Reklama

Reklama

Poslední legie

  • Velká Británie The Last Legion (více)
Trailer

Obsahy(1)

Výpravný film z období pádu Římské říše, který se nedávno natáčel i na Slovensku (Spišský Hrad, Červený Kameň). Když se začne Římská říše rozpadat, opustí mladý Romulus Augustus město a vydá se na nebezpečnou cestu, aby vytvořil legii věrných - POSLEDNÍ LEGII. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (277)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Patrick Doyle: 1. Sacred Pentangle - Patrick Doyle ,2. The Coronation ,3. The Goths Seize Rome ,4. The Wrong Answer ,5. The Secret Sword ,6. The Escape From Capri ,7. The Nestor's Betrayal ,8. The Journey To Britannia ,9. The Hadrian's Wall ,10. The Excalibur ,11. The Sword Play Romance ,12. The Who Killed Them? ,13. The Battle Of Hadrian's Wall ,14. The Death Of Vortgyn ,15. The No More War , ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

A zrodil se legendární meč, meč jenž nese jméno... Radši ne. Stejně ho všichni známe nebo ne. Trošku mi to přišlo jako epizoda z fantasy seriálu typu Xena nebo Herkules. Ben Kingsley jako čaroděj Merlin vypadal zajímavě. Colinu Firthovi historické kostýmy sluší a vypadá charizmaticky. Jiný pohled na legendu, ale ne zrovna příliš povedený. Tak na jedno zkouknutí. ()

Reklama

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Nebylo to špatně natočeno, ale pro "fajnšmekry", kteří něco o římských dějinách vědí, tam bylo velmi málo dialogů, které Řím dělaly Římem. Byl to vzdělaný, kulturní národ,který neustále bojoval (kromě expanze) se zabedněnými tupci, pohany a barbary, jejíž kultura byla na absolutním "niveau". Kdo tuto kulturu nezná, nestudoval anebo nic o tom nečetl, absolutně neví o čem je řeč ! Jenom boje a krveprolití diváka málo uspokojí, protože neví proč ... A ty zamotané mysteriózní postavy tomu dodávaly pachuť nepovedené pohádky. ()

Ridick odpad!

všechny recenze uživatele

je mozne, aby sa aj v 21. storoci dokazal natocit historicky snimok takych shitnych kvalit ako keby to bolo z produkcie hallmarku? je, je...a je to skoda, upadok historickych filmov a nechapem ako sa daju niektori kvalitni herci nahovorit na taku frasku akou posledna legia je. este vacsim sklamanim je, ze to bolo ciastocne natacane na slovensku...boze moj, to vsetko co sa tu natoci musi byt velkym prepadakom?? tak skusme nieco natocit z mojho stokarske mesta michalovce. tam by sa natocila nejaka dobra socialna drama...ale to uz vravim z cesty...posledna legia je film plny sprostych citacii z mudrych knih, hrdinskych cinov a la sam doma, smiesnych bojov a peknej indky co je asi jedinym plusom...no nic ...10% ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Zlo. Nízký rozpočet je vidět víc, než by bylo dobré a herci se všichni tváří, jako kdyby tu byli omylem. Režisér neumí komponovat akční scény, scénáristé neumí napsat normální dialog a celé je to až příliš levné a blbé na to, aby se to vůbec dalo brát vážně. To ale tvůrcům Poslední legie evidentně nedošlo. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (9)

  • Pro americkou verzi s ratingem PG-13 byly vystřiženy například tyto scény: uříznutí prstu Wulfila, jeho tvář po setkání s čepelí a další. (NinadeL)
  • Režisér Doug Lefler řekl, že nápad na příběh začal u DDLC, poté Dino De Laurentiis přizval historického konzultanta Valeria Manfrediho a jemu se nápad velice zalíbil. Po té ale nápad od DDLC Manfredi musel vzít a napsal úspěšný román, který opět pomohl k realizaci filmu. (NinadeL)

Související novinky

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Z Říma na skotskou Vysočinu

Z Říma na skotskou Vysočinu

26.08.2008

Může být jenom jeden! A není vyloučeno, že tím vyvoleným bude skotský herec Kevin McKidd, kterému byla nabídnuta hlavní role v chystaném remaku Highlandera. V historickém seriálu Řím, kde ztvárnil… (více)

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)

Reklama

Reklama