()

zigy

Úžasná ukázka toho, že točit sociální drama se dá i bez vulgarit a deprese - že, čeští a skandinávští tvůrci?. Nádherně lidský film o velkém smolaři, kterého zahrál Smith s velkým citem. Snažil se fakt usilovně o štěstí, to je inspirativní. Ten výkon Smithe je na Oscara. Skvělý dabing, na novou dobu. Přeci jen, na plný počet by to však potřebovalo ještě větší tempo, někdy maličko monotónní. ()

Kozlowski8

Drama o chlapíkovi Chrisi Gardnerovi, kterého v těžké finanční situaci opustí manželka a který, společně se svým malým synkem, padá až na úplné sociální dno, ze kterého se snaží odrazit do lepší budoucnosti. Po trochu nudném úvodu se příběh rozjede a přináší nespočet emotivních situací. Chrisovi hází život pod nohy jeden klacek za druhým a já s ním strašně soucítil a zároveň mu hrozně fandil, aby se z těch sraček vyhrabal. Režisér Gabriele Muccino všechny ty Chrisovy patálie ukočíroval v "normální", uvěřitelné rovině, takže to celé nesklouzlo v citovou vydíračku, či přepísknutou sladkobolnou podívanou. Hodně tomu pomohl i absolutně skvělý Will Smith a jeho vlastní syn, se kterým vytvořili dokonalý herecký tandem. Krásný, smutný film. 80%. ()

veverysiak

Netradičná poloha Willa viacerým vyrazila dych, ale zároveň potvrdila, že má na viac, ako naháňať emzákov a trieskať po papuli ničomníkov, napriek ohromne ležérnemu tempu je to silný a dojemný príbeh o nezlomnosti a viere, takže 70%. ()

TesterX

Proc naprosto obycejny pribeh o otci, co se snazi a nic nevychazi ma dostat oceneni vyrejnosti? Protoze se jedna o civilne sympatickou sondu do reality dnesniho sveta a naprostou beznadej v ignoranci systemu, ktery nas obklopuje. Nicmene spolecenske otazky snimek vlastne neresi, pouze je realne prezentuje skrz pohledem jednoho bezvyznamneho ucastnika, na nehoz to ma existencni dopad. A neni to scifi, nebo pribeh z jine doby, to je realita, ktera se muze dotknout a dotyka kohokoli z nas. ()

Frankieboy

Dívat se skoro dvě hodiny na chlápka, co se neustále snaží bojovat s nespravedlivosti světa a smůlou snad celé galaxie je celkem náročná záležitost, natož když každých deset minut je záběr na syna Willa Smithse Jadena, který až na vyjímky opakuje svůj nešťastný výraz, aby nám jako ukázal, že ho taťka naučil hrát a že je to jo ,,DRAMA". Scénař filmu jako kdyby neexistoval, jelikož film vypadá, že režisér dostal jen kopii námětu. Nejhorší snad je to, že snad po 15 minutách se na ten film už nemusíte koukat, protože na 100% víte jak dopadne. Jediné, co je pozitivní, je Will Smith, který ukázal, že nešťasného chlapíka umí zahrát hodně přesvědčivě a snad jen díky němu se na ten film dokážete dodívat. ()

tahir

Fantasticky film, fantasticky Will Smith a tiez jeho syn. Mnoho ludi pred zhliadnutim si pomysli ze to je len obycajna protekcia otecka, dat do filmu svojho syna, ale po par minutach sa presvedci ze su obaja perfektni a ladi im to. Ked sa citim na dne, spomeniem si na ten film a hned si uvedomim, ze dno je uplne inde ako si ja naivne myslim. ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007