Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

glici91

Úžasný motivační film se skvělou hlavní dvojicí. Will Smith je pan herec ! U tohoto filmu by měl každý povinně přemýšlet a něco si z něho vzít do života. Ve filmu lze najít tolik poselství, tolik myšlenek, které bychom si měli vzít k srdci, abychom se stali lepšími lidmi a vážili si sami sebe, hlavně je to podle mě vytrvalost, víra sama v sebe a síla jít si za svým snem (štěstím) i přes všechny nástrahy a nezdary, které vám jsou házeny do cesty. Někdo to může nazvat hollywoodskou fraškou, co hraje na city, pro mě je to ale skvělý film, který má mimo jiné za úkol divákovi "rozsvítit" a ukázat mu cestu, ukázat mu dveře ke štěstí a lepšímu životu. A pokud se to povede alespoň u jednoho z Vás, tak ten film má smysl ! Stejně jako můj komentář... pokud zaujme alespoň jednoho z Vás a donutí ho se zamyslet, pak má tento komentář smysl :) Já si tento film pustil v období, kdy tápu, šlapu vodu a přemýšlím, jestli dělám správné věci, zda to úsilí stojí za to a zda jdu vážně za svým snem a za svým štěstím. Nejsem si jist, jestli vážně dělám to, co dělat chci a tento film mi v tom moc nepomohl :D Je mi 20 a zjišťuji, že být "dospělý" a dělat vlastní rozhodnutí prostě není prdel :D Ale film jsem si pustil bez většího přemýšlení, náhodou, jentak mi cvrnkl do nosu a teď mi pěkně pomotal hlavu. No.... možná osud, uvidíme, zda mi pomůže :) Na závěr bych rád přidal větu z Alchymisty od Paula Coelha, která "Když něco opravdu chceš (jdeš si za svým štěstím), celý vesmír se spojí abys toho dosáhl" I když zrovna v tomto filmu to tak nevypadá, ale to je jen na úhlu pohledu, někdo by si řekl, že vše, co se hlavnímu hrdinovi v tomto filmu stalo, bylo vlastně proti němu. Druhý si zase řekne, že vše špatné, co se stalo, ho jen posílilo a zvýšilo jeho motivaci a sílu jít dál, tudíž se celý vesmír spojil, aby toho dosáhl :) Takže si všichni jděte za tím, co opravdu chcete a celý vesmír se spojí, abyste toho dosáhli ! ()

gerojmanus

Tak nepopíram to, že se Will Smith snažil v tomto dramatu dokázat, že umí i jiné role než v akčních komediích a docela se mu to i leckde povedlo. Nicméně jako celek to bylo melancholický až moc pomalu plynoucí příběh s jasným koncem hned na začátku a ať jsem e snažil jak jsem chtěl, nějak jsem to v určitých fázích filmu Willovi prostě nevěřil.. ()

DavidAAAA

Pomalu plynoucí a naprostou většinu času velice smutný film o zoufalém otci, který se moc snaží zajistit sobě a malému synovi aspoň trošku lepší život. A stále znovu a znovu ho dolů sráží nepřízeň osudu. Skvělý a naprosto uvěřitelný herecký výkon Willa Smithe, který velmi věrně ukazuje všechny polohy utrápeného člověka. ()

Tereza11

Opravdu jsem při tomhle filmu neměla pocit, že štěstí je na dosah, říkala jsem si, že takové množství smůly naložené na jednoho člověka je fakt příliš...Will zahrál na jedničku, zkrátka když se to sere tak se to sere....ale naštěstí jsou na světě lidé, kterí když nemají na hotel kam by se synem šli, tak si vybudují svůj vlastní svět v metru,i když jen na jednu noc, který je plný dinosaurů...před kterýma se musejí schovat na veřejné WC aby je nesežraly...:-) Kouzelné... ()

penny24

Smutný a zároveň nádherný film, který má obrovský vnitřní náboj. Will Smith podal špičkový výkon zlomeného avšak odhodlaného otce, který se snaží o přežití a šťastný život. pro svého syna. Film vezme za srdce a vede k obrovskému zamyšlení se nad životem.Dobrý konec je typickým zakončením klasické pohádky, ale i přesto je zde vítaný a očekávaný.A zajisté zahřeje u srdce, že usilovná snaha může být oceněna. ()

mirika39

Hodinu a 1/2 mi bolo z filmu skutočne nanič. Keď už si človek myslí, že horšie to už ani byť nemôže, zrazu bum, a ono to horšie byť môže! Vraj, povzbudivý príbeh pre ľudí, ktorí sú v nie veľmi priaznivej životnej situácii a ja som si po vyše hodine sledovania povedala "Toto ma akože má povzbudiť???" Nie každý má taký pevný charakter, aby sa pri páde na úplné dno dokázal "odraziť" a vyšvihnúť čo najvyššie, ale tento človek to zvládol. Nie je ničím novým staré známe posolstvo "Treba veriť v samého seba a človek dosiahne všetko", lenže ja by som z tohto filmu vyzdvihla iné posolstvo: "Treba vylúčiť zo svojho okolia všetkých, ktorí ťa nedokážu psychicky podporiť, alebo ich aspoň ignorovať." Chrisova manžeka mu vlastne urobila veľkú službu tým, že od neho odišla. ()

