Ben Stiller společně s Robinem Williamsem vévodí hvězdnému hereckému obsazení tohoto neskutečně zábavného filmového hitu. Když Larry Daley (Stiller) získal práci nočního hlídače v muzeu, velkou zábavu nečekal. Brzy ale zjistil, že výstavní exponáty po setmění ožívají. A tak se Larry v novém zaměstnání ani nestačil rozkoukat a už se ocitl tváří v tvář kostře Tyrannosaura Rexe, jež je plná energie, kolem něj korzují římští vojáci a kovbojové a navíc ho zlobí neposlušná opice, která ho přivádí k naprostému šílenství. Ale možná se mu nakonec podaří najít způsob, jak tenhle chaos dostat pod kontrolu a v očích svého syna se tak proměnit v hrdinu. Nad neuvěřitelnými speciálními efekty si údivem vykroutíte hlavu a smíchy se budete řezat od začátku až do konce. Noc v muzeu – to je vaše vstupenka do říše nekonečné zábavy! (Magic Box)

Chuckiecz

Docela jsem se bavil, docela jsem se poučil. Ale nepřijde mi ani akční a ani fatnasy ... Je to taková klasická rodinná komedie, jaké mám rád a líbí se i mým dětem... ()

schindler

Je to ve všech směrech průměrný film s Benem Stillerem, s tím rozdílem, že je po trikové stránce nabušenější, než filmy podobné tomuto žánru. Filmu chybí působivější zápletka, něco stejně chytlavé jako skvělé vizuální efekty. Ty jsou tady jen pro efekt, jen aby to bylo hezky barevné a pohyblivé a zároveň trochu vystrkují vtipné scény. I přesto chápu velký úspěch tohoto filmu, dětem se to bude líbit určitě a těm starším pokud hledají nějaký pohodový a zábavný fim také. Asi si budem muset zvyknout, že i rodinné komedie budou mít rozpočet přes 100 milionů dolarů. ()

chosan

Po dlouhé době zase hodně slušný film se Stillerem. Hodně slušně koukatelná komedie kde převládají nejmodernější filmové triky současnosti. Dávám 75% protože jsem se opravdu u tohoto filmu nenudil. ()

zurivymlok

Stejně jako u ostatních amerických komedií je i tato plná klišé, trapného a předvídatelného humoru a i herecké výkony nejsou nic moc. Příznám se, že jsem viděl jen části, ale i ty mě vybavily dostatkem informací, abych mohl snímek bez špatného svědomí ohodnotit. Ani nevím, co to zachránilo od odpadu. Možná jen to, že předevčírem jsem viděl nový Souboj titánů (pro mě jasný odpad). :-) ()

Olafa

Možná lehce nadprůměrné co se triků týče, podprůměrné co do příběhu a humoru, avšak nadprůměrně mnoho klišoidních situací (dokonce i ta hudba byla jako z parodie na Hollywoodský patos!!). Opravdu jednoduchá rodinná komedie, kterou si rozhodně spíše užijí děti. Ben Stiller je tak absolutně anti-černohumorný, až mu to nesluší, avšak např. Ricky Gervais nebo Steve Coogan byli v rámci možností velmi dobří. Když už se na to chcete podívat, tak NIC neočekávejte, jinak budete jen zklamaní. ()

P@\/EL

Povedená komedie, které rozhodně nechybí dobrodružství a akce. Děj působí svěžím dojmem, je poutavý a dostatečně bláznivý. Taky už ten samotný nápad je originální a slibuje zajímavou podívanou. Film dále nabídne drobnou zápletku, celkem nenáročné rozzuzlení a samozřejmě šťastný konec. ()

Mr.Lordi

Oproti ostatním komentujícím musím říct, že já se bavil skvěle, zejména u závěrečné naháněčky. Stiller + Wilson jsou prostě správná dvojka a R. Williams coby Rooswelt byl také skvělý. 65% ()

mine.slayer

Pro děti naprosto skvělá podívaná i když s vulgarismy je to spíš dospělácká komedie tak nevím. Dá se na to koukat ale jen jednou. ()

ricky4

Úvod nic moc, stejně jako typická americká zápletka (o ničem). Na druhou stranu nutno dodat, že ačkoli je film výplod fantazie, mladší diváky a koneckonců i lidí středního věku může bavit. Stejně jako mne. Nenásilnou a nenáročnou formou se dozvídáme alespoň částečně osud některých světových a převážně amerických hrdinů, ať už to je Attila, Sekadjavea nebo kovboj v podání perfektního Owena Wilsona. Pobavil jsem se, zaujal mne i výkon Stillera, který hrává většinou ve filmech hodnocením podobných tomuto, ale pokaždé si dokáže udělat jakýsi nadhled a hrát svou roli věrohodně. Většinou. Zápletka je pochopitelně zajímavá. Nevím ale k jakému žánru film přiřadit, svou humornou stránkou nemůže být komedie (ano, párkrát jsem se zasmál ale rozhodně ne tak často jako u "pravých" komedií), dále akce tam až tak moc není. Fantasy by to mohlo být, ale hodně hodně hodně lehké, nedá se to ani v nejmenším srovnávat s Pánem Prstenů a tomu podobným (nemám na mysli kvalitu, ale dosažení fantasy žánru). Jako dobrodružný žánr beru filmy typu Robinson Crusoe, Patriot, Indiana Jones,... Příjemný film, který ale není nic světoborného. 65% ()

Warapeidza

Nejsem cílovka tohoto snímku, koukal jsem na něj v podstatě náhodně v TV, jelikož zrovna nebylo co jiného na práci a nechtěl jsem hlavu zatěžovat ničím jiným, složitějším... Z příběhu vyleze rodinná selanka o špatném tatínkovi, který nakonec našel svoje dobré já a získal si srdce svého syna. To vše na pozadí kýčovitého příběhu z muzea, ve kterém v noci všechny exponáty ožívají. Nepřišlo mi to ani nijak extra vtipné, šanci na zajímavé dialogy mezi různými vzájemně souvisejícími/nesouvisejícími/protikladnými postavami se nepodařilo proměnit a i celá příběhová linie jako taková je hodně slaboduchá. Takže z toho je bohužel jenom barevný cirkus, který v mém případě hodně rychle omrzel. ()

Pythonator

Vtipné, ale málo. Nápadité, ale málo. Stillerovské, ale málo. Spíš taková rodinná komedie pro děti, která neurazí a obsahuje pár dobrých fórů, sexy Carlu Gugino a ještě víc sexy indiánku. Děti i tatínci si příjdou na své. ()

reccal

V mladších letech jsem byla shovivavejsi, ted uz mi.Stillerovo zvatlani a pitvoreni dost vadi. Má to v každým filmu a je to trapný. Tady zrovna zbytečný scény s opici, Roonym apod. Treti hvězda za vizualizaci. ()

silmariel

bylo by to na jednu hvezdu ale druhou pridavam za historii:D ne vazne, tenhle film je opravdu jen pro deti. Jedno klise za druhym. ()

r3musko

Tento film nebol jednoznačne slabý, alebo dobrý. Dá sa povedať, zo začiatku je to pekná nuda, potom príde večer a pomaly ma to začína baviť, ale ešte som úplne nezabudol na ten príšerný začiatok, začne ráno a ja sa bojím, že zaspím. Vizuálne to je samozrejme bomba, ale narýchlo splácaný scenár, nezachráni ani prelet dinosaurím bruchom. A tým sa dostávam k hlavnému nedostatku. Tým je príbeh, alebo skôr akási vata na vyplnenie obdobia medzi bláznivými nočnými jazdami. Práve v noci sa film začína film... Nebezpeční mamuti, nosorožci, neandrtálci, ale aj malí Rímania a kovboji ožívajú a z múzea sa stane cirkus. Z posledných riadkov sa dá správne vyčítať, že film je určený skôr pre malé publikum, čo sa týka vtipu, akcie, aj obsadenia. Podľa môjho názoru sa teba film hodí pre deti, menej pre dospelích, ale aj tak odporúčam len na jedno pozretie. ()

Jiřucha

Slušná rodinná komedie. Ben Stiller a Robin Williams jsou fajn, Owen Wilson je doslova masér...digitální triky slušný, akorát to občas celkem dost nudí. Jinak ale docela dobrej film. ()

Jurský pirát Joe Crood v nočním muzeu

Jurský pirát Joe Crood v nočním muzeu

12.09.2013

Ano, tato novinka je o pokračováních několika letošních, ale i starších, v podstatě už klasických filmových hitů. Bez zbytečných řečí: čtvrtý film o pravěkých ještěrkách ponese název Jurassic World a… (více)

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

Vin Diesel jako vyměklý terminátor

23.05.2011

Projekt se sice jmenuje lákavě – The Machine – a Diesel si v něm zahraje kyborga, navrženého jako ultimátní zbraň, ale neradujte se. Scénář napsali ti samí lidé co Noc v muzeu a půjde o rodinnou… (více)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

Sandlerovy báchorky na dobrou noc

05.12.2007

Jistý významný filmový kritik jednou prohlásil, že hvězdný status Adama Sandlera je pro něj jednou z největších záhad naší doby. Pro někoho nesnesitelný nýmand, pro jiné kultovní komik však stále… (více)