Ilicka

Náhody neexistují. A už vůbec ne v životě Harolda Cricka. Jeho bytí je odměřováno přesným počtem tahů kartáčkem, kroků na autobus a daňových přiznání. Jenže... Harold Crick musí zemřít. Neví jak, neví kdy, neví proč. Jeho život se vymaňuje z číslíčkových škatulek a osud (v podobě neurotické spisovatelky s tvůrčím blokem) ho zavádí k sympatické anarchistické pekařce a ke snaze užívat si života předtím než zemře. On však zemřít nechce a snaží se svůj neblahý osud mimo zápis zvrátit... A v nás hlodají otázky: Má spisovatel právo zabít postavu, které dal život? Má lidský život větší hodnotu než dokončení mistrovského díla? ... Chytrý scénář si s postavami Karen a Harolda pohrává, bere jim jistoty, které se jim zdají samozřejmé a staví je do nových situací. Harold se chápe kytary a pekařky, zatímco Karen bloudí nemocnicemi a hledá umírající lidi. ... Will Farrel a Emma Thompsonová jsou výborní, Dustin Hoffman jim v roli literárního vědce zdatně sekunduje a ke všemu hraje příjemná kytarová hudba. Mark Forster natočil citlivou komedii (?) s krásnými i posmutnělými momenty a nebýt druhého závěru (ač s genilálním voice-overem) je to naprosto nezvrtatných 100%. Takhle je to jen 89% ()

ARI50

Will není špatný herec ale tohle se dvakrát nepovedlo, zvláště jeho vztah no prostě ho mám rád v jiných rolích ale tady to neuspělo. Příběh je zajímavý ale moc toho nenabídne bohužel. ()

becki_tu

Lepší to být už ani nemohlo. Geniálně jednoduchá, vtipná a originální tragikomedie s vynikajicím "hlavním hrdinou" Willem Ferrellem, kterého si za těch pár minut nejde nezamilovat. Po Finding Neverland další Fosterovo dílo, které zůstane nadlouho uloženo v mé paměti. ()

prome

Báječný film, ve kterém obzvláště vyniká Will Ferrell, s chytlavým hudebním doprovodem. Píseň Whole Wide World mi zněla v hlavě hodně dlouho :-). ()

MonaSax

Příběh muže jménem Harold Crick mě dostal, mám pořád pusu otevřenou dokořán, ale doširoka se usmívám. Bylo to opravdu podivnější než fikce, ale krásné. Marcu Fostere, všichni vědí, kdo jsi, ale mě se pořád nějak ztrácíš z hlavy. Ale teď vážně, už bych si měla konečně pustit Ples příšer. ()

Kamca_

Na začátku jsem vůbec nevěděla, co si o tomto filmu mám myslet, ale postupně to bylo víc a víc zajímavý. Myslím, že celý nereálný příběh každého potěší. Herecký výkon Willa Ferrella a Maggie Gyllenhaal byl super :) Dávám 85%. ()

Handle

Tak moc zvláštní film, že ani nevím, jak si své hodnocení obhájit. Jediné, co vím je, že jsem čekal čistokrevnou komedii a dostal jsem dost netypickou a originální věc. Vůbec netuším, co je to za žánr, film si pohrává se vším možným, avšak podle mě svého potenciálu nevyužil. I tak se ale snímek může pyšnít tím, že je opravdu neobyčejný. ()

jerry12

40%. Originální námět a skvělá Maggie Gyllenhaal. Ostatní bohužel pokulhává na hranici mezi dobrým a špatným, od kamenného Ferella, přes nevyužitý a roztahaný scénář, až po plytký patetický a také jasně předvídatelný závěr. Škoda, šlo z toho vytěžit víc. ()

Fleur6

Ako je možné, že všetci sú tu tak vynikajúco zohraní? Dokonca i "krátkozraký osemdesiatnik pevne odhodlaný dovolať sa svojej dcére do Denveru". V istých momentoch ma osud pána Harolda Cricka rozplakal, čo si myslím - hovorí za všetko. ()

5150

Tohle se mi moc líbilo. Herecké obsazení bylo fajn a radost mi udělala zejména Maggie Gyllenhaal s romantickou zápletkou. Prostě po delší době inteligentní věc z americké produkce. scénář Zach Helm // Febiofest 2007 ()

Silence

Stranger Than Fiction není geniální, občas v něm trochu zaskřípe. Přesto se po nápisu "The End" přistihnete, jak s otupělým a trochu blaženým výrazem zíráte na ty pěkně stylizované titulky. Originální námět podporovaný skutečně svěžím a hravě napsaným scénářem, který sice občas nechá nakousnutých a nedojezených několik koláčků, přesto nabízí inteligentní zábavu. Nikoliv čistokrevnou komedii. Pokud si v průběhu filmu budete dělat čárky do notýsku, po jejich spočtení zjistíte, že je film spíše úsměvnou tragédií, kterému by slušel spíše konec z druhého žánru, než toho, který přichází. Přesto mě závěr vyloženě nezklamal, ale... Pokud přistoupíte na hru, kterou s vámi Stranger Than Fiction chce hrát, budete se výborně bavit. Tohle opravdu stojí za to. 8/10 ()

BigDeal

No konečne film s poriadnym, vtipným, dojemným, napínavým a originálnym príbehom. Všetci herci výborní, medzi Ferrellom a Gyllenhaal to romanticky iskrí, nikto nevie, čo čaká na konci, ale všetci tajne držia Haroldovi Crickovi palce a na rozdiel od väčšiny užívateľov si myslím, že aj ten koniec sa vydaril a musel byť taký aký bol ( ***SPOILER*** len tú smrť som čakal prepracovanejšiu). ()

Baxt

Moc hezký a snaživý film, jen škoda, že z nápadu těží zhruba jen hodinu, přičemž Haroldovo objevování skutečného života už zdaleka tak zábavné není. I v nejslabší chvilce to ale podrží výborní herci, pro mě zejména Ferrell a Hoffman. :) ()

Johny_fork

Takhle originální filmový počin už jsem dlouho neviděl. Chvíli sem se lehce uculoval a chvílemi mi bylo do breku. Je to příběh muže, který se dokáže vyvázat ze sterotipu chladně kalkulujícího úředníka z berňáku až ve chvíli, kdy zjistí, že je součástí knihy, a že ho čeká jistá smrt. Teprve potom dokáže poznat lásku a naplno žít. Způsob jakým se zde kombinuje tragédie s komedií je naprosto uchvacující. V hlavě mi utkvěla chvíle, kdy přinese mouku ženě do které se zamiloval, komická i dojemná zároveň a neskutečně silná. Mistrná režie Marca Forstera mě doslova vcucla do děje a hrozně moc sem si přál, aby z toho Harold Cricks vyvázl živý. ()

Mononoke.

Ano, Sofiin svět se vybaví snad každému, kdo tenhle film vidí, ale čekala jsem nějakou překvapivou a vtipnou pointu, zvláště když byl, hlavně ze začátku tak "tajemný" a nevěděli jste jestli to teda bude komedie nebo tragédie. Hodnotím film jako příjemnou romantickou komedii, která nemůže urazit. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou