Poslední polibek

• USA The Last Kiss (více)

Michael a Jenna spolu chodili tři roky a teď se chtějí vzít …až do okamžiku než Jenna zjistí, že je těhotná. Najednou si Michael uvědomí, že navždy přijde o svůj bezstarostný život a bude muset zabezpečit rodinu. Na svatbě svého přítele potká studentku Kim, která ho svede a díky ní svět kolem sebe začně vnímat jinýma očima. Tragikomedie o rozchodech, láskách a trápeních dnešních třicátníků. (oficiální text distributora)

bobby_jean

Neviem, či som niekedy videla realistickejší "romanťák" . Všetko klape bez problémov, dvojica si žije pekný život. Až sa zrazu niekto objaví.... ()

Pavlínka9

Krásná ukázka toho, že když se bojíš stereotypu a toho, že už nic nového nezažiješ - jsi strůjcem svého štěstí a zde jsme mohli vidět, co a jak se může stát :) Rozhodnutí bylou pouze na něm...Přišlo mi to dost jako téma ze života...Bavila jsem se, zajímavá skvadra herců - hlavně mužských :) A často si člověk neuvědomuje co má, dokud o to nepřijde... ()

Brandon

Partnerská krize. Každý ji zná, každý ji měl. Může Vám být 30 nebo 60, je to fuk. Důvodem může být absence lásky, ale i vyčerpávající hádky, stereotyp ve vztahu, pochybnosti, nedostatek vzrušení, překvapení..... Krize pak končí vysvobozujícím rozchodem, nebo naopak uvědoměním si, co je opravdu podstatné a co (koho) člověk vlastně chce. A právě o těchto různých krizích a koncích (začátcích) je The Last Kiss. Ničím vyjímečné, ale přesto skvěle natočené drama. ()

dANo

Dramatický pohľad na vzťahy medzi mužmi a ženami rôzneho veku, ktorý sa zameriava skôr na to, ako riešiť vzájomné problémy v prípadoch, keď je vzťah ešte nevyzretý, resp. už je prezretý... Veľmi ma potešil aj výber hudby, ako aj herecké výkony, čiže nemám problém hodnotiť nadpriemerne. ()

Tomesh

Hlavní hrdina by si měl hlavně ujasnit, co chce... Ono píchat dvě ženské najednou a pak se oběma omlouvat není to pravé ořechové... ()

hroubek

Mám rád takovéhle snímky ze života, ve kterých jsou ukryté životní moudra a pravdy. Několik přátel a páru, kteří se snaží přijít na to co je správné a co ne a hledají svoje vysněné místo pod sluncem. Je to cesta trnitá a klidně se může stát, že snadno sejdeme z cesty a zabloudíme nebo se na tu cestu už nikdy nevrátíme. Nikdo není bezchybný a všechno má dvě strany. Tony Goldwyn natočil velmi přirozený film s ještě přirozenějšími postavy, který nenudí a dokáže dojmout. Zach Braff je sympaťák a tady hraje velmi dobře. Jacinda Barrett je zde velmi dobrá a divák nemá nejmenší problém pochopit její dilema. I zbytek obsazení je velmi dobrý a pomáhá vytvořit dobrou atmosféru. Poslední polibek zajímavý film o vztazích, který toho nabízí mnohem více, než se na první pohled může zdát. ()

liuk

The Last Kiss je jedním z těch filmů, které i když mají ve všech žánrových vymezeních vyplněno Komedie, rozhodně to není film, u kterého se budete za břicho popadat. Vtípky jsou servírovány vlažně, nenuceně, prostě reálně. Hlavní je ale samozřejmě dramatická složka filmu, která je podána parádně a uvěřitelně, nutí diváka uvažovat nad situacemi, ve kterých se postavy nacházejí a přát jim, ať se z toho všeho vymotají co možná nejlépe. Ano, hlavnějších postav je víc, provázany jsou ve stylu Samotářů, což samozřejmě scénář oživuje a jeho možnosti rozšiřuje. Škoda těch až moc useklých příběhů, ale ty se opět vezou na tom, že člověk hrdiny během filmu slušně pozná a tak ani moc nevadí, že si musí jejich možné zakončení domyslet, jde to docela dobře. Mix tragičtěji pojaté Lásky nebeské a Samotářů se povedl. ()

