Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

swoulen

Zajímavé, místy člověk neví, jestli kouká na teen komedii nebo thiller. Výsledek ale není tak děsný, jak by se u takovýho mixu dalo čekat. Celkový dojem je docela příjemný a dá se na to koukat. ()

Miloško

Na začiatok trochu SPOILERU.17 ročný žiak po smrteľnej nehode otca má problémy v škole,zaútočí na učiteľa.podla mňa právom,pretože ten učiteľ španielčiny ho urazil.Kale dostane domáce väzenie,s neakým nezmyselným obojkom na nohe,musí byť stále doma. Inak hned do 2 minut príde pohotová polícia.Ešte že existujú výdobytky techniky,ako PC,hry,TV,mobily,kamery..atd. Najprv mu to jeho matka zakáže.Už to je veľmi nelogické od nej. Proste všetci sa k Kalevi správajú ako k neakému zločincovi,ale OK. Koniec SPOILERA. A čo sa deje potom? Sledovanie susedov, z každej strany domu.Z teenegerskej komédie sa stáva odrazu neaký trihler,úplne predvídateľný,klišé strieda klišé.Záver takisto stokrát videný.Nečakal som od toho veľa,a potvrdilo sa.S.LaBeouf´-slušný výkon,ale moc tohoto herca neobľubujem,a takisto D.Morse sa fakt nehodil na toho suseda. Režisér vložil do filmu čo sa dalo, technické výdobytky,teen hlášky, peknú ženu,krásny dom,a hlavne spolu zo scenáristami prihlúpli príbeh.Mňa to nenadchlo,nudilo ma to.Nemosím takéto účelové komédio-thrillery. ()

UranMiner

Lahucky "teenage thriller" v ktorom su policajti vzdy tak kde nemaju a tam kde maju byt nie su...dost bolo jasne v niektorych scenach co sa ma stat ale co by ste chceli pozerat s priatekou/ priatelom nejaky nudny uprsany vecer ak patrite do kategorie 20-? Ak sa vsak radite do 20+ poobzerajte sa za niecim inym...:) No par scen tam bolo celkom pekne zvladnutych za co to ma + * ! ()

xSxEx

Na večer pod peřinou ideální nervák. Samozřejmě je ve filmu dost náhod atd. ale tak proč ne? Klasicky Vynikající Shia ... ()

dražis

Tak nevím, jestli je Disturbia thriller,romantica nebo teenage komedie,asi od každého trochu, ale to je nic proti ničemu.Vcelku zdařile se žánry prokombinovaly a nakonec všechno dobře dopadlo a skoro všichni žili štastně až do smrti. Jsou zde klasický lekačky,řezačky,stříkačky krve, libačky a k tomu velice zdařile natočená autonehoda, ze které sem měl opravdu velice špatný pocit. Fuj. Pokud se chcete pobavit a nechat se přijemně postrašit, tak Disturbii doporočuji. Tři hvězdy. ()

Blazis34

Film začínal jako nenápadná teenegrovka, ale postupně se z něj vyklubal docela ostrý thriller a v zavěru i horor. Dílu u kterého jsem se nenudil i díky skvěle zahraným rolí, hlavně Shia LeBeouf, dávám lepší tři hvězdičky. ()

Vica

Ja filmy odohrávajúce sa v domácom prostredí veľmi môžem a toto je jeden z mojich obľúbených a hlavne vydarených. Je to skôr taká oddychovka s pribaleným napätím na záver. ()

Lucius

Hodina a půl čekání a dívání se na teenagerovskou komedii. Po této době 15-20 minut "něčeho" a pak prásk, happyend... Kdybych měl říct 5 zajímavých scén z filmu, nevzpomenu si... ()

Mustaffa

Hodně podprůměrný thriller a hlavně úplně o ničem. 2/3 filmu se vůbec nic neděje a pořád se sami sebe ptáte o čem to vlastně je nebo spíš o čem to má být. No a pak začne již tak minimálně milionkrát ohraná zápletka se seriovým vrahem, klukovi, kterému nikdo nevěří a jeho kamarády. Nudné, neoriginální, převídatelné až hamba, napětí asi jako u Tří oříšků pro Popelku atd... Ztráta času. ()

chrustie

Dvě třetiny filmu, sem koukal na zadek Sarah Roemer a ten zbytek se něco málo i dělo... Film Disturbia, má od žánrů, do kterých byl původně vyslán, pekelně daleko. Jinak to není zase až tak špatné... Ten zadek asi udělal hodně. ()

harvy

troska kruty uvod pak vcelku zabavna zapletka ala teenagerske komedie a potom poslednych 15 min napodobenina Hitchcocka , ale na moje prekvapenie to vcelku funguje :) Dobry film na sobotny vecer. ()

Tinaa

Film měl našlápnuto na slušný příběh, místy opravdu šel z toho vraha strach, dalo by se to hodnotit i možná čtyřmi hvězdami, ale ten konec, to jsem se nestačila divit, ten absolutně nereálný konec pokazil celý film. A člověk si jenom říká "ty vole, ona se směje u snídaně?" ()

Cechyno4

Kdybych měl Disturbii hodnotit i jako horor, kterým bývá hodně často označován. Hodnocení by zůstalo stejné. Já byl nadšený. Novodobé ztvárnění Hitchcockova Okna do dvora ! Napínavé a zábavné. ()

brtko

Posledná pol hodina, ktorá výrazne ovplyvnila môj postoj k filmu, ma prinútila dať štyri z piatich. Námet síce za moc nestojí, ale inak ide o pomerne vydarený snímok. ()

elanista1

Disturbia ma s Hitchcockom spolocne snad len to pozeranie z okna, inac je to uplne novy film.Typicky novodobo americky vtipno nevtipny, tinedzerovsky.Aj napriek tomu sa mi to pacilo, sice sa v prvej hodine vobec nic nestane, do zaveru sa vazne oplati pockat.Atmosfericka hra nahanacky na konci uspokojila moje ocakavania.Stojim v kute s hanbou, ze som tomuto dal rovnake hodnotenie ako Oknu do dvora, ale to len preto ze to nebolo cire opisovanie deja a Caruso do toho pridal tu americkost, ktoru pozname a ktora sa nam (ne)paci. ()

spacemaster

Shia zavřenej v domě a šmírující sousedku? Dobře to beru. Vrah v sousedním domě? To žeru. A teď ti dva proti sobě? Parádní nářez, který dokazuje, že i s malým rozpočtem jdou ve filmu dělat velké věci. Ke konci filmu mi nezbývalo nic jiného než držet palce a fandit. Rozhodně kvalitní filmový počin. Doporučuju. ()

DandaPiper

Ne špatný, ale na tu dlouhou stopáž je to docela rozvleklá nuda. Navíc, Sarah Roemer mi není vůbec sympatická. Vlastně ani Shiu moc nemusím ...vlastně se divím, že sem tomu dal vůbec tři:)) ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007