Reklama

Reklama

Asterix a Olympijské hry

  • Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Trailer 1
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (612)

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Co na to všichni tak nadáváte? Díky vašim komentářům jsem měla z tohohle filmu hrůzu, ale po dokoukání jsem byla mile překvapená. Brutus a Caesar jsou naprosto dokonalí, stejně tak i bláznivý vynálezce. Asterix a Obelix jsou odsunuti stranou, ale to je z části dobře, protože mě alespoň nezabíjela výměna perfektního Claviera za Cornillaca. No, alespoň nechali Asterixe nadabovaného stejně (Trávníček), což se ovšem nedá říct o Obelixovi (skvělého Štěpničku nahradil Jirák). Změna herce se však nedotkla jen postavy Asterixe, ale celé (!!!) Galské vesnice. Na chvilku se vrátil i trhlý Numerobis s bratrancem Zidanem (LOL), největší sportovní hvězdou byl ale stejně Schumacher a jeho rudé "Ferrari". Vizuální stránka filmu mohla být méně vyumělkovaná, ale tak nic není dokonalé... "OCHUTNÁVAČ!!!" ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se konečně dostal i k dalšímu dílu Asterixe a Obelixe – no a bohužel musím říci, že jsem utrpěl další zklamání. To přišlo hned v úvodu, když jsem zjistil, že Christian Clavier na to hodil bobek (ono se mu nemůžu vlastně ani divit) a Cornillac byl jen mrzkou náhradou. Kvalita začala upadat již ve druhém díle, ale tady se docela vařilo z vody. Míra humora hodně smrděla trapností a přestože tu lze přece jenom narazit i na několik vtipných scén (či gagů), jako celek to moc nefungovalo. Především trapný Brutus mi lezl krkem od samotného počátku a asi jediné co mě zaujalo trochu více, byl závod s koňským spřežením, kterého se účastnil i můj oblíbenec Michael Schumacher. Potěšil i přiteplený Zinédine Zidane (tedy přiteplená byla jeho role). Sklenaříková mohla dostat odvážnější kostým, protože takhle ji zcela předčila Vanessa Hessler.40% ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Prakticky okrem Gérarda Depardieu sa na nových dobrodružstvách známych hrdinov z Gálie nepodieľal skoro nikto. A to ani zo štábu, takže aj obavy mnohých z režiséra sa potvrdili. Je to síce všetko vynovené, svieže a tvári sa to ako nadupaná dobrodružná zábavička, ale pravdou je, že pozliepaný scenár z drobných čiastočiek a skečov, ktoré sa snažili zaplátať najmä cameo roličkami známych osobností najrôznejšieho zrna nemal ten správny efekt. Nápad mal však naviac, aj postava Brutusa mala oveľa väčší potenciál. Vyzdvihnem však Delona a niektoré cameá tiež stáli za to. 55%. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Nevím, čím to, ale já jsem se u toho dokázal dobře bavit. Je to sice celé praštěné a narozdíl od prvních dvou dílů věnováno výhradně mladším divákům, ale celý film ubíhá v poměrně rychlém tempu, tvůrci nešetří nápady a sympatičtí herci také dělají co můžou. U každé komedie také rád uvítám parodování některého sportu, a to je tady obsaženo odshora dolů a v tom nejbláznivějším pojetí. Humor tu už není tak kvalitní jako u předešlých dílů a najde se tu i pár trapnůstek. Na druhou stranu zrádný Brutus( skvěle nadabovaný Josefem Cardou) snažící se zavraždit Césara, Michael Schumacher jako závodník v koňských spřeženích nebo nejrychlejší muž Římské říše stáli za to a společně s dalšími povedenými vtípky udržují kvalitu tohoto snímku na přijatelné úrovni. ()

korbitch22 odpad!

všechny recenze uživatele

krásný příklad pořekadla...méně,je někdy více.režisér Frédéric Forestier se rozhodl,že natočí tak velkolepou podívanou,že předčí i některé západní produkce...a ono se mu to opravdu podařilo,v debilitě tehle film nemá konkurenci.tvůrci se rozhodli do filmu nasrat úplně všecho,známé herce,sportovce,modelky,veškerá zvířata,velkolepé lokace atd.no a tak nějak zapoměnily na příběh,logiku i scénář.pár trapných scén,poskladaných dohromady,bez vtipu i logiky,nepochopitelný závěr,kam se rozhodli nasrat všechno a všechny,co se jim před tim nevešlo do děje a hlavně výsledek,jenž dělá předchozím dvou skvělým dílu,kurevskou ostudu. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (32)

  • Alain Delon (Julius Caesar) byl v době natáčení už víceméně v hereckém "důchodu". Přesto se jej podařilo přesvědčit. Tedy: "Delona nelze přesvědčit," vzpomínal režisér Langmann, "Alain Delon se buď přesvědčí sám, anebo vůbec ne. Poslali jsme mu scénář a on je dost chytrý, aby pochopil, že si z něj nechceme dělat legraci a že jde spíš o hold, každopádně, že výsledek pro něj bude lichotivý. Navíc, myslím, mluvil o projektu se svými dětmi, které jsou ještě malé, a ty představa, že tatínek bude v Asterixovi, nadchla." (NIRO)
  • Když Julius Caesar (Alain Delon) ve své úvodní scéně promlouvá sám k sobě, říká mimo jiné: „Caesar všeho dosáhl a dobyl. Je to gepard i samuraj. Nikomu nic nedluží. Ani Roccovi a jeho bratrům, ani Sicilskému klanu.“ Odkazuje tím na filmy Rocco a jeho bratři (1960), Gepard (1963), Samuraj (1967) a Sicilský klan (1969), ve kterých Delon hrál. (lapaccasu)

Související novinky

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

28.05.2006

Tomu se říká zajímavá sešlost, pravda? No a to ještě vůbec není všecko (ale o tom později). Když se řekne francouzský animovaný film, napadne vás pravděpodobně nejdřív Tintinova dobrodružství, Byl… (více)

Reklama

Reklama