poster

Poslední legie

 • Velká Británie

  The Last Legion

 • Itálie

  Ultima legione, L'

 • Francie

  La Dernière légion

 • Francie

  Dernière légion, La

 • Slovensko

  Posledná légia

Akční / Dobrodružný / Fantasy

Velká Británie / Itálie / Francie / Tunisko, 2007, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • salahadin
  odpad!

  Fajn, tenhle film začal v Béčkových vodách, ale ještě v pěkných béčkových vodách. A jak se kodrcal ve stopáži dál, tu se sklouzl přes Céčko k Déčku, neudržel se a padal dál, ejhle mu po chvíli zamávalo eFko, Háčko, po chvíli si nabodnul zadek o měkké Íčko, aby skončil na krásném Qvéčku. Poslední legie nabízí jen barevné obrázky, po nichž se hýbají dvounohá, dvouruká a jednohlavá stvoření (to nejsou herci). Složitost doby filmařům nic neříká. Těšil jsem se, že uvidím film z mého oblíbeného archeologického období - období stěhování národů. Beru, že filmaři o této době vědí úplný hovno, ale nesnesu, když míchají gladius s kulometem. A elitní východořímský válečník jako ženská.....ehm no tak si dělá rejža legraci ne? (smích) Vlastně ne, když natočil Xenu...hm (zadumaný výraz)... Bojové souboje se podobaly akčním sekvencím z levných počítačových her (režisér na ostří našich hrdinů posílá nekonečné množství velmi lehce usmrtitelných "Gótů", (smích) kteří padají jak zralé švestky jedna báseň). Především u naší nové Xeny je to přinejmenším velmi úsměvné, i když už ve 14 letech dosáhla úrovně 7 (neutuchající smích). Nepotěšil mě ani Caesarův "Excalibur", který vypadá jako odkoupený ve vietnamské tržnici (škodolibý výraz). Podobných prodávají rákosky na stáncích mrtě. Nakonec z toho vyšel prequel k jednomu stejně špatnému hollywoodskému filmu, asi víte jakému, ne? (pláč). A jen tak mimochodem, Odoaker byl náčelník Skirů, ne Gótů. Vím, že to nikomu nevadí, ale to bychom mohli rovnou říci, že Karel IV. vládl v Rusku. (rozčilení)(20.9.2008)

 • 666teen
  odpad!

  Debilní film s debilní pointou, aneb poslední hřebík do rakve s Legendou o Artušovi. Bláhově jsem si myslel, že toho hollywoodského upravování už bylo dost, viz. perly První rytíř a Král Artuš. No, spletl jsem se.... P.S. Proč ten "Ekskalibr" vypadá jako by si ho Merlin koupil na tržišti od Vietnamců?(23.5.2008)

 • Cervenak
  **

  A sakra! Čo to spravili s mojou obľúbenou knihou od Valeria Massima Manfrediho?! Predloha je výborný historický (autor je archeológ a odborník na staroveký Rím) a zároveň dobrodružný román (akcie je v ňom naozaj požehnane a svojimi vizuálnymi popismi vyložene prosí o sfilmovanie). Lenže všetky zmeny, ktoré scenáristi urobili, posúvajú príbeh do pozície fantasy báchorky á la Xena, takže fanúšikovia predlohy i znalci histórie môžu vyjsť z kina ruku v ruke a spoločne sa hodiť pod prvú električku. Na druhej strane, vyhodením polovice knižného deja (putovanie polkou Európy je tu zhrnuté do jediného záberu na hrdinov prechádzajúcich cez Vysoké Tatry... ehm, Alpy) film aspoň získal svižnejšie tempo a skôr vám utečie. Doug Lefler je celkom zručný v akčných scénach (veľmi mu pomáha bombastická hudba Patricka Doylea), ale atmosféru a hercov už nezvláda. Čo je celkom škoda, lebo Colin Firth je charizmatickejší než Clive Owen v Kráľovi Artušovi (čo je nepriznaná adaptácia toho istého románu), Ben Kingsley si úlohu Merlina celkom užíva, Kevin McKidd je ako záporák Wulfila zábavne komicko-hrozivý (ako každý správny béčkový zloduch) a na Aishwaryu Rai sa fakt dobre pozerá. Lenže čo narobíte, keď ostatní herci hrajú ako ponocní, dej je blábol, dialógy blbé a film celkovo lacný až hanba (tragické CGI, smiešne masky, príšerné kostýmy a rekvizity a fakt nemožný komparz)? Vidieť Spišský hrad ako súčasť Hadriánovho valu je možno zábavné, ale zároveň aj rušivé a určite sa kvôli tomu neoplatí kupovať lístok do kina.(8.10.2007)

 • Deimos
  ****

  DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +Aishwarya Rai a Thomas Sangster, příběh, zasazení do dob před Artušem, bitvy, postavy -nízský rozpočet, docela nevěrohodné/// Dobrá pohádka. Pokud je to tak myšleno, tak smekám. Je to sice velice naivní a nereálné, ale pěkné a příjené. Na film jsem se těšil a jsem spokojenej. Dost se mi líbil snad po všech stránkách. Jen se film nesmí srovnávat s jinými historickými velkofilmy. V tomto soboji totiž skoro na všech fronách prohrává (nemá tak hvězdné obsazení, tak velkolepé hrdiny a scény). Pokud to tedy bylo myšleno vážně tak film někde selhal. Ovšem tohle si protentokrát nepřipouštím a skvěle si užívám bonusy na DVD/// Celkem 73%///(5.9.2008)

 • Eawy
  ***

  Takéto filmy sú zlátaninkami všetkého možného, k čomu sa režisér a scenárista dostali. Pri tomto filme, to bola určite legenda o Excalibure, pád Rímskej Ríše, či dokonca Pán prsteňov. No vážne. Ale nebolo to zas až tak zlé, takže klady. Hral tam Colin Firth, síce to volo miestami komické, ale no, čo už. Hrala tam sexi ženská v hlavnej úlohe, tak to bolo v poriadku. A bol tam ešte jeden zlatý no neznámy herec.....Príbeh bol prekombinovaný, miestami komicky dramatický. Tak 50%Pozerať sa to dalo(7.8.2010)

 • - Socha Gaia Julia Caesara nebyla hlavní sochou použitou v Tunisku. Taková, jakou vidíme ve filmu, byla dotvořena speciálními efekty. A především, když se socha převážela z Tuniska na Slovensko, ztratila se. (NinadeL)

 • - Režisér Doug Lefler zaměstnal na filmu celou rodinu Thomase Brodie-Sangstera, ačkoli se nedostali do titulků. (NinadeL)

 • - Režisér Doug Lefler řekl, že nápad na příběh začal u DDLC, poté Dino De Laurentiis přizval historického konzultanta Valeria Manfrediho a jemu se nápad velice zalíbil. Po té ale nápad od DDLC Manfredi musel vzít a napsal úspěšný román, který opět pomohl k realizaci filmu. (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace