SkyHawk

Christopher Nolen si, mezi prvním a druhým dílem restartované serie o netopýřím hrdinovi, střelil velmi povedený kousek. Příběh, vyprávějící o dvojci nenasytných "kouzelníků", kteří si vzájemně více než jen podrážejí nohy, začíná poměrně klidně. Napětí ale ve filmu přibývá spolu s překvapením každou minutou. Obě hlavní postavy jsou více méně záporné a my tak sledujeme netradiční střet zla se zlem, kde těžko můžem určit nějakého vítěze. Ačkoliv o tomhle film není. Příběh nás provádí více časovými rovinami a musím přiznat, že jsem byl občas trochu ztracen, než jsem si uvědomil v jaké části příběhu se ocitám. Jenže to je tak jediná výtka se kterou mohu vyrukovat. Jak Hugh Jackman tak Christian Bale ztrvárnili své role skvěle. Moc příjemný byl i Michael Caine tak trochu představující nestranného a moudrého vypravěče. Dámské obsazení též nezklamalo.. 4 * ()

Master19

Jak jinak ohodnotit film, který diváka nevede za ručičku, ale doslova ho vtáhne do děje a donutí ho přemýšlet. Před propracovaností tohoto snímku hluboce smekám. ()

swe

Pocity, které mnou zmítaly během sledování tohoto filmu se pohybovaly na škále tří až pěti hvězd. Tři hvězdy za to, že mi opravdu není téma kouzel a magie moc blízké a to neustálé soupeření dvou iluzionistů o co nejlepší trik tomu moc nepřidávalo. Naopak, pětihvězdičkovou euforii jsem pocítil při finálním rozuzlení, kterak do sebe všechno perfektně zapadlo - po Mementu další takřka geniální scénář bratří Nolanů. ()

brando

Nolan mě už dostal dokonalým Mementem a Temným rytířem, ale to co se mnou udělal The Prestige jde přeci jen ještě dál.Tak skvěle napsaný scénář, s absolutně Geniální pointou, která posouvá film do úplně jiné dimenze, jsem snad ještě neviděl.Nebudu omílat herecké výkony,jména herců je sama zárukou, ovšem tleskám scénaři, příběhu,i jeho zpracování, máš můj obdiv Christophere Nolane, stvořil jsi, po Městě bohů, nejlepší film nového milénia. ()

Brain-D

Naprosto vybroušená rivalita mezi dvouma kouzelníky o tom kdo předvede dokonalejší trik. Po druhém shlédnutí mě to totálně dostalo. Začínám si říkat, že filmy od pana Nolana jsou ještě lepší po druhém zhlédnutí. Kulervoucí konec !!!! ()

sskrblik

Přesná a perfektní Nolanova režie. To jsou první slova jež mě napadají u tohoto pozoruhodného filmu. Už od začátku má film výbornou atmosféru, která příjemně vtáhne do děje. Neustálé zvraty možná způsobí v hlavě trochu guláš, ale výsledek je o to lepší. Vůbec nejzajímavější je komu vlastně fandit? Kdo je ten zlý a kdo ten dobrý? Takže ikdyž první polovinu fandíte Jackmanovi tak stejně na tom může být i Bale. Celý film mě příjde jako důmyslný tah na bránu s perfektním gólem nakonec. U mě se Nolan opět vyznamenal! ()

Danny F.

Teda nemohl jsem od toho oči odtrhnout. Hodně zajímavé a překvapivé, obzvlášť samotný závěr filmu byl úchvatný. 80% ()

MarekLucin

Doposud opojmíjený film z dílny Cristophera Nolana si mě naštěstí nakonec našel.Ve filmografii Nolana bezesporu naprosto výjmečný film plný hereckých hvězd. ()

Fakipics

Christopher Nolan je vizionář dramatických spádů. Má v sobě nevídanou potřebu naplňovat člověka znepokojením. A já mu to kurva žeru. ()

Slider

Čo je človek schopný spraviť preto, aby bol v niečom nedosažiteľný? Nolanova temná štúdia charakterov, zabalená do spletitého príbehu o priateľstve a rivalite, o snahe dokázať viac. Za akúkoľvek cenu. ()

Ellimere

Úžasný film, který vás donutí opravdu přemýšlet... Po prvním shlédnutí jen tupě zíráte a nechápete, po druhém už vám věci začínají být jasné, po třetím si říkáte, že to musíte sjet minimálně ještě jednou. Opravdu bych nevěřila, že to někdy řeknu, ale film je lepší než jeho knižní předloha. Jediný film, který předčil svou knižní předlohu. Chybí snad už jen závěrečný citát. ()

lucascus

Dokonalý trik - téměř dokonalý film s dokonalým scénářem, bezchybnou režií (jak jinak s Nolanem), nabouchaným hereckým obsazením (Jackman, Bale, Caine, Johansson), rovněž s perfektními kostýmy a kamerou. Takto perfektně vyladit film se už dlouho nikomu nepovedlo. A konkurenční boj mezi kouzelníky - dvěmi na vrcholu svého řemesla - to je látka, co nabízí širokou paletu pro dva takto výtečné herce. Vždyť herec i kouzelník je zároveň i umělec - a tady to platí dvojnásob. Krása a slast. ()

harryy

Film je úplne fantasticky, plný dejovych zvratov a napätia v charakteriristickom podaní všetkýchch postáv.Nolan natočil opäť film s plným počtom bodov.To čo ste hľadali v Iluzionistovi tu nájdete v plnej kráse.Celý film doslova preplnený napínavými scénami a šokujícími objavmi dosť sa cestuje v čase ale ani raz som sa nestratil a pointa úplne iná, ako si vôbec myslell.Všetko asi pochopíte až v poslednej sekunde pred titulkami. ABRAKADABRA 1oo% ()

Sany33

Veľmi kvalitný snímok, ktorého štruktúru si človek dokáže naplno vychutnať aj po niekoľko násobnom opakovaní. Pri každom zhliadnutí si uvedomujem nové skutočnosti a veci mi v príbehu dávajú stále lepší a lepší zmysel. Celkovo príbehy o kúzlách, čaroch a trikoch sa mi páčia a keď k tomu pripočítame fenomenálne herecké obsadenie ako sú Jackman, Bale či Johanson tak to už vážne nie je o čom! Celý príbeh je vyburcovaný absolútnou rivalitou dvoch kúzelníckych velikánov, majstrov vo svojom obore, ktorý sa snažia predviesť svetu, najdokonalejší trik. Ako ďaleko sa dokážu nechať uniesť spaľujúcou túžbou po dokonalosti? Odpoveď na túto otázku nájdete vo filme The Prestige alebo je to iba ďalší trik? 91% ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel