Skupina turistov sa rozhodne stráviť noc strašidelnou plavbou po bažinách New Orleans. Legenda hovorí, že tam straší duch Victora Crowleyho. Victor Crowley sa narodil zdeformovaný, deti sa mu posmievali a preto bol neustále zavretý v dome. Jeho otec sa vraj raz pomiatol a rozťal mu tvár sekerou, čím ho zabil. Po tom, čo loď uviazne, sú výletníci donútení vyjsť na breh a už čoskoro zistia, že to možno nie je iba legenda, ale že sa to naozaj stalo. A možno nie úplne tak, ako im to povedal sprievodca. Je však jasné, že nie všetci sa dožijú rána. (pivo)

vaja

Na prvním místě jsou tady dost dobré vraždící scény. Režisér se s tím nepáře a předkládá nám pohledy na odhozené hlavy, urvané končetiny a orgány. Záporák vypadal docela komicky, ale s různým nářadím to umí... Na to, že ve filmu jsou hodně předvídatelné lekačky, tak u mě fungovaly skvěle. S tím humorem to lehce pokulhává - vtipných scén je v Hatchet poskrovnu, spíše směřují k trapnosti, hodně teda dialogy. Holky tady pořád ječí, ovšem časem se křik eliminuje s postupně odpadajicími těly. Kluci spíše jenom sekundují. (Pozn.: Do hlavní mužské role mohli vybrat někoho hezčího.) Ale závěr neměl chybu! ()

Spike23

Snad největší klišé, které jsem za poslední dobu viděl. Totálně stupidní postavy v čele ( aby toho nebylo málo ) s Shagym ze Scooby Doo, jeho kamarádem, co si přijel akorát užít, jednou nehorázně vypatlanou blondýnou a jak se zřejmě na první pohled zdá obyčejnou holkou, co hledá v bažinách ztraceného otce s bratrem. Nejhorší na tom je, že i přes tu všechnu ještě navíc záměrnou jednoduchost a nedomyšlenost se mi to líbilo stále více a více. Záchvátů smíchu bylo nespočet, už jenom Crowley mě při pohledu dokázal rozesmát ( podle mě jeden z nejpovedenějších hororových záporňáků ), jinak nejvíc mě ale zarážely situace, když bezbranného Crowleyho nějakým způsobem svalili na zem a zdrhli ve strachu pryč, aby si mohl v klidu odpočinout a jít po nich znovu. Ke konci filmu mě už začínalo pořádně bolet za krkem, jak často jsem nevěřícně kroutil hlavou. Hatchet je v souhrnu naprostá vymývačka mozku, která sází pouze na svoji komediální stránku a celkovou blbost, ale v tom je to kouzlo a o tom to prostě je a každý, kdo tohle pochopí, si v Hatchet okamžitě najde zalíbení. ()

iXtr3m3

Pokus o konkurenciu pre Halloween alebo Piatok trinásteho. Bohužiaľ sa rozhodli ísť cestou komédie a to nesedí. Škoda. ()

Eraserhead

Toto se mi hodně líbilo. Victor Crowley navazuje na Jasona Voorheese (Hodderovi zjevně vyhovují role, kde nemusí mluvit a může sekat lidi na kusy, hrál je oba). Dost možná ho i převyšuje mírou zběsilosti a brutality. Mnohé scény nepostrádají vtip ani napětí a celkový dojem vyvyšuje i překvapivě dobrá hudba, kterou jsem ve filmu tohoto druhu neslyšel ani nepamatuju (dnes se sází spíš jen na hučení a skřípání). Doufám, že se s Victorem Crowlym nevidim naposled. ()

kery-

Tento žánr jsem si v poslední době oblíbil, bohužel tenhle film mi dokázal zkazit radost. Ale k filmu: Nejdřív jsem chtěl dát odpad!, ale jak se tak koukám na to hodnocení, tak bych celkem vybočoval. Ale co... Tak ty 2* dám za tu pipku s pistolkou a další za reklamu na silikonové implantáty, která se táhne celým filmem... *TIRED* ()

MareT.

Neskutečné zklamání potom, co jsem tady četl...Žádný horor se nekonal a komedie to byla spíše trapná, než abych se u toho smál. Cítil jsem se trapně u každé scény, po půlce filmu jsem to už urychlil, abych veděl, jak to dopadne...JInak morbidita vražd byla směšně neúnosná a to já vydržím hodně...:) ()

matias32

Wow, Victor Crowley Vám nedá vydýchnuť potom čo sa zjaví na scéne. Vraždy originálne, brutálne a navyše okorenené litrami krvi ktorou sa rozhodne nešetrilo a to je jedine dobre. Postavy sú blbé až si ich zamilujete. Jediné mínus vidím v tom, že bránica nedostala zabrať, tak ako si zaslúžila. P.S. Ako na potvoru začne pršať, ach to je smola.:D ()

ThomasCrown

Tak dokonale zladené prvky humoru, strachu a gore efektov som už dávno nevidel. Keď má byť scéna vtipná, tak je vtipná a keď má byť krvavá, tak sa vám krvi dostane doslova plnými priehrštiami. Scény smrti sú dokonale stvárnené a inovátorské. Čakal som obyčajné použitie sekery, ale to čo som videl bolo oveľa lepšie. Nový Piatok trinásteho je dobrý film, ale Hatchet je skvelý. Splatter horror ako sa patrí a k tomu odmaskovaný Freddie Krueger; čo viac si možno priať. ()

