VOD (1)

Výpravný film z období pádu Římské říše, který se nedávno natáčel i na Slovensku (Spišský Hrad, Červený Kameň). Když se začne Římská říše rozpadat, opustí mladý Romulus Augustus město a vydá se na nebezpečnou cestu, aby vytvořil legii věrných - POSLEDNÍ LEGII. (oficiální text distributora)

Trailer

Morholt

No to bylo tedy veledílo. A přitom začátek vypadal poměrně slibně. Upřímně řečeno jsem čekal něco ve stylu Krále Artuše, ale bohužel se to časem začalo zvrtávat do Krále Galů, jehož "kvalit" tento snímek nakonec nedosáhl, ale byl zatraceně blízko. O historických nepřesnostech se nemá smysl rozepisovat, ale dostal mě gotický hrad, tyčící se nad krajinou pátého století a hlavně mě neustále mátli, když o tom vládci Anglie(ta ještě neexistovala) mluvili chvilku jako o Vortigernovi a chvilku jako o Vaulkinovi, až jsem v tom měl totální guláš. Nejsem si jistý, jestli tohle mají Colin Firth, Ben Kingsley a nakonec i Aishwarya Rai zapotřebí. Právě kvůli posledně jmenované dávám jednu hvězdu, protože byla naprosto okouzlující a o jejích očích se mi bude zdát asi ještě dlouho. :DDD ()

666teen odpad!

Debilní film s debilní pointou, aneb poslední hřebík do rakve s Legendou o Artušovi. Bláhově jsem si myslel, že toho hollywoodského upravování už bylo dost, viz. perly První rytíř a Král Artuš. No, spletl jsem se.... P.S. Proč ten "Ekskalibr" vypadá jako by si ho Merlin koupil na tržišti od Vietnamců? ()

Chermy

To jediné co potřebujete vědět, než si pustíte Poslední legii je, že za ní stojí sám "velký" tvůrce seriálů Xena a Herkules. Překvapuje mě menší hodnocení než má 10,000 B.C., protože je legie ještě trapnější....tudíš zábavnější:). Ti z vás, kteří četli předlohu, ruce stranou, plakali byste. Pro Vás ostatní: měli jste rádi Xenu? Fandili jste lovci mamutů mezi pyramidami? Pak se Vám bude líbit i desetiletý Romulus máchající Excaliburem:) ()

Thomassi

Tak nevím, co napsat o tomto historickém filmu plném legend. Řím je zrazen a následovník imperátora a pár oddaných nachází útočiště ve Velké Británii, kde hledá poslední devátou legii. To je asi vše o příběhu. Samozřejmě nechybí nějaká ta bitva, láska, hrdinské kecy a všechny ty věci, které už známe. Ale že by mi to přišlo jako nějakej velkej průser, to říct nemůžu. I na to, kolik tam bylo blbostí a nejasností, se mi to líbilo a po celou dobu jsem se nenudil. Konec mě pak v tom dobrém smyslu vyvedl z míry. Bohužel co jsem tady opravdu postrádal, byly kvalitní herecké výkony. Jako jediný mě herecky zaujal jen Kevin McKidd v roli neúnavného barbara. Ale dobře se taky koukalo na krásnou bojovnici Aishwaryu Rai. Takže budu velkorysý a dám 3*. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +Aishwarya Rai a Thomas Sangster, příběh, zasazení do dob před Artušem, bitvy, postavy -nízský rozpočet, docela nevěrohodné/// Dobrá pohádka. Pokud je to tak myšleno, tak smekám. Je to sice velice naivní a nereálné, ale pěkné a příjené. Na film jsem se těšil a jsem spokojenej. Dost se mi líbil snad po všech stránkách. Jen se film nesmí srovnávat s jinými historickými velkofilmy. V tomto soboji totiž skoro na všech fronách prohrává (nemá tak hvězdné obsazení, tak velkolepé hrdiny a scény). Pokud to tedy bylo myšleno vážně tak film někde selhal. Ovšem tohle si protentokrát nepřipouštím a skvěle si užívám bonusy na DVD/// Celkem 73%/// ()

• Natáčalo sa na slovenských hradoch Červený Kameň a Spišský hrad. (emdvojka)
  • Romulův trůn byl postaven speciálně tak, aby se patnáctiletý Thomas Brodie-Sangster nemohl dotknout země - lépe tak zahrál malého chlapce. (NinadeL)

Související novinky

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Z Říma na skotskou Vysočinu

Z Říma na skotskou Vysočinu

26.08.2008

Může být jenom jeden! A není vyloučeno, že tím vyvoleným bude skotský herec Kevin McKidd, kterému byla nabídnuta hlavní role v chystaném remaku Highlandera. V historickém seriálu Řím, kde ztvárnil… (více)

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)