Skupina turistov sa rozhodne stráviť noc strašidelnou plavbou po bažinách New Orleans. Legenda hovorí, že tam straší duch Victora Crowleyho. Victor Crowley sa narodil zdeformovaný, deti sa mu posmievali a preto bol neustále zavretý v dome. Jeho otec sa vraj raz pomiatol a rozťal mu tvár sekerou, čím ho zabil. Po tom, čo loď uviazne, sú výletníci donútení vyjsť na breh a už čoskoro zistia, že to možno nie je iba legenda, ale že sa to naozaj stalo. A možno nie úplne tak, ako im to povedal sprievodca. Je však jasné, že nie všetci sa dožijú rána. (pivo)

heyda

Není to ani špatné ani dobré. Je to holý průměr, který sice respektuje svůj žánr, ale aby mě mohl víc nadchnout, musel by na mě vytasit něco víc, než mutanta, bažinu a hloupou blondýnku. Avšak nedá se říci, že bych se nudil. Je mi jasné, že cílem režiséra bylo právě diváka pobavit a nenudit, a to se mu alespoň v mém případě povedlo - za to mu posílám ty 3 hvězdičky. ()

rollman1

Tak tohle byl dechberoucí horor s prvky komedie a byl to totální nářez . Bavil jsem se od začátku do konce , komedialní prvky tenhle film pořádně okořenily a scénář byl napsaný velmi kvalitně . Co se týče vrahouna nebyl až tak strašidelný jak by měl , ale myslím , že tady to nevadí . Tenhle týpek se z ničím nepáře a všechny trhá a seká , láme a nabodává. Prostě dal jsem na rady mých přátel a konečně mrkl a nepromarnil sem. A nakonec musím pochválit super a mega gore a za to dávám hvězdu navíc.100% ()

Pítrs85

Začne to Robertem "Freddym" Englundem, Mansonovým hitem This is the New Shit, pokračuje nadhledem, poctou žánru všech těch slasherových vypalovaček, vtipem, fajn postavičkama (vede čínskej průvodce), slušným gore a končí opět Mansonovým This is the New Shit (jen jinou verzí)- a vy se po celou tuto dobu nemáte šanci nudit. Kdyby takto vypadaly všechny hororové komedie po roce 2000, vůbec bych se nezlobil. Je to fakt skvěle krvavá ulítlá jízda. 3,5* ()

SOLOM.

Byl jsem docela překvapený. Tahle hororová slasher komedie mě dostala především svýma hláškama, které z úst vypouštěly ty dvě adeptky na soft porno. Zbytek herců už tak okouzlující nebyl, ale to už tak u většiny filmů bývá, že jsou tu jen do počtu. Začátek mě příjemně navnadil svou brutalitou a dokonce i gore scény ušly. Potom už sice takový frkot nebyl a sem tam se dostavila i nuda, ale ve finále jsem byl dá se říct spokojený. Gumovitost monstra mi nevadila, ba co víc jsem si připadal jako při sledování nějakého béčka z 80.let, které mám hodně rád. 7/10 ()

eraserhead666

S příběhem a zápletkou si nikdo moc práci nedával, ale naštěstí je to okořeněno několika povedenými kousky – buď humornými, nebo krvavými. Hatchet je hodně lehká oddechovka, u které se pravděpodobně nejvíce nasmějete, ale jde vidět, že to asi byl účel. Musel být, protože jednoduššího, odfláklejšího, poměrně nezajímavého a nudného záporáka jsem již nějaký čas neviděl. Jako kdyby se zbláznil Toxie a přešel na temnou stranu. Vyděsilo by mě to snad jen v případě, že by mi bylo zase 11 let. Chuť natočit si nějakou krvavou prdel zde byla evidentně mnohem větší, než schopnost a chuť dát té prdeli nějaký hlubší obsah. Ale možná jste tolik koziček v jednom horroru už dlouho neviděli. Jen jestli jich tam pro jistotu nemělo radši být ještě více. Bylo to fajn, ale něco tomu prostě chybělo. Asi už jsem těma jednoduchýma, bezobsažnýma, rychlokvaškovýma horrorama přesycenej. Možná bych rád zase zjistil, že když roztrhnu ten barevný obal, tak uvnitř něco bude. K dobru filmu je však třeba podotknout, že se nijak nesnažil tvářit se jinak, než jakým byl. ()

TheEvilTwin

Hatchet není bůhvíjak dobrým hororem, stejně jako není bůhvíjak dobrou komedií, ale dokupy to působí celkem fajn a konzistentně, kdy na jedné straně se dočkáme spousty levného gore a béčkových masek, na straně druhé je zde postaráno o humor líp než dobře a spousta zábavných postav drží tuhle linku nad vodou. Neurážející slasherové béčko, které není úplně můj typ filmu, ale díky humoru si udrželo mou pozornost. ()

ARI50

Filmu jsem dal nespočet šanci, herecky je to sice někde na bodu mrazu a ne hororu a legenda je spíše humorná než děsivá ale ne-reálné záběry mě vytáčely a ono spíše více debility na filmu mě štvalo a hodně. ()

matestlust

Parádní zábava, jako za starých časů. Brutální podívaná, doplňovaná vážně suchým a povedeným humorem. Bavil jsem se opravdu královsky, mini role Roberta Englunda potěší. I přes drobné chybičky dávám 5*. ()

JASON_X

Nenáročná a povedená zábava podle mého gusta. Mám horrorové parodie hodně rád, a tahle byla určitě z těch nejlepších. Spousta skvělých gore momentů, hromada vtipu a nadsázky, slušní herci (navíc ve skvělé epizodní roličce "Candyman" Tony Todd), hodně kvalitní filmařská práce a nečekaný (respektive neobvyklý) konec. Bravo. Moje nejmilejší scéna - roztržená hlava s třepetajícím se jazykem z krku. ()

Morholt

Parodie na teenagerovské horory s několika dobrými hláškami a potoky krve. Nicméně se mi nepodařilo brát to s takovým nadhledem, jako spousta místních uživatelů a proto dávám jen 40%. ()

Mordenroth

Paráda! Krvavé, brutálne, napínavé a zároveň veľmi zábavné. Pocta mladého režiséra starým dobrým (americkým) splatter hororom. Vivat Victor Crowley! 90%. ()

Nick Tow

Hatchet je crossover v tom najlepšom i najhoršom slova zmysle. Ak by chcel nejaký horrorový panic absolvovať vzdelávací rýchlokurz na tému slasher, dostane k tomu ako bonus aj zopár ďalších "encyklopedických" hesiel navyše. Adam Green sa totiž zároveň odvoláva a občas i cituje z mnohých žánrových klenotov 70. a 80. rokov minulého storočia - a do svojho koktejlu mieša aj iné, než len "slasherové" ingrediencie. Takže tu máme na tácke vedľa seba atmosféru Louisiany z jej voo-doo atribútmi a atmosférou, kúsok z "Piatkov 13", niečo z monster a animal horrorov vrátane kôz:-) a v jednom momente dokonca príde k slovu aj bzučanie motorovky. Green je dôsledne "archaický" aj v použití formálnych prostriedkov vrátane trikov a na fajnšmekrov žmurkne očkom cameom Roberta "Freddyho" Englunda a Tonyho "Candyman" Todda, i obsadením Kane "Jason" Hoddera do úlohy hlavného záporáka. Apropos, hlavný záporák: aj na jeho vizáž sadne slovíčko crossover ako uliate a po filme si môžete urobiť privátnu anketu, z koho všetkého má ten týpek uplácaný svoj nádororvo-hrbolatý imidž. Takto vymyslený koncept sa pochopiteľne nemôže brať vážne a našťastie sa ani neberie. Naopak, Green sa celý čas zhadzuje, čvachtavo "fuckuje" a hláškuje ostošesť, pričom najmä vtípky z rangu "o blondínkach" tu lietajú zľava zprava len taký fukot. Dôvod, prečo napokon nemôžem ísť vyššie ako na 3 hviezdy je vcelku prostý. Ak sa tvorcovia filmu rozhodnú vedome rezignovať na akúkoľvek inú, než len "zábavnú" funkciu, tak sa teda chcem kráľovsky zabávať. Že sa až tak kráľovsky nebavím som pochopil vtedy, keď som zhruba po 60. minútach dostal chuť na kávu a išiel som si ju uvariť bez toho, aby som cítil potrebu stlačiť najprv na ovládači "pause". A to som človek, ktorý keď je v rauši, tak sa radšej doští, než by mal odskakovať na hajzlík, hoci aj s "pause". ()

Radka_86

Výborný jako komedie a ještě lepší jako horor, takhle si představuju ideální hororovou komedii či komediální horor, říkejme si tomu jak chceme :-)! Ano chce to při sledování jistou míru nadsázky a nadhledu jak už tu bylo zmiňováno a neuškodil by malinko hrůznější vrahounek, protože z tohohle ošklivce vážně moc strachu nešlo, ale musím říct že jsem se vážně celou dobu výtečně bavila, nemělo to jedinou slabší chvilku a vraždy byly fakt povedené. Horký adept na nejvydařenější hovadinku jakou jsem kdy viděla. ()