Arach.No

Hodně povedená parodie - a to rozhodně nemyslím jako urážku. Špatná parodie stojí na tom, že bere konkrétní scény z filmů a na jejich konec přidá více či méně dementní vtip. Dobrá parodie si hraje s žánrovými pravidly, ukazuje jejich stereotyp, jednoduchost a předvídatelnost, ale dělá to s dostatečnou pokorou a hlavně s lásku k originálu. Přesně tak je natočený i tento film. Hatchet používá žánrové stereotypy, chvílemi je dovádí až do absurdna, ale vyhýbá se bezmyšlenkovitému kopírování a vykrádání. Postavy jsou dobře obsazené i napsané a hlavně celek drží pohromadě. Spousta hlášek by určitě vyzněla až trapně, kdyby byl film natočený trochu jiným stylem. V Hatchet do sebe všechno zapadlo a výborně jsem se bavil. Krve sice nebylo nijak přehnaně, ale ani se s ní nešetřilo. Až nečekaně dobrý (vzhledem ke zdejšímu hodnocení) a zábavný film. Jenom proboha nečekejte horor, který vás vyděsí nebo znepokojí. To je jako pustit si Bláznivou střelu s tím, že dostanu zapeklitou kriminálku. ()

Paldiny

Škoda, že sa Green neukázal skôr, mohli mu zveriť AvP a my sme dnes nemuseli touto značkou pohŕdať. Hatchet a jemu podobné filmy by preto malo chrániť Unesco. Ide totiž o filmárčinu z čírej radosti pre fanúšikov, ktorí z nej budú mať radosť a to sa počíta. Veď tento režisér aj v tak mladom veku dokázal skĺbiť snáď tri hororové subžánre a popritom ešte strúhať odkazy na iné kulty osemdesiatok. Tak sa schválne započúvajte do melódie, keď sa výletníci rozhodnú šľapnúť Viktorovi do úsmevu. Takže do ruky kalkulačka a poďme rátať, vrážd tu bolo dostatok, boli brutálne, ich hnijúci vykonávateľ kapacita, kôz ako na salaši, nechýbala atmosféra ani istý druh nadhľadu a podaktorým nehercom sa dokonca podarilo votrieť do priazne. Čo viac si priať? ()

Klay

Věřím že Adam Green má talent, ale potřebuje scénář, který mu ho umožní naplno využít. Hatchet přetéká (hlavně zpočátku) hláškami a slovními vtipy, přesto jako celek nefunguje nijak zvlášť dobře, protože mu podráží nohy nudný příběh o tom, jak skupinka lidí někam jede, uvízne tam, a pak až do konce bloudí ve tmě s psychopatem v zádech. Nezlobim se za ty nelogičnosti, trochu víc mi vadila zbytečná smrt nejhezčí blonďaté aktérky v závěru a nejvíc nedostatek atmosféry. Dvakrát jsem se leknul, mnohokrát zasmál, a u každého úmrtí jsem, neschopen slova, zíral na ty nádherné splatter efekty (pamětníci Braindead museli mít slzy v očích), ale zapamatováníhodný horor nebo komedie to přesto není. ()

mosnak odpad!

První díl je narozdíl od těch dalších alespoň trochu koukatelný! Ovšem jelikož jsem trochu nesmyslně začal tuto "úžasnou" triogii sledovat od konce (3-2-1) nemůžu jinak než opět odpadovat. Věděl jsem co mě čeká a skoro každá vražda mi přišla trapná a dementní. A proč jsem sledoval všechny tři filmy? To je jednoduché... serii Puls taky považuji za hnůj a viděl jsem všechny části. 2% ()

Ronaldo79

Močálová zábava s neskutečne zdeformovaným a zárověn komicky vypadajícím zabijákem, jenž nepřestává hledat svého tragicky zesnulého otce, čas od času narazí na skupinu civilistů a to začíná ta pravá hororová zábava (bát se u toho snad ani nedá, ale vtipných momentů je fůra+ skvělé mordy). Vkusně namýchaný počet zcela rozlišných osobností( štetky, perverzák, japončík, outsider, černoch, starší pár, domorodkyně) zkrátka radost pohledět až mě mrzelo, že film končí. A je ještě jedna věc, které naprosto nerozumím a to je hodnocení jiných hororových komedií (červenočíslý Tucker a Dale atd.), které nešahají tomuto počinu ani po kotníky. ()

Meteorista

Skvěle natočený horor s pořádnou dávkou humoru, ať už toho černého nebo normálního. Začátek je klasika, jako z každýho druhýho hororu, na tom se nic nemění a toto dílo tak vrhá totálně mylný dojem, že se bude jednat o další z řady těch průměrných, či podprůměrných lekaček. Ale od poloviny začne zábava, jaká skončí až závěrečnými titulky. Tento snímek obsahuje vše, co každý druhý horor, ale je natočen s chutí (mňam ty gore efekty...) a nadsázkou. A to je v této době velice jedinečná věc. ()

KOZEL84

Kopa nadhledu z toho ještě nedělá dobrý film,ale pár hlášek sedlo.Stejně nevidím důvod jít do druhého dílu.No a že se někde mihne Tony Todd nebo Robert Englund (v otřesně nudné úvodní scéně) mi trencle fakt nešponuje. ()

Tomihiro

The New Orleans hatchet massacre. Victor Crowley (mix Jasona Voorheese a Rockyho Dennise) se umí ohánět, jeho vražedný talent a gore efekty zachraňují film. Přítomnost hororových legend Englunda a Todda potěší. ()