Ichabod

Neni moc co psat cokoli co nezaznelo jinde, tak bez natlaku a bez nejake euforie s mesicnim odstupem jen napisu 10/10 za jedny z nejlepsich filmovych zazitku, ktere spis prerustaji az v prave emoce (kdo proste neuronil slzu nad tim, kdyz Jenna hodila Michaelovi deku, tak nema srdce :P ). Po Closer nejlepsi film o vztazich jaky jsem kdy videl. V Closer slo vic o takovou tu image a vydobyti si nejake pozice ve vztahu, tady je to spis to srdicko a poznani prave lasky, ktera se neda nahmatat, ale presto vam udeli ranu, kdyz si ji nebudete vazit a budete delat skopiciny. ()

cross

Je spousta filmů u nihž si můžete říci : "Tak tohle se mi taky kdysi stalo...". ..Jelikož mám poměrně blízko k věku hlavních hrdinů a v podstatě řeším úplně stejné problémy a jsem svírán stejnými myšlenkami, tento příběh mi byl nesmírně blízko - ať už výtečným scénářem napsaným životem samotným, tak výkonem Zacha Braffa, který herecky dokonale splývá se skutečností...Pravdivý obraz reality a problémů (nejen) na okraji skutečného života... ....The Last Kiss je film u kterého jsem si říkal : "Tak tohle se mi dost možná taky jednou stane..." Opravdu velmi zasloužené 4*! ()

fojty

Jsem dosti rozpačitý při hodnocení tohoto filmu. Na jednu stranu dobré znázornění stejného partnerského problému v dvou generacích, citově psané postavy na druhou stranu strašné herecké výkony,v ději žádná vychytávka a celkem dobře předvídatelný konec. Docela sem se zamiloval do Rachel Bilson. V poslední době třetí kousek s touto krásnou slečnou a zase je sexy a super. Jak já záviděl v jedné častí filmu Braffovi :) ()

svobik

Dosti nenápadnej, ale jinak hodně solidní mazec. Last Kiss jde na hodně místech až na dřeň a já děkuju hlavně za ten konec. A taky smekám před Tomem Wilkinsonem, jenž se právě po tomhle filmu zařadil do mé TOP. Ten chlap je neuvěřitelnej, jakým způsobem dokáže vyjádřit svoje pocity. Braff je oproti němu jenom fajn. ()

Saishi

Až moc mě vytáčí ten klasický axiom, že do 29 je všechno úžasný, život se podobá hopkání po paloučku s jednorožci a až s přibližováním zákeřné třicítky začne člověk řešit, co se sebou. To scenáristovi nebylo nikdy patnáct nebo dvacet? Nevědět, co s mrchou životem je jeden z nejzákladnějších lidských pocitů a rozhodně se neřídí tímhle nejapným příběhem. Pochybuju, že se tohle všechno dá znázornit nesympatickými herci sypajícími jednu otřepanější frázi za druhou. Hysterické Jenně by měl někdo přestřihnout těhotenský průkaz a mít dítě zakázat. ()

Richard_Ba

The Last Kiss sa vzhľadom na môj vkus začína približovať pojmu romantika a zobrazuje trochu komplexnejšiu predstavu lásky, akú sme zvyknutý vidieť v štandardnej filmovej forme (česť výnimkám pravdaže). Dal som 5 hviezd, lebo som presvedčený, že na danú stopáž sa film nebál vziať si na mušku hneď niekoľko životných príbehov, pozerá sa na životné príbehy i „lásku“ s veľkou mierou nadhľadu a nesnaží sa zasadiť filmu koniec. Život tiež nikdy neprináša koniec, alebo konečný výsledok (túto úlohu si vzala na starosť smrť) a hlavne nie, keď ide o medziľudské vzťahy. Pomalý, ale istý presun z komédie do drámy, je veľmi osviežujúci a získal si moje srdce rovnako ako jemný humor, ktorý je zakomponovaný do celého filmu. _____ Ešte by som si dovolil poznamenať k osobe Zacha Braffa, že mi jeho dramatická herecká poloha nie je neznáma. Kto sleduje „Scrubs“ vie, že napriek širokému komediálnemu repertoáru Z.B. sa v ňom nájde aj talent na vyjadrenie drámy, ktorý naplno využil v tomto snímku. ()

