Skupina turistov sa rozhodne stráviť noc strašidelnou plavbou po bažinách New Orleans. Legenda hovorí, že tam straší duch Victora Crowleyho. Victor Crowley sa narodil zdeformovaný, deti sa mu posmievali a preto bol neustále zavretý v dome. Jeho otec sa vraj raz pomiatol a rozťal mu tvár sekerou, čím ho zabil. Po tom, čo loď uviazne, sú výletníci donútení vyjsť na breh a už čoskoro zistia, že to možno nie je iba legenda, ale že sa to naozaj stalo. A možno nie úplne tak, ako im to povedal sprievodca. Je však jasné, že nie všetci sa dožijú rána. (pivo)

PogoJoe

Je libo stylově natočenou krvavou zabijačku s cool hláškami, zajímavými charaktery a nenáročným, ale o to přímočarejším příběhem? Tak toto je přímo to pravé. | Režie: *****, Scénář: ****, Herci: ****, Hudba: ****, Výprava/Efekty: ****, Kamera: **** ()

dawe04

Nenáročná, přehnaně brutální zabíjačka, kde si celistvostí svých těl nemůže být jistá žádná postava. Sympatická pocta žánru. ()

Trevor

Po pozretí 4ého pokračovania série s Victorom Crowleyom som plánoval pozrieť si celú sériu. Lenže akosi som na ňu pozabudol a dostal sa k nej až z odstupom času a neľutujem. Adam Green totiž vytvoril hororové klišé v štýle Piatku trinásteho, Halloweenu či Tajomstva minulého leta s tým rozdielom, že celé to ladil v duchu satiry a konverzácie postáv, ich výber či samotný výber prostredia a v neposlednom rade aj Victor Crowley a jeho osud zvýrazňujú nezmyselnosť takého typu hororov. Na druhej strane práve preto ich máme radi. Skrátka tento žáner dokáže človeka vynikajúco odbremeniť od každodenných starostí a s chuťou si pri nich vyčistí myseľ. 80%. ()

Eldrick

Už předtitulková scéna s Robertem "Freddy Kruegerem" Englundem a titulková sekvence v podobě songu Marilyna Mansona "This Is The New Shit!" napoví, komu je HATCHET primárně určen - fajnšmejkrům. Totálně zhovadilý humor zkombinovaný s dějem ala FRIDAY THE 13TH, dokonce i hlavní postavu hraje sám několikanásobný představitel "Jasona Vorheese" Kane Hodder. K tomu se tu mihne Tony Todd, který tu má podobný opodstatnění jako jeho postava ve FINAL DESTINATION. Nepostradatelný čubky jsou samozřejmostí, míra splatteru je maximální, míra debility smrtelná, míra tromáckýho gore nehorázná. Není to tak vychytaný a zábavný jako HOBO WITH A SHOTGUN, ale jako pocta subžánru je to uspokojující. ()

TheDon

Dobrý, místy i vtipný béčko, který udělá přesně to, co od něj člověk očekává. Neurazí a pobaví. Já sem se bavil, dobrá atmoška, nedebilní obsazení a monster Victor se povedli. Dostatek gore a ukroucených hlav potěšil a já k tomu asi nemám víc připomínek. Dobrej, možná trošku lepší průměr. 60% ()

bourec

Jako horror vůbec,jako komedie ještě míň.Prostě nic nefunguje,je to prostě tak blbý,že ani nemá cenu k tomu cokoli víc psát.30%. ()

Rodriguez

Když jsem se těšil na čistokrevnou řezničinu, nedalo mě to a pustil jsem si "Sekeru". Bohužel moje očekávání to splnilo jen na půl :-( Kdyby se pan režisér "vysral" na ty koniny s komediálními prvky, trošku přitlačil na pilu v hutnější atmosféře bylo by to super dílko! Potěšením v srdíčku byl alespoň Robert "Freddy Krueger" Englund! 60% ()

dubinak

Až tolik odlehčené jsem to zase nečekala. Tyto s trapností hraničící jednostranné škváry ještě k tomu z Ameriky nejsou zrovna můj šálek kávy. Britové se osvědčili už několikrát, že mix horor-komedie jim nedělá většinou problém a u těchto žánrů se toho USA od nich bohužel moc nepřiučily. Je to asi moje chyba, že jsem si víc nezjišťovala s jakou mírou je v Hatchet ten humor a sáhla jsem po něm kvůli tomu, že jsem dostala chuť na krvák, nikoli na krvavou srandu. Asi proto srážím tolik dolů. Ovšem, děj a scénář nadmírně oplýval debilitou a kulisy byly opravdu jak vytažené z parodie. Na mě možná až moc laciná sranda bez špetky šmrncu. ()

Dannysek4U

no je to kokotina jako svine, a to i coby komedie, zato ale poradne goreova a se spravnym koncem. Bavil jsem se :o) A to i nad tema peti hvezdickama, co tu litaj:o) ()

Sludger

Mix slasheru a splatteru. Ku tomu odľahčený tón, svižné tempo, praktické gore efekty. Doslova brutálna zábava! ()

kosta73

Jednohubková brutalitka okořeněná přítomností tří ikon žánru, několika vtipnými momenty a hromadou povedených gore scének. Nic převratného, nicméně si dovolím tvrdit, že hororový fanoušek se zcela určitě dobře pobaví. Povedený závěr a v neposlední řadě výborný cover. ()

Nivenx

Vypatlaný zmutovaný buran likviduje návštěvníky lesa. Bohužel maska nic moc teda a chování a myšlení postav je opravdu vyjímečně trapné. Zábava to rozhodně je, ale nesmí se brát moc vážně, jelikož tam nedává smysl nic. Pokud to budu hodnotit jako nefalšovaný slasher bez smyslu, tak je to docela koukatelné. Nuda neexistuje a gore docela povedené. 55% ()

trojtmberk

Ale proč ne, pokud je na první pohled zřejmý, že to tvůrci nebrali smrtelně vážně, tak jsem bez větších problémů schopnej takovouhle vyvražďovačku zkonzumovat, celkem se bavit a někdy se i zasmát. ()

Doudis19

Deformovaní burani opět útočí, naštěstí tentokrát s velkou porcí nadhledu. Vydatně brutální vyvraždovačka, která si čtvrtou hvězdu zaslouží pro svůj závěrečný knock-out :-). ()

Ithildaria

Proč tolik hvězdiček? Ty jsou za naprosto nejlépe sestavenou skupinku, která kdy byla masakrována na stříbrném plátně. A asi i za nádherně umělé kulisy, navozující atmosféru fáákt děsivých močálů. .... Abych nezapomněla: Zcela dementní chování postav je také důležitým faktorem pro mé hodnocení. ;) ()

Khumbac

Kozy, Krev, srandovní úmrtí, vtipné hlášky....tohle vše v krásně béčkovém prostředí. Mám pocit, že se film točil na 30 m². Podobné krvákům z osmdesátých let. Fanoušci stříkající krve nesmí tento snímek opomenout. ()