Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

dinzbir

Shrnul bych to asi takto: Aspoň někomu se to podařilo. Opravdu místy úlet situace a do toho ještě se svým synem. Doporučuji. ()

BIG.NINE.CF

Emoce vyždímané do posledního zbytku. Kapesníky sebou... Cynici hodnotí pod 4 hvězdy. (Na filmy chodím bez zaujetí vůči hercům, režisérovi, či obsahu - nečekám nic a podle toho co dostanu, tak hodnotím. Bohužel někteří dělají opak. Pokud brečím, tak napíšu a myslím, že zrovna u tohoto filmu, nezůstalo jediné oko suché.) A že to byl tah na emoce?! Ano byl!! A? ()

Pavlo

Výborne spracovaná téma na to, kde je vôľa tam je i cesta, aj keď tŕnitá. Človek dokáže ustáť hociaké životné situácie. Palec hore. Viac takýchto filmov poprosím. ()

Bogrant

Medzi šťastím a naprostou biedou je len veľmi krehká hranica a práve na nej sa pohyboval ako na vážkach Will Smith v tomto príjemnom, na zamyslenie sa vhodnom filme. Vydarený snímok, ukazujúci smutný príbeh jedného muža, ktorý celé dni nič iné nerobí iba uteká po uliciach so ''strojom času''. ()

KapitanKuraz

Perfektný film, od herca čo bol na komédie a teraz skôr drahý odpad. No toto je klenot. Som Rád že aj Tsuki, má podobne nezor, a no Krásna Slečna, 4.3*, Nechoď do Japonska, mám Neter v Kórei, je to modelka z BA a tá tam prepláva a neviem, asi Ti dá facku. Inak super, ale radšej 4.9*. ()

motyka52

Ano, je to šablonovité, trochu prvoplánové, bez oklik to spěje k očekávanému konci a dobře to ví, kde a jak z vás dojit slzy. Ale funguje to. Některé scény jsou opravdu tísnivé (přespání na záchodě), některé zase opravdu dojemné (závěrečný pohovor). Chemie je mezi dvěma hlavními protagonisty je pochopitelná a Smithova nominace na Oscara taky. ()

Marcecek

No bomba, ja som dojatý, milo prekvapený. Taký klenot, schovaný medzi inými snímkami tej doby. Sociálne dráma o šťastí na čele s Willom Smithom, každý kdo pochybuje o jeho hereckých schopnostiach, mal by si pozrieť toto. Hrá tu so svojim synom naprosto dokonale, súcítíte s nimi, ždímajú z vás emócie v oveľa silnejšej miere, keď je v hre, ktorá sa volá život, aj dieťa. Na váhe pridáva aj to, že sa jedná o príbeh podľa skutočnej udalosti a ťažko sa niekedy verí, koľko smoly môže človek mať, už to šťastie prajete a stále nič, dostávajú rany osudu, ale držia sa na nohách, o to je potom koniec silnejší, aj keď ľahko predvídateľný, dostal ma a rozhodol o mojom finálnom hodnotení. Pre niekoho, ako čítam, šablónovité, ale pre mňa kvalitný dramatický príbeh, ktorý ťahá skvelý Will Smith, až mi je ľúto, že nepremenil nominácie na významnejších oceneniach. A malý Jaden takisto, svoje gény nezaprie. Ja vrelo doporučujem a bravoo! ()

ondy1985

Smutny pribeh a ani dobry herecky vykon Willa Smitha nestaci na to, aby vas tento film nezacal po prvej pol hodine nudit... ()

Gagin

Velmi silný snímek, častokrát velice dojemný a smutný, ale přesto reálný příběh, ve kterém páni Smithové předvádějí skvělé herecké výkony. Ano Will Smith má dobrou hereckou konkurenci ve svém synovi Jadenovi. Film rozhodně nenudí a ikdyž je v žánru uvedena i komedie, myslím si, že tento film rozhodně nijak ftípky neoplývá. Rozhodně doporučuji se podívat na zajímavý příběh a i proto dávám ojediněle **** hvězdy ()

Paulisman

emocionalne silne.. a mne to prislo skutocne.. kto nieco podobne nezazil, nemoze takyto pribeh rozpravat.. a smithovci su vazne super ()

CZBios

Strhující filmové drama okořené trošku komedie. Tak ve stručnosti hodnotím The Pursuit of Happyness. Dlouho dobu jsem se těšil na tento film a minulý týden jsem ho konečně dostal do ruky. Dojemný příběh, pravděpodobně nejdojemnější příbeh kariéry Willa Smitha, mě velice pěkně překvapilo scénářem, režií, hudbou, hereckými výkony a samozřejmě svým silným a poutavým příběhem. Výpraví o osudu typické americké rodiny, jedno dítě, a mladí rodiče. Od bídy mají jen krůček a jak to již bývá, rodina se rozpadne. Štěstí na dosah, se ale liší! Zatímco ostatní kousky se útapůějí v lítosti a ukazují pouze trapné a léty ohrané dojemné následky cizího neštěstí (neschopnosti), WIll Smith ztvánující Chrise Gardnera dokazuje, že láska,víra,sen, síla a odhodlání znamenají vše co v životě potřebujete. "Pokud máte sen, musíte jej ochraňovat. " Takto mohu, a nebojím se, nazvat hlubší podstatu příběhu ve filmu nazvanou jako "Hledání štěstí". Také hledáte štěstí jako Chris Gardner? ()

Bow-Z

Trochu na city hrající film i Will, ale vůbec mi to nevadilo. Příjemný film, u kterého citlivější povahy upustí nejednu slzu. ()

manín

Pre mňa to bola hlavne dráma, to komediálne som vnímal len veľmi okrajovo. Možno vďaka takýmto, v tomto prípade ešte ku všetkému skutočnému príbehu si vážim všetko to, čo v živote mám. A naviac sme tento krát nemuseli absolvovať ten tradičný potlesk, ktorý k americkým happyendom patrý už asi ako bolesť brucha ku zastaveným vetrom.. ()

koumes.

Na tenhle film nedám dopustit. Za sebe mu dávám 95% Celý film, a není první, je jen a jen o hereckém výkonu Willa, který má talent na vcítění se do role, kterou představuje - hlavně tu víru v naději... Kdo si v životě prošel trnitou minulostí, nebo ji prožívá, dokáže patřičně film ocenit. ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007