Poslední legie

Posledná légia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / Itálie / Francie / Tunisko, 2007, 98 min

• DaViD´82

Režisér nezapře své zkušenosti ze seriálů typu Xena. Ono to dokonce vypadá jako celovečerní epizoda nízkorozpočtového fantasy seriálu. Proto celkem příjemně překvapí úplný začátek kdy se zdá, že by nemuselo jít o úplnou ztrátu času. Bohužel však čím více postupuje stopáž tím více se Poslední legie propadá do béčkových vod. Ovšem ani v nich se nezastaví a ke konci klesá ještě někam podstatně níže. Scény se postupně dostávají z kategorie dobrých, přes snesitelné a zastavují se na úrovni nechtěně směšných. Bitvy nezajímavé, výprava televizní a herci jsou buď strašní a těžce přehrávající či v lepším případě alespoň znudění a jentak postávající. Snad jen ta hudba má své kvality.(18.6.2007)

• klerik

Knižnú predlohu somk nečítal, ale mal som pocit, že išlo o kultovú záležitosť... Tento film je však nehorázne jednoduchá (a to aj v zmysle IQ) báchorka, ktorá nemá čím upútať a scéna s objavením "toho" meča je doslova dementná. Ak k tomu pripočítate, že existuje televízny(!) RÍM je toto priam katastrofa. Môžme si myslieť o Bruckheimerovi čokoľvek, ale svojou vykrádačkou KRÁĽ ARTUŠ pokoril "orignál". Veľká škoda...(11.3.2009)

A zrodil se legendární meč, meč jenž nese jméno... Radši ne. Stejně ho všichni známe nebo ne. Trošku mi to přišlo jako epizoda z fantasy seriálu typu Xena nebo Herkules. Ben Kingsley jako čaroděj Merlin vypadal zajímavě. Colinu Firthovi historické kostýmy sluší a vypadá charizmaticky. Jiný pohled na legendu, ale ne zrovna příliš povedený. Tak na jedno zkouknutí.(1.2.2009)

Ze začátku vyloženě televizní fraška, která s přibývající stopáží vcelku solidně graduje. Na První ligu (v čele s Královstvím nebeským) nemá ani v nejmenším, přesto se ale ke konec dokáže dostat na úroveň Krále Artuše, což sice není nic moc, ale na to, jak mizernej to mělo rozjezd... A navíc to má fajn pointu..(5.11.2007)

• m.krudenc

Poslední legie není dokonalá podívaná, ale je to taková hezká zábava. Film nesmíte srovnávat s prvoligovými záležitostmi typu Gladiátora, Království nebeského a jim podobnými. Je to čistokrevná popkornovka s dobrými herci (z Firtha jsem měl ze začátku trochu strach, ale zbytečně, Kingsley mě překvapil tím, jak byl sympatický), skvělou hudbou Patricka Doylea, scénářem, který sice není extra nápaditý, ale rychle odsýpá a tu a tam je i vtipný. Scéna ukázky Římské obrané želvy mě opravdu nadchla.(24.5.2015)

• - Socha Gaia Julia Caesara nebyla hlavní sochou použitou v Tunisku. Taková, jakou vidíme ve filmu, byla dotvořena speciálními efekty. A především, když se socha převážela z Tuniska na Slovensko, ztratila se. (NinadeL)

• - Spoiler: V Thajsku překládají film jako Legenda o meči Krále Artuše. (NinadeL)

• - Romulův trůn byl postaven speciálně tak, aby se patnáctiletý Thomas Brodie-Sangster nemohl dotknout země - lépe tak zahrál malého chlapce. (NinadeL)