Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

moviesfan

Štěstí na dosah je poměrně trefný název. Chris má pech na úspěch ve svém životě a téměř se mu vůbec nedaří. Zajímavé téma, to ano. Dobré je i zfilmování tohoto ,,skutečného" příběhu. Tak nějak obyčejně. Ono to taky tak má být. Postrádal jsem tam jednu věc, která filmu hodně uškodila. Vůbec mě to nechytlo. Čekal bych trochu víc citu nebo kontaktu s divákem. Takové signály možná byly vysílány, ale já je nezachytil. ()

jahol

Film, který z vás emoce prvoplánově nevymačkává, ale postupně vás dostane až na hranu zoufalé bezvýchodnosti, kterou jste ochotni (napřed) a schopni (potom) snést. Každý divák přitom tak nějak tuší, že se to světélko na konci rozhoří, jenže co s tím, když se nepřibližuje ani o metr? Oba Smithové podali úžasný výkon, u Willa to bylo na Oscara a mou minimálně TOP 30 hereckých výkonů (Já legenda vyhlíží vedle Štěstí na dosah z pohledu nároků a zvládnutí ústřední role jako přednáška o jaderné elektrárně vedle Hamleta). Scéna před koncem, kdy Chris půjčuje pětidolarovku, patří k nezapomenutelným. ()

villon17

Prej drama/komedie :D Eště se to tak optimisticky menuje. Ale ty jo!! Dyť já u toho celou dobu s napětim seděla, když už teda konečně dosáhne toho svýho štěstí, ale on ho měl celou dobu vážně jenom na dosah. Chudák spal se synem v metru na záchodě, na noc byl zabásnutej, příjem nulovej a to všechno jenom proto, že měl šanci stát se tim jednim vyvolenym z dvaceti uchazečů. Sofistikovaně to znít nebude, ale udělaný to bylo pěkně:) ()

zablaga

Raz si hore, raz si dole. Pekne emotívny príbeh, ktorý ma odrovnal svojou skutočnosťou. V pár chvíľach som si ale vravela, už mu nerobte zle prosím, ale koniec koncov true story:) ()

Marek1991

Smutný film o realite chudobného človeka žijúceho v kapitalistickom systéme, bez sociálnych istôt. Hlavná postava preukáže veľa morálnych hodnôt a silu vzdorovania osudu. Úplný záver mi neprišiel správny, ale skôr reálny. Problémy sa nevyriešili pre všetkých, vyriešili sa len pre ich rodinu. Will Smith je môj najobľúbenejší herec a od neho som bol pripravený na kvalitný výkon, vždy ma však niečím prekvapí. On je pre mňa symbolom najkvalitnejšej kinematografie. Láska, viera a nádej ich ženú dopredu, v prvom rade láska k synovi. Veľmi osobný film pre mňa, radím si ho medzi najobľúbenejšie. ()

Expendable

Krásný příběh o člověku zmítaném smůlou a útrapami, který se pomalu prokousává životem a dostává se dál. Film se mi moc líbil. Doporučuju, útočí dost na city. ()

Crazer

Příběh o všemožných klišé, které se jednoho dne vyplatili a bylo tak možno uzavřít neúspěšnou kapitolu života .. originální film svého druhu. I téměr o půlnoci (kdy jsem si film pouštěl) jsem Willovi zobal tuto roli z ruky. Velice autentické se skvělým happyendem :) ()

corpsy

Návod ako sa dostať z blbých životných situácií. Záleží od každého z nás. Ako film je to takmer dokonalá, za srdce chytajúca dráma, kde sa Will Smith ukazuje z tej neakčnej stránky a rozhodne oslní. ()

Marsik

** Pár minut po dokoukání filmu Donnie Darko, který mě absolutně neoslovil, jsem si chtěl spravit chuť. A přesně to se stalo. Sice jsem film už asi před dvěma roky viděl, nicméně i nyní si mě film maximálně získal. Na tato dramata já určitě slyším. Will Smith zahrál hlavní postavu naprosto bravurně a závěr nejednoho člověka dojal. Ostatně celý film byl hodně emotivní a smutný. Někdo může namítat, že se zde vsázelo přehnaně na city, ale takové řeči já ignoruji. 4 a půl hvězdičky. 84% ()

schizmo

Film o smůle každodeního života nashromážděné v jednom příběhu, film s tolik tíživou atmosférou, že se budete bát zítra probudit v obavách, že právě ten následující den odstartuje něco podobného... ()

FFilipCZ

Dlouho jsem váhal mezi 3* a 4*. Nakonec ale síla a pravdivost příběhu společně s příjemným rodinným hereckým výkonem Smithových vyhrála. ()

depony

Hodně emocionální film. Sáhnout si na dno, aby se pak mohl pořádně "vyhoupnout". Myslím, že nejkouzelnější byl Jaden Smith, protože zahrál syna svého otce skvěle. Ale tak trochu mi to připomnělo "lekce" asertivity pro lidi podnikající v multi level marketingu. Věřím, že by z toho mohli udělat motivační film :) ()

themic

Tohle je film, který má vážně hloubku. A to né leda jakou. Will Smith zahrál perfektně, snad tak jako nikdy před tímhle filmem. Film bez dalších komentářů. Viděl jsem to asi 5x a stejně bych tomu nic nevytknul. 100% ()

ladko

Dojímavý snímok...Tiež som taký smoliar ako Will v tomto filme, takže som sa rýchlo ztotožnil s postavou a na konci ukápla aj slza:) ()

Zayl

Hezká sofistikovaná rozprávka, leč smutná, dle skutečné události. Charakter postavy je dobře rozkreslen. Will Smith je v zajímavé roli snaživého muže, který chce pro svou rodinu, respektive pro svého syna, jen to nejlepší. Alespoň se o to usilovně snaží. Události se však vyvíjejí přesně naopak - rodina a život se mu hroutí pod nohama. Je zde také dobře zobrazena konfrontace mezi rodinným a pracovním životem. Jedná se o snímek, který disponuje velmi silným a dojemným příběhem s minimem slabších míst. ()

Seejey8

Skvělý dojemný příběh s obětavým tátou Willem Smithem, který se podle mě do role hodil a postava se mu povedla hezky ztvárnit. A příběh byl o to reálnější, když jeho syna hrál jeho pravý syn, tak sem jim celý film prostě musel držet palce a na to, že jsem tohle drama viděl naposled asi před třemi lety, pořád ho mám v živé paměti jako vydařený film. Ode mě má štěstí na dosah 80% ()

verbst

Tak tohle je dámy a pánové film, ze života! Oba Smithovi hrájí uvolněně, nepřehrávají a je vidět, že je to doopravdy taťka a junior. Tohle mě naprosto dostalo. Co na tom, že Vám od začátku bude jasný, že to skončí happyendem, stejně jsem zamačkával slzu dojetí. ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007