MichalMM

Nosnou myšlenkou filmu je odložená spotřeba. Hlavní hrdina Chris však nemá vůbec nic, co by mohl investovat do budoucnosti sebe a svého syna, kromě svého času. Tím, že investuje svůj čas, který doteď věnoval práci, si nemůže udržet svůj současný, už tak bídný, životní standard. Ocitá se proto na nějaký čas na samém dně a to ho motivuje jít ještě odhodlaněji za svým cílem. Nejedná se o tragický osud, ale o hořkou překážku na svobodně zvolené cestě za štěstím. Bylo úžasné poslouchat, když Gardner ústy Willa Smithe ve filmu rozebíral citát: "každý má mít svobodu dosahovat štěstí" a krásně vysvětlil význam slova dosahovat. Miluji filmy o lidech, kteří jdou za svým snem a nebojí se vsadit na svou píli všechno. Tento film je ve své kategorie nejlepší, jaký jsem doposud viděl. Pokud se rozhodujete, zda se na film podívat, doporučuji si přečíst i kritiku tohoto filmu od Beastmaster4. Jedná se o hezký popis filmu pohledem čecháčkovsko-levičáckým, se kterým osobně nesouhlasím, ale věřím že řadě lidí pomůže ušetřit čas. ()

PavelPros

Štěstí na dosah je film ze života. Kdy, když to na Vás ze všech stran padá a potřebujete pomoct, tak to na Vás spadne ještě z místa, odkud to nečekáte ani v té nejfantastičtější představě. Život Vás drtí, ale přináší i drobty dobra, naděje, radosti, lásky, které jsou natolik důležité, že Vás udrží při životě. A pokud jste alespoň trošku bojovník a nedáte se jen tak lacino, máte šanci. Na Zemi nikdy nebyl ráj, i když se může zdát, že může být. Vždycky uspěl jen jedinec, který dokázal využil to co mu bylo dáno shůry a měl štěstí. ()

typa

Will Smith není moje krevní skupina, ale tady se mi moc líbil, hrál jako Bůh. Příběh ze života mě dojmul. Hezky vystavěný děj, graduje to, člověk Chrisi Gardnerovi drží palce, až ho bolí ruce. Moc fajn film. ()

Sejkorka

Je to film inspirovaný skutečným příběhem. O nezdolné vůli a rodičovské tedy otcovské zodpovědnosti. Výborný je Will Smith, ale líbí se mi i jeho syn Jaden v roli Chrisova syna Christophera :) Určitě tomu pomáhá dabing této postavy, v některých filmech dětští dabéři dokážou postavu znehodnotit. Konečný hepyš je sice očekávaný, nicméně velmi uvěřitelný. Jasně, když je to podle skutečnosti .... ()

Richmond

Európu z produkcie tohto filmu nesmierne cítiť. Tak surovo predhodený život chlapa, čo sa nikdy nevzdal. Bez omáčok, s ponaučením, s posolstvom a s Willom Smithom. 80% 4* ()

teekanee

Film určitě své kvality má, ale čekal jsem trochu víc. Postava Smithe se zdá ze začátku opravdu jako takovej hloupej jouda, kterej mi ani nebyl nijak extrémně sympatickej, jelikož vlezlost podomních prodejců se mi velice příčí. Přesto je ale jasný, že umět se prodat je skoro stejně důležitý jako mít, co prodat. Jak film postupuje Smithova postava si mé sympatie opravdu získala. 80% ()

davidh76

Nazev filmu presne odpovida jeho deji a vy ho hlavnimu hrdinovi prejete tak straslive moc, ze to musite videt.... Jinak neuverite. ()

TylerD.

Reklama na americký sen s velmi dobře zvoleným hercem. WS je jeden z mála, který na svůj fantastický výkon utáhne snad jakýkoliv film. 70 % ()

Nellaron

Pre mňa ide ideovo o vysoko hodnotný film, pretože po jeho zhliadnutí ma vždy vráti opäť rovnými nohami na zem, keď mi občas začne šibať. Will Smith zahral svoju životnú rolu, aj keď za ňu nezískal Oskara. Film o tom, že život vie byť sakra ťažký a to, čo máme, nie je samozrejmosť. ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007