jefff

Velmi příjemně natočené romantické drama z běžného života párů. Musím smeknout, neboť se tvůrcům povedlo o naprostou přesvědčivost a nenásilnost vývoje příběhu. Do filmu jsem se vžil a naprosto jsem rozumněl krokům, které Zach Braff i jeho kolegové počínaly. Skvěle zahrané, bezchybně natočené, jen se mohlo jít ještě víc do hloubky co se týče charakteru jednotlivých postav - hlavně vedlejších, někdy mi přišlo, že je to celé trochu uspěchané. Za plný počet to těsně není, ale čtyři hvězdy každopádně. ()

Specs

Hlášky: Kim: - "Asi krize, co?" Michael: - "Vypadám snad na krizi?" Kim: - "Všichni známí jsou v krizi. Měla by přijít až ve středním věku, ale máme asi špatnej metabolismus." Michael: - "Metabolismus?" Kim: - "Jo, život je dneska moc uspěchanej. Za něčím se ženeme a krize přijde dřív než v případě našich rodičů. Poslechni si srdce." (Položí jeho ruku na svou hruď.) "Cítíš, jak rychle bije?" Michael: - "Hodně rychle." Kim: - "Protože nemáme ani čas se nadechnout. A dejchat se musí, jinak člověk umře." & Kim: - "Neboj se, ty krize... nebo krizovky?" Michael: - "Spíš krize. Říkej krize." Kim: - "Jo. Neboj se... krize přijde a zase zmizí." Michael: - "Někdy... a někdy se jim vůbec zmizet nechce." Kim: - "Ty jsi v krizi stále?" Michael: - "Já nevím. Možná. Přemejšlel jsem o svým životě. A všechno je příliš naplánovaný. Chápeš to? Vím, jak, co a kdy se bude odehrávat. Už žádný překvapení." Kim: - "To je nuda." Michael: (vysmátě) - "Jo, to je." & Izzy: - "Řekni mi do očí, že mě už nemiluješ." Arianna: - "Už tě nemiluju." Izzy: - "To odmítám." & Chris: - "Jak můžeš Jenně zahejbat? Je dokonalá. Je krásná. Uvažuje jako chlap. Co bys chtěl víc?" & Kim: - "Ten top se na mě nalepil. Teď je všechno vidět." Michael: - "Neboj, nebudu se koukat." Kim: - "To mě urazíš." Michael: - "To bych nerad." & Michael: - "Byl jsem na studentský spolky příliš vážnej." Kim: - "Bylo ti dvacet devět i v devatenácti." Michael: - "Kdybych šel zas na školu, už bych věděl, že studijní průměr je pak každýmu ukradenej." & Stephen: - "Přestaň mluvit o lásce. Každej blb tvrdí, že někoho miluje. Prázdná slova. Nic to neznamená! Tvoje city jsou jen a jen tvoje. Záleží na chování k lidem, který údajně miluješ. To je důležitý. Na tom záleží." & Anna: - "Život je hodně často šedivej. Když budeš vždycky trvat jen na černý a bílý... budeš velice nešťastná." & Stephen: - "Lidi pravdu poznaj. Nejsou za to rádi a nechtějí ji poznat... ale všechno poznaj. Zalžeš a ztratíš ji." ()

Lenulinka

Škoda toho tuctového DVD obalu typické romantické komedie. The Last Kiss se ničemu takovému rozhodně nepodobá. I když je to romatický film, komedie rozhodně ne. Spíš drama o tom, jak se může v soukromém životě najednou vše otočit. 4 zápletky, i když o ničem novém, přesto krásně zpracované a zahrané. ()

Wbcko

Film (komedie tedy rozhodně ne, vlastně je to celou dobu celkem depka)o lásce, vztazí, přátelství a... a tak vůbec. V mnoha ohledech je možná až nepříjemně pravdivý, odrážející často odvrácenou stranu, skutečněji než jakýkoli film, co jsem doposud viděl. Myslím, že každý se zde alespoň tak trochu pozná. PS: Nemůžu uvěřit, že je představitelce Kim, Rachel Bilson skutečně 30 let. Musí být snad z jiné planety, kde se stárne pomaleji (Anebo bylo ve štábu pár schopných maskérů?). ()