Poslední legie

Posledná légia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / Itálie / Francie / Tunisko, 2007, 98 min

• Tommassi3

"César je slovo z minulosti !! Žádný César není.." Slova zde hrají poměrně zásadní roli, když Poslední legie sice platí za dost špatnou adaptaci Manfrediho románu, a to i v tom smyslu, že film jako takový vypadá nejsilněji právě v pasážích bez dialogu, a zároveň nejvíce baví právě beze slov.. Dlouho jsem vlastně neviděl snímek podobných ambicí s podobně vystavěnými gagy, to jej činí do jisté míry paradoxně velmi ozvláštňujícím a zajímavým.. A Colin Firth v roli akčního hrdiny ?? Matthew Vaughn později se svým Kingsmanem dokázal, že i tohle spojení nemusí vypadat jako nonsen či castingový přešlap, béčková a laciná Poslední legie ovšem podobnou sebereflexi a vkusný nadhled zcela postrádá..(27.11.2016)

• Anderton

Čistý, ale vážne čistý televízny film, ktorý by som ako taký hodnotil pozitívnejšie. Lenže bol to film, ktorý bežal u nás v kinách a jeho scenárom boli bohvie prečo okúzlení Colin Firth, Ben Kingsley alebo Aishwarya Rai. Film kopíruje historické filmy a fantasy s dosť veľkou drzosťou, ale výpravou sa im nemôže rovnať. Ak chcete silou mocou film z Rímskej ríše, to už radšej siahnite po priemernom Centurionovi.(13.6.2012)

S Poslední legií jsem na tom stejně jako s Králem Artušem. Vím, že není dokonalá, ale je to taková zábava, že prostě musím dát nadprůměrné hodnocení. Film nesmíte srovnávat s prvoligovými záležitostmi typu Gladiátora, Království nebeského a jim podobnými. Je to čistokrevná popkornovka s dobrými herci (z Firtha jsem měl ze začátku trochu strach, ale zbytečně, Kingsley mě překvapil tím, jak byl sympatický), skvělou hudbou Patricka Doylea, scénářem, který sice není extra nápaditý, ale rychle odsýpá a tu a tam je i (úmyslně!) vtipný, a senzační finální pointou. Hodina a půl utekla tak rychle, až jsem se divil. Tři a tři čtvrtě.(15.8.2010)

• klerik

Knižnú predlohu somk nečítal, ale mal som pocit, že išlo o kultovú záležitosť... Tento film je však nehorázne jednoduchá (a to aj v zmysle IQ) báchorka, ktorá nemá čím upútať a scéna s objavením "toho" meča je doslova dementná. Ak k tomu pripočítate, že existuje televízny(!) RÍM je toto priam katastrofa. Môžme si myslieť o Bruckheimerovi čokoľvek, ale svojou vykrádačkou KRÁĽ ARTUŠ pokoril "orignál". Veľká škoda...(11.3.2009)

• slunicko2

Laciná podbízivá "advenčura". 1) Vezmi pár známých herců. Sepiš primitivní příběh. Okořeň trochou magie, přihoď moudrého rádce a pěknou kočku a celé servíruj na preudohistorickém podnose. 2) Nesporné kvality filmu ocenila i známá artová televize Nova a zařadila jej do sobotního prime timu. 3) Vydržel jsem to až do konce, ale fakt nevím, co by mě přimělo k opětovnému sledování.(17.1.2009)

• - Romulův trůn byl postaven speciálně tak, aby se patnáctiletý Thomas Brodie-Sangster nemohl dotknout země - lépe tak zahrál malého chlapce. (NinadeL)

• - Pro americkou verzi s ratingem PG-13 byly vystřiženy například tyto scény: uříznutí prstu Wulfila, jeho tvář po setkání s čepelí a další. (NinadeL)

• - Socha Gaia Julia Caesara nebyla hlavní sochou použitou v Tunisku. Taková, jakou vidíme ve filmu, byla dotvořena speciálními efekty. A především, když se socha převážela z Tuniska na Slovensko, ztratila se. (NinadeL)