PauloZ

Vytříbený béčkový krvák jak hovado! Pustil jsem si to kvůli dovětku komedie, ale nějak se to zvrtlo do nekompromisních jatek, které komediální vsuvky míjí převelikým obloukem. Komedie to opravdu neni, možná pár keců, ale nevadí. Lesní opičí zmutovaná obludka pobíhající po lese a killující všechno živé v oblasti své chýše není věru nic přeborného, ale upřímě jsem se solidně hororově bavil dobrých 50 minut a chystal jsem se na poctivé 3*. Jenže ty nesmyslnosti, náhle dementně se chovající postavy a krach scénáře, který se odehrává v poslední 20ti minutovce, to je totální absurdita, která uráží diváka, sere svojí stupidností a posílá celý film pod drn nelidským způsobem, ale úplně zbytečně. Přitom jsem se těšil, že se v rámci béčka dočkám změny a z obětí se stanou lovci a rozseakjí ho na bilión kousků :-)). Nesmyslné "vyhrocení" závěru. Proč ho proboha nerozsekali na hadry po tom dešti? No a pak ta trapná a nucená smrt negra. ()

ledzepfan

Ale jo-hecnu se a dám tomu čtyři hvězdy, protože z toho od čeho jsem čekal tuctovou vybíječku-plnou trapných vtípků a gore mimo kameru-se nakonec vyklubala docela svěží srandička, která poskládala docela sympatickou partičku "herců"(ovcí na porážku) kterým leze z huby(hlavně ze začátku) překvapivě vtipně napsaný scénář(těží ze stokrát viděného ale ví to o sobě a dělá z toho +)..Gore je hezké, vymazlené, hravé a nestydí se předvést naplno..Záporák/kosič/drtič/řezník je slušně byzardní hovádko(na poměry hororové komedie)....Jen ten(tam a zpět uběhaný)děj je bolestivou slabinou.V tomhle ohledu filmaři asi neodhadli míru(povinně klišoidní)hororové demence a ve snaze o těžení z tohodle absurdna se sami chytili do vlastní sítě.........No ale co-nic nemůže být dokonalé-a takovýhle film už vůbec :) ()

schizmo

Tohle je teda solidní úkaz :D. Hned od začátku jsem si říkal, jak je možné, že se tvůrcům filmu z roku 2006 podařilo navodit tak autentickou 80' atmosféru, ale vysvětlení jsem dostal ještě dřív, než jsem stihnul myšlenku dokončit. Autor bez zkušeností, ambicí a zřejmě i peněz vzal pár neherců (ano, výkony jsou tak otřesné, že nevíte, jestli je někdo takové nemehlo nebo takový génius, aby to tak špatně dokázal zahrát :D), mizerného kameramana a bez pořádného scénaře se vydal do bažin točit něco, o čem dopředu nevěděl, jestli to má být horor nebo parodie na něj. Dejte si na jednu hromadu všechny ty old horové provary, které jste kdy viděli a druhou hromadu opravdu uvěřitelnou starodávnou atmosféru, kterou jste mohli zažívat leda tak v době, kdy bohatej strejček přivezl do vesnice Betu a celá rodina sledovala v té době zapovězené filmy. Tyhle dvě hromady pak smíchejte a propíchněte vidlema a výsledkem je tenhle (rád bych řekl studentský :D) snímek. Nicméně, co musím pochválit a smeknout v plné parádě, je neobyčejný smysl pro gore scény - nic podobného jsem už pěkně dlouho neviděl - rozsekané hlavy, utrhané končetiny, obličej zarovnaný bruskou a to vše ve své plné a detailní parádě!!! Dát filmu trochu úroveň, serióznost a alespoň nějakou produkci, moh by z toho být celkem kultivovaný horor... ()

Korbitch

Tenhle snímek mě nalákal hlavně kvůli triu Englund, Hodder a Todd. No, Candyman si tu zaštěká chvíli, Freddy chviličku a Jason to samozřejmě kosí od začátku do konce jako za starých časů s mačetou. Akorát je teď ještě hnusnější, než kdykoliv předtím a bydlí v chaloupce z mechu a kapradí. Jako komedie horor to funguje dobře, až na pár klasických debilit ve scénáři, ale bez nich by byl film asi tak o půl hodiny kratší. V celku spokojenost za tři shurikeny. ()